Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Cześć dziewczyny a ja się dzisiaj nie czuję ciążowo:( mam złe przeczucie, wstałam rano, ani zawrotów głowy, zrobiłam kawę, na którą przecież od dwóch tygodni nie mogłam patrzeć, a potem w ubikacji już brak zaparcia na które cierpiałam od miesiąca, coś jest nie tak czuje to. Piersi duże ale już nie takie twarde. Jutro scan, obawiam się najgorszego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@
Hej ja mam termin na 20 czerwca jeszcze nie jestem w Angli ale po ślubie wybieramy sie poniewaz przyszly mąż dostal bardzo dorba prace i chcialam zapytac czy bede mogla leciec samolotem w kwietniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiuniaUK Hey kochana no widzisz niestety tak jest z płcią no ale coz ja tam dowiem sie w PL bo w czerwcu planujemy samochodem jechac do PL;) U mnie tez piekna pogoda od samego rana sloneczko swieci cieplutko i tak juz od 3 dni...Kasiu fajnie ze tez robia ci wczesniej scana:):) Grays77 to nie dobrze kochana ze wszystko przeszlo ;( ehhh mam nadzieje ze scan bedzie ok a plamisz dzis ??? beatka@@ wydaje mi sie ze bedziesz jeszcze mogla leciec ale bedziesz potrzebowac zaswiadczenie od lekarza;) Zalezy tez jaka linia Dziewczyny ja dzis 2 raz zwymiotowalam :):)(hura!!) nie powiem w jakich okolicznosciach hehe bo to nie zbyt fajne ...:P mdli mnie dziwnie sie czuje w srodku... No i dzis spalam obudzilam sie o 9:00 a o 11:30 znow zasnelam hehe i wlasnie sie obudzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jest lepiej, zemdliło mnie na chwilę i piersi nadal pobolewają. Co zostało to latanie co 20 min na siku. Tylko dlaczego takie objawy są cykliczne raz są raz nie, powinny być przez cały czas, wtedy byłaby pewność:)też mam nadzieję, że będzie dobrze. Nie mam plamień i brzuch nie boli, czyściutko. Już odliczam godziny. Mąż uspokaja, wierzy, że będzie dobrze. Co do płci to tutaj mówią. Pierwszy scan gdy ciąża przebiega prawidłowo jest w 16 tyg i tak jak dwie znajome były na tym scanie to powiedział nawet nie pytając czy chce usłyszeć, zapowiedział 2 dziewczynki i 2 dziewczynki się urodziły:) jedynie co mówią żeby drobne mieć przy sobie bo zdjęcie usg jest już płatne a jesli chce się mieć płytę z usg to już jakieś grubsze, ale nie pytałam ile, a żadna nie brała płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie u nas z plyta i powiedzeniem 50 funcikow samo zdjecie daja juz w 12tyg na 1 usg sa 3 zdjecia za 10 funtow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@
Dzieki tak tez myslalam a jak jest z porodem w Angli daja znieczulenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To żalezy od szpitala, ja będę rodziła w Basildonie tam wiem, że daja i możesz wybrac rodzaj znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@
aha dzieki jestem niedoswiadczona to moja pierwsza ciaza i do tego nieplanowana mam 20 lat.. ale bardzo ciesze sie wraz z partnerem i chciala bym zeby wszystko bylo dobrze slyszalam ze w angli jest bardzo dobra opieka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooooo zartujesz sobie wlasnie NIE NIE !! TU w Anglii opieka jest do dupy.... ja jak tylko zachoruje jade do PL zreszta poczytajnstrone 9-10 to zobaczysz co przezylam w UK a jesli o ciaze chodzi to straszna opieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opieka jest dobra ale dopiero po 24 tyg ciąży i tylko po 20 tyg przysługuje Ci tu łózko w szpitalu, same porody róznie tu dziewczyny komentują, zależy jaki szpital, jaki rejo, rodziłam dwa razy w Polsce dlatego wiem, że w Polsce tez nie jest za ciekawie, mam porównanie, jednak co do opieki na kobietą w ciąży do 18 tyg tutaj jest beznadziejnie na wszystich wariantach. Bo nawet jak wiedza, że jest żle nic nie robią. Ale już po 24 tyg jest ok i można wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@
aha czyli o znieczulenie moge jak najbardziej zapytac?? tz opieka zla? malo badan? i cala ciaze prowadzi polozna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce nie masz wyboru rodzaju znieczulenia, nie masz wyboru w jakiej pozycji chcesz rodzic, nie wolno ci pić wody, tylko zwilzać usa łyzeczka wiesz jaka to katorga przy 15 h porodu? nie masz sliny ani siły by oddychac, nie wolno ci nic jeść, nawet nie informują Cię co ci daja w kroplówce a poród w wodzie nalezy w Polsce do luksusowych, tutaj masz wybór. Jesli jesteś w zaawansowanej ciązy, jest dobra opieka. Tak jak tutaj tak w Polsce sa wyjątki, obyśmy ich nie odświadczały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całą ciążę prowadzi położna i to ona pada, jesli pojawiają się problemy w 7 miesiącu ciąży bada Cię ginekolog, w Anglii ciążę można usunąć legalnie do 24 tygodnia ciąży, stąd takie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
położna bada:) ale dotyczy to tylko zaawansowanych ciążą. Na stronie internetowej każdego szpitala w Anglii, które nie zajmuje się EPAU czyli opieką nad wczesną ciążą, jest napisane, że objęta będziesz opieką w ciązy dopiero od 20 tyg a poniżej nawet się nie zgłaszaj., Chociaż rozmawiałam z położna ze szpitala w Londynie, trzeba im się stawiać, i w razie problemów by ominąć biurokrację zgłaszać sie na zwykłą porodówke czy emergency i wtedy się zajmą, jak nie wymagać pisemnego oświadczenia, że sie nie zajmą, oni się boją takich rzeczy, bo zawsze można zadzwonić do NHS direct i zgłosić skarge. A tutaj system odszkodowań działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
poczytuję ten wątek od jakiegoś czasu i się nie odzywałam tylko siwiałam sobie w milczeniu, ale przestańcie robić niedoświadczonej osobie wodę z mózgu, bo żal naprawdę - dziewczyna się zestresuje, a to w ciąży zupełnie niepotrzebne jest...latajcie sobie do Polski do lekarzy, a najlepiej spakujcie walizki i wyporowadźcie w cholerę jak tu tak Wam żle... beatko opieka się rózni od tego co w Polsce, ale jest dobra - musisz tylko się porozumiewać i pytać, pytać, pytać w razie wątpliwości (położną i lekarzy) i czytać ksiązki i ulotki, które od nich dostaniesz - ale nie fora broń boże! ciąza jest tu prowadzona głownie przez położną - jak zrobisz test ciązowy i wyjdzie Ci pozytywny idź do GP, on Ci zmierzy ciśnienie, zrobi któtki wywiad i skieruje do położnej, położna też zrobi wywiad (na temat chorób Twoich i w rodzinie np.) i pobierze krew... to wszystko jak najszybciej - najlepiej przed pierwszym USG; połozna da Ci książkę, w której będziesz mieć najnowsze informacje na temat ciązy, żywienia, opieki itede - warto przeczytać:) pierwsze uSG powinno być przeprowadzone do 13 tyg. - maluszek zostanie zbadany, w razie jakichkolwiek nieprawidłowości dostaniesz skierowanie do specjalisty lub szpitala... obsuwy czasowe się zdarzają - sama miałam pierwszy skan w 16 tyg. ale to jest za późno - z jednego względu - na podstawie tego skanu ustalą Ci datę porodu i jej będą się trzymać, co może miec znaczenie dla daty późniejszego wywołania... między 15 a 16 tyg. bedziesz sobie mogła zrobić test z krwi na choroby genetyczne - jest dobrowolny w 20tyg (+,-1 tydz.) będziesz miała skan połówkowy - dokładnie zmierzą i zbadają wielkośc dziecka, organy i takie tam... jeśli wszystko będzie ok. (czego życzę) to do końca ciąży to wszystkie USG. Potem jeszcze będziesz widywała położna co 4-6tyg. Będziesz miała badaną krew, mocz, czasem inne rzeczy jeśli będziesz miała obawy - tylko musisz je wyrażać i rozmawiać o nich. Po drugim trymestrze powinnaś dostać zaproszenie do szkoły rodzenia - jedne są lepsze inne gorsze, ale jak masz czas to skorzystaj:) Opieka w czasie porodu i w szpitalu jest bdb. Znieczulenia na zyczenie - poczytaj o nich w ksiązce, która dostaniesz od położnej. Oczywiście zawsze zdarzają się wyjątki, ale generalnie jak na darmową opiekę jest dobrze. Teraz z mniej przyjemnych rzeczy - L4 nie dają na życzenie, nie podtrzymują ciązy do 13 tyg. dopiero po 3 poronieniu biorą się za badania, chyba, że byłabyś starsza to wcześniej. Dziecko ratują od 24 tygodnia. Jeśli masz problem z językiem dowiedz się ośrodku o tłumacza, z którym możesz przychodzić na wizyty. Lepiej pytac bezpośrednio lekarza lub położną niż wyjaśniać wątpliwości na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, opieka dobra dopiero w zaawansowanej ciąży:)niestety największe zagrożenie dla ciąży nastepuje w pierwszych 13 tygodniach potem zagrożenia maleje straty aż do 80 %, i przez te 13 tyg nie ma takiej troski, jak w starej ojczyźnie. Ale jest róznica pomiędzy tym co powinno a tym co robią. Bo jedak choć powinni zrobic pierwszy scan przez 13 tyg to jakakolwiek była ciężarna tutaj, choć trafiła do GP przed 7-8 tyg ciązy, musiała sie stawić na scan dopiero w 16 tyg a potem do 24, dlatego dziewczyny nie widziały z jaką wagą urodzeniową dziecko będą rodzic, a gorzej przy porodzie pośladkowym, W Anglii modny jestpróżnociąg i kleszcze, ale czy w Polsce też nie jest modny. Licze na to, że kiedy będe wyżej w ciązy będę miała porównanie co do opieki, a takowa w Polsce też musiała byś czasem wymuszona. Jaki rejon, jaki szpital, jacy ludzie, tak jak zawsze, w kazdym zakątku świata, nie ważne czy tutaj, czy w Pl czy gdzie indziej, dziewczyny z Niemiec tez nie mają podtrzymania w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna Tak kolorowo to chyba jest tylko u Ciebie !! I patrz na to ze Anglia jest duza nie taka jak warszawa!!!! Ja opisalam moj przypadek wiec moim zdaniem chociazby przyszla pielegniarka i kazala isc do domu a nie obwijac w bawelne albo wogole nie przyjsc jak pielegniarka moze stwierdzic przy krwawieniu !!! Krwawieniu! Powtarzam ze widzi dziecko i wszystko jest OK albo p-rzez 3 i pol godziny nawet nie zajrzec do pacjeta czy zyje ???Dla mnie jest to chore !!! Co do gina jak piszesz absolutnie u mnie nie ma go!! Nie zobaczysz go w zadnym wypadku !! Znajoma byla w 5 miesiacy ciazy( z tego co piszesz powinni sie nia zajac bo w ma ok 40 teraz juz 4o lat!) Wyobraz sobie ze jak zaczela mocno krwawic w sumie dostala krwotoku to lekarz powiedzial jej zeby sie nie lamala moze przeciez zajsc w 2 ciaze!! To normalne??? Do tego mialam zaswiadczenie zeby w UK zrobili jej badania prenatalne nie zrobili mimo ze ich wrecz blagala o to!!! Nie martwia sie o to ze np. matka jest samotka i odrazu po porodzie ciezko jej bedzie samej zajac sie dzieckiem a jednak w ten sam dzien wypisuja do domu!!!Zenada!!! Wiec nie chwal tak Anglii bo jest roznie zalezy od regionu ale nie twierdze ze wszedzie jest zle moja bratowa rodzila w SLOUGH i byla bardzo zadowolona znajome ktore rodzily tu gdzie ja mieszkam a bylo ich ok 12stu jak nie wiecej wiec bywa roznie!! A po to jest ten topik zeby kazda mogla powiedziec co wie i czego doswiadczyla! Wiec jedne chwala drugim za to nie odpowiada! Ja jesli chodzi o opieke zdrowotna nie jestem zadowolona i nie tylko o ciazy mowie!!! Grays77 Ja dzis czulam sie fatalnie tak jak pisalam nawet wymiotowalam dzis;) co mnie cieszy bardzo Dziewczynki mam pytannko czy wy tez macie kolki?? Mnie strasznie mecza a co najlepsze to nie przy chodzeniu a przy lezeniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna aha zapomnialam jeszcze odniesc sie do tego co napisalas ze lekarz GP jak najszybciej kieruje do poloznej glowno prawda!!! Ja dostalam polozna po wielkiej klutni dzien po SCANIE w 13 tygodniu a wiec nie jest tak jak piszesz wszedzie!!! Lekarz GP nie pobral mi moczu do badania nie zmierzyl mi cisnienia nawet mnie nie zwazyl!!! A slepota nawet na swoim koleczku do wyznaczania daty nie umial wyliczyc na kiedy mam porod !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Grays - widac zależy od regionu i ile ciężarnych mają do obsługi. Ja już mam drugie w drodze, przeprowadziłam się i wszystkie badania idą teraz zgodnie z "regulaminem", w pierwszej ciązy miałam pewne wyniki złe i Ci powiem, że nawet ich posądzałam o nadgorliwość. Duzo zależy też od połoznej - ta, którą teraz mam jest trochę zakręcona, więc sama jej pilnuję;) Co do próżnociągów i kleszczy - fakt - czesto je stosują, ale potrafią to robić - parę moich znajomych tak rodziło - dzieciom nic się nie stało. aaa jeszcze - po porodzie, jak już wrócisz do domu codziennie będzie wizyta położnej przez pierwsze bodajże 10 dni, potem wizyty HV (pielęgniarka srodowiskowa) - w zależności jak trafisz będą bardzo pomocne, albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna a widzis zu nas byl przypadek ze dzieciatko mialo wgniecienie na glowce ze wzgledu na zle uzycie kleszczy!!!! Powiem was jeszcze jedno znam przypadek dziewczyny ktora na niedziele miala termin porodu a w piatek zglosila sie do lekarza ze odeszly jej wody i nie czuje ruchow dzieck co lekarz na to????? Prosze isc do domu i przyjsc w niedziele bo na niedziele ma pani termin tak ?? Dziewczyna w niedziele urodzila ale juz nie zywa corke !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wymiociki zaliczyłas:) Mówiłam Ci wczoraj, że mnie prawy jajnik kłuje, to nie jajnik to kolka a jednak więzadła:)po prawej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Gosia - nic nie pisałam o ginekologu - tylko o GP, bo ginekologa się tu nie widuje o ile się nie ma problemów - tak jak napisałaś... nie pisałam, że GP szybko skieruje do położnej - beata powinna jak najszybciej iść do GP po zrobieniu testu (to będzie więcej czasu, żeby się do tej położnej dostać, jeśli jest kolejka!) Wiem, że nie wszędzie jest różowo...tylko po straszycie dziewczynę na starcie jak nawet nie wiadomo gdzie mieszka??? ciężko wysnuć wnioski dlaczego, ale widzę, że mniej problemów mają osoby, które mówią i się dogadują po angielsku i nie boją się pytać i domagać czasem też...niedawno czytałam jakiś raport NHS, w którym jak byk było napisane, że problemem bywają Polacy (tu akurat chodziło o izbę przyjęć w szpitalach na A&E), którzy przychodzą z problemami, które spokojnie mogłyby poczekac do poniedziałku i na GP... pewnie też w tych kolejkach byli ludzie w poważniejszym stanie. Gosia - jesli nie jesteś zadowolona z pracy GP napisz skargę i go zmień:( też są rózni - ja nie mówię, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
dlatego zawsze będę podziwiać Polki, które rodzą w Anglii przekonane, że tu jest do dupy, lekarze są niedouczeni i nigdy ich nie zrozumiem... nie ryzykowałabym życia swojego i dzieci aż tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu mam śluz podbarwiony:) wieczorami tak mam, czekam na te tabletki od Ciebie Kochana. Ciekawe czy gdybym poszła do GP i kazała na moją odpowiedzialność wypisać receptę na syntetyczny progesteron myślicie, że bym dostała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cóż mam poradzić:( byłam u GP i pytałam, powiedział, że nie przepisują i to kontrowersyjne ale znał nazwe leku duphaston, kurcze co ja mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze oni Ci nic nie dadza;( ale ja juz jutro Ci wysle a w PL kupie Ci wiecej zebys razie czego miala w domku!!! Jak bedziesz brac po 1 tabletce to na ok 20 dni Ci starczy a w tym czasie dojda nastepne...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@
ja jestem w 3 miesiacu i pisalam wczesniej ze wyjezdzam dopiero w kwietniu a poród na 20 czerwca czy to nie przeszkadza czy i tak dostane polozna i moge tam urodzic?? ja mam kolki jak leze czasami boje sie ze cos jest nie tak naparwde nie mam doswiadczenia a tutaj na stronach kazdy pisze co innegoo:/ nie wiem nawet czy wolno wszystko jest miesa przyprawy itd?? kazdy pisze co innego jedni ze wolno pic gazowane inni ze nie.. Dziekuje za dotychczasowe informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×