Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Hej dziewczyny,u mnie jakoś leci.Dopiero ja i Olek wyszliśmy z przeziębienia, mój mąż ma jakieś problemy z jelitami i gania po lekarzach i robią mu badania,moja babcia w ciężkim stanie(właściwie matka...) nie wiem co dalej będzie..Niby ma jelitówkę i chorą trzustkę,ale wydaje mi się , że ona w tych sprawach nie jest ze mną do końca szczera..:( Olek ma już 5 zębów,idzie mu 6. Raczkuje jak torpeda,staje twardo przy meblach,i jak siedzę na łóżku, to sam idzie do mnie na kolanach,wstaje na nóżki,i wciska mi swoje ręce w moje i ciągnie żebym go prowadzała po mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakos nie mam bardzo ochoty na pisanie, czytam, zbieram sie do napisania czegokolwiek ale jakos mi nie wychodzi. MOj maluch wczoraj skonczyl pol roku, caly czas wstaje, jutro, jedziemy na wazenie, zobaczymy ile wazy, co poza tym, to od tygodnia moje kochane dziecko znowu przesypia cale nocki, jak kladzie sie spac ok 20.30 - 21.00 to wstaje przed 7 rano okolo, wiec ja sie juz normalnie zaczynam wysypiac, choc juz sie przyzwyczailam do nocnego wstawania.Ze nawet jak maluch spi, to ja sie budze sprwadzic czy wszystko ok, zwlaszcza ze juz przeciez spi w swoim pokoju, a poza tym to od dwoch dni zaczynamy zabawe z nocniczkiem. Juz 4 razy nasiusial do nocnika, ale jeszcze nie sadzam go zbyt czesto, zazwyczaj tylko jak zmieniam pieluche, przed spaniem, przed kapiela i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey mamusie mam do Was pytanko czy ktoras z was brala te dodatkowe dni na macierzynskim??? Jak to wyglada czy trzeba to gdzies zglaszac??? Ja dzis dostalam tel od szefa czy przyjde jutro na ten dodatkowy dzien zgodzilam sie ale teraz sobie tak mysle czy przez to nie zabiora mi jednak tego macierzynskiego. Bo babka z HR mowila ze zabiora moj szef ze nie ze moge zrobic te 10 dni przez cale macierzynskie. I w sumie na pismie tez tak mam ;) Wiec sama juz nie wiem. 2 sprawa to to ze nadal karmie malego a do pracy ide na 12h i nie wiem jak to bedzie. O 12 maz mi malego przywiezie wiec nakarmie go w aucie bo innego wyjscia nie mam. Ale czy pozniej przez 6 h dam rade z pelnymi cycami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaoajn
mam do Was pytanie jakie tetsy wykrywaja ciaze po kilku dniach oczywiscie zeby mozna bylo kupic w Angli.. pytam was bo pewnie robilyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamawialam na ebay te z czujnoscia 10mIU/ml najzwyklejsze ;) wiedzialam juz kilka dni przed @ ;) w sklepach tez sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfrvtgbhnthgr
kASIENKO czy trenujesz synka na nocniku juz? a jesli nie to kiedy zaczniesz naukę korzystania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakaoajn-można kupić tanie testy w wilkinsonie-coś ok 2 Ł za 2 testy,mnie pokazały ciążę ;) cfrvtgbhnthgr-tak,dzieciaka trenuję już od 7 miesiąca, w 6 zaczął twardo siedzieć i nie gibał si,ę na boki,więc od 7 start z nocnikiem.Jeśli chcesz znać wyniki i cel sadzania na nocnik w tym wieku-wybiki w postaci kupy lub siku są,oczywiście on sam jeszcze nie woła,poprostu mnie się udaje łapać na wyczucie,sadzam i zawsze coś zrobi,jednakże tłumaczę co jest w środku nocnika-po imieniu nazywam to kupą i siku.Sadzam go po to,aby był z nocnikiem oswojony-aby w wieku prawidłowego nocnikowania nie uciekał mi z wrzaskiem.Jak narazie wszystko idzie w dobrą stronę-siedzi spokojnie, nawet do 30 minut.Ogląda bajki,książeczki,zabawkę-ale nie wierci się i nie ucieka.Niektórzy może uważają za nonsens sadzanie na nocnik tak małego dziecka,i pukają się w czoło, jendak ja wolałabym ,aby ewentualny wściekły krytykant zajął się swoim dzieckiem i metodami wychowawczymi, a nie moim postępowaniem i decyzjami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ostatnio znalazłam wasz topik przypadkowo jak szukałam innego. Ja też mieszkam w Angliii i urodziłam córeczke 28 sierpnia zeszłego roku. mała ma już pół roczku - jak ten czas szybko leci ;) moja malutka od jakis 3 tygodni raczkuje juz i trzeba miec oczy wokół głowy bo wszedzie moze byc a najczesniej lata tam gdzie nie powinna. :p jest któras z was z okolic londynu? ja mieszkam w strefie 6A zaraz za granicami londynu. wiem ze niektore z waszych dzieciątek mają skaze białkową na szczescie moja nie ani zadnego uczulenia jak do tej pory tez nie miała więc idzie nam jak narazie lekko i gładko. aktualnie wprowadzam małej miesko zaczęłam od indyczka, można tutaj kupic cielecine? jesli tak to gdzie kupujecie? jesli chodzi o kaszki to ja nazwoziłam kaszek z polski jak byłam na swieta ale teraz wole kupowac jej te angielskie sa lepsze - moze nie maja takiego wyboru w smakach ale są bez cukru a w POlskich jest 30% cukru :/ co chciałam jeszcze napisać aa do gosi ze ja korzystałam z tych 10 dni przypomnienia w firmie i nic sie nie dzieje macierzynskiego napewno ci nie zabiorą za to a czy 6h wytrzymasz bez karmienia nie wiem ale powinnas ale jak nie to mozesz wziasc przerwe w pracy na sciagniecie pokarmu laktatorem. Ale dzidzia Twoja ma pol roczku masz jeszcze tak duża laktacje zeby nie wytrzymac 6h? Twoja mała/y nie je jeszcze stałych posiłków? moge popisac czasem z wami czy dosc macie juz intruzów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaoajn
chodzilo mi bardziej o konkretna naze moze pamietacie? zeby wykrywaly ciaze po kilku dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej(-: zaplodnienie jest procesem,potrzeba kilku dobrych dni na pojawienie sie cialka zoltego,no i na powstanie zaplodnionej komorki. ja polecam wrazliwy test CLEAR BLUE(mi wykazal ciaze po okolo 2 tygodniach z porannego moczu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje kochana za info na temat przypomnienia;) O 12 maz mi dowiozl malego a wiec nakarmilam go na przerwie. Dalam rade przez 6h ale cyce mialam tak napuchniete ze szok. Julka mi CLEAR BLUE wykryl dopiero po @ bylo to ok 5 dnia po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki,hej Gosia,no mi ten Clear blue digital wykryl przed okresem i to sporo(((-:ale to tez zalezy jak duze jest stazenie gonadotropiny kosmowkowej-widac u mnie bylo spore(((-:ja tam sobie chwale te testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) długo się nie odzywałam,ale jakoś nie było czasu.W między czasie bylismy na wakacjach na lanzarocie.Ale było super.Mały się wyszał.Ale ciężko było wrócić do rzeczywistości. kasienka ja nie uważam sadzania na nocnik za głupote.Też czasami sadzam małęgo,ale z nim jest problem,że nie chce siedzieć,2 minuty i schodzi.nic nie pomaga.zabawki chrupki.A na siłe nic nie chce robić.ma jeszcze czas na robienie na nocnik. ja nie pomogę w sprawie testu,bo nie pamiętam jakich używałam,jedne kupiłam w tesco a jedne w morrisonie. gosia mi się wydaje,że nie powinni ci zabrac macierzyńskiego,bo masz prawo pracować 10 dni. u nas jakoś leci.Mały raczkuje na całego,zaczyna wstawac i chodzić przy wszystkim,A wczoraj było łądnie i poszliśmy na spacer w pchaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno mnie nie bylo, nadal sobie latam tak z corcia polska -anglia- studiuje wlasnie zakonczylam jeden semestr zostal mi jeszcze jeden i obrona pracy. mam takie pytanko pediatra w polsce stweirdzila lekka skaze bialkowa daje jej mleko HA, i na buzce nie wychodza juz jej czerwone plamki, mam pytanko jakie mleko mam kupowac tu w anglii? kupilam cow&gate infasoy, ale nie wiem czy dobrze zrobilam jeszcze nie otwarlam, bo mam jeszcze troche z polski, p.s. Karolinka rosnie jak na drozdzach wazy 8kg, jeszcze nie siedzi za to smiga w chodziku je juz prawie wszystko, zabkow jeszcze brak, karolinka musi nosic okularki bo ma lekkiego zeza- wyglada bosko w nich o to fotka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a728861ca7156b99.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2173c738625ee1bc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki-wszystkiego Naj z Okazji Naszego Swieta(-: hej Ewuniu,moja Malutka ma skaze bialkowa zdiagnozowana tu w UK,pijemy Nutramigen AA(jest na recepte,normalnie puszka kosztuje okolo 50-60!!!i dlatego jest refundowane)a mleczko jest male i moja pije prawie 2 puszki na tydzien.Moja mala ma dosc wysoki wzkaznik alergii i tez ma alergie na soje,ktora mamy sprobowac dopiero po 1 roczku,mamy czeste spotkania z dietetykiem w szpitalu.Moja sugestia jest taka abys moze poszla z Twoja diagnoza z Polski do Gp albo do szpitala i pogadala z nimi,aczkolwiek mnie to troche nerwow kosztowalo zanim zdecydowali sie na jakiekolwiek badania i na wypisywanie recept!!!a masz podane stezenie alergii?mialas badania z krwi z kupki???ja nic nie wiem w temacie cow&gate,nam od razu dali ten Nutramigen.ale jak masz diagnoze od lekarza to moze bedzie latwiej-pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki:) Jak tam spedzacie NASZE ŚWIETO??? Ja zabiegana bo szukamy mieszkania. Obecne mieszkanie nas doprowadzi do bankructwa buuu :/:/| Moj maluszek ma juz 2 zabki;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spędzam na luzie,mąż obudził mnie dziś rano zestawem kosmetyków do kąpieli,nieługo spadam wypróbować:) Mój mały szaleniec nie usiedzi na tyłki minutę,wiesza mi się na spodniach,stoję w kuchni coś robię to on podłazi,wdrapuje się po mnie i w ten sposób kilka razy zdjął mi z dupy gacie i majtki :D ostatnio odnosze wrażenie, że unormowały mu się na dobre godziny snu-odpływa po 20,po 1 w nocy mleko i wstaje 6-7 rano. Jak narazie żeby mieć ciągłość pracy załatwiłam sobie Jobseekera,wczoraj oficjalnie skończył się mój macierzyński-ten niepłatny.Więc wczoraj aplikowałam online na Jobseekera,teraz tylko czekam na telefon,spotkanie z nimi i mam nadzieję że od daty 7 marca wyślą mi wyrówanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgtrweqwfe
Kasieńka dziekuje za odpowiedz z nocnikowaniem :),mam zamiar tez zaopatryzc sie w nocnik i trenowac dziecko :) moje tez łapie mnie za legginsy i ciagnie zeby wziasc na rece :D i powtarza przy tym ,,mamamama,, :D jak narazie nie grozi,ze zsunie mi porcięta w dół :D.Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka a jak zdiagnozowalas skaze? bo u mnie byla pediatra i powiedziala ze Karolinka ma lekka skaze bo ma lekko zaczerwienione policzki, nie wiem tez co robic bo od kilku miesiecy caly czas ma katar, jest on na tyle meczacy ze kilka razy dziennie musze go odciagac, bylam u laryngologa ogolnie wszystko jest ok, on stwierdzil ze byc moze to alergia na cos, ale on nie moze mi powiedziec na co, ehh teraz jestem w uk i nie mam mozliwosci isc do allergologa, co mam zrobic aby mi dziecko w UK przebadali pod katem alergii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa nie wiem jak w twoim regionie ale u mnie nie ma szans na jakiekolwiek badanie alergiczne;( Moj maluch ma czerwone policzki i krostki i nic z tym nie robia. Dali mi juz 5kremow ale to nic nie pomaga jest jeszcze gorzej. Moj maluszek siedzi juz ladnie sam, rano jak sie tylko obudzi to straszy nas robac (uuuuuuuhuuuuuuuh) hehe. Dziewczyny czy wasze dzieciaczki przy zmianie pieluszki tez maja taka jakby galaretke przezroczysta taki jakby hmmm zel. Ja mojemu jak zmieniam to jest takie cos i zastanawiam sie od czego??? Tak jak pisalam maly ma 2 zabki przy tym 2 nie dawal poznac ze cos idzie byl bardzo radosny grzeczniutki. Jedynie wczoraj tak nespokojnie spal. Ja do pracy wracam 16stego kwietnia. Ale powiem Wam ze strasznie nie chce zostawiac malego. Teraz najwiecej maly sie uczy a ja tego nie bede widziala przez 2 dni w tyg :/ Lece bo wlasnie sie obudzil i mnie straszy hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh z tą służbą zdrowia w UK, no nic w poniedziałek pójdę do GP i zobaczymy co powie lekarz. Ja postanowiłam, że nie wracam po urlopie macierzyńskim do pracy, chcę zostać z dzieckiem w domu tak do 2 roku życia, finansowo nie będzie łatwo ale może jakoś damy radę. Nie chcę córci dawać do żłobka, ani dawać pod opiekę obcej niani, a niestety ani babci ani nikogo bliskie kto mógłby się zająć dzidzią nie mam. Jak wiecie o jakie mogę się starać benefity po urlopie to proszę piszcie, bo nie wiem o co mam składać wnioski, może coś dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
hej dziewczyny ! a czy wiecie cos moze na ten temat - ja biore dodatkowo 1.5 miesiaca macierzynskiego - tego nieplatnego co mi przysluguje po 9 mcach. Pobieramy working tax , czy musze do nich zadzwonic i poinformowac?? Chyba tak , nie? A gdybym zrezygnowala calkiem z pracy to nalezy mi sie jobseeker? Bo to sama rezygnuje wiec nie wiem czy cos by mi dali , wydawalomi sie , ze to dla ludzi ktorzy straca prace bo ich zwolniono a nie , ze sami sie zwolnili . Dzieki za odpowiedzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej katty.Jak mnie się kończył płatny 7 grudnia 2011 to zadzwoniłam do tych ludzi od benefitów i poinformowałam że już nie będę pobierała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurwa ucięlo mi całą odpowiedź :/ co do jobseekera-musisz aplikować online,moja koleżanka zasiułu JA dostaje 60Ł tygodniowo,lecz w tym czasie musi szukać pracy i co 2 tygodnie ma spotkanie w JobC. i podpisuje się u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel:)))
Dziewczyny wtryniam wam sie tutaj.. ale potrzebuje rady doswiadczonych kobiet..zakladalam kilka tematow ale nikt mi nie odpisuje.. Mam 7 miesiecznego synka i boje sie znow jestem w ciazy otoz ostanio @ mialam 7 lutego cykle mam nie reguralne sa co 31 32 a nawet co 35 dni.. stosunek byl 28 uzywamy gumek bo chce trochu schudnac i nei chche narazie brac tabletek.. no i po wszystkim czulam sperme na udach ale nie wiem czy cos dostalo sie dos srodka na wszelki wypadek poszlam po tabletke levonelle.. a teraz codziennei sie martwie robie testy juz fortune na nie wydalam bardzo sie strsuje przy kazdym stosunku nie mysle o niczym innym tylko zeby gumka nei pekla itd.. ciezko przezylam porod..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Kasienka dzieki za odopowiedz! To zadzwonie do nich i powiem ze od 18 marca do 1 maja nie pracuje. Bo chyba 1 maja bede wracac do swojej pracy albo otwierac swoja dzialalnosc wiec na jobseekera nie bede w ogole raczej aplikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja też miałam wpadkę:/ Miałam założony nexplanon ale zrezygnowałam i narazie nie biorę żadnych hormonów. Ja też wzięłam levonelle (o zgrozo,25 funtów a nikt nie chciał wystawić recepty :/) wzięłam, potem zrobiłam 2 testy ciążowe po jakimś dłuższym czasie-jak widać tabletka zadziałała.Wzięłam ją w jedną sobotę, a w nastęoną dostałam okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel:)))
No u mnie chyba 27.. ale mniejsza z tym.. kurcze ja sie strasznie boje.. mam ciagle klucia w jajnikach okresu nie ma jak narazie w sumie nie wiem kiedy powinnam dostac bo mam niereguralne cykle.. a testow juz chyba z 5 zrobilam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dawno nie zagladalam, ale jakis taki czlowiek zalatany. Ja wracam do pracy na poczatku czerwca, pierwsze dwa tygodnie maluszek posiedzi z tesciowa bo akurat zamierza przyjechac, a potem wysylam dzieciatko do zlobka, bede pracowac na pol etatu, wiec maly bedzie ok 5 godzin w przedszkolu, 3 albo 4 dni, jeszcze nie zdecydowalam dokladnie. Jesli chodzi o niego, to zabkow nie ma widoczych ale juz da sie je wyczuc, a jak posukam lyzeczka w dziaselka to je slychac, slini sie okropnie i mial ostatnio kilka ciezkich nocek, bolalo go chyba bo sie budzil kilka razy w nocy, na szczescie juz jest ok. No i do tego jeszcze biegunka byla. Maly jak juz wstal raz to teraz ciagle mi wstaje, lapie sie wszystkiego, lozeczko musialam juz obnizyc na sam dol, bo kilka razy weszlam do niego do pokoju a on stal w lozeczku wiec balam sie ze sie wychyli i wypadnie. Jesli chodzi o nocnik to zaczelam go sadzac jak tylko zaczal sam sztywno siedziec, kilka razy udalo mu sie zrobic siusiu do nocnika, kupki jeszcze nie bylo, ale na nocniku spokojnie siedzi, zwlaszcza jak dam mu cos do zabawy to wogole by siedzial caly czas. Tylko ja musze byc w poblizu bo chyba mamy etap ze mama musi byc blisko. :) Tez jak pomysle ze mam oddac dziecko do zlobka to troche mi ciezko na duszy, jak on wytrzyma to, a przede wszystkim jak ja to wytrzymam hhehe. Ale wczesniej z nim pochodze troche moze, pozostawiam go na kilka godzin, i moze przywykniemy. My juz calkowicie urzadzeni w nowym mieszkanku. Jest po prostu super. Zastanawiam sie czemu czlowiek wczesniej sie nie zdecydowal na to. Juz by bylo duzo splacone. Ale niewazne i tak jest super. Buziaki dziewczyny, postaram sie teraz troche czesciej juz tu zagladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×