Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość berbuan

Zatrudnilam kobiete a zaraz sie okazalo ze jest w ciazy

Polecane posty

Gość berbuan

Pracuje u mnie trzeci tydzien i wlasnie mi pokazala ze jest w 13 tyg.ciazy ,ma umowe na 3 miesiace okresu probnego ,oznajmila ze pojdzie na zwolnienie do konca ciazy....wiem ze nie moge jej zwolnic ale co dalej czy przez te 3 miesiace bede za nia placic skladki i pensje czy jak to jest jak pojdzie na zwolnienie od zaraz? zdenerwowalam sie bo nie dosc ze cienko przede to jeszcze to....nie wiem czy nie zamkne dzialanosci nim ona pojdzie na macierzynski , nosze sie z tym zamiarem.....co wtedy z ta kobieta jesli zwine dzialalnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huskwarna
jeśli pójdize na zwolnienie na te przynajmniej 3 miesiace to ty płacisz tylko za pierwszy miesiac - za resztę ZUS . A swoja drogą , skoro tak cienko przędziesz to po co ci pracownik ? co to za branża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie, powiedz, że to nieprawda
teraz pracodawca nie płaci pierwszego miesiąca na L4, tylko krócej. zmieniły się przepisy. Tak więc ZUS Szybko przejmie Twoje obowiązki płacenia tej kobiecie. swoją drogą - niezła kombinatorka i szuja z tej babki!! Wspołczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznzzzzzzzzzz
co za pizda z tej babki to sa jednak swinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznzzzzzzzzzz
pracodawcy maja za sowje ztrudniajac mlode laski ja mam40 stke w ciazy juz nie bede bo dwojke dzieci mam, wiec jestem leposza kandydatka no ale coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin D.Dyr. Regionalny OVB
Młodą to se można podupczyć dodatkowo gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteor 1200
Typowe, Pracodawcy kombinuja ale pracownicy nie zostają dłużni... takie czasy. Teoretycznie jak jest zdrowa to dlaczego idzie na zwolnienia to inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
dlaczego zatrudniam choc slabo mi idzie ? bo sama bym nie dala rady stac w sklepie od switu do wieczora,sklep ma chyba slaba lokalizacje mimo ze na nowym osiedlu ludzie jednak wola wsadzic tylek w samochod i pojechac do marketow,byc moze znajde inne miejsce i sei przeniose albo zamkne ale jeszcze zobacze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huskwarna
a mozę to że słabo ci idzie to nie kwestia lokalizacji - bo trudno mi uwierzyć ,zeby komuś chciało sie po kilo cukru do marketu jechać - ale np . masz braki a w asortymencie ,za wysokie ceny , za krótko maszo twarte ? . może działasz od niedawna i jeszcze ludzie sie do ciebie nie przekonali ? a zmknięcie czy nawet przenosiny to nie jest łatw sprawa - wiem coś o tym - stracisz kupę kasy -a czy coś zyskasz , mocno ryzykowne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
nie jest to malolata tylko kobieta po 30tce ma juz dziecko...no sobie wykombinowala :(....no dobra jesli ona pojdzie na zwolnienie to przejmie ja ZUS po 1 miesiacu ale bedzie ona dalej moim pracownikiem to skladki bede musiala odprowadzac mimo ze ona nie bedzie w pracy tylko na zwolnieniu czy nie bede placic..wiem ze sie dowiem od ksiegowej wszystkiego tylko ze jest na urlopie a ja juz chce wiedziec co mnie czeka bo sie troche dobilam tym faktem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwret
do szznnn - sama świnio byś tak zrobiła jakbyś była młoda, nie rób sobie reklamy, nie dość że stara to i głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korici omorfi
Była w ciazy jak przyszła do roboty , heee i dobrze a co bez niczego miała zostac?? wiesz nie płacz bo pewnie dałas je i ta najnizsza na umowie to zaden to wydatek!to co ja zrobiłam to bylo mistrzostwo, sluchajcie, poszłam do firm na zlecenie wiedzac ze w ciazy jestem:) poslizywalam sie w dupe wchodziłam dali mi na 3 miechy:) mysle ok jest w razie czego , zostanie mi do porodu przedłuzona i potem maciezynski... usmiechala sie dali mi 2500 netto.. ale mysle sobie.. hmmm zadziałaj:)poszłam d prezesa ze z mieszkania tesciowa nas wyjbała. i niemam sie gdzie podziac itp. zaplakana niby,z epotrzebuje zwolnienia na kilka dni:) a on-a czemu pani swego nie kupi, a ja zeumowy nie mam:) a on -Pani joasiu nastepn a pani dostanie na czas nieokreslony i bank da pani kredyt:) i dam pani pensie 3netto na papierku:) heee. dostalam umowe poszłam zaraz na drugi dzien na l4, dostawalam co miesiac 100! i twraz siedze na wychowawczym , bo moge ok 3l:) a tam nie wracam bo hujowe klimaty był.. tak sie działa kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
huskwarna masz racje dlatego mam nadzieje ze sie jeszcze rozkreci, sklep dziala od pol roku moze przez ta zime slabiej jest a na wiosne ludzie wiecej beda na nogach sie poruszac niz autami ,towaru mogloby byc wiecej to prada ale nie jest zle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiskaaaa
płacisz 33 dni normalna wypłata i zusy, a pozniej płaci zus aż do porodu, gdy urodzi umowa o pracę wygasa i zus płaci macierzyński, jedyne co Ty na tym stracisz to te 33 dni za które musisz zapłacić - no i masz pracownika na stanie, ale bez żadnych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
do tej powyzej sie odnosic nie bede...... jesli tylko miesiac bede miala te Pania na glowie to jeszcze przezyje i zle jej nie zycze ,takie czasy ze sie kombinuje,ja bym tak nie umiala no ale to jest jakis sposob ,wiem ze kobiety w ciazy tak robia,niestety ryzyko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
lissiska czyli jak ja ZUS przejmie po tych 33 dnaich to ja juz kosztow nie mam? ufff! to by mi ulzylo ,bo wydawalo mi sie ze az 3 miesiace tego okresu probnego bede musiala jej placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiyam
korici omorfi cos sciemniasz...no i kokosow nie zbilas skoor tylko 100 zl dostawalas a wychowawczy przeciez jest nieplatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancymo-nka
ja z innej beczki czy zwolnienie lekarskie w ciazy jest platne 100% czy mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiskaaaa
nie masz kosztów, zus wypłaca chorobowe aż do porodu Ty masz tylko pracownika w ewidencji, wykazujesz go w deklaracjach itd ale to już działka księgowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
lisisska jestes pewna? :D a wiesz moze gdzie monza o tym przeczytac...ale juz mi lzej na duszy jak to napisalas :D dziekuje Ci bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korici omorfi
ale ja mam tez zielone papiery o czym nie wspomniałam cholera , kto znowu zabrał te klamkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniły się przepisy!! pracodawca nie płaci już 33 dni - tylko około dwóch tygodni - nie wiem dokładnie co do dnia, ale jest tak na pewno, bo mój tata poszedł teraz na L4 i takie informacje uzyskał w ZUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa, doczytałam: przepraszam za zamieszanie: 33 dni lub 15 dni płaci pracodawca, potem ZUS (w zalezności od wieku pracownika; dla 50-latka - 14 dni). Zasiłek chorobowy i wynagrodzenie chorobowe zawsze wynoszą 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aks
tak, nie wiem o zmianach, o których tu ktoś pisał, ale jeszcze w tamtym roku przez pierwsze 33 dni płacił pracodawca, później zus, Ty nie ponosisz w związku z tym żadnych kosztów. I myslę, że po wygaśnięciu umowy nie musisz jej przedłużać (ale takiej sytuacji nie miałam) Miałam w 2010 pracownicę, która była 154 dni na urlopie macierzyńskim, 104 na zwolnieniu po macierzynskim i 42 dni na wypoczynkowym- napracowała się... I aż się nóż w kieszeni otwiera jak to pracodawcy wyzyskują... Ale mam już ją z głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiskaaaa
zapewne Twój tata jest w wieku powyżej 50 rż więc jego dotyczą inne przepisy, a pani w ciąży nie ma raczej 50 lat -nie pisz jak nie wiesz. a przepisy możesz sprawdzić w Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych i rozporządzeniach, wszystko na stronie zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim wypadku
umowa na okres próby rozwiązuje się po okresie na który została zawarta. Jeżeli jednak rozwiązanie umowy na okres próbny przypada po ukończeniu 3 miesiąca ciąży to umowa przedłuża sie do dnia porodu. Jeżeli będzie na zwolnieniu lekarskim to ZUS-u nie opłacasz. Z dniem porodu rozwiązujesz umowę o pracę i nie masz żadnych zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiskaaaa
zasiłek chorobowy dla kobiety w ciąży jest 100% a nie 80% więc już nie mieszaj - dla autorki oznacza to, że musi normalnie zapłacić 100% wypłaty za te 33 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bys była ok , to bys dziewczynie umowe zmieniła , żeby miała świadczenia po porodzie i tak za to nie bedziesz płącić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiskaaaa
ale o jakich Ty świdaczeniach piszesz teneryffaa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisiska: sprawdziłam, sprostowałam więc nie wiem dlaczego się czepiasz.. i każdy wie, ze chorobowe dla kobiet w ciązy to 100%, więc nie wiem skąd Twoje oburzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×