Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paulapaulala

krewetki - pilne

Polecane posty

Gość paulapaulala

Witam, kupiłam dziś krewetki - chce zrobić na kolacje smażone. Obecnie sa zamrożone - czy mam je rozmrozić? czy ugotować przed smażeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz ich gotowac przed smazeniem ani rozmrazac.Rozgrzej patelnie,wrzuc krewetki i podsmazaj przez pare minut co chwile mieszajac.Oczywiscie w miedzyczasie mozesz je doprawic,lub smazyc bez doprawiania a potem podac z jakims sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaulala
:* bardzo Ci dziękuje :) A z czym takie smażone podajesz? z jakimś pieczywem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehheee
smaz na masle dodak klika przecismietych przez praske zabkow czosnku podlej bialym winem posyp pietruszka pokrop sokiem z cytryny daj swieza bagietka kocia pisala jak robic krewetki robilam w g niej pyszota wyszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy one są różowe?
Czy szare? Jak różowe to wrzuć na moment na patelnię, jak za długo będziesz obrabiać, to będą twarde i niedobre. Jak szare, to znaczy że surowe, to możesz robić ciut dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz tez je rozmrozic,przyprawic,posypac delikatnie maka i smazyc na glebszym oleju.Lub usmazyc w ciescie nalesnikowym-kokosowym.Sposobow przyzadzania krewetek jest duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krewetki koniecznie przed smazeniem rozmrozic, i osuszyc pozbywajac sie nadmiaru wody... na oliwie oliwek z czosnkiem i ziolami, na bardzo goracej pateli przez 2 -3 minuty smazyc, im krocej tym lpeiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaulala
Są różowe :) chyba już bez pancerzyków :) usmażę na maśle, tak jak piszecie. Bardzo dziękuje raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadaf
Garnek z wodą -5cm. Na to miska metalowa, w niej krewetki pod przykrywką. Kiedy woda zacznie wrzeć wrzuć krewetki do miski.Gotuj 5min. Później obsmaz krótko na maśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaakkkk aha
dadaf, idealny przepis na gumowatą niezjadliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadaf
ups-a ja tak robię, przepis z książki kucharskiej wobec powyższego spróbuję od razu smażyć, może będą lepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na masle smaz kilka minut, do tego czosnek przecisniety przez praske, pietruszka, platki chilli albo sproszkowana papryka, na koniec dodac kila kropli cytryny, odrobine soli i pieprzu do smaku. im wieksze kreweti tym smaczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmronone surowe osuszone krewetki podsmazan lekko i krotko na oliwie z odrobina masla i przyprawami: sol, wiorki ostrej papryki, krazki czarnych oliwek (albo wersja przypraw na ziolowo/czosnkowo, roznie mozna) albo szalotka, cytryna i kapary ... troche swiezej zieleninki - bazylia, szypior, pietruszka ... po 2-3 minutach krewetki sa juz gotowe, wtedy podlewam gesta slodka smietanka i w zaleznosci od humoru dosypuje lub nie troche startego parmezanu. i taki sos na makaron lub makaron wymieszany ze swiezymi listkami szpinaku (listki pod wplywem temperatury i wilgoci zwiedna nieco, nie trzeba ich osobno gotowac ani nic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety nigdy nie robiłam krewetek bo zawsze je zamawiam. Jest to znacznie łatwiejszy i szybszy sposób. Najcześciej zamawiam w Krakowie z Hurry Up Shrimp i one tam są bardzo dobre, chyba najlepsze jakie jadałam w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×