Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jane says

Książka, przez którą nie dało się przebrnąć, to...

Polecane posty

A może zaciskacie zęby i czytacie do końca? Przy jakich tytułach się poddaliście i dlaczego? Mój przypadek: Dzieci umarłych - A. Jelinek, przy około dwusetnej stronie (jakieś 1/3 książki) znużyło mnie to snucie niemiłosiernie, a że miałam co czytać, rozstanie nastąpiło bez żalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Pamiętnik narkomanki " .. łeh. Początek był świetny, ale druga połowa książki jest totalnym niewypałem.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imie rozy? Przeczytalam z uwaga wlasnie ze wzgledu na te filozoficzne (i nie tylko) wstawki - film byl swietny ale pod wlasnie tym wzgledem (braku odniesien do naprawde bogatej nauki, badan owych czasow) byl ubozszy. Ja nie moglam przebrnac przez Rodzine Polanieckich Sienkiewicza - ani powiesc, ani film - dluzyzny, potworny falsz przedstawianych postaci. I rezyser i Sienkiewicz odebral tym postaciom werwe, zycie, dusze. Snuja sie, powtarzaja swoje kwestie w tak bezbarwny sposob, ze mozna smialo polecic te lekture osobom cierpiacym na bezsennosc - 10 min lektury i zdrowy sen do bialego rana ;) W sumie znam ja tylko z uwag krytykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhjbjh
haha, wlasnie chcialam napisac "imie rozy", bo mialam juz z 5 podejsc do tej ksiazki i nie moge przebrnac przez kilkustronnicowy opis przyrody (nie pamietam odkladnie czego), ktory pojawia sie chyba na 30 stronie, no po prostu nie moge:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonina-18
lalka, 2 tomy po jakieś 600 stron, ja kilka kartek przeczytałam z pierwszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pegasus
wichrowe wzgorza przeminelo z wiatrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziattttttttttttt
Pola Laska- poddałam się po 10 stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lego duplo, ciastolina
Coelho - Pielgrzym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe... Pomincie prolog, watki zbyt wglebiajace sie w problematyke religijna i bedziecie mieli film - serio. Naprawde mozna przeczytac ;) Lalke tez ;) Za kazdym razem odbieram inaczej - z tym, ze moze przez to, ze lubie sobie pomyslec o roznych rzeczach przy tej ksiazce. Ale kochani, wymieniacie tytuly a nie piszecie dlaczego nie mozecie przebrnac przez jakis tam tytul - to jednak jest istotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
mistrz i małgorzata-dla mnie bełkot totalny.zaraz mnie zjedza wszyscy .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Cie nie zjem. Czytalam jako baaardzo mloda dziewczyna i dotarlam do konca, bo.. wstyd bylo, ze wszyscy tacy intelektualisci a ja taki burak ;) Teraz mam to w nosie, nie podchodzi mi ksiazka to nie i koniec. Ale moze sie pokusze znowu na Mistrza? Zobaczymy czy po latach zmienilo mi sie odbieranie swiata :) W pamieci utkwil mi kot Behemot i potworne poplatanie watkow i postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jądro ciemności - Conrada - nie dobrze mi się robiło jak to czytałam :o sama nie wiem czemu, jedyna lektura jakiej nie przeczytałam :D i nie zamierzam jest jeszcze Pan Tadeusz- robiłam dwa podejścia jeszcze w szkole, ale jak się dowiedziałam, że obowiązują tylko fragmenty z podręcznika - zostawiłam, z tym że na pewno do tego wrócę.. kiedyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze kilka tytułów które zaczęłam i z przyczyn losowych nie skończyłam, ale zamierzam to zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotność w sieci..
ziewałam na przemianm z nudów albo ze śmiechu nad tym efekciarskim goownem. Czytałam jedynie w nadziei, że idealny Jakubek jednak pójdzie w ślady swojej głuchej laski uśmierconej ruską koparką i walnie się pod ten cholerny pociąg. Niestety nie doczekałam się 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jedz, módl się, kochaj" - robiłam 2 podejścia, no nie mogę... Koszmarnie mnie nudzi ta książka. a z lektur to "Potop"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samotnosc - ogladalam pierwsza czesc w TV i przyznaje Ci racje :D Szkoda mi bylo czasu na II czesc ;) Jedz, módl się, kochaj - czytalam tylko recenzje, ktore w ogromnej wiekszosci potwierdzaja Twoja opinie - nudna, egzaltowana, w stylu "american dreams" - grubo przereklamowana. I chyba zaufam tym opiniom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z lektur: -Cierpienia mlodego wertera - calkowita porazka Bylo kilka ksiazek, przy ktorych poleglam. "Jedz modl sie i kochaj" to swoista porazka. Przereklamowana jak dla mnie. Uwielbiam czytac, ale to poprostu mnie nudzilo. Zaluje jedynie wydanych pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laaaaaaayla
Wspomniene już "Jądro ciemności", "Ludzie bezdomni", "Pan Tadeusz" Z dwa lata temu cholernie się napaliłam ma "Łaskawe" J. Littell'a, kupiłam przebrnełam przez jakieś 200 stron z trudem, teraz słuzy za przycisk do papierów:D Zabierałam się za nią kilka razy, ostatnio byłam chora więc myśle sobie- a poczytam-zasnełam przy 3 stronie:D:D A jeśli chodzi o książki trudne to jako jedyna z rodziny i znajomych przeczytałam "Ulissesa" kilka razy i pewnie wróce do tej lektury nie raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byc moze narażę się fankom, ale jak dla mnie wszelkie książki Danielle Steel sa nie do przyjęcia. Nie jestem w stanie przetrwać choćby 10 stron. Potop, choc Krzyżaków i Quo Vadis czytałam kilka razy, tego nie moge przełknąć. Kordian- być może nie doceniam geniuszu Słowackiego, ale Kordian to dla mnie straszne. Wojna polsko- ruska Maslowskiej- ja nie wytrzymałam nawet 1 strony. Nudził mnie potwornie tarot paryski, nawet połowy nie przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sailor Moon kiedyś oglądałam
MOBY DICK, brr! Jedyna książka, którą sobie odpuściłam (byłam dopiero w 1/5). Historia wielorybnictwa ok, początek fajny. Ale dialogi nic nie wnosiły i to mnie wykończyło. No i to, że główny bohater zasnął w czułym uścisku z Murzynem Queequegiem, ale to nie było napisane jakby to byli geje - takie idiotyczne sytuacje, dziwaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sailor Moon kiedyś oglądałam
no, ja też nie wyrobiłam na Wojnie polsko-ruskiej, o dziwo film mi się podobał (chociaż musiałam się przyzwyczajać do języka i ich zachowania). nie mogłam tego przeczytać, taki połamany język. dziwadło takie. zero satysfakcji z czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła_z_lamusa
Ulisses-James Joyce. Nie dla mnie morza mosznomarszczące i smarkozielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćkowy potwór
"W pamieci utkwil mi kot Behemot i potworne poplatanie watkow i postaci" ?????? Tam bynajmniej nie ma poplątanych wątków, szok że w ogóle ktoś tak odebrał. Przeczytaj "Krew Elfów" tam to dopiero wszystko się miesza, ci władcy, ich panstwa, imiona bohaterów. Przez lalkę nie jestem w stanie przejść:O Za to Mistrz i Małgorzata miód na moje serce. Małgorzata jest moją ulubioną postacią literacką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imie rozy? nuzace?? ja przekopalam te ksiazke w 7 klasie z dzikim entuzjazmem. ja osobiscie nie mogalm pana tadka, ogniem i mieczem, ogniow i mieczow dwoch ora zpana wolodyjowskiego, nie wspominajac o potopie. pamietam jak u kolezanki wzielysmy sie w koncu za film, skoro ksiazki nie udalo nam sie przeczytac. ale film taka sama porazka jak ksiazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła_z_lamusa
Wojna polsko-ruska-dla mnie bomba. Pamiętam taką lekturę ze szkoły podstawowej. Atlantyda wyspa ognia-chyba w IIIklasie. Nienawidziłam tej książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezalogowana germanotta
a cóż tu będe wymieniać, prawie wszystkie lektury poza tymi z dwudziestolecia międzywojennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×