Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mroweczka z koleczka

SAMOTNOSC za granicą... sposob na załamki..

Polecane posty

bo zdołowaliście dziewczynę, jak was nikt nie wsparł dobrym słowem i radą to nie znaczy że nie możecie wesprzeć innych, piszecie że latami jesteście w UK, i znacie realia, ale podpowiedzieć coś sensownego dziewczynie to nie umiecie, ja też jestem poza krajem ale nie w UK, i wiem co to samotność i załapanie "doła" pomimo że układa mi sie dobrze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale sorry jak ktos przyjezdza do obcego kraju z rozczeniowa postawa, jak autorka, to oczywiscie, ze sie zdoluje. "My jestesmy w Unii ja mam prawo tu byc pracowac i zyc spokojnie nie po to UK otworzylo rynek pracy. " No i co w zwiazku z tym, ze ma prawo tu bic i pracowac?? Mamy ja za raczke prowadzic i moze jeszcze podawac na tacy oferty pracy. Nie wierze, ze w ciagu tych 8 miesiecy nie znalazla nic, nie pisze tu o czyms co by ja interesowalo, ale o jakiejkolwiek pracy. A to, ze jej maz ma wyzsze wyksztalcenie, jest dobry, madry, inteligentny to znaczy, ze z marszu mial dostac intrante stanowisko w zajebistej firmie z 6-cyfrowa pensja?? Wiekszosc z nas pracuje tu ponizej swoich kwalifikacji. Kolezanka poprostu nastawila sie nie wiadomo na co i sie przejechala. Nie wiem w jakim swiecie zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka slow prawdy
Nikt jej nie doluje tylko dziewczyny napisaly prawde. 8 miesiecy nie moze znalezc pracy? Bez przesady. Wiekszosc z nas zaczynala tu od prostych, ciezkich prac fizycznych - fabryki, sprzatanie. A ona nie moze? W tej fabryce chociazby, gdzie pracuje ten biedny, inteligentny, zgnebiony maz ;-) A knajpy? A hotele? A sprzatania domowe? Nie tylko w sklepach jest praca. Emigracja jest dla silnych i odwaznych. Niestety ale nie kazdy sie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie napisały, wylały swój egoizm i są zadowolone, bo przetrwały najgorszy okres, jak sam tytuł mówi , autorka czuje sie samotna i załamana, wiec najlepiej kopać leżącego, na pewno jest to łatwiejsze niż podać mu dłoń, bo może coś będzie chciał, dajcie spokój, nie tylko życie na obczyźnie jest trudne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZED uk
A CZY LUDZIE BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA PORADZĄ SOBIE, ZNAJDĄ PRACĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka slow prawdy
Nie przesadzaj :-) Dostala rady gdzie i jak szukac pracy, sugestie, ze moze ma zle napisane CV. Tym sie autorka nie zainteresowala. A samotnsc, na przyjaciol trzeba sobie zasluzyc ;-) Ja nie lubie ludzi ktorzy jecza i psiocza i nie mam z takimi kontaktu. Usmiech, sila woli to najlepszy sposob na znalezienie znajomych. Autorka czego innego oczekiwala po wyjezdzie i zderzyla sie z rzeczywistoscia. Nikt na to juz nic poradzic nie moze. ALbo sie przystosuje albo niech wraca bo zgorzknieje tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chetnie poglaszcze po glowce, ale niestety zycie to nie bajka, kazdy z nas wyjechal tutaj za kasa i kazdy z nas sie musial sam dorabiac, bez pomocy zaczynajac od zera. pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia i przede wszystkim wytrwalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgita75
Moim zdaniem tylko terapia u psychologa może pomóc. Oczywiście u polskiego. Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ można skorzystać z terapii przez Skype, która nie jest droga, a skuteczna i pomocna praktycznie w każdej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie z takimi stanami pomaga rozmowa online z psychoterapeutą Michałem na psychoterapeuta-online.pl!!Na początku nie wierzyłam, że taki kontakt online może coś pomóc ale po dwóch czy trzech rozmowach zrozumiałam, że warto i żałowałam, że tak długo zwlekałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Samotnym to można być wszędzie, w PL też. Ja byłam w PL samotna i wpadłam w depresję (pensja 2.200) a teraz w Szwecji minęło mi. Fantastyczni, uprzejmi i uczynni ludzie i naprawdę dobrze się tu czuję. I nie wierzcie w te bzdury, które wypisują polskie gazety o gwałtach i ciapatych którzy tu rzekomo rządzą. To propaganda. Tak dobrze jak jest w Szwecji nie będzie w PL ani za 500 lat. Do tego ta fran/co/wa/ta polska mentalność. Tego po prostu nie da się wyplenić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×