Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taksietylko zastanawiam...

Pytanie - GLOWNIE do mam, ktore maja dzieci z zespolem downa...

Polecane posty

Gość taksietylko zastanawiam...

czesc dziewczyny, jestem w 7mcu i zastanwaiam sie nad taka rzecza - generalnie troche mysle o tym, czy mala bedzie zdrowa... i zastanwaiam sie - nie robilam niestety dokladnego usg - chodzi mi o badanie przeziernosci karkowej i kosci nosowej na poczatku ciazy (u mojego ginekologa nie widac tak szczegolowo). Robilam natomiast dokladne usg polowkowe - wszystko wyszlo ok, w tym budowa mozgu i serca tez. Zastanawiam sie czy jest to mozliw e- aby na usg w 20 i 30 tygodniu (to w 30 przede mna) - wyszlo ze wszystkie cechy anatomiczne plodu sa ok, prawidlowa budowa serca i mozgu - a potem okazaloby sie ze dziecko urodzi sie chore??? mam na mysli choroby genetyczne, zespol downa, choroby serca.... czy mozliwe by na tych usg wyszlo ze wszystko jest w porzadku - czy ktorejs z was sie to zdarzylo - a mimo to dziecko urodzilo sie chore??? Bardzo prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taksietylko zastanawiam...
prosze jesli macie wiedzy na ten temat wypowiedzcie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasddsf
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest wiele chorób
genetycznych, których nie wykryje usg a nawet badania prenatalne. Są wady serca które ujawniają się dopiero po porodzie. Ale nie rozumiem po co i dlaczego tym się zadręczasz?! Z tego co piszesz jesteś pod opieką lekarza, więc wnioskuję, że również dbasz o siebie i ciążę. Dlatego zamiast zadręczać się niepotrzebnie skup się raczej na radościach i ,,radościach" ;) przyszłego macierzyństwa:) Twoje obawy są jak najbardziej zrozumiałe i prawie wszystkie mamy przechodzą przez nie. Ale gdybanie co do tych schorzeń jest jak ruletka,trafi,nie trafi ... Musisz wierzyć że będzie wszystko dobrze!!!!:) Życzę szczęśliwego rozwiązania i zdrowego malucha, który przyniesie wiele radości swoim rodzicom:) Trzymaj się cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasddsf
dziekuje... nie wiem skad te mysli i straszny strach... dzieki, pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kennyandgorrie
Nie przejmuj sie, tez mialam takie mysli. Jak corka sie urodzila, to wrecz czekalam na haslo, ze cos jest nie tak. A wszystko bylo w porzadku i jest zdrowym, wesolym dziekiem. Chyba kazda mama to przezywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dollki
to niestety jest możliwe. mam w rodzinie dwa takie przypadki- obie ciąże zdrowe a przy porodzie problemy. Jedno dziecko ma ZD, a drugie inne schorzenie gentyczne. Ale nie wiem po co to analizujesz...Urodzisz zdrowe dziecko- tak musisz myśleć. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest wiele chorób
Jak to skąd ?! z ogromnej miłości do Skarbeczka, którego nosisz pod sercem :) Pozdrawiam również:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSanSan
oczywiscie ze nie wszystko widac na usg, a czasami lekarz po porostu albo ma slaby sprzet albo za mala praktyke moja przyjaciolka chodzila do gin, cala ciaze czula sie wzorowo, na usg zawsze wszystko ok a urodzila chorego synka ktory po porodzie musial byc reanimowany i przewieziony do innego szpitala, wyobrazacie sobie ten bol ? to samotne lezenie w szpitalu i wychodzenie z niego bez dziecka? okazalo sie ze maly ma powazna wade serca i w Warszawie powiedzieli jej ze lakarz chyba byl slepy jak robil usg, bo wada do wykrycia podczas usg i maly od razu mogl rodzic sie w specjalistycznym szpitalu a matka wczesniej wiedzialaby co ja czeka dlatego ja kiedy bylam w ciazy to na usg bylam u 3 roznych ginow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariazwieliczki
Dzień dobry, chciałam Państwu polecić kursy uwodzenia w Wyższej Szkole Uwodzenia, Wywierania Wpływu i Rozwoju Wewnętrznego. Ja ukończyłam kurs dla kobiet i jestem bardzo zadowolona z efektów, stałam się bardziej pewna siebie i otwarta w relacjach z mężczyznami. Nigdy nie potrafiłam uwodzić, a dzięki szkoleniu wiele się zmieniło. Szkoła ta bardzo szeroką ofertę swoich kursów i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zainteresowanym podaję ich adres w internecie www,wyzszaszkolauwodzenia,pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasddsf
jak chodzi o usg to chodze do specjalisty wiec gdyby cos byc moze wykryje... lecz sa pewne schorzenia nieuleczalne...ale nie moge sie zamartwiac, to cos na co nie mamy wplywu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest wiele chorób
I tak trzymaj:) pozytywne myślenie przede wszystkim:) Moja ciąża rozwijała się wzorowo, córeczka urodziła się zdrowa w 10 punktach,świetnie się rozwijała:) Mój świat zawalił się kiedy dostałam wezwanie do poradni mukowiscydozy. Przeżyłam horror,straciłam pokarm:( Na szczęście nie potwierdzono choroby!!!!:) Ale podczas tych trudnych chwil, ktoś zadał mi bardzo mądre pytanie ...,,czy jeśli okaże się, że Twoja córka jest chora, będziesz kochała ją mniej,albo przestanie być Twoją córką?!"... Odpowiedź była oczywista-NIE!!!! Naprawdę nie warto zamartwiać się gdybaniem!!!! Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasddsf
dzieki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej niestety jest to możliwe, niestety parametr nt można tylko zmierzyć w I trymestrze ciąży więc później nie ma możliwości tego sprawdzenia, powiem ci tak jestem w 8miesiacu ciąży, prenatalne miałam już robione i I i II trymestru , na pierwszym było wszystko ok ,prawidłowo rozwinięta kość nosowa, przepływy, serduszko, wszystko oprócz nt przyziarnistosc karkowa była 3.6mm , potem biochemia z krwi wykazała ryzyko zd 1/8 , skierowanie na amniopunkcję oczekiwanie 3tyg na wynik, międzyczasie mialam II prenatalne i wszystko było idealne lekarz gratulował zdrowego syna, niestety po tyg były wyniki amniopunkcji która potwierdziła trisomia 21, czyli zd, i jak dotąd maluch rozwijał się wręcz idealnie i nosek i wszystko, niestety teraz tydzień temu okazało się że za wolno się rozwija jest różnica 2tyg dlatego dziś idę na prenatalne III trymestru, niestety na USG może nie być nic widać , mi na normalnym USG nie mógł zmierzyć nt ale lekarz powiedział że w moim przypadku lepiej zrobić prenatalne bo może być coś nie tak , więc na normalnym może nie być nic widać, nie chce straszyć ale niestety tak jest, mam 25lat ,nikt w rodzinie nie miał wad genetycznych , z partnera strony też , możemy być nosicielami tego genu ale dopiero po porodzie będę robić badania , ale mamy już zdrowego synka 7lat więc trochę wyklucza nosicielstwo, w Łodzi lekarz powiedział że to jest na chybił trafil, może paść na każdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę Cię niepotrzebnie straszyć, ale tak, zdarzają się takie sytuacje, że dziecko rodzi się z zespołem Downa mimo, że matka dbała o siebie, robiła badania itd. Teorie spiskowe głoszą, że katoliccy lekarze celowo ten fakt/podejrzenie zatajają, żeby matka nie robiła aborcji, ale faktem jest, że te testy są po prostu niedoskonałe i mają margines błędu. Natomiast jeśli robiłaś to usg dwa czy trzy razy i w każdym wyszło ok, to szansa na zdrowe dziecko jest spora, raczej nikt się nie myli dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×