Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qantanamera

Śmierdząca umywalka - pomocy!

Polecane posty

Już wszystko przerabiałam. Czyszczenie kolanka. Zalewanie domestosem. Zasypywanie solą. Nic nie pomaga. Z otworu wylotowego jakąś straszną stęchlizną jedzie. Wanna jest tuż obok i z niej smród nie wydostaje się. Co mam zrobić? Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunnoo
kreta próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kret tez nie pomoże, przerabałam to. Teraz zasypuje sodą, do tego pół szklanki zwykłego octu i gorąca woda. Soda i na raz wlewam ocet i wode. na jakiś czas jest spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, jak ja Wam dziękuję! :):):) Bo po prostu brzydziłam się własnej łazienki. :( Kreta nie mam, to ten sposób na później zostawię. Ocet i sodka jest, więc do dzieła! Zaraz to zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunnoo
mi na takie problemy zawsze pomaga kret :) chociaż mozesz sprobowac z goraca wodą z octem :) daj znać jak efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że dam znać. Eksperyment jutro przeprowadzę, bo okazało się, że tego octu mam tylko odrobinę. Kupię też kreta. Jak nie pomoże jedno, to zastosuję drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
mi to wygląda że kolanko pod umywalką nie utrzymuje odpowiedniej ilości wody , w wyniku czego przedziera się zapach z kanalizacji, ustaw prosto kolanko by woda w nim była wyżej niż rurka kanalizacyjna ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret jest dobry
mi np nie raz resztki jedzenia trafia do rury i smierdzi, potraktuje kretem i problem z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Zacznij od odkręcenia odpływu wody z umywalki.tam zbiera się mnóstwo kłaków, które blokują odpływ wody zatrzymują różne inne resztki a te rozkładają się pod wpływem ciepła i po prostu śmierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup do każdego otwory w łazience i w kuchni do zlewozmywaka, po paczce sody oczyszczonej i po pół butelki octu licząc na każdy otwór. Zasypujesz je sodą, potem wlewasz po malutku ocet, to się będzie buzowało, ale o to chodzi, po godzinie , każdy otwór zalewasz wrzątkiem, przynajmniej po litrze. Czynność taką możesz powtarzać. Nie ma skutków ubocznych dla rur i uszczelek jak polecane domestosy i krety . A poza tym jest to system ekologiczny. Ja polecam, stosuję od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasypałam i zalałam. Ale cały zapas sodki i octu w tę jedną umywalkę wlałam. Jest chyba lepiej, smrodu nie czuję. :) Scyzoryku dziękuję za podpowiedź. Następnym razem zrobię jednocześnie do wszystkich otworów i jeszcze wrzątkiem na koniec potraktuję. Wielkie dzięki! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juuuuuhuuuuu.............!!! Nie śmierdzi...........................!!! Wielkie dzięki....................................!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna z bagien
Tylko pamiętajcie o otworach przelewowych. Do nich dobrze jest tez wlać octu i sody. A później porządnie spłukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x K Z
wymień na nową,stara jest niemodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sory, ze odswiezam, ale mam obecnie praktycznie ten sam problem, co zrobic jak smierdzi i probowalem juz czyscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz meza? Pewnie sika do niej codziennie inaczej tego nie wyjasnisz porozmawiaj z nim przekonaj zeby korzystal z toalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam podobne problemy, jak wy wszystkie/wszyscy i zastanawiam się nad wezwaniem do pomocy pogotowia, chyba wykonam telefon do www.firmakanex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Aby zapobiec brzydkim zapachom z umywalki wlać do odpływu 2-3 l wrzącej wody. Wrzątek zabij***akterie i rozpuści resztki mydła. Nie wlewać zimnej wody przez przynajmniej pół godziny. 2. Aby usunąć brzydki zapach z umywalki wsypać do odpływu 2-3 łyżki soli. Po 30 minutach spłukać dużą ilością zimnej wody. 3. Brzydkie zapachy usuwa też sodka kuchenna. Do odpływu wsypać 2 łyżki soli, a po kwadransie wlać litr wrzącej wody z rozpuszczoną w niej łyżką sodki kuchennej. Nie wlewać zimnej wody! Z umywalki skorzystać dopiero po pół godzinie. 4. Nieprzyjemny zapach stęchlizny z kanalizacji i bakterie usunie ocet. Przed wyjściem do pracy wlać bezpośrednio do odpływu 2 litry wrzącej wody i szklankę octu. Po kilku godzinach spłukać ciepłą wodą. Ocet powinien być używany sporadycznie, gdyż może niszczyć metalowe i plastikowe elementy. źródło http://mama-dobra-rada.pl/?p=7365

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×