Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
olenka1985

czy warto otworzyć kantor?

Polecane posty

Gość gosku
o ile to będzie dobry kantor - uczciwy i rzetelny to tak. ja sama wolę wymieniać walutę w takich kantorach jak ergokantor lub innych bo wiem, że nie zapłacę prowizji. W stacjonarnych niestety coraz mniej się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby otworzyć kantor stacjonarny trzeba mieć spory kapitał. Nie oszukujmy się - dobra lokalizacja kosztuje. Dlatego zastanawiam się nad otwarciem kantoru w internecie - mam dojście do dobrego sposobu na marketing. Czy ktoś może polecić mi jakieś oprogramowanie do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaufałem Pewnemu Kantorowi i się nie zawiodłem. Najlepszy spread i najkorzystniejsze warunki na rynku ma Pewny Kantor. Korzystam z jego usług już któryś raz z kolei i za każdym razem na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgar
Wydaje mi się, że nie ma sensu ponieważ są w sieci rewelacyjne kantory, które trudno przebić. Np fajny kurs walut i rewelacyjne warunki wymiany są w http://www.trejdoo.com/analizy/kursy-walut/eur-gbp/ , tutaj akurat macie analizę najpopularniejszych kursów. Internetowa wymiana waluty to jak najbardziej trafiona opcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś znajdzie lepszy Spread niż www.Nkantor.com stawiam flaszkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wędkarz88
Jak ma się duży wkład finansowy, to może i warto, ale mam na myśli internetowy, w inny bym nie zainwestował. Chociaż byłoby przebić konkurencję, a trudno dać lepsze ceny niż np. Pluskantor.pl. Taniej chyba nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia123
Obecnie jest bardzo duża konkurencja, bo są też kantory internetowe. Sama korzystam i mogę polecić www.kantory-plus.pl jakby ktoś potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kantorów jest tyle, że pewnie konkurencja mogłaby taki biznes dobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finansista
Z tego co wiem, to sieć kantorów kantorr.pl oferuję najlepsze warunki współpracy dla osób chcących otworzyć kantor wymiany walut. Ponoć ich stacjonarne kantory osiągają najwyższe zyski w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam prowadzę kantor i żyję bardzo dobrze. konkurencja jest w każdej branży. W mojej również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A długo działasz w branży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na internetowy kantor, żeby to sprawnie działało trzeba mieć minimum z 1 milion. Wiadomo, że im więcej tym lepiej. Jest bardzo duża konkurencja. Trzeba wydać sporo pieniędzy na reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na stacjonarny kantor potrzeba 100000 tyś. zł., więc internetowy odpada. Z 10 tyś na miesiąc lekko można wyciągnąć...z tego co tutaj piszą, to ponoć kantorr.pl oferuje franczyzę na dobrych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajomy_z_kantoru
Człowieku widać, że tylko jesteś tutaj, aby reklamować badziewną stronę kantorr.pl Ja korzystam z innej i mam dużo lepsze kursy. W ogóle nie wiesz o czym piszesz i z działalnością kantorową nie miałeś nic wspólnego. 100 tysięcy to drobne. Wystarczy jeden klient z 20 tys. euro i już masz z kasy ponad 80 ty. zł i Zostaję Ci raptem nie całe 20 ty. zł. Nie bądź śmieszny pisząc, że 10 tys. na miesiąc można wyciągnąć haha. Na prawdę jak ktoś potrafi liczyć to sam sprawdzi ile można zarobić. Za te 100 000 to ewentualnie mógłbyś porządnie wyposażyć kantor. Nie wspominam o biznesie w centrum handlowym bo w każdym większym mieście sama dzierżawa kosztuje kilka tysięcy. Dla zdrowo myślących ludzi mogę powiedzieć, że otwierając kantor na sam kapitał w gotówce minimum trzeba mieć 500 000 zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pekado
Czy ja wiem? Kantory stacjonarne też zaczynają szaleć z marżami. Wprawie pierwszy raz mieliśmy taką sytuację, ale jechaliśmy A4 i na jakiejś wiosce wymienialiśmy kasę na euro, to się nazywało - Kantory Plus. Nie wiem czemu, ale mieli spread równy pół grosza, a waluta kosztowała mniej niż na necie. Podejrzewam, że przy takiej marży nie jest łatwo o wypracowanie sensownego zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO: Znajomy_z_kantoru Po Twojej agresywnej wypowiedzi każdy inteligentny człowiek domyśli się, że coś Cię mocno zabolało, że jest taki podmiot jak kantorr.pl na rynku. Dlaczego kogoś obrażasz? Dlaczego piszesz nieprawdę? Jesteś z konkurencji? Używasz słów typu "badziewie"??? Myślałeś głową jak używałeś tak prymitywnych słów w swojej wypowiedzi??? Nigdy nie miałeś kantoru ( piszesz, że korzystasz z usług innego kantoru) a sypiesz cyframi jakbyś był specjalistą w tej branży. Wiesz o tym, że nikt do Ciebie nie przyjdzie z 20 tyś. euro, bo taka transakcja musi być zgłoszona do NBP i poddana ewentualnej kontroli??? Kowalski dokonując wymiany takiej kwoty w kantorze musi wtedy się wylegitymować. Nikt tego robić nie chce,więc przychodzą ze zdecydowanie mniejszymi kwotami. Mógłbym godzinami obalać Twoje wulgaryzymy, bo widać gołym okiem, że jesteś zwykłym pieniaczem który nie ma zielonego pojęcia o branży. Za to zazdrośc***ięknej strony www.kantorr.pl, która przez wielu specjalistów jest uznawana za najlepszą stronę kantoru w Polsce. Takie są fakty agresywny człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajomy_z_kantoru
Nie jestem wcale agresywny. Po prostu piszesz głupoty na internecie a ludzie zastanawiający się nad taką działalnością czytają takie posty jak np. Twój. Jak bym był z konkurencji to na pewno podał bym nazwę lepszego kantoru od tego Twojego ukochanego kanorr.pl. Widać, że albo jesteś właścicielem tej strony, albo płacą Ci za reklamę. Myślisz, że nie ma firm wymieniających powyżej 15 000 euro? To, że jest obowiązek zgłaszania takich transakcji do GIIF nie oznacza, że za każdym razem będziesz mieć kontrole. Tak czy siak i tak kantor stacjonarny podlega pod NBP i może w każdej chwili mieć kontrole obracając nawet tylko ludzi, którzy nie przynoszą więcej jak 1000 euro. Jak bym nie miał pojęcia to nie tracił bym czasu na pisanie postu tutaj, ale aż razi w oczy jak widzę wypowiedzi takie jak np. Twoja. Następnym razem wypowiadaj się jak coś gdzieś słyszałeś. Tak jak PEKADO napisał, że marże kantorów stacjonarnych zaczynają być mniejsze, więc na chłopski rozum można policzyć ile waluty trzeba na wymieniać żeby coś zarobić. Oprócz czystego zarobku musisz opłacić ZUS, lokal. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Etatowcu, siedź dupą na krześle i się nie odzywaj. Boli Cię, że ktoś może zarabiać duże pieniądze a Ty jesteś zwykłym tchórzem i jedyne na co Cię stać to dołowanie innych, że koszty, że się nie opłaca, że nie warto..... Pamiętaj pieniaczu, że w Polsce działa ponad 4000 kantorów i jakoś wszystkie dobrze sobie radzą. Gdyby Polska była zarządzana przez takich baranów jak Ty, to dawno bylibyśmy drugą Mołdawią! Jedyne na co Cię stać, to na rzucanie tymi idiotycznymi wyliczeniami wyssanymi z palca. Pieniacz nigdy nawet nie był za ladą kantoru jeden dzień i ma czelność wypowiadać się o rentowności takiego biznesu. Jezu..... za co Polska każe nas takimi idiotami, zazdrośnikami i błaznami....Oby tacy jak najszybciej wymarli.....Biedota zazdrosna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajomy_z_kantoru
Po pierwsze to mam własną działalność i prowadziłem kantor stacjonarny dość długo. Wypowiedziałem się jak finansowo trzeba być ustawionym, aby myśleć o tego typu biznesie. Nie jestem tutaj aby kłócić się z kimś lub wyzywać. Niektóre wpisy raziły w oczy, dlatego zabrałem głos w dyskusji. Ostatnie parę słów z Twojej wypowiedzi określa Ciebie kim na prawdę jesteś. I kto tu jest agresywny? Podsumowując temat otworzenia kantoru stacjonarnego z gotówką w granicach 100 000 zł życzę powodzenia. Maksymalnie wróżę pół roku takiej działalności. Chyba, że ktoś skupia się na obracaniu jedną walutą np. przy granicy z Rosją tylko rublami to może starczy... "Wejście" na granicę gdzie jest konkurencja "kosztuje" Pozdrawiam wszystkich normalnych zdrowo myślących ludzi. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam sieć kantorów stacjonarnych, która ma dobre kursy. Nazywa się Kantory Plus, oni działają w okolicach trasy A4. Są w różnych miejscach. I okazuje się, że można mieć stacjonarnie spread poniżej połowy grosza, można mieć dobrą cenę waluty. A walutę można rezerwować online, no i online sprawdza się też kurs. Jeśli jedziecie obok jakiegoś kantoru z tej sieci to sprawdźcie koniecznie aktualny kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam wymianę waluty online na Nordiqa.com oraz dobrykantor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magneto1021930
Wydaje mi się, że otwarcie kantoru w dzisiejszych czasach jest dość ryzykownym pomysłem. Ilość dostępnych placówek oraz kantorów internetowych jest naprawdę spora, dlatego ciężko byłoby się przebić. Sporo ludzi wymienia dość niewielkie kwoty – w dużej liczbie przypadków, są to wymiany spowodowane wyjazdem na wakacje. Wybierają wtedy kantory które są najbliżej ich miejsca zamieszkania lub te internetowe, które są bardzo wygodne w użyciu. Jeżeli mimo to zdecydujecie się na ten krok, to polecam otworzyć jego internetową wersję. Dobrym pomysłem byłoby zastosowanie outsourcingu w postaci biura wirtualnego. Dzięki temu znacznie obniżysz koszty nie tylko lokalowe, ale również związane z zatrudnieniem pracowników. Pamiętaj również, że rejestrując firmę lub zmieniając jej adres, musisz takie informacje przekazać do odpowiednich placówek. Od siebie mogę polecić ci bardzo ciekawy artykuł - https://www.biznesowi.pl/zmiana-adresu-firmy-zobacz-jakie-masz-obowiazki/ w którym znajdziesz kilka ważnych informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To raczej trudny biznes. Czemu? Warunki. Kantory internetowe wymusiły zmianę polityki. Ale patrząc np. na kantor w mojej okolicy, zresztą na całą sieć kantorów przy A4 - Kantory Plus, to można normalnie działać przy bardzo niskich kurach. A tam mają spread równy 0,5 grosza dla euro. Coś takiego nie widuję nawet internetowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta333
Pierwszym kantorem jaki powstał był Cinkciarz.pl i to on jest liderem w branży. Ostatnio nawet przekształcił się z kantoru na portal finansowy, bo tego od niego wymaga rynek. Konkurencja jest spora, mimo, że nie łatwo otworzyć kantor bo trzeba mieć różnego rodzaju pozwolenia i zezwolenia od Prezesa Banku Narodowego itp. to kantory wyrastają jak "grzyby po deszczu". W tym biznesie możliwość zdobycia klientów jest manewrowanie cena kursów walut, ale przy takiej konkurencji wcale to nie będzie łatwe, by wyjść na swoje i inwestycja się zwróciła. Ja bym jednak nie ryzykowała, bo konkurowanie z takim Cinkciarzem to na prawdę spore ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
Myślę,że warto otworzyć swój kantor. Wymagania jakie są stawiane przyszłym właścicielom to niekaralność, przynajmniej rok pracy w banku przy transakcjach walutowych oraz ukończenie szkolenia z zakresu działalności kantorów. Ciekawy wpis znalazłam na blogu pewnej dziewczyny ->http://komunikacjarynkowa.pl/kantor-sposob-na-biznes/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie warto otwierać stacjonarnego kantoru. Obroty placówek teraz spadły, bo mamy też kantory internetowe i spora część klientów się do nich przeniosła. Ja sama też- do pluskantor.pl. Nigdzie na mieście nie spotkałam tak niskiego spreadu jak tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie bez dostatecznej wiedzy w takim temacie. Ja mogę powiedzieć, że korzystam z kantorów, ale tych w internecie. Kantor, jak chociażby ten https://ekantor.pl/ zapewnia szybką wymianę, wygodę, bo nawet nie wychodzę z domu i oszczędność. Wiadomo, że kantory w sieci są tańsze, niż te na mieście. Co ważne na każde nasze pytanie odpowiedzą osoby z BOK, które działa całą dobę, co dla klientów jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×