Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość natimka

Zaparcia czy lęk przed kupką????

Polecane posty

Gość natimka

Witam wszystkie mamy które borykają się z odpowiedzią na to pytanie. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie na podstawie mojej sytuacji. Moja córa ma rok i trzy m-ce, już od pól roku mamy problem z nią co do załatwiania się. Kiedy ładnie zaczęła sama siadać zaczęłam sadzać ją na nocnik sama robiła kupkę i siku do momentu pierwszego zatwardzenia...bolało ją a ja na siłę posadziłam ją....i tu popełniałam wielki bład ponieważ zraziłam ją:/-Kochane mamy nie powtarzajcie tego błędu!!!! Jak wspomniałam już długo walczyliśmy, aby mała dobrze sama się załatwiła, zaczęliśmy ciągać po lekarzach, mała męczyła się niesamowicie, a my w okól jej robiliśmy dużo szumu....staraliśmy stekać z nią - bezskutecznie. Dwa m-ce temu dostaliśmy od lekarza LAKTULOZE miała pomóc jednak nie bardzo widzieliśmy efekty. Jako mama widziałam że się męczy ale wiedziałam również że to nie zaparcia, bo kupka "parła się na świat:)", a mała załatwiała się na raty na rzadko(stolec nie był sparzony i twardy). Przeszliśmy ostatnio traumę nocną, bo cierpiała następnego dnia z polecenia lekarza włożyłam czopek glicerynowy, przetrzymywała go mała spryciara, po trzech godz. następny, a po sześciu zrobiłam lewatywkę (ENEMA), wszystko skutecznie przetrzymywała. Jednak po tym ostatnim przeczyściło ją troszkę. Dziś mijało trzy dni od ostatniego załatwienia, stekała stając na paluszkachi spinając pupkę, nie zastanawiając sie zaaplikowałam czopek. Stekała ale przetrzymywała i szła w moim kierunku jak zawsze - tylko tym razem zlekcewazyłam ją. Udałam że rozmawiam przez telefon i udało się zrobiła, aż trzeba było cała przebierać. W nagrodę dałam jej obraną z czekolady delicję(bardzo lubi, a ja postanowiłam że własnie to ciastko bedzie jako nagroda po efektownym stękanku). Po godzinie powtórka :D, a mała spryciara upomniała się po przebraniu o ciastko pokazując na szafke:D Postanowiłam więc dawać na czczo troszkę wody z miodem, dwie łyżeczki LAKTULOZY przy stękaniu lekceważyć nie zwracać jakiejkolwiek uwagi, oraz nagradzać smakołykiem:) Dzielę się ta informacją z Wami, mając nadzieje że to już za nami, oraz że mój post komuś pomoże:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×