Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wolny.nikkk.

zwrot podatku za dziecko

Polecane posty

Gość wolny.nikkk.

wybaczcie ze tutaj pisze, ale potrzebuje pomocy ze stron matek/ojcow, ktorzy rozliczaja sie w tym roku i beda sie starac o zwrot podatku na bobaska. w tym roku rozliczam sie z mezem z pit, pracuje tylko maz, ja jestem z corka w domu, ktora ma roczek. chcielismy uzyskac zwrot podatku za dziecko - prawie 1200zl, ale pani otra nas rozliczala stowrdzila ze nam sie nie nalezy, bo maz za malo zarabia. maz ma na umowie ok.1200zl, i dowiedzielismy sie ze z takim dochodem na 3-osobowa rodzine nie dostaniemy zwrotu. drogie pani, czy to prawda?? bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdula45
Bzdura, odliczenie za dziecko jest ustwaowe, niezależnie od tego ile kto zarabia, masz dziecko, masz dochód, czyli masz co odliczyc i z czego, jest bardzo dobry program internetowy do wysyłania online zeznań, prowadzi jak za rękę, nie ma sposobu zeby sie pomylić, ściągnij go i sama sie rozlicz, albo idź do profesjonalnej ksiegowej. A ja biegnę na www.pogrosiku.eu założyć nowe (drugie ) konto bo nowi tam mają terza super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik_basik
Jeżeli zakład pracy płacił zaliczki na podatek dochodowy to zwrot wam się należy!!! A ile mąż zarabia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolny.nikkk.
na umowie ma dokladnie 1276zl. inni mi mowia ze jesli nie ma z czego odliczyc tych pieniadzy to nam sie nie naleza.. ja nie zarabiam. przeciez tez wydajemy i utrzymujemy dziecko, aby mialo wszystkiego pod dostatkiem, to nie fair. w kazdym razie dziekuje bardzo za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik_basik
Jak ma 1276 to zaliczka na podatek dochodowy wychodzi, więc na pewno będziecie mieć zwrot, może nie całą kwotę, ale do wysokości zapłaconej zaliczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie. Zwrot, jak sama nazwa wskazuje, to zwrócenie pieniędzy, które się zapłaciło. 1276 zł to rozumiem kwota brutto. Licząc tak szybko wychodzi mi, że Twój mąż płaci miesięcznie podatku około 55 zł. (Nie liczcie brutto razy 18%, bo to jest ciut bardziej skomplikowane, najpierw odlicza się składki ZUS. Potem podatek po odjęciu kosztów, a od podatku jeszcze część składki zdrowotnej, stąd tak malutko). Wychodzi więc, że naPIT-cie będzie miał co najwyżej niecałe 700 zł podatku. Tak, że nie ma z czego ZWRÓCIC tego podatku. To co zapłacił, czyli owe 700 zł zwrócą Wam i tak, bo rozliczycie się razem (wspólne rozliczenie małżonków) i wtedy dochód dzieli się na pół i podatek i tak wyjdzie zerowy. Tak, że niestety, z pustego i Salomon nie naleje, nie da się "ZWRÓCIĆ" wiecej niż się dostało. Tyle dostał US od dochodów Twojego męża (zakładam, że w rzeczywistości mąż zarabia więcej, tylko umowa taka dziadowska, a więc i wszelkie płatności (ZUS też marny) takie, więc tyle Wam zwrócą. Możecie mi wierzyć - już tu wielokrotnie udzielałam tego typu porad. Pracuje od 13 lat w księgowości i dość obeznana w tym jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolny.nikkk.
serdecznie dziekuje za pomoc. szkoda ze tak to dziala, tez wychowujemy dziecko tak jak bogatsi ludzie, dbamy aby Malej niczego nie brakowalo, wiec logicznie tez powinnismy dostac jakas drobna pomoc... faktycznie maz ma taka umowe, w rzeczywistosci zarabia wiecej, ale pracowadca chce zaoszczedzic wiec na umowie daje mniej... jeszcze raz dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ja też z pytaniem. Jak zaszłam w ciąże , akurat kończyłam praktyki zawodowe. Wiecie jak to jest , dochód nie przekracza 200 zł. Teraz od poł roku jestem zatrudniona jako pracownik. Dochód 1317 zł . Z ojcem dziecka nie mamy ślubu ale mieszkamy razem i ona ma jego nazwisko. Możemy się rozliczyć na dziecko i chcieliśmy rozliczyć się na ojca ale jemu ściągną od razu - ma tam jakiś mały dług. I teraz pytanie . Jak to będzie ze mną ? Czy ja mogę rozliczyć się na córkę? czy dostanę zwrot na dziecko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma dlug to niech lepiej
splaci tym zwrotem i bedzie z glowy. Po co wam rosnace odsetki? :O Ne rozumiem ludzi nie chcacych splacac dlugow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwrot podatku
weż do ręki pit 11 męża, ten z zakładu pracy i zobacz co ma napisane w rubryce: zaliczka na podatek to jest kwota podatku jaka została odprowadzona z jego pensji i tyle maksymalnie może wynosic zwrot NIKT NIE DOSTENIE WIĘCEJ ZWROTU NIZ WYNOSI SUMA ZALICZEK NA PODATEK W JEGO PIT 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolny.nikkk.
mloda mama, wg tego co napisala mi ta pani ksiegowa wyzej, to Tobie tez sie nie bedzie nalezal zwrot. jesli bedziesz sie rozliczac sama oczywiscie,wydaje mi sie tak, bo masz podobne zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwrot podatku
młoda mama - dziecko możecie rozliczyc w ten sposób, że ty odejmujesz sobie ulgę na kilka miesięcy ( tyle ile ci podatku starczy) a on za resztę.. Ulga na dziecko jest dzielona na miesiące i możesz ty sobie zdjąć np. za 3 m-ce a ojciec za resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisała osoba powyżej - zwrot mozna rozłożyć na obydwoje rodziców - ślub nie ma tu nic do rzeczy. Nie bardzo rozumiem jaki dług - komornik jakiś co wsiądzie w skarbowym na zwrot podatku? No cóż, to i tak lepiej wpisać, co się da u Ciebie, a resztę u ojca, bo wtedy on będzie miał większą kwotę do ewentualnego zwrotu i dług będzie mniejszy. W takim przypadku proponuję by ojciec jednocześnie rozliczył się jako osoba samotnie wychowująca dziecko - automatycznie podatek się obniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wolny nikk - a tak a propos, zwrot podatku, to nie prezent ekstra od państwa - czymś takim jest becikowe, ale zwrot podatku, który najpierw zapłaciłeś. "bogatsi" ludzie płacą więcej podatku. Twój mąż zarabia więcej, ale od tej nadwyżki ponad 1200 podatku nie płaci!!!! Już tu mam powiedzmy "zysk". Czy wiesz, że od pensji np. 6800 odchodzi prawie 2000 na opłaty?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie wkurzaaa
to że tacy ludzie jak wolny nikk WYMAGAJĄ by kasa do nich płynęła strumieniami! Płacicie miesięcznie grosze podatku wiec czego chcesz zwrot? My zarabiamy całkiem przyzwoicie ale podatki płacimy okrutne. Zwrot który dostaniemy za dwoje dzieci to nawet nie jeden miesieczny podatek który odprowadzamy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica'80
Witam serdecznie!!!! No coz,dla jednych sprawiedliwie dla innych nie :) Ja jestem na rencie socjalnej,tak sie ulozylo zycie. Najlepsze jest to ze wiecej wydalam na rozliczenie 3pitow niz dostane zwrotu. To jest dopiero paranoja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chipsy solone
wiecej wydalas na rozliczenie pitow.. co????? przeciez sa darmowe programy do liczenia, samemu nie łaska policzyc tępoto??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mlodej mamy
mozesz sobie odliczyc dziecko,ale nie wspolnie z twoim partnerem,nie mieszkacie rzem,dziecko zameldowane z tobą?bo jesli tak,to ojciec dziecka pozniej moze byc ciagany do us w sprawie wyjasnien-np bedzie musial udowowdnic swoj"wkład"w dziecko za rok 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mlodej mamy
mozesz sobie odliczyc dziecko,ale nie wspolnie z twoim partnerem,nie mieszkacie rzem,dziecko zameldowane z tobą?bo jesli tak,to ojciec dziecka pozniej moze byc ciagany do us w sprawie wyjasnien-np bedzie musial udowowdnic swoj"wkład"w dziecko za rok 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nieprawda, może najwyżej być tak, że nie dostaniecie całego możliwego zwrotu bo nie można dostać większej kwoty niż wcześniej została mężowi odciągnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhahahahahhahahahha
topik sprzed roku a idiotki sie produkuja:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panciaa
Witam, ja mam malutkie pytanie... czy kwota z pozycji 112 z pit-37 zostanie mi wypłacona jako zwrot podatku za dziecko+ jeszcze kwota z 121?? czy tylko dostanę kwotę z pozycji 121 i w tym jest juz zawarty ten podatek na dziecko ? nie znam się na tym kompletnie... pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeee11121221
hej mam pytanie jeżeli w rubryce nadplata widnieje kwota 1275, a w rubryce ulga na dzieci 718 to ile zwrotu dostane?? 1993zł czy tylko 718 ,a może 1275??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1275 tyle masz nadplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edzia39
Rozliczylam sie z pitu z odliczeniem na dziecko.Otrzymalam zwrot podatku z nadwyzki ze stosunku pracy a ulgi na dziecko nie dostalam dlaczego? Moze zrobilam jakis blad? Rozliczalam sie przez program.Prosze o pomoc.Czy mam zrobic korekte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wypełniłaś też pit O ? Bo jeśli nie to nie dostałaś zwrotu bo nigdzie nie wpisywałaś danych dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×