Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

no ja dzis próbowałam chustę na dworze bo po domu to każdy jest cwaniak,pokonałam 2 duże górki,cięzko było ale znośnie.Widzę że Olkowi w chuście się podoba,rozglądał się ciekawski,zdąrzył porządnie possać jej brzegi a na koniec spacewru usnął.Tylko minus ten że główka mu leci i jak spał to podtrzymywałam ją dłonią,chyba że jakoś wykorzystam ten materiał z góry i będzie się dało jakoś główkę podeprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie ocenię ją tak:cieszę się z zakupu,bo ma się wolne ręce,w sam raz na małe dystanse,można wiązać na kilka sposobów.Ale jednak ciężar dziecka robi swoje,mimo że jest rozłożony na ramiona i na plecy,biodra ale jakoś nie widzę spacerów po 2,3 godziny z dzieckiem w chuście.Ale rozwiązanie np.jak ja do samolotu wózka nie biorę bo w Polsce mam 2, czy iść do pobliskiego sklepu-super.jednak wózek to wózek-dziecko można w nim i posadzić i położyć jak zajdzie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie poddawaj się i próbuj z mężem rozmawiać, macie cudownego, zdrowego synka i to się liczy najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia ktorego jedziecie do PL?? My tez juz mamy bilet na prom i plyniemy 21 mamy prom na 4 ale znajac zycie na 2 maz bedzie chcial wjechac! Mozliwe ze go przeroslo ale jesli chodzi o bliskosc czulosc itp. to u nas juz jak bylam w ciazy sie popierniczylo ;( Ania juz nie raz probowalam ale on jak dziecko nie potrafi rozmawiac i ucieka od tematow. Powiedzialam mu tak troszke grozba co mysle i jak sie nie zmieni co zrobie:P Zobaczymy. Jeli chodzi o pomoc w domu sprzatanie itp bo nawet dzis mimo ze cala noc nie spal na 6 poszedl do pracy i po 12 h wrocily to pomagal mi sprzatac cale mieszkanie... Ja w sumie posprzatalam kuchnie i wc na dole aaa i przedpokój a on nasza sypialnie salon i lazienke u gory jadalnie po czesci on po czesci ja ;) A wiec z tej strony patrzac jest kochany... Tylko szkoda ze nie jest taki kochany i czuly gdy maly zasnie i lezymy na lozeczku ;( A teraz z innej beczki. Kobitki mojemu malemu kolki minely ale nadal podaje infacol. A mimo tego w dzien odpycha cyca i strasznie placze jak mu próbuję dać. Zastanawiam sie dlaczego tak jest ;( W nocy ladnie je cycka a nad ranem i caly dzien jest jazda :/:/ Aha i nawet jak czasami je go w dzien to bardzo krotko max 10 min czy tak powinien jest 7 tygodniowy lobuziaak ?? Kurde i jeszcze jedna sprawa taka nieprzyjemna ale .... Czy u was tez jest problem z moczem ? Bo ja czasem popuszcze i nie wiem czy to normalne czy jednak jest jakis problem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu, moja mala od jakichs 2 tyg pije z cyca ok 10min i ma dosyc, wczesniej trwalo to 20-30min i tez sie zastanawialam co sie dzieje ale to chyba normalne. Dziecko jest coraz wieksze i mocniej ssie, tyle ze moja je czesciej w dzien, nawet co poltorej godz, a w nocy co 2-4. Przybiera 230g tyg wiec to chyba wystarczajaco. Z moczem tez mam problem, jak juz zaczne to trudno przestac i nie raz zdazylo mi sie ze nie zdazylam dobiec do ubikacji, lub np kichlam i najzwyczajniej popuscilam troche. Czy to normalne? Nie wiem, tez mnie to troche martwi, przed porodem, nawet bedac w ciazy mialam bardzo silny pecherz. A jak jest u was z krwawieniem? U mnie jeszcze do wczoraj bylo dosc spore, a to juz koniec 7 tyg, dzisiaj wyglada jak by zaniklo ale mialam juz tak raz, cieszylam sie ze to juz koniec i nastepnego dnia powrocilo. Jak to bylo z badaniami waszych dzieciaczkow? Ja tydz temu bylam na 6 tygodniowym z health adv. i kazala mi umowic mala z lekarzem na 7 tydzien zeby ja calkowicie zbadal a potem w 8-mym na szczepienie. W recepcji jednak mi odmowily wizyty w 7-mym tyg, bo podobno nie ma takiej potrzeby a lekarz moze zbadac przy okazji jak bedzie szczepiona. Juz sama nie wiem kogo sluchac, health adv czy recepcjonistki. Chyba zmienie przychodnie... A, i jeszcze nie wiem jak to bedzie z moim badaniem, podobno powinnam isc do GP ok 6 tyg po porodzie ale health adv mi powiedziala ze to nie jest konieczne, chyba ze sie jakos zle czuje i uwazam ze cos jest nie tak. Tylko skad mam wiedziec czy jest nie tak...!? Amelka, 08/08/2011 39wk 3d 3.05kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
ja jestem 2 miesiece po porodzie i wsumie nadal krwawie:( jak juz ustalo takie pologowe krwawienie to rozpoczela sie miesiaczka i trwa juz 2 tyg. bardzo malo- wystarcza wkladka no ale jednak :( meczarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny gosia ja tez popouszczałam,szczególnie przy kichaniu.mięśnie są osłabione. patka ty masz prawo iść do lekarza w każdej chwili.najlepiej powiedzieć przy rejestracji że coś cie nie pokoi(nawet jak ni sie nie dzieje)i tyle. kasienka te kolezanki co maja chusty wiążą tak że maja jedną warstwe właśnie na głowce że nie trzeba trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
dziewczyny moja mala ma juz 2 miesiace a na pleckach nie dzwiga jeszcze glowy :( czy ktoras tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia my jedziemy 24 tego do polski. Jesli chodzi o popuszczanie moczu to u mnie czegos takiego nie ma, no ale ja jestem po cesarce. Wiec moze po naturalnym tak ma byc. Ja jak widzialam sie z heath visitor ostatni raz, to mi kazala sie zarejestrowac do lekarza jak maly bedzie mial 5 tyg zeby pojsc jak bedzie mial 6. Wtedy lekarz mnie zbada, pogadamy o antykoncepcji, na dole zbadaja malego i wyznacza mi termin szczepien, to co mi ona powiedziala, no wiec za tydzen pojde do gp sie zarejestrowac. Dzis moj maluch konczy miesiac. A oto on. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce816eeaa3464c13.html Ja dzis jestem miesiac od porodu i juz dawno nie krwawie, tylko jak wczesniej pisalam mam taki dziwny sluz ciagle. A jesli chodzi o podnoszenie glowy to moj maly jest bardzo silny i w sumie juz drugi dzien po porodzie podnosil glowe, znaczy odchylal do tylu. Wczesniej glowa mu leciala do przodu jak podniosl a teraz normalnie utrzymuje ja w pionie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia z moim mezem bylo podobnie w ciazy i zaraz po brakowalo bliskosci i namietnosci- dobrze nam zrobil urlop- pobyt w polsce - odpoczelismy nabralismy sily i miedzy nami jest super, Gosiu a sprawdzalas buzie malemu? moze ma plesniawki?i boli go w buzi dlatego nie chce jesc?co do dlugosci karmienia to normalne bo jak dzidzia nauczy sie dobrze ssac to czasem wystarczy 5-10 min. co do popuszczania moczu to jest normalne - trzeba jak najczesciej cwiczyc miesnie kegla- mi pomgoglo. mamunia moja Karolka ma 3 miesiace i tez nie podnosi glowki lezac na pleckach, tylko na brzuszku jak leze potrafi unosic glowke ale jeszcze i tak nia kolysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia sliczny slodziak ten twoj synus no to rzeczywiscie silacz z niego, moja myszka nie potrafi jeszcze utrzymac glowki w pionie- powoli zaczyna ale musze jej podtrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam kochane za odpowiedz! Anitka fajny ten Twoj bobasek ;) Ewus i mialas racje kochana ale wczoraj jeszcze nie bylo plesniawek a dzis wlasnie zauwazylam ze juz ma ;( No nic sproboje sposob moich tesciow. Czyli witamina C rozpuszczona w wodzie i prfzemysc mu cala buzie. Chociaz boje sie cholernie czy tak mozna i czy malemu nic nie bedzie ale w sumie oni tez tak robili i moj maz zyje heh Co do tych wizyt u lekarza to ja mialam w 6 tygodniu po porodzie ale nie pojechalam. I przyslali mi list ze musze umowic nowa wizyte. Moj maly tez mial wizyte na 6 tydz ale jak byla u nas health adv to powiedziala zeby ta zignorowac a umowic w 8 tygodniu wtedy malego sprawdzi specjalista ale o szczepieniach nic nie mowila. Co do krwawienia poporodowego mialam je tydzien czasu pozniej w 2 tygodniu tylko takie brudny (brazowe) czasem z dodatkiem minimalnym krwi. Po 2 tygodniach juz wszystko ustapilo. Kurde no ja mam problem z moim malym a do lekarza nie chca nas przyjac ;( Maly robi zielone kupki o konsystencji hmmm jak hand sanitiser na przemian raz zielone raz zolte;( Wogole nie chce mi spac spi po 15 min max 30 i to tylko 2 razy na dzien ;( Mysle ze taki malec powinien dluzej spac! Piszecie o dzwiganiu glowki a wiec moj maluch robil to juz po porodzie troszke mu latala ale jednak trzymywal ja teraz juz trzyma sztywno! Ale nie jak lezy na pleckach a np. na mnie na moich cycykach lub jak poloze na brzuszku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu nie wyslalam Ci jeszcze zdjec bo mam od kilku dni gosci, nie mam za bardzo na to czasu. Obiecuje ze na dniach je wysle. Widze ze masz jeszcze troszke czasu do wyjazdu to na pewno zdazysz ja kupic a wysylaja bardzo szybko, ja mialam w ciagu kilku dni :) Co do plesniawek to ja bym tego nie lekcjowazyla bo karmiac piersia mozesz sie drozdzakami zarazic, wtedy bedziesz miec potworny bol. Poczytaj w necie o grzybicy brodawek jest to paskudna sprawa, zreszta wydaje mi sie ze jesli dziecko ma plesniawki to i tak powinnas tez brodawki leczyc bo mogl sie nimi od Ciebie zarazic. Ja na mojego M nie nazekam, pomaga mi jak tylko moze i pomimo 2 dzieci i sporo lat spedzonych razem nasze uczucie jest nadal bardzo silne :) Jestescie jeszcze mlodzi i mysle ze po prostu musicie sie dotrzec, czego wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała też jest bardzo silna, juz w drugim dniu życia podnosiła głowkę tyle ze lezac na brzuszku lub gdy trzymłam ją na rękach, teraz potrafi sztywno trzymac ją w górze ok minuty. Czytałam gdzies ze jeżeli dzidzius nie trzyma głowki sztywno po ukonczeniu 4 miesiąca to może być problem i trzeba sie zgłosic do lekarza, a do tego czasu ma prawo ćwiczyc mięsnie i jest to raczej normalne. Leżąc na pleckach dziecko raczej nie uniesie jeszcze głowy. A to moja malutka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/90e3b40130000c23.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c0a33fe13c9af7e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed79443081684859.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec930f24e620dbee.html Wiecie co, ja w sumie nie wiem czy u mnie jest nadal krwawienie pologowe, czy to juz miesiączka. Jestem juz prawie 8 tyg po porodzie ale nie zauważyłam znacznej róznicy w tym krwawieniu (kolor i ilosc mniej wiecej taka sama od początku). Używam raz cienkiej podpaski, raz wkładki a przy miesiączce to chyba powinno byc większe krwawienie, w sumie nie wiem bo przez 7 lat używalam wyłącznie tamponów i ciężko mi porównać teraz. Muszę jednak umówić się do tego lekarza... Amelka, ur 08/08/2011 Waga 3.05kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny no jeśli Gosiu o bliskości chodzi tonu nas tez nie zabardzo tez czasami mam dosyć bo ani nie przytuli ani nie pocałuje kobiety potrzebują takiej bliskości ale faceci niestety nie myślą o tym nie potrafią nas zaskoczyć i dać coś sami od siebie.. Co do okresu to dalej go nie mam:// nie wiem czy powtórzyć test czy jeszcze czekać eh... A dziewczyny potrzebne mi są informacje o tym odwołaniu wczoraj przyszedł mi list ze nie przyznali bo nie pobieram taxu no i chce sie odwołać ze czekam na odp z jakiej strony to ściągnąć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia co do spania to moja mała czasami w dzień praktycznie nie śpi (7 października skończy 3 miesiące), w dzień mała śpi jak jesteśmy na spacerze lub jedziemy samochodem, za to w nocy ładnie śpi od ok 21.00 do 4.00 czasami 5.00 rano.Też mi się wydaje, że takie maleństwo powinno dużo spać, health visitor powiedziała, że każde dziecko jest inne i nie ma powodów do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja okresu nadal nie mam! I cale szczescie;) Patka pierwsze moje slowa ktore wypowiedziam na glos gdy zobaczylam Twoja mala'' Jaka ona piekna'' naprawde slodka niunia! Beatko u mnie gdyby moj mezulek okazywal uczucia i umial rozmawiac to bylby idealem ale niestety. Kurde on byl taki kochany czuly umial rozmawiac tak przez piewsze potora roku a teraz masakra :/ Ja jednak nic na wlasna reke z tymi plesniawkami nie robilam i bylam u shropdoga przepisal malemu kropelki na tydzien. Zobaczymy czy pomoga;) A P. Dr nie mogla sie na malego napatrzec hehe :P A wlasnie wierzycie kochane w zauroczenie?? I czerwone cos przy wozku lozczeczku czy np. na raczce u dziecka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Gosia, wszyscy sa w malutka wpatrzeni, a ja to juz jej z tysiac zdjec narobilam :) Wiesz, moja mala wciaz robi raz zolte raz zielone kupki, ale nie sa jakies bardzo zadkie takie pol na pol no i juz zaczynaja nieprzyjemnie pachniec, z tego co moja mama mowi to nie ma powodu do niepokoju, no i nie zauwazylam tez zeby ona sie jakos zle czula. Ze spaniem to tak roznie, w ciagu calej doby spi lacznie od 10 do 14 godz, w tym nocki przesypia najlepiej czasem musze ja budzic na karmienie i jak sie naje to zaraz znowu spi. W dzien to tak roznie, pospi 2 godz potem jest bardzo zywa przez 3 i tak w kolko. Zauwazylam tez ze jak jestem z nia sama caly dzien to jest o wiele bardziej marudna i mniej spi w dzien, jak tylko tatus i babcia maja wolne to jest grzeczna jak aniolek, moze teskni za nimi... Ja kupilam nosidelko BabyBjorn Active taniusko na eBay i bardzo fajnie sie sprawdza, mam przynajmniej wolne rece zeby cos zrobic w domu jak Amelka ma gorszy dzien, mam tez chuste Beba Sling ale ona nie za bardzo ja lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:) ja dalej plamie przez ten piepszony implant.ostatnio dzwoniłam sie spytać i tak może być do pół roku.nimy mówila mi kobieta przez założeniem,ale ja myslałam że to bardziej chodzi o nieregularne okresy a nie okres ciągły przez 2 miechy.Wrrr.... Gosia ja nie wirze w żadne zauroczenia,nie mam żadnych kokardek czerwonych.kiedys oglądałam program i to jest cygański zabobon.tesiowa mi przyszyła do łańcuszka do smoczka a ja odprułam. kasienika masz jakieś sprawdzone pokarmy dla małego??typu kaszki.masz polskie czy kupujesz angielskie??bo kupiłam z cow&gate taka kaszke do rozrabiania z wodą,ale śmierdzi i jakoś mały nie chce jeść.smakuje mu jogurt z owocami,też w proszku,rozrabiane z wodą.słoiczki kupuje po jednym na próbe,i jak narazie tylko jeden mu nie smakował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej izunia ja gotuję małemu zupki domowe-noga/pierś z kurczaka,filet z ryby,kalafior,brokuły,por,ziemniak,marchewka,pietruszka,seler,buraki.Składniki łączę wg upodobania.Deserki daję ze słoików(angielskie) i robię swoje.Kupuję w bootsie.A kaszkę kupuję Bobovita i daję 2 lub 3 razy dziennie-raz daję tą mleczno ryżową a raz samą ryżową i mieszam z mlekiem już poszedł na aptamil 3 :) Oluś ogólnie nie ma problemów z jedzeniem chociaż teraz od kilku dni w mieście aki upał że nic nie chce jeść.Angielskich kaszek nie próbowałam.Podaję mu również 1/2 pokruszone biszkopty do deserku.Dziecku nic nie jest,kupska normalne,wielkie ;D dostał już trochę płynny kisiel na próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka to nie prawda, że faceci nie potrzebują bliskości, niektórzy tylko niepotrzebują i to są chyba wyjątki, mój potrzebuje tak samo bliskosci jak ja, ale to zalezy z jakiego domu sie wywodzi, jak jego ojciec nie okazywał bliskosci zonie to syn tez moze nie okazywac, mój mąż od 14 lat bo tyle jestesmy po slubie z znamy sie od ponad 20, jest strasznym pieszczuchem, a pocałunki to u nas na 1 miejscu, uznajemy jesli ktoś przestaje nas całowąc, przestaje kochac i pragnąc, bo jak to mozliwe by ktos kochał a nie chciał okazac, wiec zawsze jest drugie dno nieokazywania uczuć, jak ktoś chce to okaze jak nie chce to nie okaze i tyle, ale pieszczoty i czułosci to jak szacunek mój mały nie ma koleczek, jestem na delicolu, od kilku dni pieknie sie usmiecha do wszystkich, najpierw zaczał do przedmiotów martwych, potem do nas, w srode skończył 7 tyg i wazy 5300. NIe mamy problemów własciwie z niczym, jak czuwa to gada po swojemu do zawieszonych zwierzatek, kupki codziennie 3 robi i jest oja miałam okres po 5 tyg od porodu, a krwawiłam po porodzie 3 tyg, czyli jak przez 2 tyg nie krwawiłam, dostałam owulacji pierwszej a potem przyszedł okres, i dzisiaj miałam 2 owulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia wszystkiego najlepszego:) popuszczanie moczu jest niestety problemem po porodach naturalnych, trudno powiedziec czy uda ci sie zupełnie tego pozbyc, w czasie biegania tak sie bedzie działo, smiania się, kichnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak zgodzę się, że nietrzymanie moczu się zdarza.Ja starałam się często chodzić do wc,ale czasem jak się śmiałam czy kichałam to zdarzało się.Wkładki niezbędne.Problem sam minął po około 12 tygodniach od porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays moj nie potrzebuje chyba tej czulosci. No trudno musze sie do tego przyzwyczaic. Jesli wszystkiego naj wizelas z gygy to jest zmylka bo ja nie obchodze urodzin dzis ;):P Nio z tym moczem to nie przyjemna sprawa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja chyba dzis dostalam okres, nie jestem jeszcze pewna dokladnie, ale to chyba musi byc to, bo juz nie krwawilam od ponad 2 tygodni a dzis zaczelam. Dzis jest 4 tygodnie i 4 dni od porodu, wiec w sumie to moze byc to. Jesli chodzi o kolki itd, to do tej pory nie mialam problemow ale dzis moj maluszek byl bardzo niespokojny i nie mogl zrobic kupki, ciagle plakal, no wiec chyba niestety mnie to nie ominie. Dalam mu grip water, kladlam na brzuszku z dupka do gory, przyciskalam nozki do brzuszka itd, no i troche popierdywal, pobekal sobie i niby teraz smacznie spi, no ale zobaczymy co bedzie dalej. Znacie jakies dobre sposoby na zatwardzenie u maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od porodu miałam okres z 4,5 razy(musiałabym zajrzeć do kalenarza bo zapisuję ;) ale lekarka uprzedziła mnie że przy implancie mogą być nieregularne lub po czasie całkiem zaniknąć.Co do zatwardzeń-ja byłam z Olkiem na pogotowiu jak miał 3 tygodnie bo nie załatwiał się 3 dni i okropnie cierpiał-kilka razy musiałam pomóc mu termometrem,dawałam mu krople na kolki więc może miały jakiś wpływ na pogonienie kupki,i kazali mi go poić zwykłą wodą.Minęło mu z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia spróbuj podawać wodę z glukozą , mój jakoś po aptamilu udaje się, że ani razu się z kupką nie męczył Mój już smacznie śpi i obudzi się ok 5, mam teraz czas na okiełznanie domu:) Gosia masz racje, zmyłka na gg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays mój też jest ale już na 3 :P wcześniej dawalam sma ale bardzo ulewał i miał klopoty z kupą,po aptamilu się unormowało w miarę chociaż zdarzały się zaparcia,a teraz je już zupki,deserki więc jak się zrąbie-ilość godna podziwu :D ale fajna pogoda co dziewczyny? Chociaż może nie każdy lubi takie upały,ja akurat bardzo dobrze czuję się w taką pogodę.jak dziś wypruliśmy z rodzinką z domu o 14 to wróciliśmy o 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super pogoda, mam niecałe pół godziny do morza wiec zrobilismy wycieczke:) mały uwielbia jazdę samochodem, zasypia w sekundę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ale suuuper...musisz mieszkać w fajnym miejscu skoro tak blisko.Ja kisiłam się w mieście,ale znaleźliśmy jakieś zadupie i tam łaziliśmy.Trochę zieleni,cisza więc zawsze jakiś relaks.Oluś za to nie lubi albo jazdy autem albo w foteliku,wczoraj jechaliśmy i płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×