Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość berbuan

Zatrudnilam kobiete a zaraz sie okazalo ze jest w ciazy

Polecane posty

Gość rany julekk
to juz bylo przegiecie,ale ja wierze ze zlo wraca do czlowieka podwojnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
no i poszla kobieta na zwolnienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nsosksks
ja bym na te suke doniosla to jest chastwo bo ty masz problemy nawet jesli tylko miesiac to jets kurwa a nei kobieta boze w tyl kraju zsame pojeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no zesz....
co jej da ze doniesie...niby co powie,ze kobieta jest w ciazy i co jej ZUS zrobi? ta powie w ZUSIe ze dopiero co sie zorientowala ze jest w ciazy,ze nie wiedziala zatrudniajac sie o ciazy...nic jej nie zrobia......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ujakajajaja
jasne przez 13 tygosni ciazy nie wiedziala ze w ciąży a od razu jak umowe podpisala juz wie i ma zwolneinie takimi osobami powienen sie zus zajmowac ja np po operacji bylam dwa razy na komisji a pracowac fuzycznei nie moglam, nie wspomne ze 80% sie dostaje po oepracji a bedac w ciazy 100 no i to jest sprawiedliwosc? Zeby nei bylo , mam trojek dzeici wiec wiem co pisze, w ciazach pracowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffre34
i tak sie robo z wami, pod stołem płaca , a najnizsza jej dała i tak.dobrze ze laska na pampersy chociaz bedzie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zajebisty jarmark
zrobiliście se z dópianego tematu bazar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem teraz nawychowawczym
i pracodawca nic nie placi, placi zus ty jedynie no na poczatku jak ktos juz wspominal ale krotki okres, jedynie jak po macierzynskim lub wychowawczym bedzie chciala wrocic to musisz ja przyjac ale chyba juz po 3 miesiacach mozesz dalej zwolnic...no chyba ze znow zajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a swoja droga mozesz doniesc
myla sie wyszscy mowic a co jej zus zrobi, a wlasnie ze moze. Moja siostra cioteczna zatrudnila sie u mnie w firmie na poczatku listopada a juz na zwolnienie poszla 15 stycznie nawet wiecej pracowala niz ta twoja pracownica ale zus wzywal mnie do wyjasnienia, czy wiedzialam ze jest w ciazy, pytal o jej kwalifikacje itp takze spokojnie mozesz doniesc ale w sumie kazdy gada ze chamka z tamtej baby no ale moze nie miala wyjscia przeciez pracodawca nie ponosi zadnych kosztow no jedynie te pierwsze dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssssssssssssss
Gość a tak --zapytam
do >>>a swoja droga mozesz doniesc i co mowilas na tej komisji ze nie wiedzialas ze tamta jest w ciazy czy ze wiedzialas? ale Ty chyba nie donioslas na nia tylko ot tak losowo Cie wezwali? mowilas ze to ktos z rodziny to chyba wiedzialas kogo i ze ciezarna zatrudnilas,czy udawalas ze nic nie wiesz? a swoja droga to ciekawa jestem czy mozna swaidomie zatrudnic kobiete w ciazy czy jest jakis zakaz bo teoretycznie czemu nie? .... a ze pojdzie na zwolnienie to juz trudno przewidziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeste czystam pzykładam
Tak niech leci doniesc! przestancie , tak sie robo od lat, zuz dyma trzeb a dymac zus:)to ze dziewczyna chiałą, miec swiadczenia to co cos dziwnego?? nic jej nie zrobia, ciebie sprawdza i tyle, anic ci sie nie stanie jak zapłacisz ta smieszna składke 300zł zapewne , a wypłaty dasz jaj 1200?? ni e biadol...bo wstyd,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a swoja droga mozesz doniesc
do a tak zapytam Wiec tak nie doniosłam na nia bo to bylo ustalone ze zatrudniam siostre ktora zaszla w ciaze zeby miala macierzynski a potem wychowawczy, zycie pisze rozne scenariusze a trzeba sobie jakos radzic. Mówiłam ze nie wiedziałam ze jest w ciąży i ze była najbardziej kompetenta do tej pracy (wykształcenie, doswiadczenie)z osob ktore rekrutowałam. Wogóle zaczełam im gadac ze mlode kobiety maja klopoty ze znalezieniem pracy bo pracodawcy boja sie za zajda w ciaze, a ze przeciez nie bede zadala na pisamie poswiadczene ze ktos nie zajdzie w ciaze, wogole o dyskryminacji kobiet zacelam im gadac (z wyksztalcenia jestem socjologiem i na wykladach o kobietach bylo baaaaaaaardzo duzo) to podziekowali mi a za tydzien dostalam pismo ze sprawa pozytywnie rozpatrzone czyli ani ja nie mam problemow a teraz siostry dzidzius ma 18miesiecy i siostra ma wychowawczy i wszycy jestesmy happy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a swoja droga mozesz doniesc
tylko dodam ze siostra te pierwsze dni zwolnienia za ktore ma placic pracodawca, placila sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
wiesz co ,wcale nie biadole,pytam tylko co i jak ,ile i jak dlugo bede musiala placic za kogos kto w sumie zrobil mnie w balona,bo zatrudnialam kogos do pracy zeby pracowal ! pisalam wyzej ze zlego slowa jje nie powiedizalam choc moglam ,takze nie ma sie czego wstydzic ani sobie zarzucic...a jak czytam to jeszcze ZUS moze miec do mmnie jakies ale ze zatrudnilam ciezarna :o tego mi brakuje zebym musiala chodzic i wyjasniac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
to bylo do >>>>>>>> ja jeste czystam pzykładam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a swoja droga mozesz doniesc
DO AUTORKI i lepiej dla ciebie jak cie wezwą, nie kryj jej tylko powiedz prawdę tzn zrobisz jak uwazasz izgodnie z wlasnym sumieniem, ale moze pogadaj z ta ciezarna moze ma kiepska sytuacje itp;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
nie no jak wezwa to pojde i powiem jak bylo ..tu nie mam nic do ukrycia :)tylko sie jednak lekam jak by to wygladalo,to spotkanie,jestem cykorka :)......a czy ZUS moze do mnie wkroczyc na kontrole bez zapowiedzi? no i nie wiem czy ta kobieta bedzie miala zwolnienie do konca ciazy,narazie ma na 9 dni choc od poczatku mowi ze bedzie je stale przedluzac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogę coś podpowiedzieć
droga autorko możesz zwolnic pracownice jesli pracuje u Ciebie mniej niz miesiąc . Jesli pracuje wiecej niz miesiac i jest po3 miesiacu ciąży nie mozesz jej zwolnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
no dziekuje ale tyle to juz wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbuan
wiem juz ze jak jest wiecej niz 13 tyg.to nawet pracujac niecaly miesiac juz jej zwolnic nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogę coś podpowiedzieć
z tego co wiem Ty za nią płacisz do 32 dnia od zwolnienia potem płaci zus ale składki za nią / koszt pracodawcy płacisz Ty. Również mozesz zapytać w zusie o to . Prawdopodobnie wezwą ja na kontrole chyba ze na zwolnieniu ma zaznaczone ze musi lezeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jej sie udało
A ja jestem w 8 tyg.ciąży i pracuje na czarno. Szefowa " co miesiąc podpisuje ze mną umowe" tzn.mówi ze podpisze. I nie wiem co mama robić powiedzieć o ciąży -to umowy raczej nie zobaczę. Pracuję tam od 5 mieś.Nie stać mnie żeby z tej pracy zrezygnować:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beacika
poczekaj ,nic nie mow ,staraj sie ja naklonic do zawarcia umowy na okres probny ,od 13 tego tygodnia bedziesz juz prawnie chroniona,nawet jak bedzie to dopiero co zawarta umowa na probny okres,nie bedzie mogla cie zwolnic ,bedzie miala obowiazek przedluzyc ci umowe do czasu porodu......dus ja o umowe ze potrzebujesz miec swiadczenia ze bedziesz np.chciala w przyszlosci wziac kredyt to musisz miec umowe o prace itp. albo jesli to "ludzka" osoba to jak skonczysz te 13 tyg.ciazy to jej wyloz kawe na lawe ze jak cie zatrudni to tylko pierwsze 33 dni bedzie za ciebie placic a pozniej juz ZUS oczywiscie gdy pojdziesz na zwolnienei na cala ciaze albo szybciorem lec do innej roboty gdzie na okres probny sie zalapiesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irola
dokładnie jak mowi ci klezank a wyzej, niemozesz zostac bez swiadczen.Ja w markecie na kasy poszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kewjfjke
ciulać pracodawców, dobrze ci zrobiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yytrew
A pózniej przez takie cwaniary pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet i jest wielki krzyk, że dyskryminacja. Wypadałoby chociaż z rok popracować najpierw, byłoby to uczciwsze. Chyba można w wieku 20 paru lat ten rok wytrzymać? I nie mówcie, że przecież wpadka może się zawsze zdarzyć, bo 80% tych "wpadek" to po prostu oszustwo. A później uczciwe kobiety mają problem ze znalezieniem pracy, bo jak raz albo dwa pracodawca sie sparzyl, to potem wszystkie mlode kobiety o nieuczciwe zamiary bedzie podejrzewal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta w ciazy
ja po przeczytaniu wypowiedzi na kafe postanowilam sobie ze jak otworze moja dzialalnosc to nigdy nie zatrudnie kobiety chyba ze taka po 50. Wystarczy wejsc na ciaze i zobaczyc tematy, niektore to jeszcze w ciazy nie sa a juz pytaja jak zalatwic L4. 90% tych na L4 choruje na zwyklego lenia i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beacika
cos ci sie pomylilo, autorka pisze ze to ona zatrudniła kobiete w ciaży, czytaj uwazniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×