Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doloresss67

Poszukuje przepisu na najlepsze pączki

Polecane posty

Mam ochote zrobic w tlusty czwartek paczki.Potrzebuje dobrego przepisu. Maja byc leciutkie i puchate.Paczki robilam juz kilka razy i tylko 1 raz trafilam na taki mega przepis...i bylam kretynka bo go sobie nie zapisalam....myslalam ze zapamietam.... Prosze o pomoc ...chodzi mi o taki przepis zeby zawsze wychodzily puchata i lekkie. AA no i jeszcze pytanie z jakiej maki najlepiej 550 czy grubsza krupczatka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. mogę się podzielić przepisem, ale to dopiero wieczorem, ciasto zawsze wychodzi puchate, więc może Ci podpasuje :) nie wiem czy to przepis na najlepsze pączki, na pewno najlepsze w mojej kuchni, ale czy ogólnie to kto to wie ;) co do mąki to wg mnie obowiązkowa jest mąka tortowa typ 450, absolutnie nie krupczatka pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja czekam do wieczora :p Moze jeszcze zrobie raz przed tłustym czwartkiem na próbę ....a kiedy wogóle jest ten tłusty czwartek w tym roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość google nie bola
3 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się podpinam pod temat bo szukam sprawdzonego przepisu na te róże karnawałowe ,które smaży się tak jak pączki . Jeśli ktoś ma sprawdzony przepis ,chętnie przygarnę:) ps.wiem ,że są google ,ale szukam sprawdzone und potwierdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam podpisze jutro , zawsze sie udają i nie trzeba długo wybijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryjku, róże karnawałowe to chyba się robi z takiego samego ciasta co faworki , a na faworki mam sprwadzony, rewelacyjny przepis : żłótka , wlej je do szkanki i zobacz ile zajmują, tyle samo weź piwa do tego ciut soli i mąki ile się wgniecie. ja robie to ciasto w mikserze ( mój daje radę) a potem wałkujemy taką maszynka do makaronu baardzo cieniutko, bo w łapie to bym chyba nie dała rady - polecam przepis Czekam na te pączki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolores podziękował za przepis ,ale mam jeszcze małe pytanko :) To ciasto ma być takiej samej konsystencji jak faworkowe albo na makaron ,jeśli dobrze zrozumiałam ? I jeszcze ,czy troszkę dłużej smażyć te róże niż faworki ?Czy nie ma różnicy ,tylko cienko rozwałkować trzeba ? Mrozek ,na ten przepis na pączki również czekam :D Ja miałam przepis na kartce ,taki był już zorany od jaj ,od mąki pobrudzony ,ale pączki wychodziły zaczepiste i ok.60 sztuk wychodziło z kilograma mąki :) kurde ,ale dwa lata temu gdzieś się zgubił i dupa ,nigdzie nie mogę trafić na dobry przepis :( Mam za to od jednej koleżanki z Kafe przepis na miniaturowe pączki z serkiem homogenizowanym,tanie i szybkie ,nakłada się łyżką na olej .Znaczy nakładasz na łyżkę a drugą ściągasz do garnka i same kulki sie robią wielkości orzecha włoskiego .Bardzo smaczne i szybko się robi .Jak któraś będzie chciała to mogę napisać .Z jednej porcji wychodzi taki duży półokrągły półmisek /paterka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Kobietki :) wczoraj po pracy padłam jak zabita i ani mi w głowie była kafeteria ale już się poprawiam i podaję przepis 3,5 szkl. mąki 2/3 szkl. cukru 15 dag margaryny (roztopić) 5 dag drożdży 2 jajka+3 żółtka 1 szkl mleka aromat waniliowy /cukier waniliowy sól do smaku z ciepłego mleka, drożdży , 2 łyżek cukru, 2 łyżek mąki sporządzić rozczyn żółtka utrzeć z cukrem i aromatem waniliowym\ białka ubić na pianę gdy rozczyn podwoi objętość dodać go do mąki, dodać żółtka i pianę, połączyć składniki, dodać tłuszcz i wyrobić ciasto odstawić do wyrośnięcia, formować pączki, ponownie odstawić do wyrośnięcia i smażyć z tych proporcji wychodzi około 15 pączków (o ile dobrze pamiętam)w sobotę będę robić próbę przed czwartkiem to to zweryfikuję :)skoro Ryjekkk miał 60 pączków z kilograma, to z tych moich ilości powinno wyjść 30, a tyle raczej nie wychodziło a co do przepisu na faworki, to potwierdzam-faworki na piwie-najlepsze jakie kiedykolwiek jadłam ( u mnie w zeszycie figurują pod nazwą "faworki teściowej" :-D to ja się jeszcze zapytam w czym je smażycie? olej+smalec? smalec? z dodatkiem spirytusu, czy octu? jak to u Was wygląda? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryjku, to ja poproszę o przepis na te serkowe pączki. A co do konsystencji ciasta, tak ma być takie jak na faworki, masz w googlu kupę zdjęć jak to się robi, ale na 100% polecam moj przepis na ciasto!! :P Dłużej się chyba nie smaży bo się popalą. Ulotna chwilo - wielkie dzięki - dziś wypróbuje przepis z 1/2 ilości Ja smażę na smalcu i dodaję do tego 1/2 szkl oleju...mam też przygotowany obrany ziemniak i pokrokony na plastry. Tym ziemniakiem najpierw sprawdzam temperaturę czy już gorący , no a potem w miarę pieczenia kolejnych faworków wymieniam ziemniaki, kjak są juz zbyt czane na nowe - bo to one wchłaniają przypaleniznę i dzięki temu faworki są śliczne.....wystarcza mi na całe smazenie 1 średni ziemniak. Spirytus lub ocet daje sie w niektórych przepisach do ciasta, ale tu wystarcza piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doloress -ja wiem jak się robi faworki ,ale przepis mam taki powiem..nieciekawy i nie zawsze chcą wyjść ,ale jak piszesz i inna osoba potwierdza ,ze z piwem są zaczepiste to tego ciasta zrobię te róże :) jeszcze chciałam podziękować za przepisy na ciasto faworkowe i Ulotnej chwili na pączki ,skopiowałam sobie i się zrobi :) To ja podam ten przepis na pączusie :) 3 jajka 1/2 szklanki cukru 2 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia 1 serek homogenizowany Jajka ubić z cukrem na gładką masę,dodać pozostałe składniki i dokładnie wymieszać .Nabierać łyża masę a drugą ściągać na patelnię ,rondelek czy garnek z olejem /tłuszczem .Nabierać masy wielkości orzecha włoskie i smażyć na średnim ogniu .Zbyt szybkie smażenie powoduje surowy środek ,bądź zbyt dużo nabranego ciasta :) Pączusie są na jeden kęs ,w sam raz aby zapchać buzię mężowi jak zaczyna marudzić ,że go krzyż boli albo chce powiedzieć ,że potrzebny jest mu kolejny zestaw kluczy /śrubokrętów samochodowych :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Tu sa pyszne pączki www.mojewypieki.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zapomniałam o obietnicy. w poniedziałek podam ponieważ do poniedziałku nie bede miała mozliwości neta. pamiętam że : 1/2 kg maki . 7 żółtek , łżka octu lub spirytusu , i niestety nie pamietam ile mleka , masła , drożdzy i cukru . Jeśli w poniedziałek bedziesz zainterowana to obiecuję uzupełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj piekłam pączki -wyszło 15 sztuk, ale jest mały problem-do przepisu podanego przeze mnie wkradł się błąd :O miało być 5 dag margaryny, a nie 15! mam nadzieję, że jeszcze nie robiłyście.... przepraszam za zamieszanie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tlusty czwartek
Jak uformowac ładne zgrabne pączki? Jak je nadziewac? Przed czy po smażeniu? Nie mam szprycy do nadziania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donatataratata
Znalazłam fajnego pdfa z przepiosami na jutro: są tu buchty, faworki, warkoczyki, duży muffinkowe paczki, co tylko dusza zapragnie :) tu znajduje się pdf z przepisami: http://rapidshare.com/files/450415497/przepisy_T__ustyCzwartek.pdf http://hotfile.com/dl/108136161/cb18017/przepisy_TustyCzwartek.pdf.html a tu link do HASŁA http://txt402.com/app/code/buy/file/MTMwOTAzOjA1MTc4Ng== smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłusty czwartek
Ulotna,sprawdz jeszcze raz ten Twoj przepis na paczki....Ciasto niemilosienie klei sie do rak,mimo polgodzinnego wyrabiania.Boje sie dodac maki,bo nie wiem,czy mi gnioty nie wyjda.Gdyby nie to,ze obiecałam synusiowi cisnelabym to do kosza. Zreszta,to nie pierwszy Twoj przepis,ktory mi nie wychodzi.......Ale moze to ja jestem beztalenciem.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na pączki z Domowej kawiarenki 1kg mąki 10 dkg drożdży 1/2 mleka 6 żółtek 1 całe jajko 10 dkg cukru 5 łyżek oliwy cukier waniliowy, kieliszek spirytusu, szczypta soli sok z cytryny i otarta skórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na pączki z Domowej kawiarenki 1kg mąki 10 dkg drożdży 1/2 mleka 6 żółtek 1 całe jajko 10 dkg cukru 5 łyżek oliwy cukier waniliowy, kieliszek spirytusu, szczypta soli sok z cytryny i otarta skórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłusty czwartek
Kolejne pol godziny wyrabiania....efekt taki sam.... Chyba kupie paczki w cukierni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tłusty czwartek...przepis sprawdziłam, skorygowałam go powyżej (ilość tłuszczu), robiłam je w sobotę i mi wyszły, przykro mi, że Ci nie wyszły, podsyp mąką, bo może szklanka szklance nie równa i stąd te problemy? a tak z ciekawości zapytam-to co jeszcze Ci nie wyszło z moich przepisów :O ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na pączki 1 kg mąki 1/2 litra mleka 6 żółtek 1 cale jajko 10 dkg drożdży 10 dkg cukru 5 łyżek oliwy cukier waniliowy, kieliszek spirytusu sok i skórka otarta z cytryny, szczypta soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znalazłam taki przepis i dziś według niego będę robić: http://www.wielkiezarcie.com/recipe40740.html Ma dużo pozytywnych komentarzy, laska ma naprawdę sprawdzone przepisy, bo przeważnie z nich gotuję i piekę, tak więc myślę że się sprawdzi. Piszą że ciasto się szybko wyrabia, co mnie bardzo cieszy, bo nienawidzę długiego wyrabiania ciasta drożdżowego;) To nie reklama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłusty czwartek
kiedys robilam jakeis ciato,ze zrobieniem ktorego tez mialam problem. Te paczki niby zrobilam,ale sa hmm...hmm.. :O Zrobie chyba jeszcze faworki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rutlanka
macie przepis na takie małe pączusie? jak orzechy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
mojewypieki.com Tu są najlepsze przepisy. Wspaniały blog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
www.mojewypieki.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×