Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ile powinno

ile powinno wazyc 9 miesieczne dziecko?

Polecane posty

Gość ewolizorda
Mój synek ma 6,5 miesiaca - 9 kilo,72 cm - spory.Urodził się duży bo ważył 4100.I nie miałam cukrzycy ciążowej,jak tu jedna mądra wspomniała.Po prostu jedne dzieci są duże drugie małe. A te panie co piszą,że któreś dziecko jest grube - są najzwyczajniej w świecie zazdrosne,że ich dziecko wolniej przybiera lub jest drobniejsze. Tyle na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhhkjh
o masakra , to mojego znajomego dziecko wazy 20 kg a ma ok 18 miesiecy to dopier jest grubas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcia 23 sierpnia skonczyla 8 miesiecy( mialam wywolywany porod bo zalapalam zatrucie ciazowe ;/jakis tydzien przed porodem- Termin byl na 16/01/2011),Wazy ok 8.200( jak sie narodzila to wazyla 2770) w pieluszce i spioszkach:)) sama siedzi , podnosi sie w lozeczku( musialam niedawno obnizyc zeby Nam nie wypadla w nocy:))Nie raczkuje( i podejrzewam ,ze raczkowac nie bedzie hah)ale obracajac sie szybkim tempkiem z brzucha na plecy z plecow na brzuch zawsze dochodzi do celu. Musze sie pochwalic i dodac ze jak jej daje swoje dwa palce to chodzi( tzn zaczyna biegac hehe ) Wszedzie jej pelno. Uwielbia komputery,telefony a jak widzi piloty od tv to jej sie oczy swieca:)) Wszystko je a najlepiej to co widzi jak inni jedza:)) itd itp Zapewne wasze pociechy robie to samo lub wiecej a jesli nie to sie nie przejmujecie bo kazdy dzidzius ma indywidualny speed :))Zrobia wszystko w swoim czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla
Bez sensu sa takie dysputy i licytacje. Tylko sie kobity nakrecaja nawzajem i albo sie zaczynaja zrec, albo maja jakies poczuecie winy, ze albo dziecko niedozywione, albo upasione. Ja mam gdzies te tabele i madrosci, ile too dziecko ma przybierac. Nie mam wagi niemowlecej, uwazam, ze wystarczy tyle wazenia, co u lekarza. Tylko jak jestem u rodzicow, to mama mi suszy glowe, wpycha w mala zarcie, wazy, kontroluje, nie wiadomo co. Jak dla mnie to jak dziecko jest wesole, chetnie probuje roznych aktywnosci, jest ciekawe, ma dobry humor, wali kupy i ma ciezkie pieluchy, to wszytsko jest w porzadku. A te pomiary i porownania rodza tylko stres niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla
A jesli chodzi o moje dziecko, to ma 6 miesiecy, 72 cm, 7700 g, a urodzilo sie z waga 3900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Moja 4 letnia córka waży 15 kg i mierzy 110 cm. Moja druga 4,5 miesięczna córka waży 7 kg, nie jest chuda i nie jest gruba. Taka normalna, jak bobasek :) i już ma 2 ząbki na dole :) Raz poszłam z moją 2 letnią córką do polskiego pediatry i była zaskoczona wagą mojej w ten czas 2 letniej córy, bo ważyła 10 kg. Szczuplutka jest, drobniutka, źle nie wyglądała, a ona na to, że 10 miesięczne dziecko powinno ważyć 10 kg. Od kiedy to kg dopasowuje się do wieku ;/ bo tak to sformułowanie odebrałam. Wszystko zalezy od dzieciaczka :) Ale zbyt grubaśne też niefajnie, bo czasem to wina jakiegoś choróbstwa, cukrzyca czy cos w tym rodzaju, Porób dziecku badania, jak wsio będzie ok, to nic sie nie martw. Zrzuci kilogramy w momencie pierwszego kroczku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysia85
mój synek ma 9 miesiecy i waży 8 kg, ale jest mały jk sie urodził to miał wage 3, kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj ma 8 miesiecy
waga urodz 4,5 kg obecnie 11 kg i 80 cm i tylko buzke ma taka fajna pulchniutka reszta wyglada normalnie i tez cukrzycy nie mialam, urodzil sie 5 dni po terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vessuna
Mój synek (już prawie 10-miesięczny) waży 8,2 kg i mierzy 74 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniulka1
Mój syn ma 9 miesięcy i waży 9 kg, natomiast koleżanki ma 3 miesiące i wazy 8 kg! Tylko że mój urodził się z wagą 3200 a jej 4800g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka12233
Mój synek urodził się z wagą 4250kg i 59cm długi, nie miałam cukrzycy ciążowej, urodził się w 41 tyg. ciązy.Teraz ma 7 miesięcy i wazy 8100 kg i ma 76 cm. Je doscyć sporo bo zjada 2 duże obiadki dziennie, deserek i sporo mleka mmodyfikowanego, myslałam że waży mało, ale lekarka stwierdziła że jest bardzo żywotny i raczkuje więc spala bardzo szybko to co zjada. Nie wydaje mi się żeby do roczku potroił swoją wage urodzeniową tj. 12750kg. Jeśli chodzi o przybieranie na wadze to sprawa indywidualna, moj synek raz przybiera 300 g na tydz. a raz np. 400 na cały miesiąc. od 5 mieisiąca ma 2 ząbki na dole i zawsze popdczas ząbkowania mniej przybierał. Myśle że najważniejesze żeby Nasze dzieci były zdrowe a czy wazy mniej czy więcej to bez różnicy. Pozdrwiam mamusie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryPoppins
nie ma jakiejs okreslonej reguly na to ile powinno wazyc dziecko, bo to zalezy glownie od masy urodzeniowej. moj synek wazyl 4180 przyporodzie, teraz za pare dni skonczy 9 miesiecy i wazyok.10kg. na poczatku jak karmilam piersia tylko przybieral na wadze bardzo dobrze takjak powinien, pozniejtroche to przybieranie sie zalamalo i ok 6 miesiaca zaczelam go dokarmiac sztucznym mlekiem.i bylo ok przez1,5miesiaca a potem poszlam z nimna wazenie a tu psikus!prze miesiac "przytyl" tylko 220g, zmartwilam sie. lekarka zlecila badanie na poziom zelaza i ogolna morfologie, i okazalo sie ze zelaza mial bardzo malo i dlatego slabo przybieralna wadze. teraz od miesiaca podeje mu actiferol i jest ok. apetyt ma jeszcze lepszy niz przedtem i ladnie przybiera na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 8 miesięcy i tydzień
mój synek ma 8 miesięcy i tydzień, urodził się z wagą 4200 i wzrostem 59 cm, od początku jest na mleku modyfikowanym i dzisiaj waży prawie 12 kg przy wzroście 84 cm, nie jest gruby ale bardzo duży :-))), ma to po 190 cm tacie sportowcu :-))), jest bardzo silny i zdrowy - nigdy nie miał nawet katarku :-))) nie martwcie się więc niepotrzebnie, gorzej jeśli dziecko przestaje przybierać na wadze i nie rośnie. Pozdrawiam wszystkche cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja wnuczka urodziła się mając 4,600 i 65 cm teraz ma 13 miesięcy i waży 12,500 a wzrostu 89 cm czy to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMamusiii
Mój ma 9 miesięcy wazy równe 8 kg i 69cm waga urodzeniowe 3500.i 56 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co komu kolejny polski bachor wychowany na mentalu komunizmu 333 www.youtube.com/watch?v=hKlbr5Ip8nY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corcia urodzila sie z waga 2690g, 51cm. Obecnie ma 9,5mc i wazy 7500g, ok 75cm. Jest bardzo drobna a je za czterech. Nie ma reguly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie grubaski i tyle.zapychacie dzieci czym sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waga ur. 3985g, dł 52 cm 6 miesiąc 8900 g 18 miesiąc niecałe 12 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ur/4400g/60cm 5mcy/10kg/76cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×