Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doloresss67

Poszukuje przepisu na najlepsze pączki

Polecane posty

Gość Pączkomaniak
Pyszne i puszyste pączki to prawdziwy rarytas. Żeby były lekkie, puszyste i nie tłuste, warto do ciasta dodać same żółtka- bez białek, dodać odrobinę spirytusu i oczywiście dobrze wyrobić ciasto. Ciasto powinno być dość luźne, zbyt zbite sprawi, że pączki po upieczeniu będą zbite i ciężkie. Ważna jest też temp. oleju. Optymalna to 175 stopni. Jeśli nie mamy termometru cukierniczego, warto odłożyć odrobinę ciasta do przetestowania temp. oleju. Jak wpiszecie w wyszukiwarkę fully-flavoured blog znajdziecie fajne przepisy na pączki- i klasyczne i nieco mniej klasyczne- faszerowane jabłkami czy borówkami,a także lekko odchudzone i dla alergików . Przepisy sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domki nad morzem balfala
Właśnie dzisiaj zrobiłam pączki wg przepisu z kwestii smaku. Pączki są bardzo łatwe w wykonaniu, więc polecam - zajrzyj tam, a dodatkowo będziesz mogla skorzystać ze wskazówek, które ja sobie bardzo cenię - np. jak sprawdzić temperaturę tłuszczu, nie mając termometru kuchennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWoznica
Co roku w moim domu nie kupuje się pączków na tłusty czwartek - sami je robimy, w tym roku wykorzystując jeszcze przepis mojej babci na pączki z czekoladą :) Jednak zastanawiam się, czy na przyszły rok nie upiec bio-pączków, co myślicie o takim przepisie? :) http://www.ecocafe.pl/bio-paczki-bogdana-smolorza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onia89
Nie ma co objadać się pączkami;) ja wcześniej lubiłam pączki nawet sama robiłam ale odkąd przytyłam strasznie powiedziałam nie nie nie nie będę jeść tłustych rzeczy;) Zamówiłam sobie suplementację African Mango http://szczupla-kobieta.pl zaczęłam jeść regularnie,wychodzić na rower czy też spacer;) a o pączkach nie ma mowy nawet mnie do nich nie ciągnie a w tłusty czwartek nie zjadłam ani jednego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że wracamy do tych tradycyjnych receptur naszych babć :). Też wolę sama robić pączki, bo mogę wtedy dodać więcej nadzienia, niż jest w tych ze sklepu :P Moja ulubiona wersja to pączki z wiśniową Konfiturą Babuni ze Stovitu. Jak są jeszcze ciepłe, to potrafię zjeść kilka na raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako, że moim ulubionym składnikiem kulinarnym jest nutella to większość deserów jakie przygotowuję są właśnie z nią :)Teraz za chwilę Tłusty czwartek, więc szykuje pączusie z pyszną nutelką http://www.nutella.com Na pewno posmakuje moim domownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze robię pączki z przepisów na Kwestii Smaku. Tam jest wiele ciekawych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie skończyłam robic paczki z konfiturą z płatków róż, kupiłam gotową z ogródka dziadunia, będziemy jutro zajadali się pączkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze pączki możecie kupić w piekarni Rąba :) Na tłusty czwartek zawsze mają świetną ofertę - cenowo super wychodzi :) Zawsze zamawiamy do firmy.. Piekarnia ogólnie ma najlepsze wyroby cukiernicze w dobrych cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×