Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość violav

niepokojąca waga i wzrost dwulatka

Polecane posty

Gość violav

ile ważą i mierzą wasze dwulatki? mój synek urodził się z wagą 2900g i 50 cm wzrostu. Na bilansie dwulatka 10,8kg i 84 cm. Co prawda urósł 34cm i przybrał 8 kg ale czy to nie za mało? Jutro idę zrobić mu badania tj. badanie ogólne moczu, krwi, TSH i aspat. Ogólnie zawsze był niejadkiem. A może brak mu hormonu wzrostu? Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cztyli ma 118 cm?
To chyba nie jest mało jak na 2-latka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg siatek
wzrost nieadekwatny do wagi i na odwrót...skonsultuj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama asi
nie masz się czym martwić moja córcia na bilansie dwulatka miała 81cm wzrostu i 11,3kg wagi (wagę urodzeniową miała podobną). Obecnie ma prawie 4 lata i nie wyróżnia się w stosunku do rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja coreczka ma 23 miesiace i wazy 10.3kg i ma ok 84 cm... Zawsze byla drobinka, urodzila sie z waga 3090g i miala 47cm, widac taka juz jej uroda :) Jesli tylko przybiera rownomiernie (choc i tu wiadomo ze dzieci maja takie okresy kiedy przybieraja mniej) to moim zdaniem nie masz sie o co martwic.... male jest piekne ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama asi
waga urodzeniowa- podobna do dziecka autorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 kg?
dużżżżoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki wzrost nieadekwatny do wagi... ludzie, czytajcie ze zrozumieniem : OD URODZENIA urosl 34 cm !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violav
mama asi: mój synek ma dobre wymiary ale właśnie w siatkach centylowych dla dziewczynek:) od zawsze słabo przybierał ale lekarze mówili, że ma taki urok. chce to jednak sprawdzić bo ja i mój mąż jesteśmy wysocy i w rodzinach też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też poza normą
u mnie jest całkiem odwrotnie, mój dwulatek ma 98 cm i waży prawie 17 kg, tylko mój synek kocha jeść urodził się 4250 i 56 cm no i my z mężem tez do kruszynek nie należymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w granicach normy
nie martw sie, jeszcze "wystrzeli", w ogole u chłopców, to sie czasem zdarza, a na porównywanie do rodziców jest jeszcze czas...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violav
po ogólnych badaniach dostanę skierowanie do Prokocimia na szczegółowe badania. Jest wesołym, zdrowym dwulatkiem tylko ta waga i wzrost niepokojące. Czy ktoś robił badania na hormon wzrostu? Jak to wygląda? Nie wiem na które siatki centylowe patrzeć. Na jednych jest na 3 centylu, na innych poniżej 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×