Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alkaina

Alergia na mleko krowie???

Polecane posty

Hej dziewczyny, napiszcie mi proszę jak wygląda uczulenie u dziecka na mleko krowie? i czy możliwe żeby dziecko 3,5 letnie dopiero teraz się uczuliło? od pół roku wypija ok. litra mleka dziennie, wcześniej modyfikowane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszke pozno.U mojej corci wykryto w 9 miesiacu ale problemy byly wczesniej,na poczatku zaparcia,bole brzuszka,a potem sucha skora,katar i kaszel po kazdej butli mleka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia1111111111111111111111
moja ma rok i też ma problem z mlekiem.często wychodzi jej plamka (czerwona i sucha)na policzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki majóeczko, a czy może któraś z Was ma dziecko które uczuliło się na mleko w późniejszym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka8512
a jak wyglądają objawy uczulenia u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka8512
dziecko może się uczulić w każdym wieku, mojej siostry syn dostał uczulenia w wieku dwóch lat i teraz ma pięć i dopiero uczulenie znikło i nie ma śladu to było atopowe zapalenie skóry , może to nie mleko ją uczula może coś innego jej zaczęłaś podawać czekoladę , orzechy, przetwory mleczne, pomidory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka8512
moja córka jest na mleku modyfikowanym skończyła dwa lata i ostatnio dawalam jej monte, taki puding mleczno orzechowy, i po tygodniu wysypka sucha skóra na nogach trochę na łokciach i brzuchu, odstawiłam monte i śladu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaMatenko
Moja córka ma 2,5 roku od jakiegoś czasu oprócz modyfikowanego mleka dostawała również kozie i krowie-mam wrażenie że popełniłam błąd podając jej te mleka,powinnam dawac wyłącznie modyfikowane bo jednak kazeina to straszne dziadostwo i niszczy organizm(naczytałam się o tym troche) W sumie nie wiem na ile tego jest w modyfikowanym mleku... W każdym razie zauważyłam, że odkąd daję jej to krowie mleko, czy kozie, to ma zaparcia a teraz, kiedy znajduje sie w okresie przestawiania się, z robienia kupy w pieluchę na nocnik, zaparcia są kolosalne. Chce zwiększyć jej ilość błonnika, ale mąż radzi aby nie podawać mleka przez przynajmiej 3dni i zobaczyć czy to wpłynie pozytywnie na ilość i częstotliwośc robionych przez nią kup. Na necie jakaś pediatra napisała że 2,5 letnie dziecko powinno robic kupy do kilku razy na dzień. Moje robi raz na 3-6dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
kilka razy na dzień??? to przesada-tyle to robi chyba tylko noworodek i dziecko z biegunką.Nie ma reguły jesli kupa jest ok, a dziecka nie boli brzuch.Co do alergii i może wystapić w każdym wieku, a objawami może byc biegunka, śluz w kupie, wysypka na policzkach, w zgięciach łokci i kolan, sapka-to te najbardziej typowe.U nas był śluz w kupie i ból brzuszka-przeszło po zmianie diety na zupełnie bezmleczna i podaniu probiotyku(latopic przez 3 m-ce).Jak chcesz miec pewność to zrób badanie z Ige z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to akurat może być możliwe i całkowicie naturalne... moja siostra ma alergie na mleko krowie i musiala sie niestety odczulać w Lublinie u alergologa www.alergolog.lublin.pl - na szczescie wszystko poszło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj czy ma antyciała na białko mleka krowiego. Skoro wcześniej nic się nie działo po mieszance to znaczy że nie ma uczulenia na białko bo uczulenie na białko jest już na samym początku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazeinę ma tylko mleko krowie bo to białko mleka krowiego a mieszanki mają go tyle samo tylko że te białka są bardziej rozbite na mniejsze cząsteczki natomiast jeżeli dziecko jest uczulone na białka mleka krowiego to wystarczy naprawdę niewielka ich część by uczulenie dało o sobie znać bo białka mleka krowiego są bardzo uczulające. Jeżeli twoje dziecko po mieszance nie miało żadnych objawów to znaczy że to nie alergia na kazeinę . Mleko kozie jest lekkostrawne (trawi się już po 20 minutach) jest hipoalergiczne . Mleko krowie jest tak ciężko strawne że organizm może wykazać brak tolerancji i objawi się to wysypką która nie ma nic wspólnego z białkiem mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko ma alergię na mleko krowie to objawy dadzą znać o sobie już po podaniu mieszanki na mleku krowim. Pierwsze słyszę żeby zdrowe dziecko miało uczulenie na mleko kozie bo kozie jest bardzo lekkie, ma własnie tak maleńkie białka i równie maleńkie cząsteczki tłuszczu jak w mleku ludzkim i tym się rózni od mleka krowiego natomiast jeżeli dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego to będzie też uczulone na mleko kozie. Nie podaje się równoczesnie mleka krowiego i koziego bo laktoza jednego i drugiego wymieszana w organiźmie może spowodować bóle brzucha. Tak samo jak u dzieci nie łączymy mlek modyfikowanych z mlekiem z piersi czy mlekami o różnych numerach tak samo nie łączymy mleka dwóch różnych gatunków zwierząt pomimo że jedno i drugie kopytne ;). Te informacje mam od dietetyczki bo mam w domu też alergika uczulonego na laktozę mleka krowiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znalazłam to: Nietolerancja laktozy: Zamiast mleka krowiego – mleko kozie Osoby, które nie tolerują mleka krowiego i reagują alergicznie na mleko sojowe, mogą sięgnąć po mleko kozie. Eksperci twierdzą, że ludzie mogą bez problemu spożywać mleko kozie od ukończenia pierwszego roku życia. Mleko kozie zawiera najwięcej minerałów i mikroelementów ze wszystkich rodzajów mleka. Jego mocny smak wywołuje u niektórych osób niechęć, u innych zaś zachwyt. Mleko kozie różni się od krowiego przed wszystkim mieszanką kwasów tłuszczowych. Kwasy tłuszczowe o średnich łańcuchach występujące w kozim mleku są łatwiejsze do strawienia od kwasów zawartych w mleku krowim. CZYTAŁAM JESZCZE ŻE JAK KTOŚ REAGUJE ZAPARCIAMI NA DANE MLEKO TO TRZEBA DODAĆ DO MLEKA ŁYŻECZKĘ OLEJU RZEPAKOWEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojego syna pojawiła się wysypka na zgięciach łokci i pod kolanami. Miał tez zarumienione policzki. Dopiero nasza pani doktor z Medintel powiedziała że to uczulenie na mleko. Mój mały uwielbia monte więc z ciężkim sercem musiałam zrezygnować z kupowania. Teraz już zapomniał i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A stosuje któraś z Was dla dziecka Nutramigen ? Moja córka została zdiagnozowana bardzo wcześnie ok. 6 m-ca, były bóle brzuszka i kolki, ale po Nutramigenie w zasadzie zniknęły do zera. Teraz dziecko jest większe i chciałabym mu urozmaicić trochę dietę - stąd moje pytanie: stosujecie Nutramigen jako bazę do przyrządzania niektórych posiłków? Np. taki pudding http://www.nutramigen.info.pl/pudding-ryzowy.html albo inne z tej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlechefwarsaw
Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 6 miesięcy - 2 lata na warsztaty o żywieniu dzieci z uczuleniem na laktozę! 22.09.2015 o 19. Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres zuzanna@littlechef.pl. Do zobaczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele czytam o alergiach na nabiał. Sama walczę z nią od dziecka. Lekarze mówili, że przejdzie w okresie dojrzewanie… nie przeszło i nie wiem jak sobie radzić z tym dalej. Przeczytałam na tej stronie coś dobrego. http://www.mojealergie.pl/jak-rozpoznac-alergie-na-nabial/ Poczytajcie sobie może i wam coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta32
Pewnie, że możliwe. Alergie często pojawiają się z czasem. Nawet u dorosłych mogą się pojawiać. A w temacie dzieci i ich zdrowia - tutaj http://emaluszki.pl/ masz ciekawy portal parentingowy. Myślę, że artykuły, które tam są, mogą Cię zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby się upewnić możesz zrobić też badania na poszczególne alergeny. Jeśli jesteś z Krakowa mogę polecić Ci pracownię www.alergomed.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby ktoś przebrnął przez te reklamy i doczytał: podaję Mleko modyfikowane Bebilon 3. Rano i wieczorem. Ale ok 10 rano podaje kakao z krowim mlekiem. Dziecko ma krosteczki maluteńkie na obu policzkach. Taka kaszka. Drobna. Co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmiany skórne, w tym sucha, zaczerwieniona skóra, wypryski i krostki to objawy alergii na mleko krowie. U nas do tego doszły ulewanie i kolki... Zdiagnozowano alergię na mleko krowie i od razu przeszliśmy na Nutramigen. O AMK, objawach, leczeniu itp. jest wiele ciekawych informacji na stronie https://www.nutramigen.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi

Postanowiłam, że opowiem swoją historie, chociaż zwykle nie udzielam się na forach, ponieważ sama szukałam rozwiązania na internecie i nigdzie go nie znalazłam, a udało nam się wyjść na prostą po żmudnej walce. 
U mojego syna alergia pojawiła się po około 1-2 miesiącach po rozpoczęciu karmieniu piersią. Podejrzane było mleko. I tak odstawiłam mleko, mięso, gluten, przyprawy, owoce, prawie wszystko. został ryż i pare warzyw a efekty były znikome. 
policzki, twarz, rece, nogi przesuszone, czerwone..dziecko podenerwowane caly czas chce sie drapac, a calymi dniami go smarowałam. Tutaj pomogło ograniczenie mycia i polecam poldermin ( swietnie nawilzal i tani). Po 7 miesiacach karmienia piersia zdecydowalśmy się przestawić go na butelkę.
Wybralismy jakies nan pro dla alergikow ( i tutaj znowu sie zaostrzylo). pediatra przepisal bebilion pepti wiec sie troche polepszylo, Ale jak probowalam wprowadzic marchewke, czy ziemniaka to znowu caly czerwony sie robil. 
W koncu bylismy tak zdesperowani, że poszlismy do vegamedica w Warszawie na odczulanie. I tutaj lekarz wytlumaczyl nam jakie bledy popeplnilismy i jak pomoc dziecku. Najpierw sprawdzil na co jest uczulony. Wyszlo ze problem stanowi laktoza, białko mleka krowiego. I poniewaz caly czas mu to dostarczamy organizm jest w stanie ciaglej walki wiec kazdy inny dodatkowy produkt atakuje. 
Na pierwszej wizycie ( 8 miesiecy) odczulilsmy go na laktoze, po 2 tyg na białko mleka krowiego. W calym procesie nie ma mowy o zadnym kluciu czy braniu jakichkolwiek lekow. odczulanie polega na trzymaniu miedzianych kul przez dziecko i mame, ok 5 min. Wszystko to brzmi bardzo magicznie, ale w naszym przypadku pomoglo. Szkoda, ze nie wiedzielismy o tym wczesniej. Z tego co wiem przyjmuja juz kilkutygodniowe dzieci i odczulaja na wszystko.
W tej chwili doszlismy do stanu gdzie dziecko 10 miesiecy dobrze reaguje na bebilon pepti, ale je tez wszystkie zboza, owoce, czesc warzyw. Komfort życia zarówno jego jak i moj sie poprawil a wizyty nie kosztowaly wiecej niz 140 zt. Ja polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×