Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masia26

Mleko bebiko

Polecane posty

Karmiłam syna samą piersią przez 5 pierwszych dni, potem pokarm zaczął zanikać i karmienie było mieszane, teraz mały pije tylko mleko modyfikowane Bebiko 1, które polecili mi w szpitalu. Wypija 100ml co 3 godziny, byłam z nim na wizycie kontrolej w szpitalu, pani dr powiedziała,że ładnie przybiera na wadze i prawidłowo się rozwija. Położna z kolei powiedziała,że Bebiko jest mlekiem dość treściwym i nie służy każdemu dziecku. Od 2 dni niestety mały ma problemu z trawienie, kolkuje, ma zatwardzenie.Jak wasze dzieci reagują na to mleko? Jakie inne mleko polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne mleko jakie mogę polecić to Bebilon. Co prawda jest ono droższe, ale nie znam matki, która by nie chwaliła tego mleka. Szczerze mówiąc, to nie słyszałam też, żeby ktoś na bebiko narzekał :> Moja mała była na tym mleku i nigdy nie narzekałam. Wiem, że dużo dzieci strasznie ulewa po NANie. Mojej NAN kupiłam raz, ale nie chciala go pić. Nie smakowały jej też potem kaszki Nestle tylko Bebiko.... ale co do samego smaku to od dziecka zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała ma 14mc pije bebiko i niestety co jakis czas pojawiaja sie zatwardzenia:O po urodzeniu była na Hipie ale wtedy to juz zatwardzenia były na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy zmieniać,czy poczekać. Raczej nie robię za gęstej mieszanki. Na opakowaniu napisane jest że 90-120 ml 3-4 miarki. Robię małemu 100ml z 3 i 1/4 miarki. Swoją drogą to kolka to coś strasznego. Nie wiadomo jak pomóc dziecku, jak głupia ryczałam z małym,ale po 20 minutach noszenia i masowania brzuszka przeszło,ale biedak był takie wymęczony że musiałam go w nocy budzić na karmienia bo spał i spał i spał. Dziś go znowu złapało, nie spał od 7 do 13 bo cały czas marudził. Dopiero jak wyszłam z nim na krótki spacer to zasnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję Małemu NAN H.A. od urodzenia. Tak jak autorka miałam mało pokarmu i musiałam dokarmiać. Na początku było ok, po jakimś czasie zaczęły się problemy właśnie. I tak sobie myślę, że jakby to była wina mleka to takie problemy byłyby od początku... chyba :) Ostatnio widziałam Bebilon dla dzieci ze skłonnością do kolek i zatwardzeń. Na razie dokończę NAN a później spróbuję z Bebilonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje oboje dzieci od początku na nestlowym mleku mały na nanie a mała najpierw na alprem była bo jest specjalne dla wcześniaków i nigdy nie miałam problemów ani z zaparciami ani z kolkami natomiast jak kiedyś dałam córce bebiko to zatwardziło ją na 3 dni i skończyło się zastrzykami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego 4 m-cznego synka wprawdzie karmie piersią ale dokarmialam go troszkę sztucznie i sama dostawałam i dostaje mętliku odnośnie tych mlek;/ bebilon pepti- u nas wysypka, nutramigen- płacz i głód non stop, a bebiko dostał w szpitalu niestety miał podejrzenie skazy białkowej wiec zrezygnowałam. Być moze i u Ciebie kolki są sugestią jakiejś nietolerancji bialka- spróbuj jakiegoś mleczka HA lub właśnie bebilonu pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiikola
Polecam Wam drogie mamy zebyscie zajrzyły na ta stronkę http://www.baby-shower.pl/component/option,com_kunena/Itemid,950/catid,55/func,view/id,13565/ Tu mozecie zapytać doradce o to jakie mleko wybrac i co podawac dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bebiko jest dobre i zdecydowanie najtańsze sposród innych, w polo kupiłam dzisiaj prawie kilogram za 30 dychy Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 dych ???? to sporo zapłaciłaś :( nie ma jak przepłacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowaaa
jesli ma kolki to spróbuj mieszać je łyżeczką, nie potrząsać. to mleko bardzo się pieni, dziecko zamiast mleka pije pianę/łyka powietrze, niektórym dzieciom taki sposób mieszania pomaga na kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowaaa
ja bym nie budziła na karmienie skoro dziecko ładnie przybiera. myśmy na początku byli na bebiko i dopóki mała piła takie gotowe z buteleczek (3 tyg w szpitalu) to było wszystko ok. gdy przyjechaliśmy do domu i wymieszałam proszek, zaczęła się jazda. niestety nie wiedziałam, że mam mieszać łyżeczką. ostatecznie skończyło się na pepti, bo mała jest wcześniakiem i wszystkie mleka źle tolerowała, łącznie z Bebiko Ha, zaparcia, stękanie i ryk, bąki takie, że trzeba było pokój wietrzyć (jeśli wyszły po kropelkach). po 5 miesiącu przeszliśmy na Hippa i jest już wszystko ok, jelitka dojrzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka najpierw piła Nan ale zaparcia byly straszne, bebilon pepti okazal sie super jest na recepte zewzgledu na skazę bialkową nam przepisano byłam zadowolona. Po ukończeniu 6 miesiąca życia kazano przejść nam na Gerber 2 służyło córeczce również do momentu gdzie zabrakło go w sklepach podobno wycofane. I teraz mamy dylemat jakie mleko kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem najlepszy jest Bebilon. Jest droższy, ale większość dzieci go dobrze toleruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
dziewczyny ja mam inny problem mam blizniaki jeden chłopiec pięknie toleruje bebilon drugi ulewa paskudnie mowilam lekarce o bebiko ale odradzila chlopaki wczesniaki po szpitalu 2 tyg tylko na prenan ale zaparcia dawały się we znaki sama nie wiem co robic karmimy młodego pół na pół 1,5 miarki pre nan 1,5miarki bebilonu kupy zółte smierdzace ale sa 3 razy dziennie po kazdym jedzeniu rzyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bebiko to ten sam koncern co Bebilon , jedno i drugie to syf a matki które zachwalają Bebilon kierują się szeroko rozreklamowaną marką. Bebilon jest jedynie drogi, nic więcej cudnego w sobie nie zawiera poza złymi opiniami w testach ekologicznych w Niemczech. W Polsce nic o tym nie wiadomo , wogóle czarna cisza jeżeli chodzi o wyniki w testowaniu mieszanek. Ktoś tu pisze że po Hipp były mega zatwardzenia? Może po Hipp bio? Jest jeszcze Hipp combiotik i po nim nie ma zatwardzeń bo zawiera taką dawkę Kultur bakterii że raczej matki myślą że dziecko ma rozwolnienie a o zatwardzeniu pierwsze słyszę. Jest to też mleko najlepiej notowane w wynikach badań w Europie. Nie ma na to polskojęzycznej strony bo bym podała link. Mleko Nan to wogóle niewypał, Firma nestle produkuje kiepskie mleka. Drogieria Rossmann produkuje mleko obciążone szkodliwymi kwasami tłuszczowymi. W badaniach jedynym najlepszym mlekiem pod kątem składu jest właśnie Hipp combiotik 1. Kiedyś był tu już taki temat i dziewczyna szeroko opisała na jakim miejscu plasują się poszczególne mieszanki . Nr 1 to Hipp, potem długo nic aż w końcu nadchodzi Bebilon a po tych mlekach nie warto już po nic innego sięgać. Mleko Holle w testach zawierało drobnoustroje , producent tłumaczył że to zapewne wina wychodząca z produkcji a nie samej mieszanki, zwał jak zwał, musieli wycofać całą serię mleka początkowego. Jak ktoś zna niemiecki to proponuję wejść na Oko test konkretnych mieszanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podaj konkretny link. Znam język ale nie wiem jak szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. Czyli najlepsze mleko z nieekologicznych to milasan (nie znam takiego), potem z mlek ekologicznych mleko Hipp combiotik początkowe mleko nestle beba czyli zapewne nasz Nan nie jest złe z tego co pisze , ma ocenę dobrą . Najgorsze mleko to mleko Aptamil (bebilo) pronutra ze względu na dużą dawkę szkodliwych kwasów tłuszczowych i chloranów (szok). Czyli najdroższe jest akurat szkodliwe i niezdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mi ulżyło bo nigdy nie kupowałam bebilonu ( nie stać mnie ) , za to od 2 miesięcy karmię właśnie combiotikiem ( Córka ma 3 miesiące) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile cal na 100ml ma bebiko lub bebilon? Może ktoś napisze kto ma to mleko. Pytam z ciekawości . I czy te mleka mają skrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bebilon ma 66 cal na 100 ml i nie ma skrobii czyli ilość cal jest odpowiednia za to wykorzystują olej palmowy (nie ekologiczny) który należy do jednych z najbardziej niezdrowych tłuszczów , inaczej jak olej palmowy jest ekologiczny bo nie uzywa się wtedy chemii do jego przetwarzania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co oni tych chloranów używają! Kosztem niemowląt chcą żeby ich mieszanka miała odpowiedni kolor i żeby była dobrze podsuszona bo takie właściwości mają chlorany (wybielający, wysuszający i zabijający bakterie). Więc skoro używają chloranów znaczy że zapobiegawczo dezynfekują swoje mieszanki więc nie chcę wiedzieć co by było bez tych chloranów, pewnie znaleziono by tam drobnoutroje . Jak produkcja przebiega w odpowiedniej higienie, przy czystych sprzętach, gdzie jest stała kontrola to jest ok ale wiele firm nie fatyguje się bo to są koszty więc wolą dodać trochę chemii i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie, mój lekarz poleca bebilon i rozdaje broszurki nutricia a jak zapytałam dlaczego to mleko to odpowiedział że to najlepsze mleko na rynku. Jak widać się grubo pomylił i pewnie sam nawet ie zgłębia dlaczego coś poleca a czegoś nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co, koncerny produkujące żywność i artykuły dla dzieci to jedna wielka szajka, tu chodzi o grube pieniądze a nie dzieci. Ile czasu musiał odczekać producent mleka koziego modyfikowanego dla niemowląt tak ceniony w Australii , Nowej Zelandii by móc sprzedawać je w Europie. Najpierw było gadanie że nie dostanie zezwolenia bo mleko kozie nawet modyfikowane nie nadaje się dla niemowląt ...dlaczego? Argument że ma za mało wit B12 i kwasu foliowego i to może prowadzić do anemii :D. Po latach dostali zezwolenie i w Europie pojawiło się mleko kozie Bambinchen i Holle które są lepiej tolerowane niż mleka krowie bo mleko kozie ma drobniejsze cząsteczki białek i tłuszczów i są lepiej wchłaniane ! Czego obawiały się firmy produkujące mieszanki na bazie mleka krowiego? Wiadomo. Nie uszczupliło to ich dochodów bo mleko kozie modyfikowane jest cholernie drogie . Drogie mamy, zanim coś dzieciom kupimy, zastanówmy się czy nie da się tego zrobić domowym sposobem samemu (gotowanie, przygotowywanie posiłków) a mleko modyfikowane? Albo karmić piersią albo liczyć na takie osoby jak te które wklejają tu linki czy dla was tłumaczą z obcego języka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze mleko to HUMANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie ktos moze czemu nie ma nigdzie mleka bebiko 1 w sklepach od jakiegos czasu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj zrobiłam synkowi mleko z nowej paczki bebiko 2, zjadł do końca, ale myjąc butelkę zauważyłam jakiś dziwny osad na niej, coś jakby przezroczysty piasek. Podaje je od około 2 miesięcy i jeszcze nie spotkałam się z czymś takim. myślę że nie jest to wina źle umytej wcześniej butelki czy wody ponieważ spróbowałam suchej mieszanki i ewidentnie "coś strzela w zębach". Ktoś z czymś takim się spotkał? aaa termin ważności jest do 20 12 2018 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo fajnych produktów jest na http://babymama.pl/ - ostatnio zamawiałyśmy sporą porcję z siostrą i naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Teraz warto robić duże zakupy, bo mają rabat, po wpisaniu kodu: "dlamamy" wyskakuje zniżka na wszystkie produkty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×