Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
olenka1985

wybór projektu domu

Polecane posty

witam wszystkich! proszę o Wasze opinie o projekcie domu : ,,dom w werbenach,, ARCHON http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-werbenach/m4497ce9bb36e7 Długo z mężem szukaliśmy projektu, i nie mogliśmy sie na nic zdecydować, ten projekt jest idealny, przynajmniej tak nam sie wydaje, bo nie mamy doświadczenia jeśli chodzi o budownictwo itd. Dlatego proszę o rady i opinie, napewno ktoś ma jakieś spostrzeżenia lub uwagi, a może nawet budowal nten dom. z gory dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Minusy - bardzo drogi dach, wiele płaszczyzn, niepotrzebne balkoniki dodatkowo generują koszty (kto korzysta z balkonu mając ogród?), zdecydowanie za mały salon (chyba, że da sie go połączyć z pokojem), Dość małe pokoiki (jak na dom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salon rzeczywiście jest mały... a co sądzicie o salonie połączonym z kuchnią? zapachy z gotowania, hałas z gotujacego sie czajnika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dwóch lat mam salon połączony z kuchnią i jestem megazadowolona jak ktoś chce ciszy idealnej podczas gotowania, to idzie do swojego pokoju a nie siedzi w salonie i tyle a przynajmniej jak gotuję, to nie siedzę na wygnaniu, tylko jestem ze wszystkimi nie wspominając o gościach - nie muszę latać jak szlona po mieszkaniu między kuchnią i salonem, tylko mam wszystkich na wyciągnięcie ręki i mogę przygotowywać kolejne dania czy choćby nalewać kawę, nie przerywając rozmowy z ludźmi na zapachy - wyciąg i otwarte okno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możliwość przebywania cały czas z rodziną czy gośćmi to rzeczywiście fajne,przynajmniej nie bede siedzieć odizolowana w kuchni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..siedzę na forum budowlanym i ludzie w tym projekcie polikwidowali zbędne okna dachowe i w kuchni lub salonie domek śliczny,zgrabny, energonomiczny, widziałam go... ale to wasze decyzje.. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Mi się nie podoba mała łazienka na dole. Skoro na dole nie ma sypialni (o ile pomieszczenie przeznaczone w projekcie na pracownię nie będzie sypialnią) to nie ma potrzeby robienia tam łazienki z prysznicem. Ta łazienka jest raz mała a dwa pewnie wypadnie od północy. Okno ma zaraz koło wejścia do domu, więc i tak nie będzie mogło być całkiem odsłonięte. Będzie tam ciasno i ciemno. Ja bym tam zrobiła samą toaletę. Balkony na górze z jednej strony powodują, że budowa dachu jest bardziej skomplikowana i droższa, ale za to okna balkonowe dadzą na górze dużo światła i to jest super. Poza tym bardzo miło jest wyjść rano na balkon jeszcze w koszuli nocnej ;-) No i otwarte w lecie okno balkonowe z ładną firanką wygląda po prostu uroczo. Połączenie kuchni z salonem ma swoje zalety i wady, ale ja je bardzo lubię. W tym projekcie salon jest fantastyczny. Może trochę za mało jest miejsca na duży stół, ale w prawie każdym gotowym projekcie do czegoś się można przyczepić. Jest dobrze rozplanowany i jasny. Zastanawiam się, czy na górze nie ma za mało miejsca na szafy z ubraniami. Trzeba pamiętać, że pod skosami wysokie szafy się nie zmieszczą, co pozostawia niewiele dostępnej przestrzeni przy wysokich ścianach. W pokoju numer 4 nie widzę na przykład takiej ściany, pod która zmieściłaby się wysoka szafa na ubrania. W pokoju 8 to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Co to jest za koszt budowy podany na tej stronie? Moim skromnym zdaniem nie da się tego domu wybudować za 350 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Też myślę, że dla rodziny z dziećmi lub planowanymi dziećmi najlepszy jest dom z sypialnią dla "rodziców" i osobną łazienką dla nich na dole. A na górze sypialnie i łazienka dla dzieci. Również z tych powodów o których ktoś już wcześniej pisał - kiedy dzieci się wyniosą będzie można zamykać górę na zimę i oszczędzać na kosztach ogrzewania, które w takim domu są wysokie. Ja mam na dole salon, kuchnię, sypialnię "państwa domu", łazienkę i osobną ubikację, plus graciarnio-kotłownio-pralnio-podobne pomieszczenia. A na górze 3 sypialnie, łazienkę, ubikację, garderobę i duży hol na środku całej góry, w którym odbywają się "wspólne zabawy". Taki rozkład pomieszczeń sprawdza się znakomicie. Młodsze pokolenie ma swoją przestrzeń, a w starszym wieku więcej prywatności, a my więcej swobody na dole. Mam tylko za mało miejsca na różne graty, nie planuje się tego przy przeprowadzce do domu z mieszkania. Przydałaby mi się piwnica albo strych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny domek, ale stan użytkowy będzie trochę kosztować jak kogo stać warto, jak nie to są prostsze projekty np. Z Prostszy dachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ogrzewania moja rodzinka za miastem robiła to samo nie grzała w ogóle piętra dla oszczędności, teraz na piętrze straszą spękane mury i sypiący się tynk, na szczęście grzyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowując nie buduje się czegoś z czego się nie będzie korzystać, mało oszczędne i opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pewno pko bp
cudowne domki. ja mam zakupiony projekt, pozałatwiane świstki na przyłącza i pozwolenie na budowę podpisane.. co z tego, jak wszystko szlag trafił i nie będzie mojego wymarzonego domku.. może za 20 lat. wyć się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edhuwdhewu
ladny dom i nie sluchaj innych ze to dla bogatych,ze dach duzo kosztuje i balkoniki niepotrzebne.Prawda jest taka ze taki dom jak ktos tam wkleil bez balkonikow jest po prostu ochydny.I co z tego ze tanszy jak wogole nie cieszy. Przynajmniej mnie by wogole nie cieszylo ze mieszkam w takim kwadracioku.Dom to inwestycja na cale zycie i wybuduj sobie drozszy a taki ktory ci sie podoba i bedziesz dumna ze go masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edhuwdhewu
ps jedyne co jest nie tak w tym domu to to ze na gorze jest tylko jedna lazienka.Mamy bardzo podobny domek,tez jest jedna lazienka i wieczna wojna o nia z bratem i mama.Wlasciwie to przenioslam sie na dol bo tam jest prysznic.Moze pomysl o tym wczesniej i jakos wykombinuj druga lazienke dla dzieciakow a jedna przy sypialni tylko dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pewno pko bp
trochę to głupie, co napisałaś, ze wcale nie cieszyłabyś się mieszkając w zwykłym kwadracioku... czyli co, byłabyś wiecznie nieszczęśliwa, sory, ale to idiotyczne myślenie. ważne, że jest dom. jak ktoś ma więcej pieniędzy, to niech buduje sobie domy nawet z dziesięcioma balkonami, ale dlaczego ktoś miałby by mniej szczęśliwy, jeżeli ma tylko taras? powalające myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
projektu idealnego nie znajdziesz - w kazdym beda jakies minusy. skoro ten Wam odpowiada to nad czym sie zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady. jak chodzi o kasę, to raczej zawsze na coś bedzie mało. Myśle ze 350000 starczy na tyle zeby zamieszkac, moze wszystkich mebli jeszcze nie bedzie, ale zamieszkać bedzie sie dało. Balkony wyglądają super,,wolę dopłacić niż mieszkać w ,,kurniku,, ale faktycznie dwa okna z boku trzeba bedzie zlikwidować, i chyba zrobimy tylko jedno wyjście na taras, a drugie po prosru bedzie okno. Myślimy jeszcze o poszerzeniu garażu o metr-wciąż bedzie jedno miejsce, ale przynajmniej bedie łatwiej wysiąśc z samochodu, no i wjechać do garażu, a nie mając po 10cm od lusterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oleńki
powiedz mi, proszę, skąd weźmiecie te 350 tys? ja nie mam na to najmniejszych szans. dla mnie to kwota niewyobrażalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krótko mówiąc -zarobiliśmy pracując ostatnie 6 lat za granicą. a moze ktoś wie, czy takie zmiany jak zamurowanie okien trzeba zglaszać architektowi, i zmieniać oficjalnie w projekcie, czy po prostu powiedzieć murarzowi o co nam chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oleńki
za granicą, to rozumiem. bo w Polsce to chyba nierealne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. najwazniejsze żeby się projekt wam podobał i nie znaczenia co inni powiedzą:) Przecież Ty bedziesz w tym domku mieszkała:) Co prawda dach bedzie mega drogi ale to tylko taki minus:) My zdecydowaliśmy się na taki domek: http://pprojekt.pl/projekt283-promyczek.html Szukając projektu chcieliśmy dom z prostym dachem-przede wszystkim ze względów finansowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okna można likwidować,ścianki działowe przesuwać ale jeśli poszerzasz garaż, to płacisz za zmiany projektu, bo leci zmiana całego dachu, fundamentów na tych str. z projektem wejdż, tam są porady ,c o zawiera projekt i jakie zmiany obejmuje a nie wolisz domu z podwójnym garażem? bo za te zmiany słono zapłacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się nad tym domkiem już drugi miesiąc tańszy w budowie i utrzymaniu, mnie 1 balkon w zupełności wystarczy siedzę na forum budowlanym i wiele osób ten dom zbudowało,są zadowoleni, z tego co podają koszt 350000 oczywiście kilka okien zlikwiduję,b o zbyteczne i dolną łazienkę powiększę http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-winorosli-2/m400b96380ccd9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chodi o dom w winoriśli 2 to nie podoba mi sie przód- jest nieefektown za to tył domu ok. a kamyczek -brak garażu i poddasza go dyskwalifikuje jak dla mnie, ale na pewno koszt budowy jest rownowartością ceny mieszkania w bloku, więc lepiej mieć nawet mały dom ale na swoim kawałku ziemi a nie mieszkanie w wiżowcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×