Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość wstyd sie zalogowac

lubisz gotowac i twoje ulubione danie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj to akurat miałam mięsko od teściowej przyszywanej zaraz idę do garów gotować pieczarkową na jutro I POJUTRZE :) a ulubione danie? hmmm kurczak z rożna? chyba tak nie umiem zrobić go w domu, kupuję w Głodnym Króliku - zjadam całego, jeśli ktoś mnie nie powstrzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd sie zalogowac
dziekuje za odpowiedz. kurczaczek z rozna powiadasz .najbardziej smakuja mi kupne juz gotowe, bo sama jak go przyrzadzaam to nie jest taki smaczny i soczysty. nie wiem czym oni go posypuja w sklepie ze jest taki pyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, też nie wiem, jak oni go robią to może być też sprawa rożna - tak sie pocieszam ;) cena takiego kuraka nie jest porażająca, a że mam dwie ulice dalej renomowanego "producenta" , to sobie od czasu do czasu zaszaleję... (każdy mieszkaniec Lublina wie, co to Głodny Królik ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ładne, malutkie pieczareczki, specjalnie do zupy mój facet lubi pieczarki, to dwa i nie uważam, ze pieczarki to coś złego idę, bo nigdy nie ugotuję tej zupy wrócę za... no, jak sie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd sie zalogowac
no ja nie jestem z lublina, ale przypuszczam ze to jakas restauracja albo jadłodajnia. w takim razie i ja ide cos ugotowac🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Jest taka mieszanka przypraw, nazywa się do kurczaka po staropolsku. Jest z chemicznymi syfami, ale pewnie te kupne kurczaki z rożna też są z chemicznymi syfami, więc na jedno wychodzi. Jest bardzo smaczna. Wystarczy posypać kurczaka i wstawić do piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta wyjatkowa pysznosc kurczakow z rozna to jest chyba bardziej zasluga rozna niz przypraw. temperatura, przeplyw powietrza, roznomiernosc opiekania sie calego kurczaka ... w piekarniku tak sie nie da. mi sie szczesliwie trafil w poblizu punkt, gdzie sprzedaja zdrowe kurczaki z rozna (sa male i bez chemicznych przypraw), i nadal maja w sobie ta magie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Magia kurczaka z rożna? No proszę, poezję można znaleźć w najbardziej nietypowych miejscach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wywar się robi :) do pieczarkowej wrzucam zawsze garść grzybów lesnych, np. podgrzybków - dla smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
się zrobił, powyciągałam wszystko, wrzuciłam pieczary i podgrzyby czekam na M jak M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głodny Królik w Lublinie
i Pędzący Królik w Warszawie co z tymi królikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapiekanek to w zasadzie nie robię jak mi coś zostaje, to wolę z tego forszmak sklecić wolę jeść bardziej mokro, to zdrowiej ponoć a zapiekanki to suchocia trochę ;) zupa gotowa, blaty zmyte, można zejść z posterunku siusiu, mycie, Wysokie Obcasy i palulamy, bo koty już mi kwęczą za plecami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna jak królik
ja lubię Głodnego Królika. Swego czasu miałam prawie pod nosem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paciorek to dla paciorkowców a nie dla mnie ;) a forszmak to takie danie-śmietnik, ale zawsze z ogórkiem kiszonym i zielonym groszkiem konserwowym (do tego mięso, jakie zostało, wędliny, warzywa - wszystko w paski/słupki, zalewa się mała ilością wody i dusi wszystko razem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tam chemia do kurczaka
mniam, można zaryzykować :D wiem co ratuje pieczarki, by były takie piękne bielutkie, by nie łapały plamek i chorób, to coś jak formalina, to wylewają w pieczarkarniach, by wytępić choroby pieczarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma to jak pisanie na temat to może jednak ja: dzisiaj piekę rybę na jutro albo smażę, jeszcze nie wiem, ale raczej upiekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A z czym ja podasz
Z ziemniakami I salatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś obierze, to z ziemniakami, jak nie, to z ryżem - mniej roboty surówkę nie wiem jeszcze, jaką, mam szwedzką gotową, albo sałata lodowa z pomidorami, albo same pomidory z cebulka i smietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka I ryz
To takie suche wszystko wyjdzie v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tvn style - wiem co jem - dzisiaj o makaronach - zajrzyjcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ????? Jesteś moją ZIOMALKĄ ???????????? Jak tak to sorry, że ostatnio tak po tobie się przewiozłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jestem, jestem sklerozę mam, juz nic nie pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze Złotego to swego czasu chińszczyznę jadałam, w poprzedniej firmie pokutując ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mam nadzieję , że jak mnie spotkasz w króliku albo gdzieś w Krakowskiej Bramie , to żadna królika kość, w oku mi nie stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem... ale ja juz stara jezdem, niedowidze trochę, to kara może Cię minąć ;) a propos kulinariów, rybę wstawiłam do piekarnika na jutro chociaż została jeszcze zupa i będzie (o zgrozo ;) ) na trzeci dzień została, bo dzisiaj szłam przez Jutrzenki i nie mogłam rzeczonego Głodnego Królika ominąć przecież ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest mój syn przyszywany, tylko syn mojego facet ai jego byłej żony w styczniu skończył 19, jakby to miało dla ciebie jakies szczególne znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×