Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Masaz mam miec w piatek jesli do tego czasu nie urodze, bo na piatek wypada wlasnie moj termin, mam rano zadzwonic i mnie umowia od razu na piatek. Jesli chodzi o IR to ja na razie na swoj nie narzekam, ale zobaczymy jak przyjdzie cos wiecej mi zalatwiac. Ja jeszcze nie wysyslalam papierow na benefity, na razie tylko dzwonilam po wszystkie formy i wszystko od reki zalatwilam, w przeciagu tygodnia mi poprzychodzily, no ale jak zaczne sie starac o kase to zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wy wszystkie tu karmicie piersia???? bo ja cos mam problemy.kupilam te silikonowe nakladki bo mam plaskie brodawki i dzidzia w ogole by ich nie ruszyla)-: noto daje jej cyca przez jakies 30 min ale ona nie lubi(ale sie staramy) potem jeszcze dokarmiam aptamilem 1 i ona zawsze zjada 90 ml.Gadalam z polozna to jest ok ,po prostu duzo je,bo ja widze ze cycka tez troche ciagnie.Ale o co chcialam sie spytac,wczoraj po karmieniu brodawka mi krwawila,bolalo ze hej.Co tu zrobic zeby tak nie bolalo???czy was tez karmienie bolalo na poczatki???poradzcie cos ,i cyce strasznie bola i robia sie strasznie twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka mi na brodawki pomogl i to bardzo krem bepanthen ja go zakupilam w pl powiedzialam ze chce krem na poranione brodawki i babeczka dala mi wlasnie ten...Mi on naprawde pomogl bo bolaly mnie strasznie i krew ciekla pozniej strupki sie porobily a ten krem jak nalozylam to po 3 min poczulam ulge i bol przechodzil a strupki znikaly przy nastepnym karmieniu. No ale jak madra polozna do mnie przyszla to stwierdzila ze ten krem jest tylko do dupci dziecka i dala mi jakies jej specyfiki po ktorych moj synus nie chcial nawet na cycka spojrzec i wywalilam go . Ten krem o ktorym ja pisze mozesz kupic wilkinsonie cena ok 4 funtow. Mi pomogl bardzo a wiec moge Ci go polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam i ten b-panthen i lansinoh.Teraz probuje te wkladki chlodzace tommee tippee no i zobaczymy.Cyce mam jak Pamela.Dzisiaj juz troszke lepiej poszlo karmienie ale i tak to nie jest takie proste jak dla mnie)-: dziewczyny a jak czesto karmicie noworodki(czy karmilyscie) i jak dlugo z jednej piersi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jula ja na poczatku karmilam 15 min z jednej pozniej zmiana pampersa i 15 min z drugiej... teraz to jak maly chce tak dlugo z nim siedze jak juz sam wypluje to go odstawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko dzieki za pamiec :) u nas wszystko dobrze, synus jest juz z nami prawie 3 tygodnie,rosnie jak na drozdzach i karmie piersia. Ja rowniez po cc czulam sie rewelacyjnie, na drugi dzien juz bylam w domu i chodzilam bez problemu. Po 2 tyg ustapilo krwawienie i dzisiaj gdyby nie blizna to mogla bym juz o cc calkiem zapomniec :) Nie pisze bo przy 2 dzieci to czasu mi brakuje... Pozdrawiam wszystkie szczesliwe mamusie i trzymam kciuki za Anitie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polozna byla wczoraj,a dzisiaj(bo juz po polnocy)przychodzi ta cala health visitor-ciekawe po co???ta health visitor to przychodzi tylko raz???i w jakim celu??? dziewczyny ale ciagnie mnie ta blizna po cesarce)-: kurde nie fajne miejsce na ciagniecie,a jak mi sie zagoi to zakupuje ten pas pociazowy i dopiero laska bede(((((((-: a za poltora tygodnia przylatuje moja mama(-: ale sie ciesze!!! Moja Hulya to pierwszy wnuczek dla niej(-: u nas w rodzince cos baby niechetne do rozrodu :-P Anitia(-: jak tam kochana???trzymam kciuki(-: poszlabym z Toba na ten porod pomagac w oddychaniu(-: (u mnie byl moj chlop i ta student midwife-to nie bylo nudno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie health visitor byla w poniedzialek, zwazyla i zmierzyla malutka a potem przejrzala wszystkie papiery oraz czerwona ksiazeczke, wypytywala sie czy sobie ze wszystkim radze, czy ja sie dobrze czuje itp. Za 2tyg mam nastepne spotkanie z nia ale juz w jakims oddziale, gdzie beda znowu wazyc malutka. Potem za 6 tyg, zanim jeszcze umowie sie na pierwsza wizyte do GP. Wspominala mi tez o grupach dla matek z dziecmi i nastepnym razem ma mi dac namiary w razie gdybym chciala sie przylaczyc. Malutkiej w niedziele wyszly straszne krostki na twarzy i we wloskach, czerwone, niektore z biala ropka. Nie spala tak spokojnie jak zwykle i czesciej plakala wiec mysle ze to ja draznilo. Zapytalam vizytorke co to jest i co mam z tym zrobic ale nie byla pewna. Kazala mi isc do GP jezeli jej to nie zejdzie w ciagu doby. Nie znikalo wiec zadzwonilam do przychodni ok 14:00 no i uslyszalam ze dzisiaj mnie juz na pewno nie przyjma bo nie maja miejsc, na nic bylo tlumaxzenie ze to 2 tyg dziecko! Zaszwonilam na drugi dzien ok 10 rano, znowu to samo ale tym razem powiedzialam ze mnie to nie interesuje i ze musze sie zobaczyc z lekarzem (krostki byly coraz gorsze) W koncu pojechalam i czekalam w przychodni ok godziny az sie cos zwolni. Okazalo sie ze mala ma milium (nigdzie nie moge znakezc polskuegi tlumaczenia) i podobno to normalne u dzieci karmionych piersia. Dostalam masc z antybiotykiem, smarowalam malutka 3 razy i juz jej prawie zniknelo. Cale szczescie, juz sie balam ze to jakas alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do karmienia to dla mnie tez nie jest to takie proste :-( Boli przez pierwsze 3 min gdy przystawiam mala, potem jest troche lepiej. Mam bardzo wrazliwe piersi ale wazne ze mleko jest wartosciowe i malutka przybiera na wadze, tylko to mnie powstrzymuje przed decyzja o podaniu butelki. Karmie co 3 godz, choc czasem Amelcia domaga sie juz po 1.5 godz. W nocy rzadziej, staram sie ja budzic max co 4 godz ale na przyklad dzisiaj nie moglam jej rozbudzic i pomimo ze ja przystawialam do piersi nie chciala ssac, dopiero po 6 godz sie udalo i jadla 30min. Ja na poczatku karmilam tak 15min z jednej, 15 z drugiej ale dowiedzialam sie ze powinna oproznic jedna piers do konca i dopiero potem podac druga. Teraz staram sie tak robic i czasem cale 30 min pije z jednej i jest najedzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie karmienie wygląda tak ze Karolka zjada jednorazowo z jednej piersi chyba ze ja opróżni do samego końca to wtedy daje jej druga- rzadko kiedy, wiec karmie na zmianę jedno karmienie jedna pierś potem drugie karmienie druga pierś i tak cały czas, u mnie wszystko się już ustabilizowało i nie mam nadmiaru pokarmu cycki nie bolą- na początku w pierwszej dobie po porodzie bolały sutki ale to dlatego ze mala ssała a ja mleka nie miałam, smarowałam jakaś maścią którą dala mi położna od razu pomogło, po kilku dniach już nic nie bolało Karolka zaczęła ładnie ssać i karmienie dla mnie to przyjemność uwielbiam jak mam ja przy cycu :) a je tak co2-3 godz średnio 10 -15 min, najada się i usypia na wadze ładnie przybiera ok 200gram tygodniowo :) przedwczoraj byłam z nią na pierwszej szczepionce -najpierw oglądał ją lekarz- Karolinka ma lekki katarek ale lekarz powiedział że może być zaszczepiona - bidulka dostała dwa zastrzyki równocześnie od dwóch pielęgniarek w dwie nóżki jednocześnie bidulka tak się rozpłakała ze aż mi łzy poleciały z oczu :( moja kruszynka malutka, później poszłam z nią na spacerek troszkę marudziła, ale gorączki nie było, za to spała bardzo długo i mało jadła ale na drugi dzień wszystko wróciło do normy a jutro rano odbieramy paszport i jedziemy samochodem do Polski - ciekawe jak będzie - w końcu trochę czasu spędzi w aucie ale już nie mogę się doczekać, a za tydzień idziemy na wesele a tydzień później będą chrzciny Karolinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze odnosnie karmienia tak jak wyzej ktoras napisala ze nie powinno sie karmic z drugiej piersi dopoki nie oprozi sie jednej do konca, poniewaz mleko zmienia się podczas ssania są trzy fazy karmienia- Ifaza mleko jest rzadkie i wodniste czasem az koloru niebieskawego, II faza mleko jest białe, ma trochę tłuszczu oraz III faza to ta w której zawartość tłuszczu jest największa i mleko może mieć kolor żółtawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jeat tu fajna apteka www.nova-farm.com można kupić polskie leki, maści,witaminę K i D zresztą która zainteresowana to polecam wejść.Ja wczoraj wieczorem zamawiałam już u nich 2 raz,przesyłka idzie Royal mailem 1st class,poprzednio jak zamówiłam w poniedziałek to doszło w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszcze pytanie. Nie chce panikowac, bo to ponoc normalne, ale powiedzcie mi czy przed porodem waszae dzidzie mniej sie ruszaly? Bo moj jakos szczsegolnie dzis nie szaleje. Rusza sie, ale jakis taki spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka u mnie health visitor byla tylko raz jak maly sie urodzil, wypelnila dokumenty dala czerwona ksiazeczke i omowilysmy roznice szczepien. Maly dzieki temu bedzie zaszczepiony na gruzlice :) a zoltaczke oni szczepia tylko dzieci narkomanow itp. Jesli o karmioenie chodzi to ja przez pierwsze 3 doby nie mialam pokarmu ale pszystawialam malego i w wyniku tego mialam taki nawal ze porobilam zapasy :) teraz je na przemian najpierw z 1 piersi a po 3 godz z 2 ... Na poczatku tez mialam pogryzione sutki az krew sie lala, ja stosowalam maltan z pl i goraco go polecam,podobno avent tez ma super krem na brodawki. Na dzien dzisiejszy maly ssie super :) Anitia to prawda ze przed porodem dzieci sie mniej ruszaja wiec pewnie juz tuz tuz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka u mnie byla wczoraj health visitor sprawdzila ksiazeczke malego i zrobila mu test na słuch i to wszytsko. Patka moj maly tez ma te plamki czerwone a pod nimi biale krostki i u mnie midwife powiedziala ze to jest normalne a wiec nic z tego nie rozumiem ;/ ty dostalas antybiotyk tzn masc a u mnie poprostu tak ma byc ehh;( a co do karmienia piersia to kazda polzona gada co innego! Ja na poczatku tak robilam jak kazala mi polozna moja ze 15 min jeden cycek zmiana pampertsa i 15 min drugi teraz juz karmie tak jak ja uwazam a wiec daje mu jedego cycka najada bsie z niego czyli kolejne karmienie daje 2 cycka. Maly najedzony a ja jeszcze odciagam. Tylko ta moja reczna dojarka z timmee tippee cos sie popierniczyla i dobrze nie chce mi zassac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey laleczki ja dzis znow dzwonilam do rewenue i poraz kolejny maja mi umowic spotkanie wrrr.... mam nadzieje ze tym razem dojdzie do niego. Moj maz sprawdzil na stronie i ten child tax credit nam sie nalezy. Awiec do bolu bede im dupe trula az wkoncu mi go dadza. A jesli nalezy mi sie ten tax i urodzilam 1 dziecko to i becikowe musza mi dac . A mam do was pytanko moze wiecie czy czasem nie nalezy mi sie dofinansowanie do mieszkania skoro moja mama mieszka z nami i nie pracuje jest dziecko i ja na macierzynskim(po wracam tylko na 1/2 etatu) a moj maz obecnie pracuje sam ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu nie wiem w jakim mieszkaniu mieszkasz, ale jesli wynajmujesz to wczytaj sie w umowe bo czasem landlord nie zezwala na housing benefit. Nie wiem jak w anglii ale u nas trzeba pokazac 5 payslipow i wyciag z banku za 2 mce... A z hm trzeba krotko i pamietaj ze na becikowe masz tylko 3 mce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronko wiem wiem ze jest tylko 3 miesiace;) Dzis zadzwonila do mnie babeczka i juz na jutro jestem umowiona na spotkanie na 15:30 i dasza mi jzu papiery na child tax wiec bede juz jutro mogla im wyslac papiery mam nadzieje ze zdaza dac mi odpowiedz zebym wyslala o becikowe;P Dzis juz z rodzinnego odeslali mi certyfikat z informacja ze w przeciagu kilku dni rozpatrza moje podanie ;) czyli jutro wysle odrazu na child bo szkoda tracic czas;) A tak wogole to ile czekalyscie na odpowiedz od nich ?? Nio i powiedzcie mi czy wy na becikowe wysylalyscie papiery czy do job-a zanosilyscie?? Ja mysle ze lepiej im wyslac bo bede milala potwierdzenie ;)c a i czy czekac na odpowiedz z child taxu czy lepiej teraz wyslac becikowe no ale ja nie wiem czy mi ten child przyznaja mimo ze na stronie pisze ze mamy wyslac im papiery to zawsze moga mi cos popierniczyc jak wy to robilyscie kochane bo na ta chwilke nie biore zadnych benefitow:) A i Biedroneczko moj wlasciciel nie zabrania brania benefitow na dom to raczej ciapaci tak robia ;) On za bardzo kasiasty jest hihi zeby bral sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie wiem jak z tym dofinansowaniem bedzie jak twoja mama mieszka z wami, bo moja kolezanka jest tu samotna matka z dwojka dzieci i jej odmowili dofinansowania na dom dopoki jej mama z nia mieszkala, ona tez nie pracowala, powiedzieli jej ze dostanie jak jej mama sie wyprowadzi. No i teraz jej mama sie wyprowadzila i ona znowu sie stara o dodatki na mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poniedzialek pojade i sie dowiem Anitia dziwne bo jest jeszcze jeden benefit dla osob ktore mieszkaja z toba sa dorosli i nie placa za consil tax. A wiec naleza Ci sie na ta osobe pieniadze:P A co z tym becikowym jak myslicie czekac az dostane child tax credit czy wyslac juz teraz?? Nio i czy wy wysylalyscie czy zanosilyscie do job center???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia o becikowe wysylaj juz teraz, tylko na podaniu zaznacz opcje ze czekasz na decyzje w sprawie child benefit, bo oni moga ci odeslac pozniej decyzje niz 3 miesiace od porodu i wtedy sie nie wyrobisz. A na becikowym pisze ze mozna sie juz o to starac 11 tygodni przed porodem, wiec lepiej wyslac teraz, nawet zeby ci odeslali z niczym, to juz zaczelas sie starac,wiec data kiedy pierwszy raz wyslalas podanie sie liczy, bo potem moze byc za pozno, a tak zawsze mozesz napisac odwolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok Anitia dzieki wielkie wiec jutro to wysle a powiedzcie czy do becikowego musze dolaczyc certyfikat ?? I na jaki adres mam to wyslac ?? Bo my bralismy z job-a papiery i maz sie ze mna kluci ze mamy in to odniesc. Kurde nie wiedzialam ze na ten child tak dlugo trzeba czekac:/ Bo o rodzinne to nam moment odeslali;) Tzn nie decyzje ale informacje i certyfikat;) Nio i ja jeszcze dostane z ubezpieczenia pieniazki za pobyt w szpitalu 200 funtow :P Musze jeszcze dobrze doczytac w tym moim ubezpieczeniu bo cos mi sie kojarzy ze oni tez becikowe wyplacaja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam w aplikacji na becikowe wszystko powinno pisac, czy dostarczyc birth certifikat, ale chyba nie, bo przeciez wysylasz certyfikat na child benefit a bez tego by ci nie dali, prawda. A aplikacje zanies do biura job centera, albo wyslij na adres job center w swoim miescie. Mi tez wyplaca 200 z mojego ubezpieczenia na maternity a mojemu mezowi 600 wiec zawsze to pare groszy wpadnie, nawet jakby nie przyznali nam becikowego, bo nie wiem czy nam przyznaja, podanie zloze, ale zobaczymy, wiesz jak to u nich jest, zrobia jak zechca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Julka, rzeczywiscie wyglada to na kaszaczki. Ta masc ktora przepisal mi lekarz to Fucidin H -w razie gdyby ktoras z was miala ten sam problem. Mojej Amelci pomogl juz po 3 smarowaniach wszystko poznikalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×