Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krroplaa

zmarszczki u nastolatki

Polecane posty

Gość krroplaa

Mam 15 lat i naprawdę głębokie zmarszczki pod oczami (nie jestem kolejną nastolatką, która dramatyzuje - tak po prostu jest, kilka głębokich krech pod oczami) dbam o swoją skórę, używam też podkładów, ale pamiętam o nawilżaniu skóry. Czy używanie kremu pod oczy z Ziaji (kozie mleko) (pisze tam, że nawilża i spłyca drobne zmarszczki) może mi jeszcze bardziej zaszkodzić? Wiem, że to nie jest kosmetyk dostosowany do mojego wieku, ale wyglądam źle przez te zmarszczki, jakbym nie spała przynajmniej tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wysypiasz się chociaż ? Jak nie będziesz tego robiła, to nie pomoże Ci nawet najlepszy i najdroższy krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krroplaa
problemy ze snem mam wtedy, kiedy jest wolne. Na świętach nie mogłam zasnąć, po prostu nie mogłam, szłam o 22 specjalnie i leżałam w łóżku do 3 rano, a później wstawałam o 7. Kiedy jest szkoła, to gdy wrócę ze szkoły to idę do łóżka i śpię, potem śpię w nocy. Nie wiem dlaczego tak się dzieję. Jednak proszę o odpowiedź na moje pytanie zadane wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że na opakowaniu coś napisali to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości :P Ziaja jest generalnie tyle warta ile kosztuje ;) Jak inwestować w kosmetyki to w dobre, apteczne. W Twoim przypadku pod oczy sprawdziłby się chyba Palpebral SVR, z tańszych może Dermedic. Jeszcze parę miesięcy temu poleciłabym ci tani jak barszcz Oeparol AWC, ale wycofali go z produkcji i chyba już się nie da znaleźć :( Z rzeczy do robienia spróbowałabym tego: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-rebuild.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i nie ma czegoś takiego jak "kosmetyki do wieku" (to chłyt matetindowy tylko :P), kosmetyki (a raczej substancje aktywne w nich) dobiera się do potrzeb skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krroplaa
Kupiłam żel pod oczy Flos Lek, jednak nie jestem pewna, czy on nawilża moją skórę pod oczami. W takim razie nic mi nie będzie, jeżeli kupię coś droższego pod oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krroplaa
Palpebral SVR nie jest na powieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty nie potrzebujesz samego nawilżania, ale też natłuszczania (odbudowy bariery lipidowej), jak na ten floslek nałożyż jakiś olejek to może wystarczy, ale wątpię. A jak kupisz coś LEPSZEGO (drogie nie zawsze równa się dobre, ten Oeparol kosztował naprawdę grosze, a drogie kremy Clinique czy inne Diory są warte mniej więcej tyle co ta Ziaja ;) ) to coś Ci będzie: poprawa stanu skóry Ci będzie ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum, dawno to była, jednak utkwiły mi słowa mojej nauczycielki biologii, która zarzekała się, żeby przypadkiem nie używać kremów przeciwzmarszczkowych w tak młodym wieku, ponieważ to może je tylko pogłębić. Kosmetyki z Ziaji, owszem, są dobre i fajne, jednak poleciłabym Ci pogadać z mamą, wybrać się do jakiegoś lekarza, który powiedziałby Ci co to może być i z czego to wynika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam polecam
maść z witaminą A. jest jak krem, fajnie nawilża a wit. A to retinol, który w jakimś tam stopniu może korzystnie zadziałać na zmarszczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krroplaa
Cena naprawdę nie gra u mnie roli, nie kupuję byle jakich kosmetyków (pewnie tak pomyśleliście, bo jestem nastolatką) mrowa9435, polecasz jeszcze jakiś dobry krem, żel pod oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak cena nie gra roli to jeszcze np. Neostrata 4% PHA, Avene Eluage. A jeszcze wyższa półka to np. Filorga czy Sesderma ;) Maść z wit. A jako uzupełnienie można, ale ona nie odbuduje bariery lipidowej (zawarta w niej wazelina nie jest przyswajana przez skórę, zostaje na wierzchu. to się przydaje ale w przypadku skóry naprawdę suchej, wręcz atopowej bo zapobiega ucieczce wody z naskórka). A jeśl interesuje Cię pielegnacja, składniki aktywne, chcesz nauczyć się właściwie dbać o swoją skórę bez tracenia pieniędzy na reklamowane buble to zapraszam na fora Laboratorium Urody, Femineus i Biochemia Kosmetyczna na Wizażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhheeefs
roztrzepana Hamtaro, to bzdur ci naopowiadała ta pani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×