Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam dość sklepowego syfu

jak zrobić domowę wędlinę?

Polecane posty

Gość mam dość sklepowego syfu
a wino jakie białe/czerwone wytrawne czy pół? aczkowiek mam uraz do wina po tym jak wlałam całą butelkę do bigosu i to był błąd:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila XXX
A po co jesc paskudna padline? Nie lepiej przyrzadzic jakies pyszne danie wegetarianskie, jakas salatake czy zapiekanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila XXX
To tylko sugestia, ide z tego topiku bo boje sie ze spowoduje konflikt a tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino dodaję czerwone, a jakie? takie jakie akurat mam w domu, zazwyczaj jest to wino słodkie. wina daję max. szklankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaasia1971
Ja robiłam przed świętami białą kiełbasę z tego przepsu http://www.zapetytem.pl/receipt.do?receipt=504 (w komentarzu do przepisu umieściłam nawet zdjęcie mojej kiełbasy). Robiłam pierwszy raz i odrazu wyszła rewelacyjna. Nie próbowałam z innymi kiełbasami (typu śląska czy krakowaska), ale białą kiełbasę to już chyba zawsze będę robić sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejwojtaszek
Wejdźcie sobie na wędlinydomowe.pl, to najlepszy serwis o tym jak zrobić samemu! A jak zobaczycie i się przestraszycie, to idźta i kupcie sobie coś od Henryka Kanii, jo tam lubie sobie od nich podeżreć kabanoska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia33
Nie każda wędlina ze sklepu jest zła i chemiczna. Ja od lat kupuję produkty kani i polecam je kazdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoszek134
Oj chyba nie chodzi o to czy jest zła, czy nie. Wiadomo, że jest dużo dobrych firm jak chociażby ta którą wymieniłeś. Dla mnie robienie domowych wędlin, to hobby. Sposób na produktywne zajęcie sobie czasu i przy okazji zrobienie czegoś pożytecznego dla domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiełbasa ze słoika- swojska, pyyyychaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań spamować tą kvrweczką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba robić własnych wędlin, żeby jeść smacznie. Robienie pysznych wędlin to bardzo trudna sztuka i czasochłonna sprawa. Sama tego nie robię, ale swojską wędlinę kupuje tylko w zaufanych miejscach. Jako, że mieszkam w Bielsko-Białej to kupuję najczęściej w http://www.rogata.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateo091
Ja kupuję mięso z szynki, następnie je marynuje i przyprawiam potem zakładam siatkę (kupuje ją od http://nomaxtrading.eu/pl ponieważ mają najlepsze) i wędzę. Smakuje wyśmienicie, polecam wszystkim którzy chcą zjeść zdrową szynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wędzarni nie mam, ale czasem piekę jakąś szynkę albo karkówkę w piekarniku i potem takie upieczone mięso jest dobre do krojenia na kanapki. Wcześniej zanim wstawię do piekarnika nacieram różnymi przyprawami i musi tak poleżeć przynajmniej ze 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, teraz już moze sie to nei opłaca, bo wędlina jest w kazdym sklepie. A faktycznie w PoloMarkecie Twoje smaki są wyjątkowo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam ze nie próbowałam tych wędlin z PoloMarketu. Ale jesli sami je polecacie mysle ze musze kupić. Zwłaszcza ze teraz własnie kazda dobra kiełbaska bedzie dobra na grill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to moim zdaniem jak jest tak smaczna na półkach w sklepie, to nie ma sensu robić jej samemu. Zresztą sami musicie spróbować wędliny Twoje Smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinekk33
Prowadzę działalność w obszarze przetwórstwa mięsnego. Tworzę wiele nietypowych potraw, a później je sprzedaję restauracjom, sklepom, itp. Moja główna specjalizacja to peklowanie. Używam azotynowej soli peklującej z oferty mars1998.pl. Idealny moim zdaniem skład chemiczny, brak oszustw na wydajności opakowania, bezpieczne pakowanie, że nawet odrobina soli się nie zmarnuje. Jestem ich lojalnym klientem i jest też drobne pole do negocjacji cenowych, więc gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również uważam że nie warto tracić czasu na robienie domowej wędliny. Można spokojnie kupić tak samo dobrą która będzie ze sprawdzonego źródła bez tej całej chemii. Bardzo polecam te od Kiszeczki www.kiszeczka.pl. Wieprzowinę czy cielęcinę też u nich kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seskowska2
Tak się zastanawiam po co w ogóle robić wędline, jesli tak naprawdę wszystko jest teraz do kupienia. Zwlaszcza ze wedlina moze byc typowo swojska, pyszna i naturalna. Ja polecałabym Wam zapytać w Waszych sklepach o takie wedliny http://www.zychowicz.pl/index.php/ Kełbasa swojska z Daleszyc, Szynka z beczki, kaszanki, salcesony, polędwica z beczki , wędzonki to tylko częśc z tego co mogę sama polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena Książek
Ja sobie robię domowe wędzone wędlinki. To jest bardzo proste. Można też robić mięso i ryby, a nawet sery. Wystarczy kupić taką najprostszą wędzarkę (np. my mamy taką http://campgo.pl/s,4,eko_38.html ), świeże mięso lub rybkę - rybkę można złowić samemu, jak ktoś potrafi i lubi :) Jestem osobą początkującą, jeśli chodzi o produkcję własnych wędlin, bo dopiero od tygodnia się w to bawię :P ale jest to bardzo, bardzo proste. A wędlinki wychodzą pyszniutkie :) mmmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest doskonała marka wedlin http://www.zychowicz.pl/index.php/ Odkąd znalazłam ją w swoim sklepie praktycznie tylko to kupujemy. Polecam bo to Polska tradycja i naprawdę dobre takie swojskie smaki wędliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam ze najlepszy wybór chociazby w PoloMarkecie marek własnych z pewnościa tez jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pozwala na pewno nam sporo oszczędzić. Zajrzyjcie do ich gazetki www.polomarket.pl/noze-i-pojemniki-taniej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kombinowałam na różne sposoby przy stworzeniu domowej wędliny, jednak efekt zawsze był daleki od ideału. Z czasem zrozumiałam także, że nie jest to zbytnio opłacalne przy tym, iż można zakupić konkretne wędliny w domowym stylu, bez wydawania majątku. Dlatego zawsze, gdy pojawia się potrzeba to zamawiam swojskie wędliny z oferty Wolex , przy każdym święcie zdobią nasz stół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×