Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Kasienko a jak wyglada sprawa 2 ciazy po zalozeniu takiego implanta?? U Nas mamuski nie jest ciekawie maly ma katar przy tym straszna sapke nie moze oddychac dzis od 6 non stop placz. Oczyszczam nosek cleanozem mam wode morska ale ona jakos nie bardzo pomaga wiec kupilam NASOSAL stosuje go juz kilka dni i zamiast sie polepszyc to sie pogarsza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu a wyciagasz gilki frida ? To najlepszy sprzet jak dla mnie, moj maly mial katar jakies 2 tyg temu i sterimar baby + frida wszystko zalatwily. Trwal u niego kilka dni, a pod nosek zastosuj masc majrankowa. Z lekow natomiast najlepszy jest nasivin, ale jego sie stosuje dopiero jak katar jest gesty i zolty. Co do bluzki to nie ma sprawy z tym ze jest w praniu. Jesli chodzi o implant to ja za bardzo sie nie moge wypowiedziec bo mam go dopiero tydzien, wczoraj byl pierwszy seksik bez gumki wreszcie :) taka przerwe trzeba zastosowac od zalozenia (7 dni). Samo zalozenie zeczywiscie nie boli, pozniej bandaz trzeba zdjac po pierwszej dobie a po drugiej opatrunek ( moczyc nie mozna reki przez 2 dni) az do zdjecia plasterka, reka boli w miejscu zalozenia kilka dni. Ja nadal odczowam bol jak dotykam reki w tym miejcu. W cize podobno zachodzi sie od razu po wyjeciu nawet na drugi dzien , ale to sa slowa pielegniarki. Co do kolek to ja stosuje gripe water i dziala swietnie. Niektore dzieci odpychaja cyca majac kolki, nie zrazaj sie tym bo to minie. Kasienka mojemu jak rosl zabek to mial jeszcze typowe ku temu kupki :) tak zwane zebowe, wiec wiedzialam ze zab idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pomagam małemu Calpolem,ale jak widzi butelkę z kroplami to dostaje białej gorączki więc zanim zakropię mu nos to muszę go najpierw ugłaskać i odwrócić uwagę.Katar odciągam takim pojemniczkiem z 2 rurkami.Na noc kupiłam mu karvol do kontaktu+ parówka z VapoRubem wrzuconym na wrzątek.Oddycha lepiej ale jest senny,dziś noc nawet spokojna,trochę płakał pod wieczór,przytuliłam i usnął,aż do 4 rano.Zjadł,poszedł spać do 6.45 potem wstał,pobawił się,ppgadał i spał tak do 8.20.Teraz właśnie ma drzemkę z mężem. Gosiu mnie zaś implant zakładała lekarka,powiedziała że organizm około tydzień wraca do siebie,o 2 dziecko po implancie można starać się nawet w 1 cyklu.Ja np.po tabletkach branych grubo ponad 2 lata zaszłam błyskawicznie.Mnie po założeniu nic nie bolało,czasem tylko jak przycisnę to miejsce to czuję że tam jest ale nie boli.A opatrunek zdjęłam na następny dzień,po 12 godzinach i poszłam się kąpać ;) ogólnie na implant nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u mnie na kolki nie sprawdzil sie bobotic ani infacol, za to grip water oraz zawiesina debridat-ale to na recepte- to rewelacyjne jest :) co do katarku u mnie pomogla sol fizjologiczna oraz kladzenie Karolinki na brzuszku u mnie kolanach z glowa nizej niz nozki oraz delikatne oklepywanie pleckow (reka w lodke) - polecam po kilku dniach przeszlo, a katarek miala taki ze nie dalo sie odciagac bo siedzial gdzies z tylu nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kochane za odpowiedz ja kupilam malemu infacol dzis zobaczymy czy pomoze;) U Nas kolki zaczynaja sie od 16-17 i trwaja do 19.30! A co do tego implantu to musze zagdac u GP czy jak to zalatwic?? Kurde wlasnie nie lubie gumek moj maz tez i wolalabym korzystac z sexu ile wlezie haha ;) Mam juz strasza ochotke ale nadal sie boje ze bedzie bolalo bo nawet przy siusianiu jeszcze czuje ciagniecie takie nieprzyjemne uczuce ale to czasem nie zawsze:/ Biedroneczko nie ma to jak sexik naturalny haha :D Jak bedziesz juz miala wyprana bluzeczke to poprosze o foteczke mozesz wyslac mi na maila a oto on kwiatuszek1169@wp.pl Ja dziewczyny odciagam te kliczki cleanoz-em to taakie cosik na baterie dawalam kiedys linka do tego i te krople ale nie bardzo pomagaja boje sie troszke bo wiem ze od katarku moze byc zapalenie ucha ;( Ale jak mowilam GP ze ma katar i ciezko mu sie oddycha to udala ze nie slyszy i zadnej odpowiedzi nie dostalam :( No coz to wlasnie jest angielska sluzba zdrowia :/ Odezwe sie pozniej narazie uciekam zrobic obiadek a i zon 1 kg mniej :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja dzwoniłam po poradę na 111,taki numer i telefoniczne udzielają pomocy,całodobowe bo ja dzwoniłam chwilę przed 24.Nie wiem jak jest w twojej przychodni,bo ja jakbym chciała implant,zastrzyk,tabletki-to mam na miejscu w przychodni a że chciałam spiralę to musiałam umawiać się na spotkanie w klinice Brook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i u nas 1 raz po porodzie był po upływie tyvh 6 tygodni.Już nie pamiętam dokładnie jak czułam się podczas sikania,ale ten 1 raz....MATKO!!!:DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko dziekuje za info:) A jak to wygladalo u kobitek z implantami ? No i KASIENKO powiem Ci ze stracha to mam straszne przed tym 1 razem po :D Kurde chyba takiego stracha nie mialam jak tracilam dziewictwo :D Ale chyba jednak sie skusze:) My dzis mielismy koncert od Patrysia przez 2 godziny :( Biedak jeszcze tak to mi nigdy nie plakal a raczej wrzeszczal:(:( Kurde dlaczego te Nasze dzieciaczki musza tak cierpiec:/ Powiedzcie mi kochane jak podawalyscie infacol?? Pisze ze po kazdym jedzeniu ale moj maluszek je czesto a malo i za kazdym razem mu mam podawac?? I czy w nocy tez podawalyscie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze dość późno założyłam ten implant.Skorzystaliśmy z gumek ale za każdym razem myślałam nie o tym co trzeba a o tym żeby nie wpaść...:/ szczerze jeśli miałabym być teraz w ciąży,nie usunęlabym ale byłabym przerażona ogromem obowiązku przy małym dziecku i noworodku.Gosiu ja infacol podawałam chyba przed jedzeniem i z reguły wieczorami(zresztą tak samo jak każdy inny środek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz 100 pewnosci ze implant nie zawiedzie?? Ja gumek nie znosze :P Kiedys nie wadzily mi wogole ale od czasu kiedy zaczelismy starania i dlugo nie bylo nic myslalam ze jestem bezplodna jakos o gumce nawet mi sie nie chce myslec. Z gumka to juz nie to samo! A ten infacol podawalas przed kazdym jedzeniem?? Bo ja w sumie dalam mu 1 dawke o 15 a 2 ok 17 bo tak jadl i teraz nie wiem czy mu dawac o 21 czy juz nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja infacol podawalam 3 albo 4 razy dziennie tak mniej wiecej co kilka godzin,w nocy juz nie podawalam, tylko na wieczor wiec Tobie bym poradzila podac jeszcze o 21, oj moj 1 raz po porodzie byl po 6 tygodniach i nie nalezal do przyjemnych, ale juz nastepne byly super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu 100 % pewność że nie zajdzie się w ciążę daje chyba tylko wstrzymywanie się od seksu ;) mój mały miał kolki od ok 17 czasem nawet do północy.Więc powiedzmy że 1 dawkę dawałam ok 16,potem kolejna po kąpieli po 18,ok 21 i jeśli sytuacja tego wymagała to jeszcze jedną później.I chyba dawałam przed jedzeniem o ile pamiętam.Colief pomagał malemu dodawany do jedzenia,ale tylko kilka razy.Wracając do antykoncepcji-zanim zaszłam w ciążę brałam Cilest ponad 2 lata i nie wpadłam chociaż mąż się smieje że statystycznie w ciąży to ja byłam co miesiąc :D no cóż...ufam na tyle implantowi i pozostaje mi tylko wierzyć że to dobre zabezpieczenie i zadziała równie skutecznie jak tabletki.Przy tabletkach nie używaliśmy gumek bo też za nimi nie przepadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko ja tez cilesty bralam. I rowniez bez gumek. Tzn na poczatku to jakos tak balam sie i bylo i to i to pozniej juz gumki poszly w kosz ;P Ale ja po odstawieniu o 1 ciaze staralam sie rok i 3 miesiace. I tabletek nie chcialabym juz brac ze wzgledu na to ze planuje kiedys tam 2 dziecko w sumie to moze za 2 lata a 2 sprawa to waga. I wlasnie zastanawiam sie czy przy tych implantach nie bede tyc? Aha pisalas ze gdybys teraz zaszla w ciaze ty bys sie zalamala. Ja rowniez nie usunelabym ale nie dalabym rady z 2 tak malutkich dzieci zalamalabym sie psychicznie.Jejku kolki do 1 w nocy ? Ja mam od 16-17 do 19 lub 19:30 w tym dzis mialam i mama i meza wiec na zmiane z malym na rekach latalismy i jestem padnieta. Ja mojemu maluszkowi kapiel robie zawsze ok 21 tak aby o 21 juz byl karmiony. Wiec dzis o 21 tez podalam infacol. I mysle ze bede mu podawac ok 12 w zaleznosci jak mu sie zachce cycka i 15 i ok 18 nio i pozniej 21 bedzie 4 razy dziennie w sumie. Mam nadzieje ze pomoze bo az mi sie serce kraje jak widze Patryczka tak cierpiacego ;(;(;( Ja myslalam o spirali ale czy to dobry wybor? Kurde chyba wstrzymam sie i z ginem w PL pogadam o tym :P Jak wytrzymalismy tyle bez sexu( tym bardziej w ciazy malo bylo bo maz sie bal o dziecko a ja mialam problemy non stop bylam sucha) to i teraz te 2 miesiace wytrzymy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja też kiedyś kupiłam DENTINOX i ani razu niuni nie podałam, tzn próbowałam, ale mała tak się krzywiła i tego nie chciała, że hej bo to taka zawiesina i o posmaku niby miętowym - okropna dla takich maluszków, od 3 dni podaję infacol 3 razy dziennie i w sumie to dużej różnicy nie widzę ani po infacolu ani po grip water, a niedawno czytałam wypowiedź jakiegoś dr, że kolki jak są to nie można ich złagodzić- same musza przejść i u niektórych dzieci trwają godzinkę a u niektórych pięć i nie mamy na to wpływu - biedne te nasze dzieciaczki ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu może nie będę poruszała kwestii mojego podejścia do abrocji bo to tak kontrowersyjny temat że chyba jaka by nie była twoja opinia na ten temat to i tak znajdą się zagorzali za i przeciw do których nie przemawiają twoje nawet sensowne argumenty.Ale powiem jedno-odkąd urodziłam dziecko moje zdanie zmieniło się na ten temat.Wiem jak wygląda poród,mój zresztą długi i ciężki,wiem już jak wygląda poświęcenie i odpowiedzialność za małego bezbronnego człowieka i myślę że bym nie usunęła.Byłoby cholernie ciężko,ale dalibyśmy radę.Pierwsze dziecko planowaliśmy świadomie,z drugim również chciałabym tak postąpić bo planujemy 2,ale jeszcze nie teraz.Poprostu poglądy na pewne tematy zmieniły mi się po urodzeniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko ja za aborcja nigdy nie bylam i pamietam jak bylam malolata temat ten poruszalam z mama. Pamietam jej slowa do dzis ze gdybym byla teraz w ciazy nigdy nie pozwolilaby mi usunac zaopiekowalaby sie i moim dzieckiem. Ja glupia nie bylam i myslalam co robie ale wiecie jak to mamy bojace sie o cory :P Ja rowniez gdybym zaszla w ciaze to nie usunelabym ale napewno byloby mi bardzo ciezko. Chociaz mimo tego ze moje zdanie jest takie a nie inne to nie potepiam dziewczyn ktore dokonuja aborcji ze wzgledu na brak srodkow do zycia. Lepiej usunac niz pozniej maja to dzieciatko porzucic. Ale tak jak piszesz kazdy ma swoje podejscie do takich spraw. Dzieki dziewczynki za info jesli infacol nie pomoze zakupie ta GripeWater. A co u Beatki? Bo ona chyba miala problem z @ ??? A gdzie sie podziala ANITIA,JULKA i cala reszta?? Co z ta nasza Kasia? Mam nadzieje ze da nam jakis znak zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i anitajakubek tez dawno sie nie odzywala co z wami babeczki?? Takie zapracowane przy szkrabikach czy poprostu nas opuscilyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny(-; melduje sie na naszym forum!!! no troche jestem padnieta przy mojej fasolce ale coz ,taka rola mamy(-; biedroneczko ja jednak kupuje te gacie,bo widzialam efekty po nich,nie bede ich nosila caly czas,tylko kilka godzinek dziennie i cwiczyla przy nich miesnie brzuszka,tylko ciekawe kiedy bede mogla po tej cesarce)-: wczoraj dostalam okres,pierwszy po porodzie(mam nadzieje ze to okres a nie cos innego). Dziewczyny po cesarce-wisi wam troche taka falda nad blizna po cesarce???bo mi wisi troche,schudlam juz 11 kg ale jeszcze troche zostalo,no kurde)-: no i ta falda i na nia wlasnie ten pas jest dobry. a propo antykoncepcji to ja juz mam moje Cerazette(-: ale jeszcze poczekam troszke z braniem,niech mi sie organizm oczysci po tym porodzie,bo cerazette czesto zatrzymuja zupelnie okres.ja bralam wczesniej to dla mnie to najlepsze rozwiazanie,chociaz wolalabym te 21 dniowe ale narazie nie moge ich brac ze wzgledu nad nadcisnienie biore juz sobie witaminki i kolagen-polecam!!! Tez uzywam dla mojej malej Fridy i tej wody morskiej do noska-rewelacja,zgadzam sie.Moja mala odpukac na razie kolek nie ma. Hulya ma 5 tygodni i wazy 4,9 (((-: karmie ja butelka (aptamilem) i je okolo 700,800 ml dziennie. pytalam sie ostatnio pediatry ponoc ma byc 150 ml na kilogram,czyli jest w normie.Kurde pokazalabym wam jej zdjecie ale jakos nie chce mi sie wgrac)))-: jak to jeszcze mozna zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia frida jest super, sciaga cały katarek nie uszkadzając sluzówki, ja daje mojemu bobotik, odeszłam juz od delicolu, boboticu daje 10 kropli 4 razy dziennie i jest ok, a najlepszy jest lezaczek co sie sam buja, maly spi jak anioł tam, mam 5 stopni bujania, naprawde uwazam ze to chyba najleszy sprzęt na teraz, bo wyrecza inaczej musiałabym małego praktycznie cały dzień na rekach Gosia jak ci bobotic nie pomógł to ani infacol ani koperkowa nie pomoże, bo simeticon zawarty w boboticu jest najsilniejszy przeiw wzdęciom, wiec to moze nie koli skoro nic nie pomaga ja juz 17 kg zjechałam, dieta 1000 działa chudne po 1 kg co 3 dni, najgorzej to ostatnie 5 trzeba bedzie zrzucic a jeszcze 11 kg chce zrzucic Gosia ja brałam 5 lat yasmin i zaszłam teraz z Adasiem w 1 cyklu, ysasmin jest delikatny, ja własnie przy nich chudłam i byłam mokra, zero prloblemow z suchoscia, tak samo siostra męza brała 7 lat yasmin i tez w pierwszym cyklu zaszla w ciaze, ja wkładni nigdy bym nie wzieła jesli myslisz o 2 dziecku, jednak jest zagorzenie uszkodzenia sluzówki macicy a i wieksze ryzyko zascia w ciaze z wkładka niz przy braniu tabletek ja nie mam fałdy zadnej na brzuchu po cc a blizna jest mało widoczna co juz, jedynie slady ciazy to jeszcze prosta linia od od pępka, razem ze zrzucanymi kg brzuch mi sie wchłania, tym bardziej jestem juz po 1 okresie, zaczyna mi sie druga owulacja za 7 dni, przy ostatniej owulacji zemdlałam jak w nocy wstałam zeby butelkę małemu zrobic, mąż mnie ze schodów zbierał taki ból w czasie owulacji, a miesiaczka była mega krwista i trwała 5 dni a zawsze tylko 3 dniowe miałam, zobaczymy jak teraz będzie. Ja na razie nie będę stosowała hormonow tylko jedna kondom, chce by organizm wrocił do formy, dawka estrogenów czy progesteronu to jednak burza dla organizmu po porodzie, wziełabym te cerazette z free estorgenami ale tez słyszałam, że krwawienia sie zupełnie zatrzymują albo długie plamienia sa w czsie cyklu Gosia 2 miesiace bez seksu? ja przez to ze nie mogłam w ciazy, to po prorodzie 2 tyg nie wytrzymałam, a teraz codziennie:) i szok, ja nie wiem co oni mi tam zrobili w czasie cesarki, ale jestem tak ciasna jak przed 1 ciążą, po porodzie naturalnym pomimo ciwiczen jest luzniej, nie oszukujmy sie, po cesarce z drugim dzieckiem za to uwrazliwili mi w czasie operacji macice i zaczełam miec orgazmy wielokrotne, to było dla mnie szokiem po połogu a teraz mam i wielokrotne i ciasnote, mam nadzieje ze to sie nie zmieni:) a sie rozpisałam, mam 5 pazdziernika szczepienia, juz przysłali zawiadomienie, troche mam stracha , tyle kłuc naraz, biedactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ja jednak musze sie powstrzymac od sexu i to nie ze wzgledu antykoncepcji ale z dyskomfortu. Niestety kochane wczoraj jednak sie skusilam i chcialam sprobowac ale ...Na pieszczotkach telikatnich sie skonczylo;( Nadal jestem sucha no moze nie tak jak w ciazy ale to nie jest to samo co bylo przed ciaza... Mezulek chcial troszke zalagodzic i uzyl zelu z durexa i nic z tego po zelu jak mnie zaczelo szczypac w miejscu szwow na tym zgrubieniu tak szybciuto skonczylismy;(;( Mimo tego ze bylo mega namietnie to i tak dupa wyszla a nie sex:/ Aha Grays u Nas to na 100% kolki zaczynaja sie codziennie o tej samej godzinie no moze 30 min w ta czy w ta :/ Musimy to przecierpiec ja to pal licho dam rade ale tak mi jest szkoda mojego malego aniolka ze musi tyle sie nacierpiec ze szok;(;(;( A Ty wogole kochana to bardzo szybko zrzucilas te kilogramy juz 11 kg to bardzo duzo a ja myslalam ze szybko udne a tu dopiero 7 kg. Oczywiscie licze juz po wazeniu odrazu po porodzie. Nie zliczam ich razem :):) Moj skarbeczek wlasnei zasnal slodziutko przy cycusiu jak go przelozylam do koszyczka to delikatnie sie przebudzil ale dalam mu smoczka zlapal w raczke docisnal i spi jak maly anioleczek :) Dobrze niech napiera sil na wieczorny koncert. A mamusie czy wasze maluszki po kapieli tez tak dlugo spia bez jedzenia??? Moj maly po kapieli dostaje cycka i po 21 juz spi w swoim lozeczku do ok 2 -3 w nocy. Ale tylko tak jest po kapieli czyli co 2 dzien. A tak to co 3 godzinki nadal w nocy mi sie budzi w dzien je jak chce . Przewaznie co godzine lub 2 chyba ze jest gdzies na spacerku lub jedzie autem to wtedy spi sobie nawet do ok 4 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki, melduje sie ze ciagle tu jestem i czytam regularnie, po prostu czasami nic sie nie dzieje wiec nie pisze. Na razie jesli chodzi o kolki to moj maly jakos ich nie ma, i mam nadzieje ze tak zostanie, wczoraj wieczorem w sumie byl dosc niespokojny ale nie wiem czy to kolka czy tak po prostu byl marudny, bo pozno wrocilismy od znajomych i w sumie to bylo nasze pierwsze takie pozne wyjscie, wiec moze nowa sytuacja go rozstroila troszke i marudzil, ale dlugo to nie trwalo w sumie. Jesli chodzi o antykoncepcje to ja sama nie wiem wlasnie na co sie zdecydowac, przed ciaza bralam najpierw logest, ale jak wyjechalam do UK moj gin z polski zmienil mi na yasmine, zebym mogla te same proszki dostac w uk i tak juz bralam yasmine. No i zaszlam po nim w pierwszym cyklu, no ale pierwsza ciaze poronilam, a potem juz cuda byly, no ale to po zabiegu, dluga historia. A jesli chodzi o gumki to heh, wlasciwie nie wiem jak jest z nia, bo nigdy w zyciu nie uzywalam :) Julka - mi tez jeszcze wisi taka faldka nad szwem, ale z dnia na dzien, brzuszek i wszystko coraz mniejsze. No jeszcze chcialabym zrzucic 10 kg, no ale w sumie u mnie we wtorek bedzie dopiero 4 tyg po cesarce. A juz wciskam sie w jedne spodnie sprzed ciazy, wiec nie jest zle, jeszcze z tydzien i zaczne uzywac tego pasa. Mam nadzieje ze on cos pomoze. A na co bierzesz witaminki i ten kolagen? Jesli chodzi o gilki to ja uzywam wody morskiem i fridy i jestem zadowolona. A i wczoraj tez mi przyslali te dokumnety z taxu zeby im doslac nip i jeszcze cos do wypelnienia. W liscie pisze ze moze wszystko potrwac do 26 tygodni, masakra. Ale to mi przyslali z child benefit a z tax creditu cisza. No coz trzeba czekac, najwyzej zadzwonie do nich za jakis tydzien lub dwa zapytac co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kochane u nas chyba ten ifacol jenak zdal egzamin;) Jak narazie odpukac maly jest grzeczniutki chwilke zaplakal ale to doslownie 3 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja też się melduje. mój przesypia całe noce,więc super.zaczęło się od pierwszego szczepienia w 9 tyg.najpierw myslałam że to przez szczepienie,ale minelo kilka nocy a on dalej spał.karmie go po kapieli i budzi sie o 6,czasami troche wczesniej lub pozniej.ale lezy w łózeczku u siebie w pokoju i gada do zabawek na karuzeli. gosia moim zdaniem nie ma co rozmawiać z polskim ginem na temat antykoncepcji w uk,bo nie ma porownania.W polsce implant to dla wtajemniczonych,mi jak kiedys przepisal tabletki to kupe kasy zaplacilam za nie. ja tez mam fride,ale czasami uparte baranki nie chca wychodzic więc najpierw psikam wodą morska i wychodzą super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia nio to moje sie nie spisalo dzis maly mial takiego strasznego babola i nie wyciagnelo go musialam delikatnie palcem pomoc aby wylazlo. Co do atykoncepcji to wlasnie podpytam o ten implant itp a wezme ja tu w Uk bo tu jest za free a w PL to kupe kasy wywale. A tez u mojego GP to nic sie nie dowiem poprostu nas zlewaja. ehhh kurde w wiekszych miastach chyba troszke lepiej podchodza ale na tych wiochach to juz lipa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia poczytaj na necie,w pl implant jest bardzo mało znany i nie każdy lekarz sie tym zajmuje.więc musisz trafić na bardziej wyuczonego.no podorno jakis tysiak to kosztuje,i tak nie tak zle bo mirena jest droższa. ja mam fride ta ręczną,tzn sama wysysam.i czasami jak mial tak wysoko gile jak miał katar to mój musiał pociągnąć bo ja siły nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia ale frida dziala na tej samej zasadzie co cleanoz z tym ze cleanoz jest na baterie. Moj maly wlasnie mial dzis wysoko babola i to sporawego to jedynie ten sprzet wyciagnal go blizej ale i tak musialam delikatnie palcem go wziasc bo nie wessalo dobrze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też słyszałam że implant jeszcze mało znany w Polsce chociaż można popytać po lekarzach,znaleść aktualne info w necie.Ale Gosiu myślę że wejdziesz na stronę brooka i tam znajdziesz wyczerpujące info na ten temat,ja go mam więc możesz jeszcze o coś pytać ;) skoro tu jest za darmo to czemu tam kasę wywalać.Ja ponad 2 lata sprowadzałam z Polski Cilest,moja 65 letnia babcia musiała kombinować recepty po lkearzach ;) a tyle dobrze że ma jeszcze dużo znajomości w służbie zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze to tez zalezy od gina w polsce, bo wiecie moj gin sam mi podpowiada co moge w UK, sam zmienil mi tabletki na yasmine, powiedzial ze po co mam placic w polsce jak tu bede miala za darmo, czy pytalam go o rozne badania i on wszystko wie, jak dziala uk. Sam nigdy tu nie pracowal ale bardzo czesto jezdzi na rozne zjazdy lekarzy to poznaje funkcjonowanie w innych krajach, wiec jak sie trafi na jakiegos takiego to moze doradzic w sumie. Ja chyba na razie zdecyduje sie na tabletki i jak pojade do polski to moze on mi cos doradzi bo w sumie mu ufam bardzo. Duzo mi pomogl. W sumie zapytam u siebie w przychodni u GP co oni mi powiedza. Bo w sumie ja nie narzekam na opieke w UK dobrze mnie tu traktuja i lekarz mnie nigdy nie zbyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Anitka(-; ja tez mam swoich doktorkow w Polsce(a kilku nawet w rodzinie) i jakos tez im ufam,bo wiem ze nie chodzi im o kase,bo ja darmowy pacjent (((-; co do antykoncepcji to jest to indywidualna bardzo sprawa,ja mialam robione badanie hormonalne i akurat Cerazette mi bardzo odpowiada,a bralam juz tego wiele0Microgynon,jasmine,femoden,Diane itd... chcialam brac Femoden teraz ale ze wzgledu na nadcisnienie narazie nie moge,a jak ciscienie dolne sie unormuje to wroce do nich,bo przy nich ma sie okres(-; a propos okresu...to wy tez mialyscie tako bolesny i obfity pierwszy okres po porodzie???czytalam ,ze Grays Ty tak mialas ,a mozesz napisac po jakim czasie od porodu??? bo ja po prawie 5 tygodniach,a Wy kobitki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×