Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zgaga12

swiadek - bierzmowanie

Polecane posty

Gość zgaga12

dziewczyny, moja kolezanka nie byla bierzmowana. Czy w zwiazku z tym moze byc moja swiadokowa? wiecie moze cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SupAlex
Na ślubie cywilnym może być świadkową, ale na ślubie kościelnym to nie mogą być świadkami. Niestety, musisz wtedy wziąć kogoś innego, albo namówić ją do bierzmowania. Chyba, że jest ateistą to najlepiej w ogóle ją nie zapraszać, nie rozumiem czemu ateiści chodzą na taki wymuszony ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SupAlex, mieszasz strasznie
bez bierzmowania to ona co najwyżej nie może być matką chrzestną. Świadkiem na ślubie konkordatowym może być jak najbardziej!!! Może być nawet niewierząca, nie mieć chrztu, nie przystępować do komunii, jej obowiązkiem jest tylko podpisanie odpowiednich dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ślubie cywilnym może być świadkową, ale na ślubie kościelnym to nie mogą być świadkami. Niestety, musisz wtedy wziąć kogoś innego, albo namówić ją do bierzmowania. Chyba, że jest ateistą to najlepiej w ogóle ją nie zapraszać, nie rozumiem czemu ateiści chodzą na taki wymuszony ślub?" PIEPRZYSZ !!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moooże być
Świadkiem na ślubie konkordatowym może nawet być osoba niewierząca! I nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej! Brat mojej mamy jest księdzem to wiem :D Co innego w przypadku chrzestnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice chrzestni też niekoniecznie muszą być bierzmowani. Potrzebne jest tylko zaświadczenie ze swojej parafii, że jest się osobą praktykującą. A świadkiem na ślubie może być każdy, kogo PM sobie wybiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój świadek nie był bierzmowany, a braliśmy ślub konkordatowy. Z chrztem się nie zgodzę. Jesteśmy z mężem chrzestnymi i musielismy koniecznie przynieść zaświadczenia o bierzmowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok temu zostałam matką chrzestną. Musiałam przedstawić zaświadczenie, że jestem praktykującą katoliczką, a nie o bierzmowaniu. Być może nie jest to ujednolicone, choć moim zdaniem, powinno być wszędzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzestnamatka
Mnie też kazali dostarczyć zaświadczenie, żem praktykująca katoliczka, kiedy przygotowywałam się do bycia chrzestną. Ale wydaje mi się, że w tym wypadku jedno wynika z drugiego - tzn. praktykujący katolik powinien mieć bierzmowanie. Wydaje mi się (choć oczywiście mogę się mylić, bo to akurat tylko moja "logika"), że gdybym w "parafialnych aktach" nie miałą odpowiedniego zapisu (tj. potwierdzającego bierzmowanie) to by takiego zaświadczenia mi nie wydali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kolega został ojcem chrzestnym w wieku 16 lat i jeszcze nie był bierzmowany ze względu na to, że akurat przez chyba 2 lata nie było bierzmowania w parafii, więc to też nie jest tak do końca. Ksiądz powinien wiedzieć, komu takie zaświadczenie może wydać , bo powinien znać parafian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Czy osoba która  miała ślub cywilny  może być  światkiem pierzmowania  Prosze Odp pilnee??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasne

Pewnie ze tak dlaczego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×