Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

mój tez czasem robi seledynowa kupkę, a czasem zupełna musztardówke i jak walnie wielka az po pachy trudno spiochy doprać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli czo znaczy, że nie odbija mu sie do końca, czasem tak jest ze nawet jak mu sie odbije, po poł godzinie od odbicia moze odbic mu sie jeszcze kilka razy, jesli cofa sie pokarm wtedy jest czkawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pierwszemu podawałam do 2 miesiaca vigantol z wit D, i strasznie sie pocił, był niespokojny, kiedy dotarłam do zródeł o wit d odstawiłam i rozwinał sie fantastycznie, pocenie i niepokój sie skończyłzreszta kiedys było tak ze tylko zimą sie podawałao bo podawanie w miesiacach gdzie jest wiecej słońca jest bezsensem i moze doporwadzic do przedawkowania własnie moze sie objawiac niepokojem u dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to bzdura jest ze mniej chorują, mam porównie odnosnie mojej trójki, drugi bardzo mało chorował, dopiero jak 4 lata skończył a pierwszy który na piersi wiecznie coś, za to mój 3 adas niestety ani razu nie mógł piersi skubnąć nie z mojej winy niestety i rozwija sie fantaycznie, patrząc na moje dzieci lepiej niz starsi synowie, a moze wtedy byłam młodsza i bardziej przewrazliwona a teraz dojrzalej na to patrzę, ze spokojem podchodze, kazde dziecko jest inne i nie ufam specyfikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays z tym przedawkowaniem to nie jest tak latwo mi to Polska P.DR tlmaczyla. I ostatnio przez moja nieuwage a mamy niezapytanie dostal 2 dawki na raz plus wit. K (Ta tez mam podawac do 3 miesiaca mimo ze dostal w zaszczyku przy porodzie) Aha a czy wy wszystkie mialyscie ten scan na bioderka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia mója pierwsza ciąza była bardzo niespokojna, bo studia, dojazdy, egzaminy, problem z mieszkaniem a nie rzuciło to na póżniejszy niepokój, ale czasem sa dzieci takie bardziej pieszczuchy, jedank pamietam ze pierwsze przyzwyczaiłam do rak i spania w naszym łóżku, to był błąd, trzeba jednak konsekwentnie, bo musi istniec równowaga pomiedzy tym co w domu, mężem a dzieckiem i nie odbywa sie to ze szkoda na macierzyństwie a wrecz odwrotnie, i drugi syn miał juz zasady wprowadzone:) wszystko bylo wtedy na swoim miejscu:) a nie świt stawał na glowie bo zamiast robic obiad, uprzatnąc to nosiłam na rekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed szczepieniem mój był badany i z bioderkami jest ok, jedynie co musze robic codziennie to smarki mu sciagam, bo jak tego nie zrobie zaczyna charczec, Gosia ty masz jakis na prąd sprzed do sciagania smarków, jak on sie nazywa? i gdzie go kupiłaś? jestes z niego zadowolona? bo frida nie sciaga jak sa głebiej a ja nie mam siły wydmuchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia o 80% wit D pochodzi z tkzw bioaktywnosci, biosyntezy w skórze i na to wpływa również szerokość geograficzna, im blizej wschody tym dawka jest wieksza, w Anglii nie ma potrzeby podawania tej wit, tutaj miesiace zimowe oscyluja rzadko w niskie temp i ogólny brak swiatła z wiecznym zachmurzeniem, i dzienna dawka wit d powstaje dzieki ekspozycji na swiatło przez 15 min miedzy godziną 10 a 15 i obecnie trwają badania weryfikujace jakie powinno by podawanie tej wit, tak trudno o toksyczne działanie w przedawkowaniu tej wit ale ja mówię o jej nadmiarze dziennym, jak zaparcie, niepokój, pocenie sie i tym bardziej przy podawaniu wit d trzeba ciagle kontrolowac stezenie wapnia w organizmie a nikt tego nie czyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwole sobie cos wkleic o wit d3 !!! Przyczyną krzywicy jest niedobór witaminy D3. Przy karmieniu głównie sztucznym lub mieszanym zawartość witaminy D w pokarmach, zwłaszcza dla niemowląt jest za mała. Ilość wit D3 powstająca w skórze z prowitaminy pod wpływem promieni nadfioletowych światła słonecznego jest na ogół w naszym klimacie niewystarczająca, szczególnie w dużych miastach, gdzie promienie słoneczne są pochłaniane przez dym i kurz. Pochłanianie promieni nadfiloletowych nasila się w sezonie jesienno-zimowym. W związku z tym, na krzywicę narażone są głównie niemowlęta w dużych miastach, karmione sztucznie. Krzywica występuje zwykle między 3 miesiącem a 2 rokiem życia. Ciężkie postacie krzywicy spotyka się u niemowląt szybko rosnącycychdnie , otyłych, które są karmione sztucznie lub/i nie otrzymujących wit D3. Grays ja nie mam na prad a na baterie i powiem Ci ze wychodzi mnie to bardzo drogo bo wklady sa drogie a za kazdym razem musisz uzywac nowego:/ Aha i tez dokladnie nie oczyszcza:/ Zastanawiam sie czy starodawne gruchy nie sa najlepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia tak w naszym klimacie ale my nie zyjemy w Polsce:) Grucha to siedlisko bakteri bo nie da sie jej dokładnie wyczyscić potem ani wyparzyc wiec wogóle odradzam, chyba jednak przy tej fridzie zostane a syn bedzie wciagał, on ma wiecej siły, daje wam linki z moim małym, a na drugim mój mąz, bo kiedy on wraca z oracy ja odpoczywam a on kapie, przebiera zwariował mój mąz na punkcie Adasia:) http://www.youtube.com/watch?v=TtpH2nXdlKI http://www.youtube.com/watch?v=eL_PtVRB_zk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dzięki Ewa za namiary na formularz. Julka wspolczuje tego co przeszłas, straszna jest taka niewiedza i czekanie. U nas właściwie sie nic nie dzieje. Dzien za dniem. Przełozyłam drugie szczepienie o tydzien, zeby była mniejsza róznica pomiedzy drugim a trzecim. Bo nas nie bedzie w terminie trzeciego szczepienia i byłaby 3-tygodniowa przerwa. Moja mała skonczy 3 miesiace 19-tego i do tej pory jej bardzo ciezko szło z podnoszeniem głowki jak lezy na brzuszku. Załatwiłam wizyte u physio i idziemy w czwartek, ale juz od jakiegos czasu z nia cwicze i zaczyna podnosic głowke, chociaz leniuszek z niej. Troszke sie martwiłam, ale juz jest lepiej. A mleko mozna kupic w kartonie juz na bezcłowym, zawsze sie znajdzie jakis boots. wtedy nie trzeba bedzie sie martiwc o otwarte kartoniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny no to mnie zaskoczyłyście z tym paszportem.w maju nammija 5 lat,więc może złozymy wniosek.tym bardziej że potem w sierpniu kończy nam się polski paszport. ja podaje wit D,ale co 2-3 dni.tym bardziej że mały jest na mm,gdzie jest ta wit.Zdania na temat tej wit sa podzielone,tak samo jak na temat czy naciągac napletek u chłopca czy nie.Jeden lekarz mówi jedno a inny cos innego.A tutaj nawet nie pytałam i nawet nie wiem jak podchodza do tego. Grays kawał chłopa z tego twojego syna.Mój ma skończone 4 miesiące i waży 6900. ja mam zwykła fride http://www.calineczka.pl/sklep/aspirator-nosa-nosefrida-szwedzkiej-firmy-nasalprodukter-p-3248.html i jestem z niej zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia moja mała miała jedno Usg i teraz w tym tyg ma drugie. Ja tez uzywam friedy, ale czasem rózwniez mam wrazenie ze jej tam gdzies głeboko zostaje, choc nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko ja jak podawalam malemu mm przy problemie z kupka w tym czasie bylam u Polskiego Pediatry., I wlasnie mowilam o tym ze nie podaje wit d3 kiedy podaje mleko mm bo tam jzu ta wit jest i nie chcialabym przedawkowac ona powiedziala ze to jest podane w mikrodawkach i spokojnie mam podawac nawet przy mm nie zaszdawkuje do tego zakodzi nie przedawkuje i do tego zalecil;a podawanie wit K do 3 miesiaca mimo tego ze dostal przy porodzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko ten moj cleanoz jest dobry z tym ze szybko moge oczyscic i maly nie raz nawet nie zdarzy zalapac co sie dzieje .... Mysle ze frida to mialabym meksyk zaczym bym odciagnela to maly by mi sie zaplakal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, tu znalazlam troche o czkawce. Moja mała tez czka kilka razy dziennie pomimo ze jej sie odbija, towarzyszy temu tez ulewanie wiec pewnie jest to przepelnienie brzszka. Czsem tez czka gdy zmieniam jej pieluche wiec to pewnie z zimna. Jak dostawiam do piersi to po chwili ustepuje. Czkawka występująca u niemowląt najczęściej spowodowana jest niedojrzałością układu nerwowego. Przyczyny czkawki: * głośny śmiech dziecka * połknięcie powietrza * ochłodzenie dziecka * wypełniony brzuszek po jedzeniu Z upływem czasu występowanie czkawki jest coraz rzadsze. Jeśli maluch zmarzł, wówczas niezbędne jest podanie piersi w celu zlikwidowania czkawki. Jeśli natomiast brzuszek dziecka jest przepełniony od pokarmu i to było powodem powstania czkawki, wtedy należy przeczekać aż część pokarmu przejdzie drogę z żołądka do jelit i czkawka sama ustąpi. W takiej sytuacji najlepiej jest ponosić malucha w pozycji pionowej z brzuszkiem przytulonym do piersi i główką opartą na ramieniu. Kupki ma zwykle jak musztarda Collmans, nawety pachnie podobnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj moj maly jak ma taka czkawke to [pieri nie tkie...Pozniej jak juz mu powoli przechodzi albo jak odrazu zacznie czkac to moge mu podac ale jak meczy go jzu bardzo tak koniec pisk placz i musimy czekac az przejdzie sama. A on wtedy bardzo sie meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ale sie rozpisalyscie. Jesli chodzi o czkawke to moj maly tez czesto ma, teraz juz rzadziej ale jak ja ma po prostu podaje cos cieplego do picia, wode, herbatke, cokolwiek i automatycznia czkawka mija. Ja jestem z fridy ktora mam zadowolona, ladnie sie ciagnie wszystko, tylko moj strasznie nie lubi wyciagania glutkow. Zawsze najpierw spryskuje woda morska zeby bylo latwiej wyciagnac i wszystko ladnie wychodzi. Jesli chodzi o witaminy ja zadnej nie podaje, wit K mial wstrzyknieta przy porodzie a d3 nie podaje, codziennie spaceruje z nim po 4 godziny. Jesli chodzi o napletek to ja sciagam raz na jakis czas, bo wlasnie wielu znajomym ktore tego nei robily przyrosl i chlopcy musili miec zabieg zeby przeciac, wie raz - dwa razy na tydzien po kapieli sciagam mu. Grays - fajny babel z twojego niunka. A i mam jeszcze do ciebie pytanie, ty cos mowilas ze jakies benefity przepadaja jak sie kupuje dom, moglabys to rozwinac o co chodzi, bo ja sie jeszcze z tym nie spotkalam, jeszcze nie wiem co mi przyznaja, a wlasnie kupujemy mieszkanie wiec chcialabym wiedziec o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia wszystkie benefity przepadaja, jedynie chb dostajesz bo obowiązkowy a chtax tylko w kwocie ok 20 f miesiecznie, dlatego ze zeby miec benefity nie mozesz miec oszczednosci powyzej 16 tys, dom czy mieszkanie jest drozsze i nieruchomosc traktowana jest jako oszczednosci wiec benefity przepadaja, takze my nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mozliwe ze dotyczy to hausing benefit z councila na pewno przepadaja wtedy nie wiem tylko jak jest z taxami czy tylko od pensji zalezne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays czytałaś moje pytanie na 193? Bo jestem ciekawa jak to wykrywają.Dodam że sama ewentualnie nie umiałabym sobie zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wiesz, ja do tej pory jeszcze nie mam przyznanych tych benefitow typu working tax i child tax, czekam na decyzje, ale nawet jak dostane to mi powiedzieli ze bede miala jakos ok 10 funtow tygodniowo, wiec i tak nie duzo. Ale jak kupuje mieszkanie na kredyt to przeciez to nie sa oszczednosci, jako oszczednosci moge traktowac tylko depozyt. No nic zobaczymy. Jak przyznaja mi te benefity i jak sfinalizujemy kupno, to wtedy zadzwonie do nich sie zapytac co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×