Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jaheira1

ile mleka zjada 7 tygodniowe niemowle?

Polecane posty

mam pytanie do mam karmiących swoim mlekiem, ale z butelki - ile zjadać powinien 7 tygodniowy maluch? bo mi się wydaję że mój je trochę za dużo...średnio co 2 godziny (lub nawer 1:45) zjada między 70-90 ml - a to w okolicach lub ponad litra na dobę...odciągam na bierząco bo nie jestem w stanie ściągnąć nic na zapas... czy Wy też karmicie na żądanie podając z butelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashleyon juniorsyn
mój do 3 m-ca prawie non - stop wisiał przy piersi, nie da się zmierzyć ile mleka wypija małe dziecko z piersi, a ono jest lekkostrawne i to normalne, że dziecko chce jeść co 2 godziny lub częściej. Jak waży w normie i nie ulewa to chyba je dobrze. Aby utrzymac laktację musisz odciągac nawet częściej i w nocy też co 2 godziny, nie ma lekko. Jednak naturalne ssanie lepiej stymuluje laktację niż laktator. A dlaczego dajesz z butelki ? A może rozważ powrót do piersi ? Spróbuj przez kapturki Avent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona wariatka
7 tyg. to jeszcze sie normuje!!!! nie słuchaj bzdur, że twoje zjada wiecej lub mniej niż inne dziecko! karmienie na żądanie znaczy wtedy kiedy jest dziecko głodne i tyle i le mu jest potrzebne. nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma. Skoro tyle jje, to znaczy że ma taki apetyt!!!! ewentualnie może być tak, że masz suche powietrze i pić sie chce dziecku - śmiało możesz podac przegotowaną wodę. Jak wypije - znaczy że spragniony, jak woli mleko - dawaj mleko. Na odchudzanie przyjdzie czas później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashleyon juniorsyn
Przez pierwsze cztery miesiące maluszek pije wyłącznie mleko modyfikowane lub mieszankę mlekozastępczą, którą zaleci mu pediatra. Z tego, co je, buduje wszystkie komórki ciała, tak więc na pewno nie można go głodzić. Ile więc naprawdę powinien jeść? Zalecenia są takie: 1. miesiąc: 7 porcji dziennie po 90110 ml 2. miesiąc: 6 porcji po 110130 ml 3. miesiąc: 6 porcji po 130 ml mleka 4. miesiąc: 6 porcji po 150 ml mleka 56. miesiąc: 4 porcje po 180 ml (dziecko zaczyna już jeść nowe posiłki: zupki, kaszki, owoce, gotowane warzywa). Ale to normy dla modyfikowanego, a mleka z piersi dziecko musi zjeść więcej ! Na żądanie. Myślę więc, że twoje dziecko je tyle ile potrzebuje :) Nie za dużo. Mlekiem z piersi nie przekarmisz, bo skład sam się dostosowuje do potrzeb malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn w tym wieku zjadał ok. 90 ml co 3 godziny. podawałam mu moje mleko z butelki. oczywiście Twoje może jeść więcej lub mniej :) mój nawet jak był głodny to nie płakał, każde dziecko jest inne :) jeśli dobrze przybiera na wadze to nie ma się czym przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
mój w tym samym wieku w tych samych odstepach czasowych zjada rożnie: od 70 do 180 nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrylik
ja tez odciagam do teraz, dziecko ma 6 m-cy, ale mleko jest na wykonczeniu. musialm przejsc na modyfikowane, ale i tak jestem zadowolona, ze tak dlugo utrzymalam laktację. powiem Ci, ze lepiej przejsc na piers bezposrednio, bo z czasem (wiem po mojej sytuacji), ze dzieko jak się przyzwyczai do butli to z piersi nici, no moze w nocy, a piers jest wygodniejsza, przede wszystkim zaoszczedzasz czas odciagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety mój leniuszek w szpitalu dostawał butle, a potem miałam problem z laktacją i generalnie udało mi sie 6 tygodni prawie karmić cyckiem, ale oboje się tylko męczymy - i mały i ja. A zależy mi żeby jadł moje mleko, więc wolę odciągać niż dawać modyfikowane. W ten sposób ja nie mam wyrzutów sumienia a mały chyba pierwszy raz jest najedzony :) zresztą dzisiaj już wyluzował i zaczyna jeść bardziej regularnie i już nie je "na zapas" tylko zjada tak 70 ml co 2,5 h i wiem że to niektórych szokuje ale dla mnie karmienie butelką nie stanowi problemu, a cyckiem wcale nie lubiłam karmić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój jak miał ok 1,5-2 miesięcy to jadł co 1,5 godziny (z zegarkiem w ręku :P) jak jadl z buteleczki to nigdy nie zjadł więcej niż 30-50 ml. z piersi to nie wiem ile. skoro tyle je to znaczy że tyle potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izia87
mój ma 5 tygodni i zjada tak co 2 godziny 90ml czasem wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkowa mama
A mój Niuniek choć chciał nie mógł jeść z piersi, bo miał tak silne dziąsła, że podczas pierwszych trzech dni tak mi pogryzł brodawki, że dostałam stanu zapalneo... Został laktator... Młody jadł w drugim miesiącu tak po około 70-120 co dwie trzy godziny. Piersią zawsze karmisz na żądanie, więc nawet jak dajesz swój pokarm z butelki to i tak musisz dawać na żądanie i tyle ile dziecko chce. Ile jadł starszy nie wiem, bo on mi piersi nie pogryzł;) i nie musiał się przestawiać na butelkę... A co do karmienia piersią, to jest to na pewno wygodne - nie trzeba parzyć, sterylizować i myć butelek. Ze starszym na pewno miałam wygodę, ale co kto lubi... Jeżeli i Tobie i Twojemu Dziecku odpowiada karmienie butelką to czemu miałoby być w tym coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×