Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wolny.nikkk.

zwrot podatku za dziecko

Polecane posty

Gość gość
Ale przecież tę nadpłatę z pit 11 nie wypłacą, jeżeli nie macie co odliczyć, tzn,. z tej nadpłaty wypłaca się tyle, ile jest ulgi, czyli ktoś ma nadpłatę np. 1500 zł, ulga wynosi 1112, więc ma zwrotu 1112 zł, a ktoś inny ma 700 zł nadpłaty, więc dostaje 700 zł, pomimo, iż na dziecko przysługuje więcej, ale nie ma z czego odliczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale pierdzielicie jak potłuczone...jakas lewa ksiegowa wam kit wciskuje...nalezy ci sie 1200 z hakiem za 1 dziecko zapytaj w urzedzie albo kogos kto rozlicza pity a nie tłumowków co nie znaja sie a radza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nlaezy sie 1200zł. ale jest tak ze ile w danym roku odporwadziles podatku tyle dostaniesz zwrotu. niewiecej niz te 1200zl przy 1 dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość ale pierdzielicie jak potłuczone...jakas lewa ksiegowa wam kit wciskuje...nalezy ci sie 1200 z hakiem za 1 dziecko zapytaj w urzedzie albo kogos kto rozlicza pity a nie tłumowków co nie znaja sie a radza . . sama pierdzielisz, można na 1 dziecko odliczyć max 1112.04 , ale jak masz nadpłaty w pit 11 np. 700 zł, to nie masz z czego odliczyć te 1112 i dostajesz jedynie 700 zl czy to tak ciężko zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie dla niektórych ciężko,bo myślą,że tyle dostaną bo tak jest w ustawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale pierniczycie glupoty .Zwrot uzslezniony jest od sumy odprowadzonego podatku. Ja pracuje na najnizsza krajowa i mam 1341 zl zwrotu. 1121 na dziecko plus nadplata ale podatku mialam odprowadzone ponad 2500 zl . Duzo osob ktore rozlicza sie przez neta nie wypelnia pitu 0 i nie dostaje zwrotu.:) Jesli ma sie odprowadzone mniej niz to 1121 zl to dostaje sie calosc tego co zostali odprowadzone np. 900 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialo byc 1112 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mam dziecko z 18 marca 2013 to marzec się wlicza czy nie? Zwrot będzie od marca do grudnia czy od kwietnia do grudnia?? Proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna123544
Witajcie. Księgowa rozliczła mój i meza pit 36. maż ma działalność. Razem w rubrykach "należna zaliczka..." mamy 4399zł, mamy 2 dzieci, ale w nadpłacie nie uzyskalismy nawet pełnej kwoty odliczenia na 2ke dzieci - dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po rozliczeniu z pitu 37 wyszlo 6 zl do zwrotu bardzo niski dochod z umowy zlecenie - mam 3 dzieci jak wypelnie deklaracje pit/o to zostanie mi wyplacona nadwyszka czyli 1112 na 2 dzieci i 2000 na trzecie, pogubilam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja też mam pytanie Jestem już 1,5 roku na zasiłku na niepełnosprawne dziecko ,dzieci są zgłoszone do męża ale mąż prowadzi działalność i jest na podatku liniowym ,ktoś mi powiedział że nie dostaniemy zwrotu podatku to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja tez mam 10 zł zwrotu z PIT37 .Sama wychowuję czworo dzieci i czy ja dostane na nie tą całą kwote prawie 7 tyś.cos mi się wierzyć nie chce,może mi ktoś na moje pytanie odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja tez mam 10 zł zwrotu z PIT37 .Sama wychowuję czworo dzieci i czy ja dostane na nie tą całą kwote prawie 7 tyś.cos mi się wierzyć nie chce,może mi ktoś na moje pytanie odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, ile zapłaciłaś podatku. Nie dostaniesz więcej zwrotu niż kwota wpłaconych zaliczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Poza zmianą wysokości odpisu na dzieci pojawiają się nowe zasady, na jakich z nowych ulg będzie można skorzystać. Jeśli wysokość odpisu będzie większa od zapłaconego przez rodzinę podatku, to urząd skarbowy dopłaci brakującą kwotę na takich samych zasadach, jak w przypadku nadpłaty podatku. Na przykład w przypadku pięcioosobowej rodziny, w której jeden z rodziców zarabia 1 680 zł miesięcznie, drugi zaś nie pracuje, odpis na dzieci wyniesie łącznie 4 224,12 zł. Do niedawna taka rodzina mogłaby zaoszczędzić zaledwie 430,93 zł, czyli kwotę równą wysokości wyliczonego podatku. Jednak dzięki nowym zasadom korzystania z ulg nie tylko zaoszczędzi na podatku, ale dostanie od urzędu skarbowego przelew w wysokości 3 793,19 zł, a więc równy pozostałej po odliczeniu podatku kwocie przysługującego rodzinie odpisu." Ale jest jedna uwaga: "Jednak nie każda rodzina wielodzietna będzie mogła w pełni skorzystać z odpisu, jako że zwrot nie może być większy niż łączna kwota podlegających odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Innymi słowy – fiskus nie odda rodzinie wielodzietnej więcej, niż zostało wpłacone w formie podatków, składek zdrowotnych i na ubezpieczenia społeczne."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam w picie 37 z załącznikami pit 0 i U wyszło mi do zwrotu 687 zł.Sama wychowuję 4 dzieci,czyli tylko tyle dostane US nie wyrówna do tej całej ulgi na 4 dzieci.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tel. stac.: 801 055 055 Z tel. kom.: (22) 330 0330 to są numery do informacji podatkowej. Zadzwoń i zapytaj kogoś kompetentnego a nie "księgowych" z kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Ale bzdury! Skąd wy tą księgową wzieliście? Pieniądze wam się należą niezależnie od dochodów. Przeczytaj sobie Ulga na dzieci w rozliczeniu rocznym - http://thak.pl/ulga-na-dzieci-w-pit-rocznym/ Znajdziesz tam wszystkie informacje. Ja już otrzymałam zwrot podatku i ulgę na dwójkę dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko po prostu rozliczysz za darmo w programie, to jest naprawdę bardzo proste, zobacz - http://pitprojekt.pl Tam nie są jakieś cuda potrzebne, trzeba tylko wprowadzić dane w odpowiednie pola. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem samotną matką 2 dzieci nie pracuje mój dochód to jest renta po zmarłym mężu 750zł plus rodzinne dodatek samotnie wychowującej dzieci oraz 500 plus czy dostane zwrot na dzieci po rozliczeniu proszę o pomoc bo w urzędach nic się nie można dowiedzieć każdy mówi coś innego proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taxpol
Witam Polecam rozliczenie za pośrednictwem Tax-Pol, wysoki zwrot podatku i krótki czas oczekiwania, rejestrując się za pośrednictwem tego linku: www.tax-pol.pl/formularz.php?kod=olajast otrzymasz 10% rabatu! Aby go otrzymać możesz również użyć kodu rabatowego: olajast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakeMeOut
gość2017.09.11 , wiele informacji mozesz znaleźć na stronie Pitax . Możesz tez za pomocą tego programu się rozliczyć . Sprobuj moze sobie wypełnić deklaracje i wtedy zobaczysz czy dostaniesz zwrot czy nie ;)Program jest darmowy i nie wymaga instalowania na komputerze. Ja z niego korzystam już kolejny rok . Wczoraj musiałam zrobić korektę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×