Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nimezis2011

JAKIE STUDIA??

Polecane posty

Gość nimezis2011

Jestem na etapie wyboru drogi życiowej , a sama specjalnie nie mam pomysłu na siebie , dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych . Co warto teraz studiować? Planuję zdawać na maturze rozszerzony polski , wos , niemiecki ,oraz matma i angielski -podstawa Niestety wiem ,że moje możliwości są ograniczone , bo nie zdaję żadnego ścisłego przedmiotu na rozszerzeniu. Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
języki i ścisłe przedmioty to się raczej bardziej liczy - polski mniej bo w końcu ilu dziennikarzy i redaktorów jest potrzebnych, a jakikolwiek poważny i ceniony kierunek otrze się o matematykę, i w zależności od specjalności - fizykę lub chemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimezis2011
niestety wiem , to właśnie mnie martwi ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia,l;,;l,;l
a jakbyś zdała historię i wtedy na prawko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimezis2011
no tak , myślałam o prawie i to całkiem poważnie , ale wszyscy mnie straszą , ze potrzebne są znajomości , trudno zrobić aplikacje , a prawnik bez aplikacji niewiele na dzisiejszym rynku pracy znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalalala
i dobrze Cię straszyli, zresztą dostać się na aplikację jest trudno, a zrobić aplikację to jest magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimezis2011
no właśnie , więc co tu studiować z takimi preferencjami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalalala
nie mam pojęcia. sama poszłam na studia i codziennie rano pytam się siebie po co. jestem na administracji, perspektywy lepsze niż po politologii i socjologii. znajomości również się przydadzą. ewentualnie perspektywa własnej działalności gospodarczej mnie rozwesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy1309
Warto studiować to co Cię NAPRAWDĘ pasjonuje. Jak będziesz w czymś dobra to zawsze znajdziesz pracę. Poza tym jak jesteś dobra z języków to polecam studia za granicą :) Ja studiuję w Londynie PR, jestem w tym dobra i wiem że pracę będę miała, a żadnego ścisłego przedmiotu nie zdawałam. Polecam blog, dziewczyna też z PR ale na innym uni. studia-pr-londyn.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimezis2011
dzięki , na pewno zajrzę :) a co myślicie o psychologii , europeistyce ,dziennikarstwie i komunikacji społecznej czy stosunkach międzynarodowych , który z tych kierunków wydaje się wam najciekawszy i po którym łatwiej znaleźć prace ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annutka
Zależy jakie masz priorytety. Jeśli chcesz drenować kieszeń rodziców, idź na stosunki międzynarodowe albo filologię - na jakiekolwiek dzienne. Jeśli chcesz mieć pracę po studiach, albo wybierz niszowe (techniczne), albo po prostu idź na płatne zaoczne a zacznij pracować od pierwszego roku. Potem po magisterce nie będziesz miała problemu, jaki zdarza się 99% studentów, czyli "mam papierek, nie mam doświadczenia". Z dyplomem dobrej szkoły biznesowej (Koźmiński w Wawie, SWPSiZ w Łodzi, WSZiB w Krakowie itp) i kilkuletnim doświadczeniem zawsze będziesz do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolkaaaa22
inżynieria materiałowa!!! mało osób na to idzie, więc przyjmują nawet jakbyś nie miała zdawanej matmy, nie jest tak trudno, ja osobiscie mialam w LO z matmy chemii i fizyki 3 a teraz czaje, bo wszystko od podstaw jak krowie na rowie tłumaczą, masz po 3 latach tytuł inżyniera i dostajesz 1000zł miesięcznie stypendium przez całe studia!!! Za to ze studiujesz trudny kierunek na ktory jest zapotrzebowanie Unia Eu daje stypendia:) Sprawdz w necie "kierunki zamawiane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
zrób sobie lepiej przerwę, wyjedź na wolontariat i za rok zdecyduj. nie ma co na siłe podejmować takich decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annutka
BTW, jak masz problem z wyborem kierunku to przejdź się na dni otwarte. Ja jestem z Krakowa i orientuję się jak to jest tutaj. Na UJ w zeszłym roku było to 19 marca, w tym roku nie wiem. Na WSZiB już podali termin - 10 marca - na stronie jest program. Na AWF też marzec, ogólnie jakoś tak na przełomie lutego/marca należy wypatrywać takich imprez. Poza tym jest też festiwal nauki. Ale tak jak ktoś pisał wcześniej, wyjazd roczny też jest dobrym pomysłem, bo potem możesz nie znaleźć na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdajesz takie przedmioty na maturze, ze masz wiele mozliwosci. Pytalas o komunikacje spoleczna - moja kuzynka tez sie nad tym zastanawiala i zdecydowala ze idzie na sociologie na wszib. Powiedziala ze bedzie miala ogolna wiedze z socjologii a ostatnie 1,5 roku na licencjacie to juz program specjalnosciowy - i wtedy masz nowe media w socjologii, media i komunikacja spoleczna. Potem zawsze mozesz wybrac fajne studia magisterskie uzupelniajace, albo podyplomowe z komunikacji czy dziennikarstwa. Sa takie w Krakowie na wielu uczelniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie studia techniczne, dokładnie takie po których można zdobyć tytuł inżyniera. Może np. ochrona środowiska? chyba, że jesteś odważna, lubisz przedmioty ścisłe i informatykę, to proponuję automatykę i robotykę (bardzo perspektywiczny kierunek! :)) http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&task=view&id=2988&Itemid=1 zachęcam do przeczytania artykułu o rewolucji, czyli trwającej erze inżyniera. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jesteś kiepska w ścisłych przedmiotach to celuj w języki. Humanistów jest teraz przesyt na rynku pracy i nie prędko się ta tendencja odwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Humanistów jest przesyt, więc nie wiem dlaczego proponujesz jej języki obce - przecież to też humanistyczne przedmioty. Ich tez dużo, wszyscy idą teraz na angielski, niemiecki albo francuski i coraz bardziej robi się moda tez na jakies hiszpanskie, arabskie i inne i ciekawe gdzie w Polsce chca pracowac po takich studiach. Moim zdaniem powinno sie racjonalnie podchodzic do studiowania teraz. Isc na to co da nam fajna prace i bedzie sparwiac przyjemnosc, studiowanie po to zeby studiowac dzis nie ma juz sensu. Ale ludzie nadal pchaja sie na jakies oryginalne kierunki na uczelnie panstwowe i mysla ze po studiach pracodawcy beda sie bic o nich. Zdziwia sie jak oni beda siedziec w domu a ci po zwyklym zarzadzaniu, informatyce, jakims marketingu na uczelniach prywatnych beda pracowac i zarabiac fajne pieniadze. Trzeba patrzec na to jaki kierunek i jaka uczelnia (najlepiej prywatna) zapewni nam nauke umiejetnosci potrzebnych nam potem w pracy. Jak bedziemy miec prace to wtedy mozemy sie uczyc dalej i robic sobie studia, kursy z tego co nas interesuje albo czym mozna zaszpanowac przed znajomymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashka
A jestem teraz na podyplomowych na Wyższej szkole Bankowej. Bardzo fajna atmosfera i spoko ludzie. Dużo osób w tym ja zapisało się na chętnych uzyskania certyfikatu Franklin University, który można robić w trakcie studiowania Mogę ze swojej strony polecić uczelnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sammo
Ja studiuję Bezpieczeństwo Wewnętrzne na krakowskim Apeironie i jestem bardzo zadowolony pomimo tego, że nie jest to przedmiot ścisły. Dobrze zorganizowana i wykwalifikowana kadra oraz rozbudowany system pomocy studentom to tylko kilka plusów ;) Podrzucam link: www.apeiron.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sammo1
Święta, święta i po świętach, niedługo trzeba będzie wrócić na uczelnię u nas już w pierwszym tygodniu zaczyna się sesja, a jak z Wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość study4u
Hej wszystkim :) Na tej stronie na pewno znajdziecie wymarzoną uczelnie oraz wybierzecie dobry kierunek! http://www.study4u.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egzaminy na aplikacje są PAŃSTWOWE. znajomości POMAGAJĄ W KAŻDEJ BRANŻY. moim koleżankom jakoś udało się bez znajomości. trudno dostać się na aplikacje: sędziowską, prokuratorską, notarialną na radcowską i adwokacką łatwo, aczkolwiek trzeba być naprawdę dobrym, żeby się wybić. a dobrymi prawnikami są raczej umysły ścisłe, a nie humanistyczne. nie trzeba zdawać historii, by dostać się na prawo. równie dobrze można zdawać matematykę. z matmą dostaniesz się wszędzie, nawet na kierunki medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś jest humanistą totalnym, to może niech ciśnie jęz. obce i jakaś rzadka filologia albo lingwistyka. ale to też trzeba lubić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajis
nie zgodzę się, że humanstów jest przesyt! Przynajmniej nie specjalistów! Właśnie inżynierów, informatyków i marketingowców teraz jest cała masa, i moim zdaniem tam się robi ciasno. Brakuje lekarzy, kulturoznawców, porządnyc h znawców nowych mediów. Ja tam stawiam na nie właśnie i idę na studia o tym profilu. To się rozwija i ma mocną pozycję więc warto moim zdaniem powalczyć w tym temacie, idę tu: (http://www.wf.ignatianum.eu/nowe-media)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci tak, żadne studia nie zapewnią Ci w dzisiejszym świecie pracy. Musisz samodzielnie się dokształcać i zdobywać umiejętności których brakuje na rynku. Wizualizacji wnętrz w 3D nie nauczą Cię na studiach - a np ten kurs tak http://strefakursow.pl/kursy/cad_3d/kurs_3ds_max_-_interior.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judyttaa
Teraz uczelnie właśnie ruszają z reklamami to można zacząć szukać informacji co tam oferują. Na stronie http://studia.tv/ znajdują się klipy reklamujące różne uczelnie i tam opisują co tam oferują na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z Twojego opisu wynika,że masz predyspozycje do nauk humanistycznych. ja myślę,że to całkiem ciekawa opcja,a jeżeli jest się w tym dobrym,to i z pracą nie ma problemu. ja studiuję dziennikarstwo i komunikację medialną tutaj: http://www.cswi.edu.pl/index.php/instytut-dziennikarstwa-mediow-i-nauk-spolecznych-wsth i bardzo sobie chwalę ten kierunek. a Ty musisz zadać sobie pytanie,co Cię bardziej pociąga, co byś chciała w życiu robić, w czym byś się najlepiej rozwinęła…. na stronie mojej uczelni możesz poczytać sobie o różnych kierunkach,może to ułatwi Ci wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×