Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Bozie żeby to momogło! Ale tydzień temu teń śluz był typowo jasno brązowy, dzisiaj wydaje mi się, że już juest bardziej różowo beżowy niż brązowy:(to typowe przy niedobroze progesteronu, żebym zdążyła, bo nawet nie chce myśleć i gdybać ale boję się, w żadnej ciąży sie tak nie bałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka@@ Tak to jest jak ktos nie umie czytac !!! Ale nie istotne sluchaj kochana nie mam pojecia jak o bedzie u Ciebie jak 2 miesiace przed porodem tutaj bedziesz ;/ Co do picia gazowanego ja wole unikac !! Jem kochana wszystko pije soki ze swiezych owocow !(mezulek mi robi) a co do kolek to wlasnie ja tak mam jak leze to mnie mecza musze wstac bo nie da sie wylezec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
ale sie dzialo an forum jak mnie chwile nie bylo.fajnie ze sie tak rozwija No mnie i meza obudzila dzis straszna wiadomosc.umarl jego tata;( babcia powiedziala ze zrobil miejsce dla naszej niuni. ja na szczescie nie ma zadnego plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
stara babcia ma swoje poglady.i ona tlumaczy to tak ze ja ma narodzic sie nowe zycie to ktos musi odejsc.np jak moja siostra sie rodzila w tym samym momencie umarla jej babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale kretynstwo
:O Makabryczne kretynstwo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
babcia ma 90 lat stracila syna i kazdy szanuje jej zdanie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na nieszczęście mam plamienia:( ale bzdura z tą niunią. a jak nikt nie umrze to co? rodziłam dwóch chłopców i nikt nie umierał w tym czasie. To jest straszne, a takie babcie to pewnie mówią nie przechodz pod drabina, nie patrz na kominiarza, nie tłucz szkieł i i nie poparz się w ciaży bo dziecku w tym miejscu myszka wyrośnie BOSZEEEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
ta taka jest babcia ale nikt jej nie ocenia.jest juz bardzi stara a to syn pierwszy odszedl wiec to latwe nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 z ta mysza to prawda !!!! Ale jak sie wystraszysz jej!!! Moja babcia sie wystraszyla zlapala sie za reke i w tym miejscu moja ciotka ma myszke!! Moja mama jak byla ze mna w ciazy ukuła sie jezyna i podrapala sie ja mam jezynke na plecach ;) Mama mi nie pozwoli sie wiazac jak zakladam szlafrok i nie nosik zadnych paskow podobno dziecko wtedy moze sie okrecic w pepowine ale tego nie doswiadczyl nikt u mnie w rodzinie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
beata - na pewno nie pozwolą urodzić Ci na ulicy - jak dokładnie to się załatwia to nie wiem - znalazłam informację, że można być ubezpieczonym razem z mężem/partnerem - więc jak przylecicie to niech Twój mąż szybko załatwia WRS i chyba NIN też będzie potrzebny i idźcie na spotkanie do Citizen Advice Bureau - tam na pewno będą wiedzieli...oczywiście zabierz wszystko z Polski - badania i może przydałoby się mieć kartę ubezpieczenia z NFZ - tak na wszelki wypadek na początek tutaj masz linka poczytaj sobie: http://www.emito.net/poradniki/zdrowie/sluzba_zdrowia/narodowa_sluzba_zdrowia_nhs_ogolnie#osoby_przebywajace_na_stale_w_wielkiej_brytanii potem poszukajcie lokalnej przychodni - zapiszcie się do GP (lekarz pierwszego kontaktu), umówcie na wizytę i on Was dalej pokieruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny podzielam po ,części zdanie kijevna na temat służby zdrowia. To prawda, że do pewnego momentu się nie przejmują, ale może jest to wina tych wszystkich aborcji i fakt, że może to nie najlepszy pomysł podtrzymywać ciąże w tak młodym wieku. Nie wiem. na pewno nie jest to fair jeśli się jest po drugiej stronie i wszystkim, które przez to przeszły współczuję. Sama się bałam od samego początku i panikowałam i byłam zła na ich głupie zasady, ale pierwsze USG mnie uspokoiło i zdałam sobie sprawę, że moje zamartwianie nie pomaga, a wręcz szkodzi dziecku i nie wiem czy to nie to spowodowało krwawienie. Taka jest służba w tym kraju i podobno wszystkie Polki, które mają porównanie z Polską uważają, że lepiej rodzić tutaj i opieka jest dużo lepsza, więc coś w tym jest. Współczuję Wam wszystkich przeżyć, ale złe myślenie sprowadza złe rzeczy. I latanie do polski specjalnie na badania, nie dokońca jest dla mnie zrozumiałe, ale jest to każdej wybór. JA jeśli chodzi o GP trafiłam od razu w 5 tyg.do położnej umówiłam się tydzień później. A propo pytania o Beta HCG to robią z moczu jedynie, ale ja się uparłam i dostałam skierowanie na krew. Byłam ogólnie nie zadowolona z mojej przychodni, bo zawsze jak potrzebowałam to już nie mieli miejsc 0 9.00am Więc zwyczajnie zmieniłam przychodznię i tego samego dnia umawiałam się do położnej w nowej przychodni. Poniewaź mieli długie terminu powiedzieli, że położna do mnie zadzwoni jak znajdzie wolną datę przed moim wyjazdem do Polski i po południu kobitka zadzwoniła, żeby się zapytać czy termin mi odpowiada. Więc mimo tej złej opieki, jakoś mi się udało ;D Choć nie sądzę, by był to przypadek. To prawda, że trzeba znać swoje prawa i umieć ich czasem domagać. A tak w ogóle a propos przychodni to wydaje mi się, że nie rejonizacji, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez w spr sluzby zdrowia w UK mam na to spojrzenie ze wszystkich stron, ze strony pacjentki przed ciaza (gdzie slyszalam tak jak wy od kolezanek kolezanek), jako pracujac u GP i majac kontakty z polozna (czesto biorac udzial w konsultacjach jako tlumacz) i wreszcie jako mama w ciazy. Kivevna w wiekszosci zgadzam sie z Toba, aczkolwiek mysle ze w przypadku klku dziewczat tutaj, duza czesc odgrywaja emocje i fakt ze niestety dziewczyny sa po stracie maluszkow, wiec jest to dla nich bardzo bolesny i kontrowersyjny temat Ale dziewczyny nie macie gwarancji na to ze w PL wasze historie zakonczyly by sie inaczej, ze nie trafilybyscie na tzw konowalow (bo ci niestety wystepuja wszedzie, bez wzgledu na kraj i na to czy to polozna/lekarz / pielegniarka). Takze wydae mi sie ze macie mylne pojecie o opiece nad ciezarnymi w PL. jest bowiem roznica miedzy panstwowa opieka a opieka prywatna. A faktem jest ze badania co miesiac, usg itp to w PL tylko prywatnie. Na fundusz w PL ma sie 3 usg (w UK 2), na fundusz w PL nie ma badan prenatalnych, w UK zniczulenie to standard , w PL kazdy wie jak jest, z kolei w Uk nie ma badan ginekologicznych ale UWAGA w przypadkach gdzie ciaza przebiega NORMALNIE 9z doswiadczenia wiem ze jak tylko wystepuja jakies nieprawidlowosci mozna spokojnie byc przepadanym bez problemu). I tak mozemy wylizac bez konca. Jesli chcecie wiedziec co wam przysluguje to prosze tutaj wklejam linka do dokumantu ktory jest 'wyznacznikiem' krok po kroku czego 'Izba Poloznych' (nie wiem jak po Polsku) oczekuje odswoich poloznych, jakie badania powinny byc przeprowadzone, i w ktorym etapie ciazy. radzilabym sobie przestudiowac i jesli cos wam sie nie zgadza to pytac polzna dlaczego nie stosuje sie do tego protokolu. W moim przypadku zarpowo polozna ktora u nas pracowala jak i ta pod ktorej bylam opieka w zyciu zawsze szly zgodnie z protokolem tym samym; 1. pierwsze wizyta u poloznej przed 10 tyg- badanie moczu (tak papierkiem, wtsraczy aby zbadac czy jest cukier czy bialko w moczu, jak macie objawy zapalenie pecherza to poproscie o wyslanie moczu do analizy). Badanie krwi (na zespol Downa, inne choroby, badanie grupy krwi, hemoglobina, ogolnie morfologia, mierzenie cisnienia. Dluga wizyta, bo polozna spisuje historie chorob wasych i w rodzinie. Nie slucha jeszcze serduszka 2.USG 12-14 tydzien w szpitalu, okladne wyznaczeie terminu porodu, badanie na przezornosc karkowa 3. miedzy 16-18 tyg badanie u poloznej, konsultacja w spr wynikow badan, usg, spr cisnienia, moczu, obwod brzucha, sluchanie tetna dziecka, Jesli cos wyszlo nie takw poprzednim badaniu krwi polozna napewno bedzie chciala wyznaczyc termin kolejnego badania ( o ile juz do tego czasu nie dostaniecie wezwania na badanie) 4. 20 tyg usg w szpitalu ; gdzie sprawdzane sa wszystkie narzady dziecka. Potem wizyta u poloznej co miesiac. OK 26 tyg w przypadku cukrzycy w przeszlosci, ciazy blizniaczej, PCO, czy cukru w moczu polozna skieruje was na badanie krzywej cukrowej (chyba tak to sie w PL nazywa??). Do ok 36 tyg wizyty co miesiac. jesli wszystko przebega w porzadku wizyt w szpitalu BRAK. W naglych przypadkach zawsze mozecie isc na emergency maternity unit albo zadzwonic pod numer podany na waszej ksiazce ciazowej. 5. 36 tydz BIRTH PLAN u poloznej, dyskusja o tym gdzie z kim rodzic. W jakiej pozycji, z jakim znieczuleniem (pierwsze slysze zeby w UK nie dawali znieczulenia tak jak to tu ktos napisal, powinnas to zglosic do PCT i mediow ladna bylaby afera). Jesli macie astme albo duuuza skolioze musicie o tym przypomniec bo mozliwe jest ze znieczulenie ktore sobie zaplanujecie musi byc przedyskutowane z anestezjologiem. Kolejna wizyta za 2 tyg , a potem co tydzien do porodu. To tak w skrocie jak powinno to wygladac, jesli nie wyglada, nie bojcie sie dziewczyny skladac skargi i dzwonic do lokalnego PCT. BEATKO CzyTwoj maza/partner pracuje juz w UK i ma NIN? jesli tak idziecie do przychodni sie zarejestrowac, prosisz o spotkanie z GP i POlozna. Polozna stworzy ci karte ciazy, postara 'nadrobic ' co moze, pewnie bedzie chciala miec przynajmniej ejdno badanie krwi z Anglii i usg. Co mozesz to przywiez z PL (nawet same wykresy z morfologii), czy zdjecia z usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
wiem kasza, że to emocje - dlatego też staram się to tonować (i swoje wypowiedzi poniekąd też) - oczywiście współczuję dziewczynom, że tego nie wyrażam to inna sprawa... do sytuacji w Polsce porównywać nie chce, chociaż znam wiele przypadków, ale to bezcelowe... jedynie nie wiem jak będą tu patrzeć na dziewczyny jeśli będą chodzić do lekarzy tutaj, a brać leki (niedostępne w UK) z Polski... nie wiem na ile traktowałabym takie osoby poważnie - choć profesjonalnie lekarze powinni, ale oni też sobie wyrabiają jakieś zadanie - ze dwa razy mi się zdarzyły dziwne rozmowy u GP, które mogłam wyjaśnić tylko wcześniejszym doświadczeniem z rodaczkami inną pozytywną stroną NHS, z której chyba mało korzystamy jest fakt, że można się poskarżyć i nie zamiotą tego pod dywan... a Ty wiesz kasz czemu nie wszędzie mówią płeć dziecka? - bo słyszałam o pozwach o koszty wyprawki i coś o muzułmanach, ale gdzie leży problem to nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki czy ktoras z Was ma takie dziwne uczucie jakby ciagniecia w pochwie?? Co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja mialam takie ciagnace uczucie w dole brzuha, i kilka ukluc tak jakby w okolicach pochwy , nietyle w srodku tylko jakby na 'zewnatrz'scian pochwy na poczatku 2 trymestru, jak juz powoli cos tam zaczynalo mi rosnac ( w sensie ze brzuch sie zaczal powiekszac). Mi polozna powiedziala ze rozrasta sie macica, naciagaja miesnie, bo dziecko rosnie i teraz brzytko mowiac wszystkie wnetrznosci beda chwilowo troche 'na kupie' bo dziecko potrzebuje miejsca. Kijevna, tez slyszalam, ze w kilku okregach w UK nie podaja plci dziecka ze wzhledu na muzulmanow, zeby nie daj Boze nie wracali do siebie do kraju aby 'zajac sie problemem'. Ale osobiscie jak i w pracy nigdy nie milam z tym stycznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza23 czyli nie ma powodu do zaniepokojenia ?? No wlasnie ja tez to czuje na sciankach pochwy!! Czuje sie teraz fatalnie mega mdlosci odzut wymiotny(bez wymiotow) stan podgoraczkowy i takie dziwne uczucie w podbrzuszu!!! Czuje sie strasznie pobolewa mnie glowa:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w uk nie powiedzą wam
tak szybko jaka jest plec dziecka poniewaz maja zakaz :) problem polega na tym ze zbyt czesto pojawialy sie przypadki zabijania dzieci plci zenskiej przez muzłumanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w uk nie powiedzą wam
''Pierwszą z poruszonych kwestii jest tajemniczy z punktu widzenia demografii niedobór kobiet na świecie. W stosunku do mężczyzn, „brakuje ich około 100 milionów, podczas gdy w zwykłej populacji gatunek ludzki wykazuje liczebną przewagę płci żeńskiej. Jak to się dzieje? Tam gdzie z powodów ekonomicznych lub prestiżowych korzystniej jest mieć męskiego potomka, ludzie na rozmaite sposoby starają się uniknąć posiadania córek, zwłaszcza kolejnych. W tym celu w niektórych krajach Azji (m.in. Chinach czy Tajwanie) wykonują badania prenatalne, które pozwalają ustalić płeć płodu. Jeśli jest żeńska, dokonują aborcji zaburzających naturalną proporcję kobiet i mężczyzn. To niestety nie jedyna metoda selekcji płc ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stan podgorączkowy, tzn ile? bo temp 37- 37,4, jest normalną w ciąży, całe ciąże i teraz tez ta mam taka temperaturę, nie dopuszczaj Gosiu do przekroczenia jednak 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
to zależy od regionu z tym mówieniem - w pierwszej ciązy też nie chcieli mi powiedzieć, a miałam wiele skanów i próbowałam, czy z którąś się uda, teraz mieszkam w innym county (ale niedaleko) i nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz Gosiu, że nam na tych dniach przypadałaby kolejna miesiączka? może stąd te moje inne plamienia a Twoje gorsze samopoczucie i bóle głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 no ja mam 37 w sumie masz racje nie mierze jej codziennie (pod pacha) ale zawsze byla blisko 37 czuje sie naprawde fatalnie moze i tak byc ze zbliza sie termin@ i dlatego sie tak czuje ale dzis naprawde nie poznaje siebie jestem do niczego teraz wieczorem zlapaly mnie megaa mdlosci bol glowy jakies trzesiawki w srodku az mezulka wyciagnelam na chwilowy spacer musialam poprostu wyjsc na powietrze bo chyba bym padala;( Chce poczekac az tesc wroci z pracy i zadzwonic do niego zeby zamowil mi spodnie ciazowe ale chyba nie wytrzymam tych 20 min i padne biegunki nie mam jak narazie dzieki bogu bo tego by jeszcze brakowalo;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
ser wedzony no mogl podzialac na ciebie negatywnie.akurat w ksiazce czytalam od lekarza ze ser est ok ale tylko bialy i zolty zwykly. o kochana ja wymiotuje nie mniej niz 20 razy dziennie glowa mi peka mam mdlosci brak powietrza problemy z zasypianiem stopy spuchniete i od paru tygodni ejstem wrakiem czlowieka.uwierz przezywanie objawow ciazy jest straszne. i nie jedz juz lepiej tego sera a jesli strasznie go lubisz to w malych ilosciach i rzadko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja własnie zaczęłam plamić sluzem już brunatno czerwonym:( jest coraz wiecej choć wzięłam nospa, jutro mam scan więc i tak nic teraz nie poradza, jesli scan będzie ok upre się na ten progesteron, zobaczyłam, ze duphaston jest tu wycofany ale dają crinone jako porgesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi21 :)
witam kobietki jak milo nie byc osamotniona ciezarna na wyspie :) termin mam na 25 sierpnia wg om . ale 14.01 dowiem sie dokladnie bo idziemy na scan (nie moglam wytrzymac do tego 11 czy 12 tyg. ) :) Kasiu co z tym brakiem oddechu ? ja mam takie krotkie sapki czasem jak leze nie moge zlapac pelnego oddechu wiem ze wszystkie wnetrznosci planuja mi sie poprzemieszczac ,ale to przeciez jeszcze za wczesnie na pluca...?.. caluuuje wszystkie amuuski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie odnośnie tych muzułmanów-w mieście gdzie mieszkam za cholerę nie zdradzą płci.a podobno dlatego,że ojciec potrafi załatwić sposobem płód płci żeńskiej.takie słuchy chodzą ale ile w tym prawdy-nie wiem.ale faktem jest że za nic nie powiedzą. ja ogólnie z opieki nade mną i dzieckiem jestem zadowolona-cieszy mnie że zrobili usg to..genetyczne?że zrobili mi badania prenatalne(położna powiedziała że to norma, ale jeśli nie chcę to nie muszę się godzić)dość szybko zajęli się wykrytą cukrzycą.widocznie skoro ciąża przebiega prawidłowo to nie widzą potrzeby widzenia się co miesiąc.w swojej karcie ciąży zauważyłam że od 28 tygodnia mam spotkanie z położną co 2-3 tygodnie do samego porodu.ciekawe kiedy przedstawi mi birth plan,bo jestem w 27 ale nie rozmawiała ze mną jeszce o tym,widocznie jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×