Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolikot

Medikinet lek na ADHD

Polecane posty

Witaj Ja podaje swojej córce medikinet od ponad pół roku i jak narazie nie mogę narzekać.. u nas wszystko ok i widać poprawę..spokojniejsza, bardziej skoncentrowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też niemoge narzekać namedikinet.. znacznie oprawiła się moja koncentracja, dłużej jestem w stanie usiedzieć przy biurku i zrobić to co do mnie należy..wcześniej (przed medikinetem) raczej ni było to możliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Zaczęłam się ostatnio zastanawiac czy prawda jest że medikinet jest refundowany tylko do 18rż..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mi też obiło się o uszy że medikinet jest refundowany tylko do 18rż bo to przede wszystkim lek dla dzieci..a może i po 18tce na różowej recepcie będzie go można dostać od lekarza psychiatry..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lufcia
Mam pewien problem, od zawsze ruszałam mimowolnie nogami rękami do dnia dzisiejszego pisząc prawą ręką w lewej trzymam 2 długopisy, uczyć, czytać jestem w stanie max 45 a później mimowolnie zaczynam chodzić po pokoju, idę na jogging wracam i znowu mogę się uczyć. Dopóki było to 45 min nie mówiłam nic, teraz jak jest to 10 min zaczyna to być problem. Czytam tylko po 3 zdania wypowiedzi, czy maila, zawsze tak miałam lekarz internista stwierdzil, że to objawy ADHD byłam już wcześniej u psychiatry ale on nic takiego nie zaobserwował, co prawda nie mówiłam mu o tym. Byłam u pani psycholog (na uczelni)stwierdziła, iż to wysoce prawdopodobne dostałam szoku, zupełnie nie wiem co robić. Czy adhd może występować u dorosłych ona i ten lekarz twierdzi że tak, że nawet może się objawić w dorosłym życiu Ja muszę się uczyć a czytanie programu tv jest dla mnie za drudne, kiedy miałam praktyki to co 30 min podświadomie chodziłam do wc mimo iż mi się nie chciało po prostu musiałam wstać od biurka. Co ja mam robić? Czuję się jak 7 latka, która jest bezradana, mimo że mam 23 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Myślę (i wszystko na to wskazuje po tych objawach które opisujesz), że rzeczywiście masz ADHD, ale nie chcę być tu wyrocznia i radzę zasięgnąć porady specjalisty a w szczególności psychiatry który zajmuje się ADHD u dorosłych..on napewno ci pomoże, przepisze jakieś leki i powie jak sobie z tym radzić..wiem że u dzieci podaje się medikinet ale jest on refundowany do 18rż..po 18tce jest dość drogi (chyba) ale myślę że lekarz doradzi najlepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lufcia
Niestety dla mnie to totalny szok, jeszcze bardziej przeraża mnie ta zmienność nastrojów, że w jednej chwili robię się bardzo senna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lufcia nie załamuj się tylko znajdź dobrego lekarza który uświadomi ci jak należy postępować z ADHD i wogóle powie/zdiagnozuje czy rzeczywiście je masz.. ? z tym da się żyć, choć na początku rzeczywiście to przeraża i może być trudne bo to zupełnie nowa sytuacja..napewno nie możesz zamknąć się w domu i nic z tym nie robić bo w niczym to nie pomoże a może jedynie zaszkodzić.. może lekarz powie ci żebyś zapisała się na terapie(wskaże odpowiednie placówki) i przepisze leki..? ja słyszałem że jest dla dorosłych chyba medikinet adult i że pomaga ale nie dam ręki uciąć bo specjalistą nie jestem..bądź dzielna i podejmij odpowiednie kroki..a może dodatkowo pogadaj z kimś ci bliskim..zawsze jak się ma wsparcie i pomoc to jakoś lepiej na duszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lufcia
Problemem jest też mój zawód, ja niestety nie mogę sobie pozwolić na taką chorobę. W jutro mam wizytę u pani psycholog zobaczymy co ona mi powie, ale przeraża mnie to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że jesli masz ADHD to nie masz wyboru i musisz się do niej przyzwyczaić..ale pamiętaj, że systematyczna praca nad soba nie przeszkadza w funkcjonowaniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem mam wątpliwości czy podawać dziecku leki ale jak nie podaje medikinetu to odrazu robi się nie spokojny.. myślę że póki jest jeszcze dzieckiem i nie umie sobie sam poradzić to będziemy się wspierać farmakologia..a dużo pracując w domu i w szkole z nauczycielami nauczymy go jak radzić sobie w dorosłym życiu już bez leków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tez miewałam wątpliwości ale wyszłam z założenia ze dziecko tez się męczy nie wiedząc co się znim dzieje, a jest za małe by pewne rzeczy zrozumieć więc wspieramy się medikinetem ale równiez liczymy na to że jak będzie starsza to sama sobie poradzi bez leków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazek, Mam pytanie: napisałeś(aś?)że bierzesz inny lek ale widzisz szczególnej poprawy. Jaki to lek, jeśli mogę wiedzieć? Jestem 27letnim mężczyzną ze stwierdzonym ADHD (badanie QEEG wykazało bardzo poważne odhylenia od normy) i Concerta 18/36 nie działa na mnie prawie wcale. Rozważam przejście na Medikinet. Warto? Masz jakieś doświadczenia z jednym lub(i) drugim lekiem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjb
a jak wcześnie wasze dzieci zaczęły wykazywać symptomy adhd i jakie one były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku wiercenie się na krześle i długotrwałe przesiadywanie przy lekacjach zaczęło się ujawniać ok. 10 rż, a od 5 rż ponoć bujałem w obłokach i byłem czasami "nieobecny" myślami. Niestety jako dzieciak niesprawiający kłopotów wychowawczych nie byłem nigdy diagnozowany, a dostałem etykietkę zdolnego lenia, który nie może usiedzieć w miejscu i wszystko przypisano mojemu charakterowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osoba z ADHD
Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek 1982
Lekarz dla naszego dziecka (8,5 roku) dał nam próbki "medikinet". Stwierdził że jeśli stwierdzimy że przynoszą efekt, to mamy zrobić badania na tarczyce, cukrzyce itp. w celu stwierdzenia czy można przyjmować ten lek dłużej. Trochę mnie to przestraszyło, więc zaczerpałem informacji od osób związanych z medycyną. Osoba która pracuje w aptece powiedziała mi krótko że to jest narkotyk. Po takiej wypowiedzi sam zacząłem szukać i nie jestem zadowolony. Opisy na stronach, między innymi rządowej dotyczącej leków nie zachęcają. Działanie podobne do Kokainy tylko działające w wolniejszy sposób i dłużej się utrzymujące. Efekty jak po Amfetaminie. Środek uzależniający. Stwierdzono przypadki śmierci przy nadmiernym dawkowaniu. itp.... Proszę mi teraz doradzić, jak po czytaniu tych wszystkich rzeczy mogę podać taki lek córce z czystym sumieniem. Lek składa się przede wszystkim z "Metylofenidatu" wystarczy poczytać na jego temat i się odechciewa. Co wy nato???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież ADHD nie istnieje :o Leon Eisenberg- lekarz, który odkrył tą chorobę sam przyznał, że ją wymyslił! Już nawet na uczelniach jest to mówione jako ciekawostka i się nie uczy diagnozowania ADHD :o Kobiety ogarnijcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie- też o tym słyszałam bo głośno było o tej sprawie. Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 7 letniego syna stwierdzono u niego ADHD lekarz przepisał właśnie Medikinet i tu mam dylemat co później jak będzie starszy jak teraz zatrznie po trzyjmować leki one za nim już pójdą do końca życia ? jak pytam lekarza to zmienia temat że konieczne są leki a nie potrafi mi powiedzieć w jakim stopniu są uzależniające :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś ADHD nazywano "rozpuszczeniem" i były na to bardzo skuteczne lekarstwa w postaci dyscypliny i dostawaniem liniałem po łapach od nauczyciela. Jak to się działo, że dawniej nie było żadnych dysortografii, dysleksji, ADHD i innych dziwactw? Jak ktoś nie umiał pisać to siedział ze słownikiem po nocach a jak nie umiał się zachować to dostał pasem po d***e i ADHD nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska praska
Uwazajcie kobietki, bo ten "kazek", to jakis troll farmaceutyczny. W 2011 pisal/la ( raz pisze jako mezczyzna raz jako kobieta) ze inny lek nie dziala i pytal sie czy czy jest Medikinet dla doroslych. Nastepnie zachwalal, ze lek super dziala: cytat: 08.11.11 kazek ja zaproponowalem medikinet lekarzowi tak jak juz wcześniej wspominałem i jestem zadowolony jak narazie z jego dzialania... Nastepnie kilka miesiecy pozniej pisze: 2012-03-15 13:35:57 kazek ..może lekarz powie ci żebyś zapisała się na terapie(wskaże odpowiednie placówki) i przepisze leki..? ja słyszałem że jest dla dorosłych chyba medikinet adult i że pomaga ale nie dam ręki uciąć bo specjalistą nie jestem.. Tak wlasnie napedzacz tego swinstwa sam sie zdemaskowal. Skoro bral ten lek, to jak moze twierdzic, ze "chyba dla doroslych jest" i nie wie czy pomaga, zwlaszcza ze pisal wczesniej ze dostal go po cenie 3.20 zl. Szanowne matki uwazajcie i nie ufajcie kazdej opinii na zadnym forum. Ktos juz wczesniej pisal, ze ten lek to narkotyk - i szczerze z calego serca dziekuje za te informacje. Komus zalezy na kasie zbijanej kosztem waszych dzieci, a nie na waszych dzieciach. Sama mam dziecko nadpobudliwe, ale nigdy nie podam mu takiego swinstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie leczyć a zacznijcie wychowywac. Któryś gość dobrze napisał, ze psychiatra, który odkrył adhd przyznał się oficjalnie, że wszystko wymyślił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko również ma przyjmować medikinet. Tylko mam problem, żeby ten lek dostać . W aptekach nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sie naczytałam, że nie wiem co mam zrobić. Czy szukać dalej czy nie. Gdzies przeczytałam ,ze to narkotyk, gdzie indziej ,że działa jak się tylko podaje, a później co? Myślę ,że zasięgne porady jeszcze innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.23 idź do normalnego lekarza. Nie powinnaś tego leku dawac dziecku. A ADHD nie istnieje! Zostało zmyślone! Kiedy wy to pojmiecie? Jak zrujnujecie życie dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia5250
lekarz po wielu spotkaniach stwierdził że moje dziecko ma ADHD nie wiem czy ta choroba jest wymyślona czy nie ale znam moje dziecko i wiem jak je wychowuje i widze że coś jest nie tak ale wiem też że można się obejść bez leków kiedyś na samym początku podawaliśmy synowi concerte18 ale chodził cały czas senny zmęczony nie było w nim wcale życia nic nie chciał jeść i ciągle bolała go główka i brzuch i powiedzieliśmy z mężem dość nigdy więcej nie podam mojemu dziecku żadnych psychotropów nie zmarnuje mu zdrowia żeby mieć swięty spokój może nie za rok czy dwa ale z kilkanaście lat odczuje skutki działania tego typu leków a praca z dzieckiem i terapia w poradni przynosza efekty bez chemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość btr
haha, widze, ze sporo tu ludzi którzy lubią sobie przyćpać. Niektórzy to nawet z dzieckiem lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 7-letniego syna z nadpobudliwością psychoruchową.Jest to bardzo fajny chłopak,potrafi się wszystkim dzielić.Niestety przez jego nadruchliwość jest szufladkowany jako ten zły,niegrzeczny.W szkole niektóre dzieci zaczynają się w niego a kiedy im odda biegną do Pani że mój syn ich pobił.Przez to że nie panuje nad nadmiernym ruchem dzieci uważają go za odmieńca.Jeżdzimy z synem do poradni,ja staram się wdrażać uzyskane tam wskazówki w życie.Chciałabym mu pomóc(żal mi go kiedy płacze mówiąc że nikt nie chciał pożyczyć np.kleju w szkole).Wybieramy się do psychiatry dziecięcego.Zastanawiam się czy zgodzić się na leczenie farmakologiczne.Może ktoś też miał taki problem?Podajecie swoim dzieciom leki,czy może stosujecie tylko terapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDDDIII
witam moj syn równiez brał ten lek ,ogólnie mu było lepiej ,ale przestałam go podawac -brak apetytu ,depresje ,wyciszenie ,,,,takze cocerte < ten lepszy jak dla niego sie okazał> . lek ten brał trzy lata i powiedzielismy starczy ,teraz jest zachamowanie wzrostu słabo rosnie ,przez lekarzy po wywiadzie jest stwierdzone ze leki te powoduja niestety zachamowanie wzrostu .do konca nie sa te leki zbadane ,,,,jezeli dziecko jest grubsze i wysokie to ok ale w przypadku niejadków i drobnych chłopcow odradzam ,,,,,,,nie podawajcie dzieciom tych leków plis,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×