Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zmartwiona mama ...

Zaciskanie pięści u sześciolatka

Polecane posty

Gość Zmartwiona mama ...

Witam. Mam pewien problem. A właściwie pytanie. Czego objawem może być to, że mój sześcioletni syn ma praktycznie non stop zaciśnięte pięści?? I to niezależnie od sytuacji. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mosfasfsa
wzmożone napięcie mięśniowe. Idź do neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona mama ...
Jezu poważnie?? Dodam, że mój syn ogólnie jest dzieckiem niegrzecznym. Tzn nie słucha się, trzeba powtarzać ze 100 aby wykonał polecenie lub nawet trzeba na niego krzyknąć, jest nerwowy, wszystko musi być po jego myśli a jak nie wpada w złość etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mosfasfsa
napięcie mięśniowe to nie tragedia,moje dzieci to miały i wyszły z tego, ale zdiagnozowane były jako niemowlęta. A jak jego kontakty z rówieśnikami? Jaki miał rozwój psychoruchowy w pierwszych 2-3 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona mama ...
kontakty wydaje mi się, że normalne a rozwija się super nic innego oprócz tych zaciśniętych pięści i niegrzeczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mosfasfsa
wybierz się do neurologa, bo to może być w sumie nawet wzmozone napięcie mięśni samych dłoni, ale trzeba to rozćwiczyć bo będzie miał problemy w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona mama ...
przpomniało mi się, ze jak np pani prowadzi jakąś zabawę w przedszkolu i dzieci stoją w kółeczku to on jak mu ta zabawa nie pasi to zaprzeproszeniem pierniczy i idzie się bawić tym czym chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam rodzinę, gdzie roczna dziewczynka miała ciągle zaciśnięte pięści i to do tego stopnia, że nie można było paluszków rozprostować :( niestety mała miała poważną nerwicę spowodowaną ciągłymi awanturami w domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała magnolia
Wydaje mi się że to na tle nerwowym, zaobserwuj w jakich sytuacjach ma zacisnięte ręce, czy może w samotności tak nie robi albo jak jest z rówieśnikami. Kiedy zaczął mieć zaciśnięte pięści, czy nie macie jakiejś stresującej sytuacji rodzinnej? Na wszelki wypadek idź do neurologa, ale jeśli nic nie wykaże badanie, to radzę się udać do psychologa dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzmożone napięcie mięśniowe
wzmożone napięcie mięśniowe diagnozuje sie u niemowlat a nie u 6 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a psik
w domu wszystko ok. powiem tak, niewiem od kiedy ma tak zaciśnięte dłonie bo jak był mniejszy to zawsze trzymał coś w ręku ( no prawie zawsze). Np ludka z jajka niespodzianki. Jak jest sam to też tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam ostatnio u neurologa z moim niespelna dwulatkiem i w wywiadzie przed badaniem lekarka pytala sie mnie czy maly zaciska piastki... Mysle, ze dobrze by bylo jak bys skonsultowala sie z jakims lekarzem, moze najpierw rodzinnym i zobaczysz co powie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a psik
chyba się przejde do pediatry i zobacze co powie dziękuje za odpowiedzi:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie... nadmierne napięcie mięsniowe diagnozuje sie u niemowlaka... Idź z nim do lekarza i zapytaj, co to może byc. Może to tak popularne ostatnio ADHD? sama mówisz, że trzeba mu 100 razy cos powtarzać, żeby zrozumiał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a psik
ADHD napewno nie bo dziecko z ADHD nie umie się na niczym dłużej skupić. A on potrafi ze trzy godziny klocki lego układać albo dwie godziny rysuje. Także to na pewno nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PEwnie chlopiec mial niezdiagnozowany autyzm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
Dnia 6.01.2018 o 20:35, Gość gość napisał:

PEwnie chlopiec mial niezdiagnozowany autyzm..

Słuszna uwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×