Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trądzikowa

dermatolog endokrynolog? trądzik

Polecane posty

Gość trądzikowa

witam, walcze z trądzikiem już jakiś czas- jest on spowodowany hormonami- to wiadomo. chcialabym isc do lekarza, ale do kogos dobrego a nie do koniowalow jak do tej pory. skoro to przez hormony, to najlepiej by bylo isc do dermatologa i endokrynologa jednoczesnie, ale takich nie ma. tylko ze ja nie chce brac tabletek antykoncepcyjnych. co mi doradzacie zeby zrobic? i czy polecacie jakiegos lekarza? okolice Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja znam dosc dobry sposob na brzydka cere.. jest to balsam leczniczy o konsystencji fluidu, ktory nazywa sie blemish balm firmy dr Schrammek. jest to doskonaly balsam sosowany przy roznego rodzaju skazach i anomaliach skory. stosuje go juz od dluzszego czasu. na poczatku nie bardzo ufalam temu, ale gdy sie przekonalam "na wlasnej skorze", ze dziala to teraz nie wyobrazam sobie dnia bez tego fluidu. swietny matuje, wiec oprocz tego, ze mam balsam, ktory leczy moja cery, mam tez od razuw nim super matujaco-korygujacy fliud. naprawde warto wydac troszke wiecej pieniedzy i go miec. zanim go znalazlam, duzo czasu zajelo mi szukanie jego, az w koncu znalazlam na stronie internetowej profesjonalnakosmetyka.pl , tam mozna go zamowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ja uważam że należny poszukać wewnątrz choroby bo wtedy trądzik może być tylko objawem.Wiesz jakimi hormonami jest spowodowany Twój trądzik?Jeśli tak to najlepiej leczyć u endokrynologa (oczywiście powiązaniu z dermatologiem). Jeśli możesz i chcesz to zapraszam na gg:25434464.Ja też mam trądzik i jest on spowodowany hormonami.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie, z przedmowca, tradzik nalezy leczyc przede wszystkim od wewnatrz, ale duzo osob, uwaza, ze to wystarczy. tak samo jak dziewczyny wydaja mnostwo kasy na roznego rodzaju peelingi, oczyszcZania twarzy, terapie kwasami, a pozniej uzywaja jakis przecietnych kosmetykow. po takich zabiegach ( po profesjonalnych zabiegach np.mikrodermabrazji) trzeba pamietac o tym, aby pozniej ta skore odpowiednio pielegnowac, wlasnie profesjonalnymi kosmetykami. mnostwo dermatologow, tak samo i kosmetyczek zaleca uprzednie przygotowanie skroy do danego zabiegu ( uspokojenie skory). dlatego bede sie trzymala swojego zdania, ze jezeli chodzi o pielegnacje skroy od zewnatrz to polecam blemish balm, ktory naprawde pomaga, a co do leczenia od wewnatrz to juz zalezy tez od zaawansowania choroby. naprawde jezeli chcesz dobrze wygladac, a zarazem leczyc swoja skore, to wybierz produkt blemish balm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trądzikowa
no ale w takim razie czym mozna ewentualnie to leczyc jak nie antykoncepcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Napisz proszę do mnie na gg:25434464.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawa tradziku, to przede wszystkim wina nasza.. to wina tego co jemy i jak pracuje nasz organizm. jestes przemeczona, jesz jedzenie niezdrowe, sa to efekty tego, ze nasza cera zaczyna sie buntowac w formie tradziku. nie wiem czy slyszalyscie o czyms takim jak nowe wyzwanie dla dermatologow tzn. ze masowo ludzie po 3o roku zycia dostaja tradzik, i to na pewno nie jest wina hormonow. Wina hormonow to moze byc u dziewczyny ktora ma 15-16 lat, ale nie u kogos kto juz dawno przechodzil tz burze hormonow. a po co jesc hormony, ktore tak samo dzialaja jak inne leki, czyli szkodliwie dla naszego organizmu.. moim zdaniem bez sensu jest branie lekow i niszczenie sobie zoladka, skoro mozna skutecznie sobie z tym poradzic od zewnatrz. pomyslcie troche, zanim cos zrobicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
do trądzikowa Ale czy wiesz na pewno, że masz trądzik hormonalny? Miałaś badania robione na zlecenie endokrynologa? Bo jeśli tak, to w zależności od Twojego problemu, lekarz powinien zaordynować odpowiednie leczenie. I nie są to tylko tabletki antykoncepcyjne. Nie każdy trądzik jest hormonalny - są najnowsze badania w tej dziedzinie i okazuje się, że większość osób cierpiących na trądzik ma poziom hormonów w idealnej normie. Natomiast przyczyną jest nadwrażliwość skóry na hormony. W takiej sytuacji Twoja skóra będzie reagowała trądzikiem nawet na najmniejszą ilość hormonów we krwi. Ja walczę z trądzikiem od wielu lat. Zaczęło się w okresie dojrzewania i nie przeszło, mimo, że jestem już dorosłą kobietą. Badałam hormony, wyszły idealnie, więc mój trądzik nie jest hormonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Zupełnie się z Tobą nie zgodzę.Owszem jedzenie ma wpływ na skórę,ale nie powoduje trądziku tylko go zaostrza. Poza tym są różne typy trądzików i zawsze należy wyeliminować ewentualne zaburzenia hormonalne.Jeżeli powodem są zmiany hormonalne żadne leczenie dermatologiczne nie pomoże,trzeba wyeliminować chorobę podstawową.Po za tym zaburzenia hormonalne mogą pojawić się w każdym roku życia.Wiem to na własnym przykładzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
I wbrew obiegowej opinii dieta nie wpływa na pojawienie się, czy zniknięcie zmian trądzikowych. To jest mit. Przyczyną trądziku jest łojotok oraz niedostateczne złuszczanie się naskórka, czyli zaburzone funkcje skóry. Może być to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, szczególnie wysokim poziomem hormonów męskich (choć podobno progesteron też może wywoływać trądzik), ale nie musi. Przyczyny trądziku nie spowodowanego hormonami nie są do końca znane. Jedną z hipotez jest nadwrażliwość skóry na prawidłowy poziom hormonów, ale jest to tylko hipoteza. Natomiast związku diety z trądzikiem nigdy nie udowodniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
do kicia Chyba mnie nie zrozumiałaś. Oczywiście, że trzeba wyeliminować przyczynę hormonalną, dlatego pytam, czy autorka tematu miała już robione badania. Bo bez badań nie można jednoznacznie stwierdzić, czy trądzik jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, czy nie. Wiem, że wiele osób jest przekonanych, że trądzik ma podłoże jedynie hormonalne, ale tak niestety nie jest. Tak więc, bez badań niewiele można powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
I znów się z Tobą nie zgodzę. Mój trądzik pojawił się na skórze suchej (nigdy nie miałam łojotoku i nie mam).Ja choruję na trądzik różowaty. I on pojawia się najczęściej w wieku po wyżej 35 lat. Ja zachorowałam mając lat 15.U mnie jest on spowodowany hiperprolaktynemią,inne hormony mam w porządku. Ja miałam przebadane wszystko.Miałam zrobione wszystkie hormony i nawet w kierunku zakażenia heliklobacter pylori byłam diagnozowana.Poza tym trądzik który ja mam nie powinien się pojawić w tym wieku.Dieta owszem zaostrza przebieg zmian skórnych,ale nie jest powodem wystąpienia ich. trzeba szukać wewnątrz organizmu i dopiero po wyleczeniu choroby podstawowej można(jeśli będzie taka konieczność) leczyć dermatologicznie. Jeżeli jest jakieś zaburzenie hormonalne czy jakakolwiek inna choroba,która wyrzuca na zewnątrz chorobę w postaci trądziku,to żadne leczenie dermatologiczne nie jest skuteczne.Ja jestem przekonana że trądzik ma podłoże hormonalne i zawsze będę namawiać do przebadanie hormonów,tym bardziej jeśli dostaje się go w wieku,w którym nie powinien się pojawić. A Ty miałaś robione jakieś badanie hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
Do Kicia Chyba nie czytasz tego, co napisałam, albo nie czytasz ze zrozumieniem! Zacznijmy od tego, że trądzik różowaty to nie to samo, co tzw. trądzik młodzieńczy. Trądzik różowaty ma inne przyczyny niż trądzik młodzieńczy!!! Trądzik różowaty najczęściej pojawia się na skórze z problemami naczyniowymi, która może mieć dodatkowo problemy z łojotokiem, ale nie musi. Oczywiście, najczęściej, ale nie zawsze. Dodatkowo trądzik różowaty w zaawansowanej formie może powodować przerosty skóry (szczególnie u mężczyzn), ale też nie zawsze. Trądzik młodzieńczy może podobno przejść w trądzik różowaty, jeśli osoba cierpiąca na trądzik młodzieńczy ma dodatkowo problemy z rozszerzonymi naczyniami. Walczę z trądzikiem od 15 lat, byłam u wielu lekarzy. Wreszcie postanowiłam zbadać hormony, ponieważ leczenie dermatologiczne nie pomagało (po odstawieniu leczenia trądzik powracał). Byłam już wtedy dwudziestokiluletnią kobietą, u której dawno zakończył się okres dojrzewania. Leżałam kilka dni w szpitalu ginekologicznym na oddziale endokrynologii. Badano mi hormony w kilku fazach cyklu. Zbadano u mnie wszystkie hormony, łącznie z hormonami tarczycy, a nawet kortyzolem! Badania wykazały idealny poziom wszystkich hormonów! Poszłam więc do najlepszego specjalisty w mieście i jednego z najlepszych w Polsce, profesora dermatologii. On właśnie powiedział mi, że są nowe badania, w których okazało się, że większość osób cierpiących na trądzik ma hormony w idealnej normie. I że ja nie jestem wyjątkiem. Powiedział również, że dieta nie ma wpływu na trądzik - nigdy nie zostało to udowodnione naukowo ponad wszelką wątpliwość. Później zaczęłam się przekopywać przez publikacje naukowe na ten temat, jakie mogłam znaleźć w internecie. Stąd czerpię moją wiedzę na temat trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
Przecież ja nie twierdzę, że trądzik nigdy nie ma przyczyny hormonalnej, ale że NIE ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Natomiast autorka tematu stwierdza autorytatywnie, ponad wszelką wątpliwość, że jej trądzik ma podłoże hormonalne. Nie napisała jednak czy miała badania i czy badania wykazały jakieś zaburzenia hormonalne. Bo jeśli nie miała badań, to skąd może wiedzieć, czy jej problemy ze skórą są wywołane zaburzeniami hormonalnymi? Kiciu, to że twój trądzik ma podłoże hormonale, nie oznaza, ze każdy trądzik ma podłoże hormonalne. A jeśli ma to hormonów mogących wywołać trądzik jest bardzo dużo, począwszy od hormonów męskich, poprzez progesteron, prolaktynę i hormony nadnerczy np. kortyzol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
Jeszcze jedno - jeśli autorka tematu miała robione badania hormonów, zlecone przez lekarza i jeśli rzeczywiście wykazały one zaburzenia hormonalne, to dlazego nie leczy się u tego lekarza? Przecież lekarz wie najlepiej i powinien zalecić jej odpowiednie leczenie, a z tego co wiem, problemów hormonalnych nie leczy się tabletkami anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ja nie miałam nigdy problemu z trądzikiem zwykłym (choć tak mnie leczono ze względu na to,ze zdaniem lekarzy trądzik różowaty nie pojawia się w wieku 15 lat).Z tą dietą tak się do końca nie zgodzę,bo u mnie bardzo ma wpływ dieta.Ja też miałam robione badania kortyzolu i ACTH (łącznie z rytmem dobowym i testem hamowania z dexametazonem) na endokrynologii w szpitalu.To prawda,że jeśli się nie wykona badań hormonalnych trudno powiedzieć czy są zaburzenia czy ich nie ma.Trzeba sprawdzić.O ile wiem to androgeny jeśli powodują trądzik to i przy okazji hirsutyzm.Miałaś wszystkie hormony przebadane?Czy tylko te, o których wspomniałaś?Mam na myśli jeszcze ACTH (najlepiej z rytmem dobowym),DHEA-S?Ja mam hiperprolaktynemię a też nie mogę jej leczyć i nawet nie mam dostępu do pełnej diagnostyki,bo nie mam jej typowych objawów.Ja zawsze będę namawiać do ego aby droga eliminacji szukać przyczyn zmian skórnych.A Ty masz trądzik zwykły?Jeśli o mnie chodzi to dopiero po wyleczeniu hiperprolaktynemii leczenie dermatologiczne będzie zadowalające i w ogóle będą jego efekty. Bo niestety hiperprolaktynemia bardzo utrudnia leczenie dermatologicznymi,mimo że i tak jest dość duża poprawa na skórze (po leczeniu szpitalnym),podobno byłby dużo lepsze gdyby nie było problemów z prolaktyną.Owszem zaburzenia hormonalne nie zawsze są przyczyną trądzików,ale trzeba je wyeliminować,żeby być pewnym ze nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Nie mniej jednak trądzik różowaty jeśli się pojawia w wieku przed 35 r.ż. to przyczyna leży wewnatrz organizmu,a nawet jak się pojawi po tym wieku(najczęściej wiek ok.45-50 lat_wtedy to są też przyczyny w hormonach. I według mojego lekarza z trądzikiem zwykłym jest podobnie,tzn. mogą mieć wpływ hormony w każdym wieku i trzeba je po prostu wyeliminować i jeśli się okaże że przyczyna leży w zaburzeniach hormonalnych to je skutecznie leczyć.Mam nadzieję,że Cię nie uraziłam niczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
do kicia Ja mam trądzik zwykły, acne vulgaris:) Choruję od mniej więcej 13 r.ż. Nigdy nie było lepiej ani gorzej, stan mojej skóry się nie zmienił, mimo, że mam już 28 lat. Jednak przez pewien czas byłam również zagrożona trądzikiem różowatym, bo przez pewien czas miałam problemy naczynioruchowe na twarzy. Na szczęście problem ten zniknął po leczeniu twarzy lekiem z izotertynoiną. Pawdopodobnie zaburzenia naczynioruchowe były u mnie spowodowane stanem zapalnym skóry. Na szczęście trądzik różowaty nie rozwinął się u mnie, chociaż lek. dermatolog mnie bardzo ostrzegał. Co do badań hormonów, to miałam jakieś 5 lat temu i dokładnie nazw hormonów nie pamiętam. Niestety, nie mam też wyników, bo nie chciano mi wydać w szpitalu. Badałam się w szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Były to 2 wizyty, w dwóch różnych fazach cyklu, każda po 2 labo 3 dni. Na pewno miałam rytm dobowy, ACTH, na pewno FSH i LH, na pewno androgeny i hormony tarczycy. Widzę, że miałaś te same badania, więc mogę bezpiecznie założyć, że miałyśmy badane te same hormony. Po badaniu miałam wizytę u pani dr, która prowadziła nas (mnie i inne kobiety) na oddziale. Niestety (a może stety:) ) badania nie wykazały żadnych zaburzeń. Podobno wszystkie hormony mam w idealnej normie, jak z podręcznika do medycyny:( Byłam tym wynikiem bardzo zawiedziona, bo myślałam, że wreszcie będą mogła leczyć przyczynę trądziku. A tak dalej byłam w lesie. Po wizycie u endokrynologa udałam się do dermatologa, profesora pracującego w jednym ze szpitali w Warszawie. Zapisał mi Aknenormin - lek z izotretynoiną. Laczyłam się tak prawie rok. Po odstawieniu trądzik powrócił w krótkim czasie. Teraz stosuję Isotrex powierzchniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
No więc stosuję Isotrex powierzchniowo i mam buzię ładną, ale jednak nadal coś czasmi mi wyskakuje. Oczywiście w kilka dni po odstawieniu Isotraxu trądzik wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
Co do hirusytyzmu, to nigdy nie miałam z tym problemu. Jestem brunetką, więc mam ciemne i grube włoski, więc są one trochę bardziej widoczne niż u kobiet o jasnych włosach, szczególnie na rękach, nogach i troszkę na brzuchu, ale hirusytyzm to na pewno nie jest. Nie cierpię też na zarost w typowo męskich miejscach. Z tego co pamiętam, to pani endokrynolog, kwalifikując mnie na badanie w szpitalu zwróciła uwagę na te ciemne włoski, ale skoro nie mam zaburzeń hormonalnych, to widocznie hirustyzmu też nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ja leżałam na endokrynologii w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.Miałam zrobiony rytm dobowy kortyzolu i rytm ACTH(podejrzewano zespół lub chorobę Cushinga),tarczycę, androgeny wszystkie i prolaktynę. No i ta prolaktyna jak się okazało jest powodem zmian skórnych i bardzo przeszkadza w leczeniu dermatologicznym. Hirsutyzmu też nie mam(podobno dlatego,że mam androgeny w normie).A nie miałaś robionego testu obciążenia metoklopramidem?Niektórzy lekarze uważają,ze zawsze powinno się go robić(nawet jeśli pierwsza prolaktyna jest w normie).A przewód pokarmowy też jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
Do kicia Nie, testu obciążenia metoklopramidem nie miałam. Chyba... Jedyne co pamiętam z obciążeniem, to test z obciązeniem glukozą:) W ogóle ostatnio zastanawiam się nad powtórzeniem badań hormonalnych, takich jak miałam w szpitalu. Teraz zerknęłam do internetu i podobno ten test z obciążeniem metoklopramidem można zrobić ambulatoryjnie (tzn. jednorazowo). Jednak nie wiem, czy takie jednorazowe badanie będzie wiarygodne. Moja koleżanka cierpiąca na trądzik miała badane androgeny i prolaktynę jednorazowo i wyszła jej podwyższona prolaktyna i coś nie tak z androgenami. Jednak lek. endokrynolog stwierdziła, że jednorazowe badanie prolaktyny jest niewiarygodne, bo prolaktyna może się podnieść w sytuacji stresowej albo w zmęczeniu. Potrzebny jest szerszy obraz zmian poziomu prolaktyny. Najlepiej byłoby powtórzyć badania w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam trądzik
A układ pokarmowy chyba w porządku. Wydaje mi się, że tak jak u wszystkich. Nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ja też miałam robiony ten test.U mnie wyszła insulinooporność.Można zrobić ambulatoryjnie z MPC,ja miałam robiony w szpitalu.Możesz do mnie napisać na gg;25434464?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Jeśli chcesz zrobić badanie prolaktyny to najlepiej od razu z testem.Ja miałam robiony ten test w szpitalu i u mnie nie ma wzrostu tak dużego jak powinien być,tzn 2-6 razy.Mam 1,5 raza większy i teoretycznie może wskazywać na gruczolaka przysadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ale wtedy ten test właśnie pokazuje czy jest hiperprolaktynemia czynnościowa czy organiczna.Więc warto go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trądzikowa
kilcia: wiem juz jakie mam wyniki prolaktyny, ale to stare z 2007roku: 327 uIU/ml i po tabletce 4518. no bo chyba nie na odwrot, bo nie jest napisane. mi lekarz dermatolog powiedzial ze moja skora jest nadwrazliwa na androgeny. no wiec co ja moge zrobic? bez sensu to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Szkoda,że nie podajesz norm,głównie chodzi o ten pierwszy wynik czym mieści się w granicach normy.Ale gdyby jednak to byłą hiperprolaktynemia to czynnościowa (wzrost świadczy po podaniu MPC). A androgeny robiłaś kiedyś?Bo jeśli by były w normie to raczej nie są one przyczyną zmian skórnych.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trądzikowa
no to zrobie takim razie androgeny. ale jakies konkretne czy po prostu androgeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Najlepiej wszystkie androgeny,ale zaczynając od testosteronu i DHEA-S.Choć szczerze mówiąc jeśli masz hiperprolaktynemię (o ile masz) to sądzę,że to nią powinno się zająć.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×