Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mami82

bezprawne zabranie pieniędzy na ZUS

Polecane posty

może ktoś wie co zrobić? Mąż miał niedochodową działalność gospodarczą i na jego koncie w ZUS powstało zadłużenie. Firma już nie istnieje a mąż ma tytuł wykonawczy na przelewanie części wynagrodzenia na konto ZUS. W dniu dzisiejszym firma przelała mężowi 1000zł z funduszu socjalnego (przyznane miał 2000) gdy dociekaliśmy dlaczego tylko połowę pani księgowa poinformowała że tylko tyle bo mąż ma zajęcie komornicze z ZUS. Dzwoniłam do właściwego oddziału ZUS i dowiedziałam się że pieniądze te zostały przelane bezprawnie bo mąż nie ma komornika tylko tytuł wykonawczy do wynagrodzenia czyli pracodawca ma obowiązek przelewać część wypłaty, nagród, jubilatek i tzw 13-tek a nie z funduszy socjalnych. Co wobec tego? Jak możemy odzyskać te pieniądze dodam że pani księgowa upiera się że niby firma ma jakiś wewnętrzny przepis że również z socjalnego ale ona cały czas mówi o komorniku a my takiego nie mamy tylko sam tytuł wykonawczy do wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orz tw
ludzie, edukujcie sie odrobine.Ksiegowa ma racje. Nie musi byc tytule egzekucyjny od komornika, skoro ma zadluzenie wobec ZUSu. To dziala tak samo. Mozesz sie upewnic jeszcze, ale swiadczenia tego typu jak socjalne tez sa zajmowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem przez komornika są w 50% ale pani w ZUS mi powiedziała że socjalne nie (to jest tylko tytuł wykonawczy a nie zajęcie komornicze) a tam kilka osób nad tym myślało z księgowa zusu włącznie więc pieniądze zabrali bezprawnie i dlatego się zastanawiam jak je odzyskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orz tw
Kodeks pracy Art.87 par.1 pkt.2 I z tego co wiem, to jesli to byla zapomoga albo inne cos socjalne, to pani ksiegowa jeszcze moze miec klopoty, ze nie potracila z tego socjalnego w calosci. Mozesz sie upewnic, tylko nie bardzo widze u kogo, skoro osoby, ktore Ci radza nie znaja znaczenia pojecia "tytul wykonawczy". Budzet panstwa, czyli tutaj ZUS egzekwuje prztmusowo wystawiajac tytul wykonawczy rownoznaczny z egzekucja komornika. Normalna praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orz tw
w google trzeba wpisac "tytul wykonawczy"i zobaczyc na czym polega tytuł wykonawczy. To akurat jest tytuł wystawiany w toku postępowania egzekucyjnego w administracji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×