Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziewczyna taka

Jak zrobić pyszne spaghetti ?

Polecane posty

Gość dziewczyna taka

Kobiety podzielcie się smacznymi przepisami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tez zalezy jakie sosy lubisz. pomidorowe? smietankowe? miesne? bezmiesne? taki najprostszy sos pomidorowy robisz nastepujaco: na oliwie (nie zalowac) zeszklic cebule z czosnkiem (1 mala cebula + 2-3 zabki czosku). dodac ulubione ziola, np. bazylie, czy co tam masz (suszone, bo jak masz swieze, to lepiej dodac na koncu). teraz mieso, np. mielona wolowina, jezeli chcesz zrobic z miesem. dodajesz do tej cebuli i mieszasz, zeby sie rozwalilo na male kulki. jak sie nieco podrumieni dodajesz puszke krojonych pomidorow. pogotuj troche, zeby sos nieco zgestnial i smaki sie polaczyly (z 5 min.) taki sos sam w sobie juz moze byc, doprawiasz tylko do smaku sola i pieprzem. na wierzch mozna posypac starym parmezanem lub innym twardym serem. ale mozesz tez dodac oliwki, kapary, troche innych warzyw... taki sam sos mozesz zrobic do dania rybnego - wtedy oczywiscie nie dodajesz miesa, tylko pieczesz kilka filetow rybnych i wykladasz na makaron z sosem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna taka
Lubię sosy pomidorowe ale także makaron z pesto. Dzisiaj np. zrobiłam sos pomidorowy bez mięsa (pomidory,cebula,zioła włoskie,sól,pieprz) ale lubię i z mięsem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebujesz: - mięso mielone wieprzowo-wołowe, - przecier pomidorowy - sos pomidorowy/pomidory w puszce - zioła: bazylia, oregano, inne - sól, pieprz, ostra papryka/chili - troszke Martinii - makaron Lubella - olej - zółty ser (wiórki, paseczki) Robisz tak: 1. Na patelni smażysz na odrobinie oleju mięso mielone, rozdrabniasz. 2. Do podsmażonego miesa dodajesz sól, pieprz, paprykę, przyprawy 3. Dodajesz martinii, smażysz/dusisz na lekkim ogniu 4. Dodajesz 2 łyżki przecieru pomidorowego. 5. dodajesz sos pomidorowy 9np. Knorra), smażysz, mieszasz dalej. 6. W szerokim garnku przygotuj goracą, posolona lekko wodę. 7. Wkładasz makaron i gotujesz 20-25 min. (do miekkości ale nie do rozgotowania) Kompozycja: 1. Makaron polewasz sosem, posypujesz lekko zółtym serem. PYCHA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszne tradycyjne spaghetti
na niewielkiej ilosci oleju podsmażasz cebulę pokrojoną w kostkę a następnie mięso mielone (rozdrabniasz go dokładnie widelcem w naczyniu, żeby nie było grudek), przyprawiasz solą i pieprzem i do podsmażonego mięsa dolewasz zmiksowane pomidory z puszki (żaden koncentrat bo to psuje smak), przyprawiasz bazylią, solą, pieprzem, dodajesz ząbek czosnku i dusisz 20 minut i gotowe ;) Pyszne, szybkie i bardzo proste. Tak się robi spaghetti, nie dodawaj żadnej papryki czy wina... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przepisow na sos a la bolonski (bo chyba o to tu idzie?) jest niezliczona ilosc, bo jest to takie etatowe danie, ktore kazdy kucharz/kucharka robi inaczej. a wlasnie wiele razy widzialam dodatek wina (co prawda nie vermuta, ale czemu nie, tez moze byc ciekawie). osobiscie tez bylabym raczej za pomidorami niz koncentratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiuuuula26
albo carbonara na szybcutko: wstawiasz wode na makaron i w tym czasie robisz reszte. musisz mieć boczek w plastrach, ciachasz te plastry na paski (jak masz boczek w kawalkach, to w kostke nie za gruba) i na zimną, suchą patelnię, wlaczasz palnik i rumienisz boczek - jesli nie masz nieprzywierającej patelni, to daj odrobinkę oleju, ale niedużo, bo z boczku i tak się wytopi. nastepnie w miseczce mieszasz okolo 1 szklanki slodkiej smietanki min. 18%, dorzucasz 2-3 surowe żółtka, pieprz i 2-3 lyzki tartego parmezanu (od bidy moze byc starty zolty ser). wszystko trzeba dokladnie roztrzepac. ugotowany makaron odcedzasz i taki goracy wrzucasz z powrotem do gara, wktorym sie gotowal. dorzucasz boczekz patelni, zalewasz wszystko sosem smietanowym i mieszasz, mieszasz, mieszasz, dopoki sos nie zrobi sie gesto-kremowy. jesli to za dlugo trwa, mozesz to zrobic na ledwo pyrkoczacym ogniu, ciagle mieszajac, zeby sie nie przypalilo albo zeby zoltka sie nie sciely na jajecznice. i gotowe :) to moj ulubiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carbonara pycha :) ja znam jeszcze wersje biedna - bez boczku i smietany ;) powaznie, jajka cale sie tylko wbija do goracego makaronu, a na to mieli tone pieprzu. nie wiem ile w tym prawdy, ale wloch z wloch mi to mowil, ze biedni wiesniacy tak wlasnie praktykuja czasem carbonare. sama robilam, bylo dobre, a jajka to nawet lubie jak sie troche zetna. no z tym, ze prawdziwa carbonara z boczkiem i cieknacym jajkiem jest o wiele elegantsza i ummmmmm, smakowita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharreczkaa
podsmazona cebulka i czosnek pieczarki papryka jakikolwiek kolor mieso mielone starta marchew pomidory z puszki w sosie własnym to sos jak dla mnie najlepszy.nie dodaje bazyli bo nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiuuuula26
tak, tak, slyszalam o tej z calymi (i samymi) jajami, pokusilam sie nawet kiedys, ale to nie moj smak. mimo wszystko odrzuca mnie od smaku surowego jajka, byc moze nie potrafie tego po prostu dobrze zrobic, konsystencja wyszla ok, ale czuc bylo surowe jajco. nie dla mnie. smietanka rulez ;) i boczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaaaaaaaahaa
Spaghetti to ugotować al dente, bo spaghetti to produkt a nie danie. Danie to spaghetti carbonara, spaghetti aglio e olio, spaghetti bolognese...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
a jeszcze prosciej: spaghetti to makaron nitki, a danie bedzie pyszne, jak do tego makaronu zrobisz pyszny sos. no i raczej nie gotujemy makaronu, olaboga!, 20-25 min, jak ktos radosnie tu napisal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe może przesadziłam z czasem gotowania makaronu. Zawsze sprawdzam czy jest dobry..czyli gotuje go tak na oko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam carbonarę. w nosie mam czy robię ja jak prawdziwą, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja preferuje spaghetti bolognese na patelni szkle cebule i potem czosnek dodaje mieso przyprawiam je sola ziolowa bazylia oregano szczypta pieprzu i przyprawa do miesa mielonego lub spaghetti. no i oczywiscie papryka ostra. Pomidory sparzam obieram ze skorki miksuje dodaje do sosu ;) mozna tez dac odrobine soku pomidorowego ( ja wole ostrzejsze ) wiec daje pikantny :) Mieszam podsmazam podlweam czerwonym winem ( wytrawnym ) i minimalna iloscia mleka. Mieszam daje wolniejszy ogien :) pychota jest po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj zapomnialam dodaje tez drobno starta marchewke :)jedna niewielka na 2 sztuki :) ludziów. Chocbym narobila tego nie wiem jaka ilosc zawsze zejdzie w jeden dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie w przypadku spaghetti bolognese dobre mięso to podstawa. Sama kupuję mięso wołowe od http://cezan-ubojnia.pl/ gdzie mam pewność, że nie jest ono nafeszerowane, w odróżnieniu od towarów z supermarketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem szczerze, że czasami jest lepiej zamówić bo szybciej. No i nie trzeba tracić czasu na przygotowamie i kupowanie składników. Ja to w ogóle najczęściej zamawiam z Hurry Up Shrimp w Krakowie, Generalnie to bardzo wartościowe jedzenie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×