Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ddoorraa

wcześniak

Polecane posty

Gość ddoorraa

witam wszystkie mamy.. 5 tygodni temu urodziłam wczesniaka 36/37 tydzień 3950g i 55cm.. mały przeszedł zółtaczke i w 3 dobie miał fototerapie i dopiero mogliśmy wyjść w 5 dobie do domku :-) chciałabym porozmawiać z iinymi mamusiami dzieci które przyszły na świat przed dużo terminem. Czy zachowujecie jakies wieksze srodki ostroznosc opiekujac sie takim malenstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow grubasek jak na wczesniaka
ja urodzilam w 38 tc 3600 i 57 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woooooooooooow
ja urodziłam w 39tc 200 i 52 cm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woooooooooooow
tzn 2700 gram i 52 cm długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3950g i ty go nazywasz malenstwem?..I skoro wszystko z nim w porzadku i wyszliscie po 5 dniach to dla mnie zaden wczesniak.Moj pierwszy syn urodzil sie prawie miesiac przed terminem,wazyl 3050,wyszlismy 2 tyg po porodzie ze wzgledu na komplikacje okoloporodowe a i tak nie mialam nawet w karte wpisane ze jest wczesniakiem poniewaz byl zdrowy i silny i nie potrzebowal specjalnej opieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie 4 kg i wczesniak??
a moze miałaś źle wyliczony termin porodu?? ja urodziłam w terminie i ważył 3,300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytiiiiiii
to duży jak na wczesniaka, ja urodzilam w 35 tyg. dziewczynke 3010 i 52 cm, wypuscili nas do domku i po dwoch dniach spowrotem wrocilismy do szpitala na tydzien bo malej wrocila zoltaczka i to ze zdwojona sila miala duzy poziom bilirubiny... naswietlali mala 6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to za wcześniak???? :/ wcześniakiem to jest moja córa urodzona w 33tc 1670g 41,5cm leżała prawie miesiąc w szpitalu :/ fototerapia trwała 9 dni, mała była karmiona sondą i leżała 2 tygodnie w inkubatorze :/ to jest wcześniak a nie twój mały bez urazy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytiiiiiii
mami- czy z tego powodu, ze to wczesniak robili twojemu dziecku dodatkowe badania hormonow tarczycy tsh??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaszperka
ja cie 4 kg to jakis kolos, a nie wczesniak :P ja wazylam 2500 g i bylam normalnym dzieckiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaizabela
ja ur w skończonym 37 tc i niejest uznawany za wczesniaka - 3300 gr i 55 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze ci powiem że nie wiem bo jej to chyba wszystko co się da robili w tym szpitalu kuli, prześwietlali robili usg, ekg, eeg i kupe innych badań więc nie wiem na dobrą sprawę to mnie tylko o złych wynikach informowali mówiąc że cała reszta jest ok niestety mnie przy tym nie było bo nie mogłam w szpitalu zostać bo nie karmiłam a szpital bez hotelu był :/ więc tylko do niej w odwiedziny 2-3 razy w tygodniu jeździłam i się dowadywałam że znowu jakieś badania były i wszystko ok jedyne co jej wykryli to niezamknięta przegroda serca (miała 2 lata jak się zamknęła), i lekka dysplazja bioderek a z czasem wyszło że też z układem moczowym problemy ale to dopiero jak 3 lata miała i nadal na nocnik nie dało się jej nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj starszy syn urodzil sie w 36t2d, mial 2300g ale nie zostal uznany za wczesniaka, wyszlismy normalnie do domu w 4 dobie (cc). Nigdy go ni traktowalam jakos specjalnie mimo ze byl dosc maly. A Twoj to kolos, moj syn tyle wazyl jak mial miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn jest 5 dni przenoszony i nie ważył tyle co ten "wcześnaik" bo tylko 3840g :D:D:D:D wcześniaki są wtedy gdy jest waga poniżej 2200g i jest przed 37tc a w twoim przypadku przy masie prawie 4kg ciężko mówić o wcześniactwie :/ ciekawe ile by ważył w terminie :/ 6kg? ciesz się że w tym momencie urodziłaś bo inaczej cesarka gwarantowana by była :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po dno sze
po dno sze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała gośka29
mój wcześniak ur w 36 tyg 3000g 56 cm przeszedł żółtaczkę, foto terapię, wysoki poziom bilirubiny ponad 19 i wrodzone zapalenie płuc Dzisiaj ma 16 miesięcy. Od skończonego trzeciego tygodnia życia chodzimy na rehabilitację która jest nastepstwem obniżonego napięcie mięśni. Późno zaczął chodzić bo w wieku 15 miesięcy. Właściwie to wszystko robił późno. Na chwilę obecną mówi tylko mama i baba, nic....rozumie wszystko ale z mową gorzej...niestety..... Jesteśmy pod opieką logopedy, neurologa. ostatnio doszedł wystający język i w konsekwencji ćwiczenia od logopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izia87
duzy ten wczesniak ja pare dni tez urodziłam po terminie i tyle prawie samo warzył dobrze bedzie,gdyby bylo cos nie tak to napewno jeszce by cie nie wypuścili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hguy
prawdopodobnie miałaś obliczony zły termin porodu więc to nie jest wcześniak a co za tym idzie zajmuejsz sie nim tak jak i normalnym dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki wczesniak? kto ci tak powiedzial to ze urodzilas 3 tygodnie wczesniej to nie oznacza to ze jest wczesniakiem . moj syn urodzil sie w 38/39 wazył 3600/56 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to raczej nie wczesniak z taga waga i w 37tyg ja urodzilam 34tyg i 1 dzien, waga dl jak w stopce :) na poczatku zero problemow poza zoltaczka pzrewlekla potem troche z napieciem miesniowym teraz z mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Mały prócz terminu urodzenia ma jeszcze jakieś cechy wcześniacze? Bo wygląda na duże, dorodne, donoszone dziecko. Mój Mały urodził się na początku 39 tygodnia - 53 cm i 3540g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Musisz zmieniać
Dziecko urodzone po 36tc nie jest wcześniakiem, a ciąża uznawana jest za donoszoną. Ja urodziłam 5 dni po terminie, a córka tez miałą żółtaczkę i wyszłyśmy po 5 dobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkhbna
ja pierdziele .Wasze jeszcze dwulatki mało mówią a Wy juz mówicie że maja problemy z mową?????? mój do 2,5 roku nic nie powiedział absolutnie nic, potem to sie rozgadał na dobre, nie każde dziecko zacznie gadac jak ma rok:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w 36tc (według om, ale według mnie to był 35tc bo miałam o tydzień przesuniętą owulację). synek ważył 2050g. Poród był dla mnie szokiem, bo w nocy nagle odeszły mi wody, zaczęły się skurcze i chociaż w szpitalu dali mi kroplówkę na wstrzymanie akcji to synkowi było strasznie spieszno na świat. Spędził dwa dni w zamkniętym inkubatorze i dwa dni w takim otwartym żeby się nagrzewać, bo jego jedynym problemem było kiepskie trzymanie ciepła. Od początku pięknie ssał, ładnie przybierał na wadze. W piątej dobie zżółkł ale na całe szczęście nie trzeba było go naświetlać. Wyszliśmy do domu w dziewiątej dobie. Teraz ma prawie 4 miesiące, waży 5kg i przeraża mnie jaki jest silny i jak strasznie próbuje sam siadać (córka też była silna ale leniwa). Ciągle jeździmy na jakieś kontrole i jedyne co wyszło to wodonercze i podejrzenie refluksu układu moczowego (żadne usg prenatalne nie wykazywało problemów z nerkami lub układem moczowym) i za kilka miesięcy będziemy musieli zrobić cystografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×