Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

extented

Brutto brutto???

Polecane posty

Witam, dostałam ostatnio umowę z wynagrodzeniem brutto - 2400 zł. Netto powinnam dostać ok 1700 zł./ Dostałam niecałe 1400 zł. W księgowości dowiedziałam się iż jest to brutto brutto, czyli najpierw zostały odprowadzone składki ZUS pracodawcy a potem moje i dlatego tyle zostało. Zasięgnęłam opinii i podobno pracodawca nie ma prawa odjąć dla siebie nic z mojej pensji. A z drugiej strony w pracy powiedzieli mi że tak się robi. Więc już nie wiem, może jest tu osobą która zna się na tym dobrze, czy to ma w ogóle podstawę prawną? Bo szczerze mówiąc bardzo się rozczarowałam przy wypłacie, gdyż wyliczyłam sobie wyższe netto. Zaznaczę tylko iż w umowie nie było żadnej adnotacji o tym iż jest to podwójne brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnn2323ythfhg
no faktycznie pogratulowac ksiegowych....przeciez one pracownikow maja za durniow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to przypadkiem nie była umowa zlecenie? I w tej umowie było napisane, że strony ustalają iż za wykonaną pracę zleceniodawca będzie ponosił koszt 2400,00zł brutto Takie zawiłe sformułowanie i w ten sposób dla zleceniodawcy to będzie 2400,00zł brutto - wliczony ZUS, który on odprowadza, a dla zleceniobiorcy będzie to brutto niecałe 2000,00zł Wiem, że to głupie, ale raz spotkałam się z czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amalettaa
W księgowości dowiedziałam się iż jest to brutto brutto, czyli najpierw zostały odprowadzone składki ZUS pracodawcy a potem moje i dlatego tyle zostało. Ja na twoim miejscu przeszłabym się z tą umowa i RMUA z wypłaty do pip-u. Moim zdaniem walą cię w rogi, pracodawca nie ma prawa odliczyc sobie SWOICH składek od kwoty jaką TY masz brutto na umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksieg kadrowa niedoszla
1738,66 tyle mi wyszlo, ze powinnas dostac. Jakies bezczelne cwane tlumoki z ksiegowosci te baby. Praocdawca im pewnie kazal Cie oszukiwac i te swolocze tak robia. Sprawdz sobie jeszcze na kalkulatorze, ktos Ci tu podsunal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksieg kadrowa niedoszla
nawet jakby calkowity koszt pracodawcy wyniosl 2400 to bys dostala wiecej na reke niz 1400, wiec nawet na tym Cie klamia.... Nie istnieje pojecie brutto brutto i te babska to swietnie wiedza, tylko licza na Twoja niewiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechachachaaa
k.....a "brutto brutto" niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość średnio zorientowana
spotkałam się pierwszy raz z pojęciem podwójne brutto pisząc i realizując projekty unijne i krajowe. Chodzi w tym o to że np. organizacja non-profit nie posiada swoich środków tylko środki z danej dotacji, dlatego zatrudniając do projektu pracownika wpisuje w budżet pensję dla niego odpowiednio powiększoną o koszty które ponosi pracodawca z tytułu zatrudniania pracownika. On sam fizyczni nie ma takich pieniędzy (przyjmując że jest to jakaś biedna organizacja) więc w umowie taki pracownik ma zapisane że od tej pensji są odliczane jego składki i koszty które ponosi pracodawca zatrudniając kogoś. Nie wiem czy to wszystko ma sens, ale jestem pewna na 100% że tak robią organizacje ubiegające się o dotacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesteście bandą folkdojczów
Do debila i kapusia: vvvvvvvvvvvvvvbgnbgb Szanowny Kretynie naucz sie czytać ze zrozumieniem. Nie popiarłem oszustwa , tylko bezmyślność ciemnej masy !!! Zamiast zastanowić się , dowiedzieć i walczyć jak człowiek honoru , wszyscy od razu wzorem Stalina : donieść na wroga !!! A w d_upę to ciebie i tobie podobnych Kretynów ruchają na każdym kroku , a wy stado baranów dajecie się dymać bez zastanowienia. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już...
A tak poza tym to wszystko w porządku z główką? Po cholerę wpieprzacie się w ten wątek skoro piszecie nie na temat? Odnośnie tego brutto brutto to uważam że to jest oszustwo ze strony pracodawcy i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balerinkabaleronika
ja mam na umowie 1900zł i dostaje 1400 na rękę, więc Ciebie rzeczywiście robią w konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już...
A u mnie z główką coraz gorzej , te krokodyle na ścianach takie strasznie żółte , a pan mietek znów zabrał mi klamkę . Chyba się prześpięęęę...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już....
dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem już....
masz rację , ale czy ty też zaliczasz się do zwolenników i czcicieli folksdojczów i bolszewickich donosicieli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlo85
ludzie wy jacyś niekumaci jesteście. A w projektach unijnych to nigdy nikt nie pracował że nie słyszął o brutto brutto? Gdzie wy żyjecie na innym świecie??????? Pracodawca podczas rozmowy z tobą mógł wspomnieć o kwocie brutto brutto i mógł się nawet na taką umawiać. Nikt i nic mu tego nie zabroni! I nie straszcie tu żadną inspekcją pracy bo się tylko ośmieszacie. Jednak to co mówi pracodawca to jedno a umowa to drugie. W umowie bezwględnie powinnaś mieć wpisaną już kwotę brutto (pojedyncze). A z tego wszystkiego na konto dostajesz kwotę netto. Jeśli w umowie masz wpisaną kwotę brutto brutto to wtedy możesz się czepiać. Ale jeśli kwota brutto brutto pojawiła się tylko w trakcie rozmowy to cóż... Trochę to jak podawanie długości męskiego przyrodzenia wliczając w to długość kręgosłupa ale tak niektórzy robią... PS: wiem że odkopuję stary temat ale mało jest info o tej sprawie w necie więc może się komuś w przyszłości to przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaca
ile netto jest z 400polskich zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlo85
a średnio zorientowana jest rzeczywiście średnio zorientowana bo bzdury popisała. W projektach tak się wpisuje: wszystkie koszty czyli łącznie z kosztami pracodawcy. Informacyjnie: brutto brutto stanowi bodajże 117,65% kwoty brutto. Więc można sobie łatwo obliczyć jaka jest kwota brutto i z tego wtedy kwotę netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehrany
Rany, nie obrażajcie ludzi pracujących w rachunkowości, którzy jednak wiedzą, o co chodzi ;/ Kwota BRUTTO BRUTTO jak najbardziej istnieje i jest stosowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folk
Stosowanie pensji brutto brutto jest powszechne przy finansowaniu ze źródeł europejskich. Wszystkie umowy personalne są tak skonstruowane że odciąga się podwójne brutto. A poziom nie których osób tu wypowiadających się poraża tak że szok !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćparobek we własnym kraju
JUZ CZAS WYJSC NA ULICE. Z DOBRYM KIJEM NA ACYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata781
Tutaj http://poradnikpracownika.pl jest świetny portal dla pracowników. Znajduje się tam wiele cennych porad oraz informacji. Dzięki temu wszystko można sobie szybko i bezproblemowo obliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina_Y
Nie rozumiem dokładnie co masz na myśli. Jedyne co mogę Ci poradzić to to, abyś skorzystała z kalkulatora wynagrodzeń, których w sieci nie brak. Jeden z nich można znaleźć chociażby na portalu https://poradnikpracownika.pl/ :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćRenka
Najlepiej mi się liczyło na www.poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam program do faktur https://www.rafsoft.net . Coroczne aktualizacje i wszystko na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×