Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gosia ja mialam peknienie tak jakby w srodku, kolo lechtaczki bez zmian, tylko jakby pochwa szersza, u mnie niestety seks jakos nie jest az taki przyjemny-hmmm moze powiem o tym health visitor, moze cos zaradzi, i wiecie co rozmawialam z moim mezulkiem i on powiedzial ze po tym jak widzial porod to juz nie ma az takiej ochoty- martwi mnie to moze mu przejdzie a jak nie?? bidulek sie napatrzyl i teraz mam :( ehhh a dziewczynki odpowiedzcie mi na pytanie wiem ze tu w UK nie ma standardowego szczepienia przeciw gruźlicy oraz wirusowemu zapaleniu wątroby WZW typu B, bedziecie szczepic swoje pociechy na to? i tutaj czy tez moze w polsce? ja za tydzien jade do polski i wlasnie sie zastanawiam nad tym co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia i ja tez czulam takie sciaganie i przy sikaniu bolalo, polewaj krocze chlodna woda lub czyms innym, ja po kazdej wizycie polewalam letnia woda z plynem do higieny intymnej ziaja -rumiankowym-pomagalo, po 2 tygodniach wszystko przeszlo, mnie te szwy czasem tak ciagly ze siedziec nie moglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja też czułam taki ból przy sikaniu,bardziej jakby coś zostało w macicy i próbowało wyjśc ale przez cewkę moczowoą a nie przez pochwę,takie napieranie w w sstronę wc.Gsoiu z tego co wiem to można trzymać nie zamrożone 24 godziny.Ja ściągałam,wlewałam do pojemniczków i dawałam na najniższą półkę.jak zbliżała się pora karmienia to wyciągałam mleko,postało trochę w pokojowej temperaturze i potem przelewałam do butelki i podgrzewałam.Nie mroziłam mleka,bo mój maly wszelkie zapaasy z lodówki wyżerał na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i ja takie ciągnięcie do dołu,w stronę wc czułam około 2-2,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po kazdej toalecie i przed zmaczam papier i delikatnie przykladam, we wtorek bede miala tantum rosa moze cos pomoze :/.Przy kaszlu mam tez to ciagniecie. Po jakim czasie zaczelyscie wspolzyc?/ Odrazu po tych 6 tyg bo ja chyba z pol roku hihi nie dam ....;P Sluchajcie kochane moje nasza Juleczka jest na porodowce odeszly jej wody i po konsultacji z lekarzem zabrali ja na porodowke i podac mieli jej jakas tabletke na rozwarcie :) Ja mowilam ze mala Juli chciala przeczekac te zamieszki hehe ;P Zeby mogla Jula bezpiecznie dojechac do szpitala :) Jesli tylko bede miala jakies info od naszej Juli to zaraz napisze:P Moj maluszek wlasnie sobie slodziutko spi i powiem Wam ze jakos sie juz do cycka przyzwyczail i najada sie z niego ;) Grays77 Ty chyba mialas laleczko racje z tymi butelkami TT...:P A tak wogole to moze sie bys tak pochwalila swoja pociecha....?? Jak dajesz rade kochana maly grzeczny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie złapał dziś dołek i lecę do PL,zabieram małego,zostawiam tu męża i lecę, ale to jeszcze nie teraz, zmaowię bilet na połowę października...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostawiam oczywiście na czas mojej nieobecności.Mamy w listopadzie wesele więc doleci do nas na koniec października i wrócimy razem w połowie listopada.dziewczyny a jak wy zaptrujecie sie na swoją przyszłość? chcecie tu zostać czy zjechać do Polski po zebraniu np.kasy na kupno mieszkania czy budowy domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli o mnie chodzi to ja zostaje tutaj. Tu kupuje dom i zostaje. Mi sie tu bardzo dobrze zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja jeszcze do konca nie wiem ale mysle ze zostane tutaj chociaz z drugiej strony wolalabym malego dac w PL do szkoly nio jak narazie 5 lat jeszcze przed nami ;P Troszke mnie przeraza ta Polska bo tam juz lepiej nie bedzie oby tylko nie bylo gorzej :P A Ty jakie masz plany ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowanie wracam do Polski, tam mam rodzine i przyjaciol, tutaj zostaniemy max do 6 roku zycia karolki bo do polskiej szkoly chce ja poslac, no i dom chcemy wybudowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Julka jednak nie miala tabletki a byla zelowana ale jest juz na porodowce i skurcze ma co 7 min :) Trzymajmy za nia kciuki bo wiem ze strasznie sie bala :) Ale wierze ze bedzie dzielna i da rade :) Kurde a co z Kasia ona sie cos dlugo juz nie odzywa urodzic to jzu raczej urodzila ale moze ja przetrzymali w szpitalu ?? Kasia czekamy na odzew ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski My na razie zostajemy w Anglii, ale nie mówie nie na powrót. Jednak nie byłoby to proste, bo z praca ciezko. trzymamy kciuki za Julke. oby szybko i sprawnie poszlo. Wysyłałycscie jakies paczki do Polski? Korzystacie z jakis zaufanych kurierów i najlepiej niedrogich? U nas na razie kezdy dzien jest inny.Inaczej je, spi i w ogole. Ale podobno na jakas rutyne trzeba czekac ok 6 tyg, szczególnie u dzieci na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie kasztanko ja dzis z malym mam tak... spi godzinke i zaraz budzi sie na jedzenie co godzinke musi miec cycka ehh mam nadzieje ze w nocy tak nie bedzie... Ja juz na krocze nie wytrzymuje i wlasnie mezulek mi parzy rumianek bo chyba zwaruje ...;( Maly dzis kupi to po kropeczce mi robi kuli nozki wiec moze go brzusio boli ;( Jejku tak mi go szkoda a nie wiem jak mu pomoc ! Dzis maly konczy tydzien i mam herbatki z hippa na trawienie moze mu dam troszke co wy na to ?? One sa wlasnie od 1 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka tutaj masz wysylki paczek www.expresowepaczki.pl polecam bo to firma szwagra mojego szwagra :) hihi a moj szwagier rozwozi i zbiera paczki po manchesterze :) polecam bo sa tani Gosia spróbuj dac herbatki powinno pomóc, ja to dzis mialam stracha bo moja karolka po jedzeniu jak juz jej sie odbilo zaczela wymiotowac- bidulka zwrocila wszystko co zjadla na szcescie to bylo jednorazowo :) ale sie wystraszylam jak jej tak chluslo z buzi - chyba sie przejadlka bo wisiala na cycu z 30min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa i tak zawsze ja po 30 min trzymasz?? Robisz jej zmine cycka w miedzy czasie....?? ja mojego trzymam tak 10-15min zmieniam pampersa i na 2 cycka go daje znow na 10-15 min . Sluchajcie ja mam tylko herbatke rumiankowa i z kopru wloskiego od 1 tyg . To chyba mu dam ta z kopru wloskiego ale z 2 strony ja koper mam w mojej laktacyjnej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, to jest jego firma czy dla niej pracuje? I czy można im ufać, bo ja nigdy nie wysyłałam paczek i tak nie bardzo sie na tym znam. Wiem, że niektórzy maja jakeis ukryte koszta. A tam u twojego szwagra podaje 1gbp za 1kg, to chyba nieduzo. Jeśli chodzi o krocze, to mnie sie ładnie goiło, nie szczypało, ani nic. Tylko tak troche zaczeło ciagnac ok 10-tego dnia, jak szwy zaczeły sie rozpuszczac, ale mineło po 2 dniach. Ja nawet tantum rosa nie uzywałam, choc bylam przygotowana. Wiadomo, ze miejsce pare dni obolałe, spuchniete. A teraz tam gdzie sa szwy mam takie zgrubienie, nie wiem czy to normalne i czy sie wchlonie? Kasienkaa a od czego zaczełas wprowadzanie stałych pokarmów? I w ogóle gdzie sie podziała nasza tabelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ale ja już dałam fotkę z małym na forum, jest chyba na poprzednich stronach z fotosika, bo nie mam jak sie teraz dostac na portal mały budzi sie tylko o 3:) a po kapieli to wogóle spi super, w ciagu dnia zjada 60 ale po kapieli wciaga 90 i tak spi do 12, znowu butla, potem o 3-4 a potem o 7 wiec sie wysypiam, po tych kropelkach delicol, do kazdego karmienia daje 3 kropelki, nie ma wogóle problemów z brzuszkiem, spokojniusi, przez sen smieje sie na głos:) juz przestałam krwawić od 2 dni i dzisiaj bolą mnie jajniki na zblizajacą się owulację! zaczeło się..z wagi zjechałam juz 10 oby tak dalej:)pojechalam z małym i rodzinką na wycieczke wczoraj do Rochester, żadnych problemów, musze zaczac juz do szkoły kupowac synom bo powyrastali z mundurków i znowu kierat szkolny jesienno zimowy sie zacznie, tak nie cierpię jesieni wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia spróbuj dodawac koperek sobie do jedzenia. U mnie to działało. Bo niby dzieciom na mleku matki nie trzeba podawac zadnych płynów. Ja z moja Emilka mam problem, bo czesto na cycku usypia po 10-15 min i przestaje jesc. Albo wisi godzine, tylko nie wiem czy je czy tylko sobie ciućka cyca. A dzisiaj sciagnelam do butelki po karmieniu i niby juz spala, a jeszcze zjadła 35ml ( bo wiecej nie mialam). Nie wiem czy jej nie zaczne dokarmiac, bo w zeszłym tygodniu przytyła 120gr, wiec to tak troche na granicy normy podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm nio to nie bede mu podawac tych herbatek narazie ;) nio moj maly tez tak ma ze na cycolku jak jest to troche possie troche pospi ale chyba najada sie :P mi sie cosik popsuł laktator i mam problem z odciaganiem a zreszta wydaje mi sie ze dzis to mam malo pokarmu oby mi nie zanikl:( kurde a z tym kroczem nie daje rady podpaska polana rumiankiem pomaga na chwile a jak sie juz ociepli to znow ciagnie az w pachwinach czuje ;( kurde tydzien po a mnie coraz bardziej boli ;| nio moj maluch budzi sie w nocy co 3 godz na cycola i idzie spac dalej chrapie glosno jak tatko hehe i nie lubi sie kapac dzis plakalam razem z nim przy kapieli:( powiedzcie mi awijacie wasze pociechy w pieluche jak kapiecie ??? Nasza Julka juz chyba w akcji bo nic sie nie odzywa do mnie od 17stej ;) Nareszcie :P A i dziewczyny moj maly caly czas ma luzne kupki czy to normalne jak robi to slychac jak z niego idzie biedaczek ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays znalazlam twojego szkrabika jaki on sliczniutki a ten slodki usmieszek jego powala na kolana ;) Po mamusi synek urode odziedziczyl :) Ewus o Karolci to juz brak slow aby opisac jaka ona lalka sliczna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka ja zaczęlam od zupki-marchew,pietruszka,troszkę selera i odrobina ziemniaka,wszystko najpierw jałowe,rozbabrane.Potem łyzeczka manny.Ostatnio dałam ku troszkę masła do zupy.Owoce jak narazie to surowe jabłko lub bana lub rozgotowane jabłko i pokruszony jeden okrągły biszkopt.generalnie nie korzystam z tych schematów na necie(może robię w czymś błąd) tylko posłuchałam babci i tak jak ona mi doradza tak wprowadzam polarmy.O dziwo Oluś załapał łyżeczkę odrazu-wiadomo że rozlewa,ale nie mam cyrków,zjada mi ładnie.Po wprowadzeniu nic nie dolegało-pierdzi,brzuch nie boli,jest miękki.Kupki na początku zielone,ponoć takie są z powodu m.in rozszerzania,teraz się unormowały,są czasem żółtawe,czasem ciemniejsze,nie miał ani biegunki ani zatwardzenia.Skończy 5 miesięcy to dam mu na próbę odrobinę mięsa rozdrobnionego i kawałek gotowanej ryby aby zobaczyć reakcję.2x dziennie podaję mu kaszkę na mleku tą dla dzieci,pije też soki(domowe bądź bobofruty) i herbatki hippa(próbowałam dać wode gotowaną ale nieeee..) DZIEWCZYNY MÓJ MAŁY ŚPI W ŁÓŻECZKU!!!:d OD 18,niestety musiałam go wykąpać wcześniej i położyć.Aha i czasem podaję małemu deserki owocowe stage 1 np. z Hippa,Heinza(te które można kupić w Bootsie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia daj małemu czas na oswjenie się ze światem :P mały ma dopiero kilka dni.Spokojnie,polubi kąpiel,Oluś też na początku robił mi przemarsz wojska przy kąpieli,darł się bez powodu kilka razy tak że musiałam go wyciągać i był wykąpany w połowie.Nie dał się wsadzić na głodnego więc dawałam mu 60ml,kąpanie i po kąpieli resztę.Teraz jest o wiele lepiej bo w kąpieli się śmieje,wykręca,macha kończynami,piszczy,i po tym jak już go ubiorę,to robię mleko,zjada 150-180,za godzinkę,półtorej 120-150 i mam spokój zwykle do 4 rano chociaż czasami zdarza mu się obudzić ok 24 i zjeść 60-90. a kupki twopje dziecko robi prawidłowe-u noworodka powinny być luźne,ale nie takie jak biegunka.Skoro nie ma w nich krwi lub śluzu(to położna tłukła mi do głowy) i nie jest to biegunka (myślę że u takiego dziecka to pewnie będzie woda zabarwiona...) to raczej nie ma powodu do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Gosia:) to że słychac jak robi kupke, to wszystki git:) słychac taki bulgotanie jakby miał biegunke, ale to wszystko jest ok Gosia nie mart sie:) co do krocza to pamietam ten bó, bedzie cie nawet za jakis czas juz nie tylko ciagneło ale swedziało, bo w czasie gojenia tak sie moze dziać, no moje krocze zle nacieli i nadpekało mi do roku czasu.do tej pory mam zgrubienie a to juz 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pomysł...jeśli chcecie to może srowrzymy prywatną galerię?nie wiem np. na ggole mailu, każda otrzyma login,hasło i tam będziemy wrzucały zdjęcia / chyba że lepiej na ogólnym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia to teraz noworodek robi takie skromne,ale mojemu też słychać jak walił.A teraz jak robi,jest w domu cisza to słychać taki szum w pampersie:D a potem chlup..i mam na spodniach lub na łóżku..juz zdarzyło się kilka razy nawalenie poza pieluchę,raz do wanienki:D jak rąbnął mi kupę w wanience to takie konfetti żółte wypłynęło spod niego,no to na ręcznik gada,poowijałam,do łóżeczka i zmiana wody na czystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, w koncu znalazlam chwilke zeby zajrzec, to nieprawdopodobne jak czas szybko leci odkąd malutka jest z nami . Gratuluje Gosia i Julka. Grays, masz slicznego cholpczyka :-) Co do krocza, używałam Tantum Rosa przez ok 7 dni, 2x dziennie i pomoglo. Nadal jednak nie trzymam moczu i troche sie martwie czy to normalne i jak dlugo to potrwa. Jak juz zaczne siusiu to nie moge przestac. Z wypróznianiem się taz jest mały problem, troche to trwa Wy też tak macie? A tu moja Amelka http://www.fotosik.pl/u/bejbuspatenko/album/939410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka mala jest przesliczna, zreszta super razem wygladacie, widac ze szczesliwa z ciebie mamusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka ja miałam problem z moczem do ok.2 miesięcy,nie było mowy o śmiechu takim dużym bo normalnie sikałam po nogach:D ale zwykle udawało mi się dotrzeć do wc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha patka ja przed zrobieniem kupy stosowałam syrop lactulosum na rozrzedzenie,ale tylkko 2 dni bo potem zapomniałam,zachciało mi się załatwić i byłam przerażona że mi wszystko popęka,i bałam się załatwić,ale poszłam i nic nie bolało,nie pękło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×