Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malamama21

moje 3 letnie dziecko jeszcze nosi pieluche, jak oduczyc?

Polecane posty

Gość malamama21

Jakies 4-5 razy probowalam ja oduczyc- zerowy skutek. Brak mi juz pomyslow. Byla wizyta w sklepie wybieranie nocnika, prezenty, obiecanki, nagrody... nigdy nic na sile, zawsze cierpliwie, bez zmuszania, raz w formie zabawy i raz na powaznie. Czekalam miesiac, dwa, trzy i od poczatku. Ale zawsze placz, nerwy histeria, nieprzespane noce. Zaczelismy jak miala 1,5 miesiecy, 16 lutego skonczyla 3 lata. Podrzuccie jakies pomysly bo mi juz brak sil na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoc:-)
Witaj. Rozumiem co przechodzisz bo moje dziecko już niedługo skończy 3 latka i właściwie od jakiegoś tygodnia zaczął dopiero wołać. Na noc dostaje pampersa a w ciągu dnia ma jednego ubranego na wszelki wypadek. Ja tłumaczyłam mu że jak się wysika do nocnika to będzie się ciszyć naklejka która jest na nim naklejona. Łatwo nie było, ale nic na siłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bergamotka35
ja oduczyłam swoją córkę w ciągu 4 dni, po prostu pewnego pieknego poniedziałku dnia zdjęłam pieluchę (23 miesiące - za tydzień kończy 2 lata), powiedziałm, że nie ma juz pieluszki i puściłam, w efekcie pierwszego dnia 9 par rajstop zasikanych, wrzask i rzucanie nocnikiem po domu, a na sedesiku z piękną rózową deską też usiąść nie było mowy, ale jak zasikała majtki i rajtuzki to wycierałam podłoge a ją zostawiałam na 10 - 15 minut (dodam, że jest pedantką i strasznie ją to wkurzało), w efekcie w czwartek nie miałysmy zasikanych rajstop, a różowa deska jest teraz super, zaczął sie 4 tydzień i już dwa tygodnie nie ma problemu. Żadnych nagród, obiecanek itp. rzeczy, pielucha jest tylko na noc ale często jest rano sucha a kobitka woła do ubikacji tuz po wstaniu z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamama21
Zdesperowana Domowa Żona robilam juz tak jak piszesz, ale dostala takiej histerii jak zmoczyla rajstopki ze sie nam zaszla az i tak jest za kazdym razem, aby ma mokro to krzyk. Przez 5 dni ja tak uczylam, w domu sterta prania a ona i tak wyla i nic sie nie nauczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ucz ją tak i 30 dni
moze 5 to za mało. i niech ryczy i krzyczy, trudno. ma panienka charakterek po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....D....
Moja mała miała rok i 9 miesięcy jak powiedziałam koniec akórat pampersy sie konczyły i powiedziałam że juz nie kupuje..trwał to kilka dni... i się nauczyła... Co chwila na nocniku siadałam i jak udało jej sie zrobic siku to robiłam jej hura i do góry podrzucałam małą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....D....
To nie zakładaj je nic na dupke niech chodzi pół nago jak masz ciepło w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mlodej mamy wyżej
idz yebnij baranka oślico. serio no i jak ci mamy pomoc? isc prosic twoje dziecko zeby usiadlo laskawie na nocniczek? wyzej dziewczyny napisaly jak oduczyc: sciagnac pieluche i niech leje w gacie. koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ponad 3 letnie, ba! nawet ponad dwuletnie jak sie zaprze na coś to koniec. Jest na to jedną rada- KONSEKWENCJA się nazywa. Tak jak radziły inne dziewczyny- zdejmowac pampersy i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaja_janeczka
Kurcze dziewczyny, moja mała za miesiąc będzie miała 2 urodziny. Ściągam pieluche, 2-3 godz suche majtki. Sadzam na kibelek (różowa nakładka z Myszką Mini, którą lubi). Siedzi kilka razy po kilka minut i nic... nawet kropelki... Zakladam spodenki. 5 minut i mokre. I zeby jej to przeszkadzalo, a gdzie tam! Mimo, że rączki, buźka, ubranie ma być czyste. No poza spodenkami i majtkami. Byle luzik miała. Już sił nie mam do tego dziecka więc dalej siedzi w pampersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lluunnaa
Pokazałam synowi filmiki na youtubie jak dzieci robią siusiu czy kupkę na nocnik... :O POMOGŁO!! ...a wcześniej nie chciał w ogóle. Dodatkowo KONSEKWENCJA - jak raz zabierzesz pampersa to już nie oddajesz!! Choćby histeryzowała 2 dni. Ty dyktujesz warunki - nie ona! ps. duża jest, trochę wstyd moim zdaniem i dla Ciebie jako matki... Zwłaszcza, że to dziewczynka, a one niby szybko łapią... Starszy syn (ten od filmików na youtubie) załapał mając 2,5 roku Młodszy rok i 10m-cy patrząc na starszego. Powodzenie i bądź konsekwentna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaja_janeczka
Więc od jutra KONSEKWENCJA, na noc, nie będę kłamać założę, póki w ciągu dnia się nie odzwyczai. Choć po nocy i tak zazwyczaj pielucha sucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Mam 2 letnią córkę która za 2 miesiące skończy trzy latka , mam problem bo siku ładnie woła ale gorzej w z tym drugim :( Po prostu nie wiem co robić , tłumacze jej z chłopakiem że zaraz pójdzie do przedszkola i tam dzieci nie robią w pampersa ale to do niej nie dociera :( Tak bardzo chce żeby miała radość z korzystania z nocnika ale ona bierze nocnik za wroga i koniec . . Proszę was pomóżcie Mi , tak bardzo chce żeby ona miała frajdę z korzystania z nocnika , lub z toalety :) Pozdrawiam wszystkie mamy które też mają problem , mam nadzieję że jakoś mi podeślecie pomysł co z tym zrobić . . Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosta rada - zrób tak, żeby dziecko kojarzyło nocnik z czymś przyjemnym, miłym, żeby polubiło załatwainie się na nocnik ;) U nas sprawdziły się drobne nagrody za każdy "sukces". Jakiś słodycz, samochodzik itp. Po kilku dniach, jak już się nauczył i polubił to powoli odstawialiśmy nagrody - coraz mniejsze nagrody, mówiliśmy "dostaniesz za chwilę" i dziecko zapominało i w ten sposób odeszliśmy od nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba dziecko poobserwować kiedy robi 1, a kiedy 2. Jak się zbliża pora to na nocnik i tyle. Zagadać, przetrzymać, włączyć tv czy jakieś bajki i niech siedzi do 'skutku'. U nas podziałało i po 2 r.ż. pieluchy były tylko na noc. Przed 3 już bez, bo w nocy wysadzaliśmy i robił na wpół śpiąc. Potem normalnie samemu w wc i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orybije piatke
u nas poszlo jakos bezproblemowo moze dlatego ze sadzalam corke na nocnik jak miala 8 miesiecy ale to tylko dlatego ze nie chciala robic kupy w pampersa i miala straszne zaparcia a na nocniku jakos jej toszlo. jedyne co moge doradzic to konsekwencje w dzialaniu jesli jednego dnia jej cos powiesz nastepnego dnia tygodnia sie tego trzymaj, moze wydrukuj jakas bajke terapeutyczna o nauce korzystania z nocnika moze wtedy latiej bedzie jej zrozumiec, MOja corka zaczela wolac i chodzic bez pampersa gdy miala poltora roku i na noc tez jej nie zakladalam odrazu zdarzylo sie kilka mokrych nocy ale to juz przeszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos222222222222
tez mam 3 orletniego synka i ciągle sika w nocy w pieluszke jest mi wstyd bo jest juz naprawde duzy w dzien potrafi wołac siku bez problemu ale tez go oduczyłam sikania w dzien poprzez to ze skonczyły nam sie juz pampersy a wkladalam mu pieluche tetrową i jak zaczeło mu sie robic mokro to po jakims czasie zaczął wołac tetrową ale ją przesikuje a mocz takiego duzego chlopca strasznie smierdzi co mam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos223333333333333
tez mam 3 orletniego synka i ciągle sika w nocy w pieluszke jest mi wstyd bo jest juz naprawde duzy w dzien potrafi wołac siku bez problemu ale tez go oduczyłam sikania w dzien poprzez to ze skonczyły nam sie juz pampersy a wkladalam mu pieluche tetrową i jak zaczeło mu sie robic mokro to po jakims czasie zaczął wołac tetrową ale ją przesikuje a mocz takiego duzego chlopca strasznie smierdzi co mam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos223333333333333
problem w tym ze w nocy zsikuje pieluszke a w dzien woła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek podobnie, w kwietniu skonczyl 3 lata, w dzien ladnie wola siku, w czasie drzemki rzadko sie zdarzaja wpadki, ale w nocy nie daje rady; no i co zrobic? za kazdym razem jak sie zsikal w nocy to plakal; po prostu fizycznie nie jest gotowy;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 4 lata i nie daj rady w nocy -pół roku nauki wiosna -lato jak się zsika to się nie budzi i może tak przespać do rana, 3 infekcje z tego powodu odpuściłam. oczywiście wstaje w nocy by ją sadzać ale ona ma słaby pęcherz często robi dużo pije i nie ma zasady że robi siusiu no 2 razy w nocy, także dopóki chociaż nie zacznie się budzić jak się przeleje nie ściągnę jej pieluchy tym bardziej na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech chodzi obesrany i obsikany, a ty mu tłumacz, żeby wołał siku i kupę na nocnik. Trochę to będzie wymagać cierpliwości - weź urlop, wolne sobie zrób, i przetrzymaj gnojka w domu. Kup dużo odświeżaczy powietrza i maseczkę na twarz - powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4-latki z pieluchą?? żartujecie chyba... ile to pieniędzy i jaki wstyd w przedszkolu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wstyd to że nie umiesz czytać ze zrozumienie, wyraźnie napisane że w nocy ma pieluchę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z tego, że pielucha na noc - myślicie że inne 4-latki śpią w pieluchach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z 14;24;45 to nic nie da przetestowane - płacz wycie chodzenie w sikach brudach , przyszedł czas zaczął wołać Twoje sposobu nic nie dały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierzę w tę pieluchę u 4-latki - no nie wierze, że rodzice tak moga zaniedbac rozwój dziecka... Co z ciebie za matka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mnie obchodzą inne 4-latki moja się nie budzi i już to co mam jej fundować zapalenie płuc raz w miesiącu żebyś ty byłą szczęśliwa że moja córka nie ma na noc pieluchy na wszelki wypadek - kobieto puknij się w głowę ale tak porządnie bo lekko to nic nie da śmieszna jesteś :)- typowa polska matka prostaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×