Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczecińska Mammma

Kiedy wasze dzieci zaczęły przesypiać noce?

Polecane posty

Gość mama_julki__
moja odkąd skończyła 2 miesiące przesypia całe noce.. kładłam ją ok 20 i wstawała ok 7 potem ok 9 znow poszła spać tak do 11.. teraz ma 16miesięcy i idzie spać ok 21-21,30 i wstaje miedzy 8 a 9 :) czasem i pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrtwt
to jak powinno karmić się dziecko? teraz to wszyscy mówią że na żądanie...... kiedy zaczac je odzwyczajać od jedzenia w nocy i jak to robić? zmniejszać ilość karmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie,ze na zadanie,gdy jest malutkie. ale juz takie miesieczne-dwumiesieczne,mozna pomalu przetrzymywac,aby pomalu dojsc do jakichs narmalnych por dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczecińska Mammma
A co sądzicie o takim rozwiązaniu. Jeżeli moje dziecko budzi się 2 razy na karmienie (16 m-cy), żeby nie stosować terapi szokowej: 1 tydzień - pierwsze karmienie normalnie, drugie karmienie rozwodnionym mlekiem - z każdym dniem rozwodnione coraz bardziej 2 tydzień - pierwsze karmienie rozwodnione, drugie karmienie zamiast mleka - woda 3 tydzień - pierwsze karmienie coraz bardziej rozwodnione aż do uzyskania zgody dziecka na podanie wody, zamiast mleka, drugiego karmienia być nie powinno....? Myślicie że to zadziała? Ktoś ma podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 18 miesiecy
Wiesz co, pomyslisz, ze jestem bez serca, ale ja naprawde bym przestala karmic bez zadnych ceregieli, rozcienczania, bawienia sie. jak dziecko sie obudzi podaj wode i czesc. Moze troszke plakac, krecic sie itd. przez kilka nocy, ale w tym wieku naprawde nie ma najmniejszej potrzeby nocnego dokarmiania zdroworozwijajacego sie dziecka. Dziecko w tym wieku je juz normalne obiady, kanapki i inne, a ty sie tak chcesz certolic ;) Ale jak uwazasz, ze tak bedzie lepiej to tak zrob. To ty jestes mama i ja ci moge tylko napisac moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po doświadczenaich z moją młodszą córką też bym sie w takie coś nie bawiła, tylko po prostu z marszu z dnia na dzień przestała jej dawać mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja moja
moja pzrsypiała tak do 6 rana (od około 22) jak skończyła 4 m-ce...także bardzo wcześnie potem zcas się wydłuzył do ok. 7-8 ale nie pamiętam ile wtedy miała z tym u nas nie było problemu poporstu kochane dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała magnolia
Moja miała 8 miesięcy jak przestałam ją karmić w nocy. Wtedy właśnie ją odstawiłam od piersi i przeszła na mm i po prostu dostała ostatni posiłek o godz 19, kąpiel i spać. Jak sie budziła to dawałam wodę, na szczęście u mnie obyło się bez protestów ze strony dziecka. Śniadanie dostaje o 7. czasem się budzi w nocy na picie, a czasem wcale się nie budzi, ma 19 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka z okieneczka
Mi szczena opadła jak byłam u koleżanki... Poszła do kuchni i wraca z butlą, podaje swojemu dziecku do picia (ten musi się położyć, bo inaczej nie pije)wszystko byłoby ok. ale dziecko ma 3 lata.... Nie doprowadźcie do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczecińska Mammma
Nie zgadzam się z wami w sprawie natychmiastowego odstawienia mleka w nocy. Dziecko nie zrozumie co się dzieje. Skoro pije 400 ml łącznie w nocy tzn., że potrzebuje tego. Moim zdaniem należy więc oswoić dziecko z nową sytuacją. Coraz mniej i coraz rzadsze mleczko aż do uzyskania satysfakcjonującej sytuacji. W czy wy zadowoliłybyście się gdyby z dnia na dzień ktoś zabrał wam 2 posiłki?? Łatwiej byłoby wam gdybyście powoli otrzymywały mniejsze porcje i z czasem brak tych 2 posiłków nie byłby zauważalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj jak skonczyl 2 miesiace
zasypia tak ok. 21-22, ok. g. 24 jest budzony na jedzenie (ma teraz 3,5 miesiaca) i spi do ok. 8. budze go na to jedzenie ok. 24 bo malo przybywa na wadze, a tak to pewnei spalby do rana. Taki od urodzenia spioszek i troszke leniuszek :) z czego jestesmy bardzo zadowoleni rzecz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kruszyna ma skonczone 8 tyg i dzis przespala mi cala noc:):):):) Tzn od 23 do 6 rana:) Wiem, ze moze to tylko jednorazowe zdarzenie, ale i tak sie ciesze;) Bo w koncu sie wyspałam!!!!!!!!!!!!:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka z okieneczka
Szczecińska mammma oczywiście jak chcesz przedłużać męczarnie dziecka można stopniowo mu odstawiać jedzenie, ale muślę że t wcale wiele nie pomoże za to wydłuży i poprosu mama zrezygnuje z prób i dalej będzie karmić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka z okieneczka
No ale Ty znasz najlepiej swoje dziecko i wiesz co masz robić, więc się nie przejmuj naszymi radami i działaj tak aby było dobrze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko ; skoncz z karmieniem w nocy, co tego mlekiem mod. Sam cukier,dziecko jak juz ktos napisal moze miec prochnice, tak na marginesie zacznij wprowadzac normalne mleko jesli nie ma przeciwskazan (zaraz posypia sie na mnie gromy he he). Zaraz napiszesz ze latwo sie pisze. Sama to przeszlam Do prawie 9 miesiaca od 3 w nocy mala co raz chciala piers. POtem przeszlam tylko na butle. W nocy nawet do 3 razy. Jak corka miala 15 miesiecy powiedzialam dosc. Najpierw oszukiwalam z mlakiem, dodawalam wody. Potem corka zaczela pic tylko wode. Nastepnie nauczylam samodzielnego zasypiania (tzn pozwalalam jej ryczec dopoki nie zasnela po kilku dniach zalapala). Zaczela przesypiac noce w polowie jakos chyba 16 miesiaca. trwalo to krotko bo kupilam jej dorosle lozeczko jak miala 18 miesiecy. Teraz ma prawie 20 , zasypia sama jak ja siedze jakies 2 metry od lozeczka odwrocona plecami, wie ze nie moze wyjsc z lodka wiec probuje znalezc sobie atrakcje w lozku. Wstaje jeszcze czasem w nocy ale nie pije juz nic MUSISZ dla zdrowia dziecka zaprzestac karmiena w nocy. Bedzie z poczatku ciezko ale naprawde MUSISZ to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczecińska Mammma
DZiewczyny co do zasypiania mojego dziecka - nie mam problemów. Mała jest zawsze odkładana do łóżeczka o stałej porze po wieczornych rytuałach, jak mycie ząbków, zmiana pieluchy przed snem, przytulenie i dobranoc. NIe płacze, nie marudzi, w tle cicho grają kołysanki, któe automatycznie się wyłączają jak skończy się płyta w radiu. Ja siedzę obok, czasem nucę kołysnakę razem z radiem. Czasem trzymam ją za rączkę, czasem pogłaskam po pleckach. Jest super. Ona sie wycisza i szybko zasypia. Nie potrzebuje i nie dostaje mleka przed snem. A co do odstawienia butli w nocy - jak piszecie, znam moje dziecko i wiem, że źle by zareagowała na taki szok. Ona lubi stopniowe zmiany i dobrze się odnajduje. Myślę, że od dziś zacznę wdrażać zmiany i wkrótce przynoszą one rezultaty. Ale dziekuję wam za dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczecińska Mammma
Aha - co do cukru w mleku modyf.... Dementuję. Enfamil, którym karmię małą nie ma samego cukru :) to głównie białko i mnóstwo wytamin i kwasy DHA :) to mleko jest zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izek99999
DO dupeczka z okieneczka szczerze to powiem ci że mylisz sie z tą nadwaga guzik prawda, moja córka ma rok i nawet pediatra zalecił mi karmienie na żądanie a małą od 2 miesiąca karmie mlekiem modyfikowanym i pomimo tego że w dzień bardzo ładnie je i kolacje zjada konkretną budzi sie 2-3 razy w nocy na butle . i wcale nie ma nadwagi. jeśli dajesz dziecku kasze czy coś takiego w tedy tak jest takie prawdopodobieństwo bo mam przykład w rodzinie nikt nie miał nadwagi a dziecko waży 2 razy tyle co powinno. więc na to niema reguły. a takim pisaniem straszysz tylko młode mamy moim zdaniem całkiem nie potrzebnie. no chyba że w holandii naprawde rodzą sie inne dieci ale ja będąc tam bym tego nie powiedziała i co holenderskich pediatrów też sie z tobą nie zgadzam, bo mi powiedzieli dokładnie to samo w polsce co w holandii. więc myśle że powinnaś zmienić lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka przesypia całe noce od 2-3 miesiąca. jest karmiona mm. Oczywiście pomijam fakt, że ząbki jej ciągle wychodzą i czasami się przeziębi, wtedy potrafi się budzić kilka razy w nocy z płaczem. Może rzeczywiście twoje dziecko ma większe zapotrzebowanie i chce jeszcze w nocy jeść. Ale ja bym zastosowała metodę z wodą... jeżeli dziecko prawidłowo się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka przestała się budzić na nocne karmienia jak miała miesiąc ( zasypiała wtedy ok 23 i wstawała po 7 z tego co pamiętam). Nie karmiłam na żądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn przesypia noce od kiedy skończył ( ok. ) 2 miesiące. Zasypia po kąpieli o 20.30 - 21.00. Budzi się około 6-tej rano. Zdarzają się oczywiście wpadki, ale to naprawdę sporadycznie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×