Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MłodaMamuśkaa

Imię dla synka - Staś . Ładne ?

Polecane posty

Mnie się podoba,bo jak już w innym temacie wspomniałam,jestem fanką słowiańskich imion.Niby z jakiej paczki w Polsce polskie dzieci miałyby się śmiać z polskiego imienia?Chyba,że wstydzą się(a raczej ich rodzice) swoich polskich korzeni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurwano
jakim trzeba być debilem aby stwierdzić, że Adam to pedalskie imię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowiańskie imiona
postaw w domu posągi słowiańskich Bogów, zasadź święty gaj na cześć słowiańskich Bogów, bądź Słowianinem :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spis pedalskich imion
co sie uczepiliście, że Stachu ?? Na Krzysztofa też często sie wola Krzychu ? Nie wiem w czym Stasiek jest gorszy od Brajana, Alana, Krystiana czy innego badziewia. Jak ktos daje dziecku na imie Alan to pewnie jakas solaryjna blachara ktorej kolezanie z dyski doradzily imie dla dziecka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spis pedalskich imion
ADAM super imie, ADRIAN jest pedalskie, naucz sie czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowiańskie imiona
nie! dla zachodniej komercji :p bo w nas płynie krew Piastów :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghooooooo
Sto razy wolałabym nazwać dziecko Alan, Brajan czy inne gówniane imię, byle nie Stachuu. Dzieci będą miały niezłą polewkę no a z Alana czy Brajana to polewki nie bedzie? :D o ja pierdole 100 razy wole Stachu niz jakies Alany co to w ogole kurwa za imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się podoba,bo jak już w innym temacie wspomniałam,jestem fanką słowiańskich imion.Niby z jakiej paczki w Polsce polskie dzieci miałyby się śmiać z polskiego imienia?Chyba,że wstydzą się(a raczej ich rodzice) swoich polskich korzeni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaMamuśkaa
Widzę, że zdania podzielone ;) Chyba jednak zostaniemy z mężem przy Stasiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowiańskie imiona
Drugą kategorię imion stanowiły, tzw. imiona dwuczłonowe, bardzo charakterystyczne dla epoki przedchrześcijańskiej. Część z tych imion, czy to w formie czystej bądź też lekko zmienionej, przetrwała do dzisiejszych czasów. Wiele z tych imion wywodzi się jeszcze z języka prasłowiańskiego, np. Wrocisław. Cechą charakterystyczną imion dwuczłonowych było to, że: jak sama nazwa wskazuje, składały się z dwóch członów, tworzących jeden wyraz, np. Miłowit, Sławomir, Radosław; miały one funkcję magiczną, tj miały uchronić dziecko przed działaniem złych mocy, np. Niemoj („nie mój gdy rodzic objęty był klątwą, takie imię miało go uchronić przed złymi mocami); były to, tzw. imiona życzeniowe; w samym imieniu zaklęte zostało życzenie rodziców skierowane pod adresem ich dziecka i tak, np. imię Borzysław oznacza oby był sławnym wojownikiem, czy Dzierżykraj, czyli „władający krajem; określały ono dziecko, np. Biezdziad (nie mający dziada). Wiele imion dwuczłonowych dało następnie początek imionom skróconym, które pełniły różne funkcje, a tym, np. zdrabniającą, np. Milej czy Miłosz od Mirosława. Imiona dwuczłonowe królowały w języku polskim do XIV wieku, kiedy to zostały ostatecznie wyparte przez imiona chrześcijańskie. Pozostały wówczas w użyciu te imiona staropolskie, które odnosiły się do świętych, np. Kazimierz, Stanisław czy Wojciech. Kolejny renesans imion dwuczłonowych nastąpił w wieku XIX, tzw. epoce romantyzmu, za sprawą Tadeusza Wojewódzkiego, który jako pierwszy dokonał spisu imion słowiańskich. Spośród nich największą popularnością cieszyły się wtedy i cieszą się nadal takie imiona staropolskie jak: Jarosław, Przemysław, Sławomir czy Mirosław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE JEST ZLE.
Stanisław - Stanisławowie mają swoje zdanie na różne sprawy, są niezależni i nie ufają ślepo autorytetom. Sami decydują o sobie; wolą sami rządzić niż słuchać innych. Ale z drugiej strony liczbą tego imienia jest dziewięć - a ludzie dziewiątki kierują się w życiu nie tyle osobistym, egoistycznym interesem, co ogólnymi zasadami i względem na wspólne dobro. Myślą raczej o przyszłości niż o teraźniejszości, a sprawy duchowe są dla nich ważniejsze niż materialna konieczność. Dziewiątka oznacza bowiem także szerokie horyzonty i rozległe zainteresowania. Jeżeli nadamy synkowi imię Stanisław, możemy być pewni, że będzie kontynuował stare polskie cnoty - i zarazem wady. Będzie samodzielny i zaradny, ale niechętnie będzie słuchał rozkazów. Różne prawdy głoszone przez innych musi sprawdzić po swojemu. Miła będzie mu sława i rozgłos, choć może nie mieć ochoty na zbyt mrówczą pracę. Bardziej będzie polegał na swojej błyskotliwości niż na głębokiej wiedzy. I chętnie będzie zabierał głos przy konferencyjnym stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowiańskie imiona
Sława Słowianom! Sława! Sława! Sława! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ladne imie ja
sie spodziewam corci i dajemy na imie EWA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się podoba,bo jak już w innym temacie wspomniałam,jestem fanką słowiańskich imion.Niby z jakiej paczki w Polsce polskie dzieci miałyby się śmiać z polskiego imienia?Chyba,że wstydzą się(a raczej ich rodzice) swoich polskich korzeni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurwano
ja czytam świetnie, może ty poucz się pisać?: ] spis pedalskich imion Dominik Damian Adam Alan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaMamuśkaa
To powiedz, jakim imieniem nie skrzywdzę i z jakiego się nie będą śmiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE JEST ZLE.
to przeciez jest wina rodzicow ze dzieci sie smieja z czyjegos imienia. dzieci nie wiedza czy imie jest brzydkie czy ladne dopóki im tego ktos nie powie. to jest tak samo jak z kolorem rozowym, gdzyz wielu chlopcom ten kolor nie przeszkadza póki im mamusia nie uswiadomi ze rozowy to dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurwano
nie będą się śmiać z Darka Mirka Jurka Jacka Andrzeja Michała Adama Piotra Pawła Krzysztofa Wiktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowiańskie imiona
"Look, if you had one shot, one opportunity To seize everything you ever wanted-One moment Would you capture it or just let it slip?" Precz z westernizacją! Precz z anglosaksońską propagandą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowiańskie imiona
znacznie_lepsza to ty nie jesteś, jesteś gorsza :a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaMamuśkaa
No co za pech, ale żadne z tych imion mi się nie podoba. Mirek to już w szczególności :o I nie rozumiem na serio, dlaczego ze Stasia będą się śmiać, a z Mirka np. nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podoba mi się. O ile Stasiu fajnie brzmi dla małego dziecka, o tyle Staszek dla nastolatka, to jakiś koszmar. Jest jakiś boom Filipów, Szymonów, Jakubów i wśród nich taki mały Stasio. Oczywiście Wasz gust, Wasz wybór. Ja bym dała coś neutralnego... Żeby nie przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę. Czy ktoś jeszcze nazywa dzieci imionami takimi jak Tomasz? Bartek? Grześ? Adaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE JEST ZLE.
nie będą się śmiać z Darka Mirka Jurka Jacka Andrzeja Michała Adama Piotra Pawła Krzysztofa Wiktora... a skąd ta pewność? Mirek ,Jurek a Staś ten sam przekrój .... Jerzy Mirosław -Stanisław aleś podał przykład.....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE JEST ZLE.
a mój mąz ma na imie Leon i jest z tego dumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×