Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cieekawska87

Jak niewielkim kosztem wyremontować mieszkanie/piętro?

Polecane posty

Gość cieekawska87

Słuchajcie. Mam piętrowy dom. Mieszkamy na parterze, a ja chciałabym się przeprowadzić na górę. Myślałam, żeby póki co zrobić taką 'prowizorkę' :) A jak już bym tam zamieszkała to co miesiąc bym inwestowała w mieszkanie. I właśnie nie wiem jak się za to zabrać. Góra (dwa pokoje, łazienka, salon) jest w stanie surowym.. Na podłodze jest wylewka, na ścianach położone już płyty g/k. Oczywiście drzwi i okna są:) Jak niewielkim kosztem ruszyć z tą sprawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieekawska87
Dodam jeszcze, że na razie nie pytam o meble, tylko o samo wnętrze. Podłogi, ściany, parapety itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
jeśli chodzi o podłogi to najtaniej wyjdzie dywan albo linoleum.sciany zwykłą białą farbą.jesli to ma być prowizorka to odpuściłabymsobie parapety. no i do roboty zaciągasz rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieekawska87
Vitalianka dzięki za odpisanie! Tak, rodzina mi pomoże w remoncie. Czy linoleum to to samo co wykładzina PCV? Kompletnie się na tym nie znam. Wiem, że jest też takie coś jak gumolit. Właśnie takie coś chciałabym położyć, zamiast paneli,a zmieniłabym dopiero za rok-dwa. Zawsze jak maluję, to do białej farby dokupuję pigment, bo to groszowe sprawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze to wykładzina
pcv (linoleum) może kosztować tyle co panele, tylko nie potrzebuje podkładu (pod panele kładziemy piankę). Porównaj ceny w sklepach, może nie warto wywalać kasy na pcv. dobre pcv kosztuje ok. 40zł /m kw. panele - od 20zł. Pcv oczywiście za 12zł też się kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieekawska87
No właśnie się zastanawiam, bo chciałabym to później wymienić... Więc może jednak źle myślę o tej wykładzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 878979
panele a linoleum nieraz są w tych samych cenach, np. po 15 zł za metr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 878979
wiele osób daje też panele w kuchni i jest zadowolona. Chyba lepiej i taniej oraz ładniej, jak w całym mieszkaniu oprócz łazienki podłoga jest jednolita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieekawska87
W takim razie zdecyduję się na panele, ale póki co, tańsze. Myślicie że do 20 zl znajdę jakieś ładne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwestuj odrazu w panele w cenie promocyjnej najlepiej, jakośc nie będzie super ale lepsze niz linoleum. Farba, to jak bedziesz dodawac pigment to lepiej zeby Ci nie brakło farby na pomieszczenie bo póxniej wszystko od nowa trzeba kolorem, no chyba że lubisz smugi, ale zawsze na sam koniec zostaw sobie sciane z oknem bo jak braknie to możesz od biedy zostawić ta ściane na raz malowaną i zakryjesz zasłonami i firaną. Nie zapomnij o wylewce samopoziomujacej pod panel. chyba najdrożej wyjdzie łazienka, no ale powoli dasz radę. Płytki tez tanio można dostać, tylko nie łakom sie na pj, tzn. poza jakością. ja kiedyś kupiłem do pomieszczenia gospodarczego to koszmar. kruche, różne wyiary i ze skazami, ale cena była rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieekawska87
Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie redrose76. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieekawska87
halo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssrsrewtewrt
e gumolit.... kto to dzis stosuje ? idzie kupic panele w promicji juz za 20 zł za metr :) płyty karton gips - na złaczeniach potraktuj specjalna siatką, troszke gipsu i mozesz malowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to kto
za 30zl. za metr kupisz już dobre panele w klasie ac4, gumolit będzie wyglądał tandetnie a taki za 20zł za m2 będzie do tego cieniutki. w łazience połóż gruby gumolit, taki ekskluzywny, i załóż boki do góry tak, żeby zachodziły po 10cm. pionowo na ścianę /ze wszystkich boków. Wygląda bardzo ekskluzywnie ale musisz znaleź jakiegoś pedanta który ci to ładnii dotnie. Wtedy ściana się nei brudzi przy zmywaniu podłogi a wygląda pięknie. w łazience białe ściany i może białą lamperia do tego? na niej możesz namalowac cos od szablonu /w kolorze wykłądziny z podłogi. Jeśli tak zrobisz to za 2-3 lata wyrzucasz gumoleum i możesz spokojnie kłasc wymarzone kafelki. Koleżanka ma piękne gumoleum (takie drogie które klei się na gorąco), założone na ścianę po 10cm z każdej strony/ musi byc perfekcyjnie docięte! w kolorze indygo -malusienkie kosteczki w różnych odcieniach neibieskiego, do tego czysto białe kafle na ścianach /domieszaną do koloru podłogi farbą. Biaął ceramika, białe meble łazienkowe. Wygląda cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to kto
domieszaną do koloru podłogi farbą ma pomalowane pojedyncze kafle /z efektem przecierki /nie dopisałam w poprzednim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to kto
Ja mam panele w kuchni! Wzór długiej deski /lekko antyczny. Wygląda przepięknie, Poza tym z salonu mam wejście bezpośrednio do kuchni więc jednolita podłoga daje niesamowitą harmonię. Są zatrzaskowe ale jak się coś wyleje to nei puchną bo pióro i wpust były zawoskowane fabrycznie. Komponuje się pieknei z meblami. Jeśli do tego dasz między meble tapetę zmywalną moze wyglądac naprawdę super. Tylko tapeta musi byc dobrej jakości, gruba .Ale rolka powinna wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_Maja_Maja
Generalnie po pierwsze nie bierz PCV, to okropność. Zdecydowanie poszukaj tanich paneli - zawsze to podłoga o klasę wyżej. Do tego farba marketowa - nie są złe, a najtańsze. Możesz pomyśleć o parapetach - za 100 zł kupisz spoko. Hmm wszystko zależy też w jakim stanie są ściany, bo może trzeba będzie je przelecieć gładzią...to jakiś dodatkowy koszt. Choć jak kupujesz materiały w necie na http://www.hurtowniabudowlana24.pl/ to zawsze jest o 20-30% taniej. W sumie jak chcesz po kosztach to dużo pracy nie ma... Niech Ci tylko ktoś te panale pomoże położyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina89
Polecam Wam sie wybrać do centrum budowlanego na Jutrzenki w Krakowie. Rzeczywiscie tutaj doradza i w sumie nasz opiekun klienta nie odstępował nas na krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wallerka99
Malwina to ul. Zawiła, pewnie się Tobie cos pomyliło. Ale rzeczywiscie to godne polecenia miejsce na takie zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demkowa_kk
Jesli własnie robimy zakupy w takim miejscu to na pewno tez jest to plus dla nas bo jest taniej i zawsze mozemy liczyć na niższe koszty. I wszystko jest w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w Krakowie w sumie jest bardzo dobry skład budowlany Attic w którym bez problemu własnie mozna kupić tego typu rzeczy. Wiec jak ktos ma po drodze to spokojnie moze kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze tam jezdze i wiem ze po prostu tutaj zawsze mi doradza i podpowiedzą co kupic i jak zrobic zeby było dobrze w czasie kłopotów z remontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zgodze sie z Tobą. Tutaj znalazłem w sumie wszystko to co było mi potrzebne i do kuchni i do remontu łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, sam kiedys szukałem opinii o tym centrum budowlanym, ale postanowiłem sie sam przekonać i jestem pozytywnie zaskoczony, ponieważ jest to bardzo dobrze zaopatrzone miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze własnei jest jakies wyjscie i zgadzam sie z Wami. Zwłaszcza ze w tym centrum na pewno ceny tez jak najbardziej sa zachecajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×