Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość być może niewdzięczna

remont domu po teściowej... wieczne niezadowolnie z prac domowych

Polecane posty

Gość ......nitrogen
Dobra, będę uciekać. Wpadnę może później. Jeśli miałabym wam szczerze coś doradzić to uważam, że robicie błąd remontując dom w sposób: 'pokój po pokoju'. Najrozsądniej byłoby gdybyście takie najważniejsze wykończeniowe roboty wykonywali partiami ale żeby obejmowały cały dom. Chodzi o to, że tak jak wymieniliście w całym domu okna za jednym podejściem, tak samo powinnyście wymienić kaloryfery i podłogi (o ile naprawdę jest to konieczne) od razu w całym domu, a nie po jednym pokoju, bo towar się co roku zmienia i w ten sposób możecie mieć niezły miszmasz (w każdym pokoju inny kształt kaloryfera inny odcień podłogi itd.). To samo z drzwiami (a swoją drogą - naprawdę nic się nie da u was z nimi zrobić???). Wiem, że takie zbiorowe wymiany dużo kosztują, ale tak jest łatwiej wykończyć dom, bo jak te najważniejsze rzeczy są powymieniane, to zostaje już tylko kosmetyka i meblowanie. Dzięki temu całe wnętrze jest też harmonijne, bo wszystko do siebie pasuje, a nie każda rzecz z innej parafii. Co się stało z podłogą, że musicie ją zrywać? Jaka była? Parkiet drewniany? Deski? Nie da się nic odzyskać? Panele nie są tak przyjemne dla stopy jak drewno i szybko się niszczą, ścierają (i rozchodzą kiedy są np. pozalewane wodą). Weźcie to pod uwagę. Miałam panele w wynajmowanym mieszkaniu i dziś wiem, że nie zamieniłabym na nie solidnej drewnianej podłogi. To zupełnie inny komfort dla stopy. Nie stuka tak jak się chodzi i jest cieplejsza (lepiej izoluje od podłoża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinaddddd
odlozyc jak odlozyc ale smarkula jakas rozpieszczona co zycia nie zna i wszystko by chciala najlepsze a nie rozumie ze jak nie stac to sie takich wymagan nie ma mysli ze jak kupi za 50 zl czy 100 to juz jej na 30 lat starczy, smiech na sali dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIe każdy weźmie kredyt 100 ty
to zależy , ale mam porównanie dużego miasta i małego.W dużym nikt ci nic nie da za darmo.Też ludzie czasem mieszkają w blokach w 2 rodziny, albo czekają na socjale , gdzie remont to minimum 30 tys bo wszystko jest do wymiany.Albo kupujesz prywatna kamienicę a koszt za czynsz jest ok 10 zł/m.Ale wiadomo jak chcesz na swoje iść no to albo wynajem a koszty wiadomo jakie i też bulisz obcemu albo kredyt.Znam ludzi co nie mają szans na jakiekolwiek mieszkanie i w przysłowiową dupe by pocałowali za domek.A remont powolutku można samemu robić , i akurat taki robiłam, od podstaw, w kamienicy ,więc co tylko mozna było sami robiliśmy.Spłacając kredyt za normalne mieszkanie zapieprzałam po 14 ha żeby na to zarobić.Dlatego wkurza mnie takie coś. Jak się ma maniery hrabianki i na wszystko narzeka ( takie typowo polskie) to się nigdy niczego nie osiągnie.NIe ma nic za darmo! ale niektórzy chyba za duzo dostali.Te od domku powinny wynajmować 20 pare lat mieskanie jak moja ciotka za komuny i w wieku 50 wprowadzić się na swoje.Może wtedy byłyby szczęsliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ......nitrogen
Panele AC4 są w Komforcie od 25 zł/m^2. AC5 dużo droższe, ale warto żebyście rzucili na nie okiem. Miłego popołudnia. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jak ja bym chciala mieszkac
jakby wynajmowala i potem w wieku 50 lat poszla na swoje to dopiero by nos zadzierala, ze sie wlasna krwia dorobila :D mnie tez takie cos denerwuje, bo sama wynajmuje i jest ciezko, ale trzeba kombinowac i na czas kiedy sie nie dorobimy to swoje wymagania troche obnizyc. to nie jest typowo polskie, ale typowo ludzkie zachowanie, bo nie tylko w naszym kraju sa takie leniwe dupska, ktore by wszystko chcieli dostac za darmo bez najmniejszego swojego wkladu, psioczymy na nasz kraj, a tak naprawde za granica tez sa tacy ludzie i mozna ich spotkac na kazdym kroku, to sa ludzkie zachowania, wszystko zalezy jak kto zostal wychowany i jaki ma charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
NIe każdy weźmie kredyt 100 ty no koszty w domku są zaj**iste ,czynszu nie płacicie , szambo 30 zł mies, węgiel rocznie 1200 ( 2 tony) ,podatek gruntowy 200 zł na rok , woda i ścieki to orientacyjnie , i nie macie z czego odłożyć. Masakra jakaś. ---------------------------------------------------------------------------------------- Oj myslisz sie.... opał kosztuje nas 3500zł., prad co miesiąc po 330zł. Woda 200zł., Woda ścieki ok. 100zł na miesiąc, telefony internet ok. 200zł. Śmieci 45zł za kosz.ubezpieczenie OC 500zł. Telewizja 100zł. Paliwo ok. 800zł. Jedzenie ok. 1200zł miesięcznie. Do tego kredyty + ubezpieczenia samochodów. Która bura picza twierdzi ze zycie jest tanie i mam z czego odłożyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
......nitrogen Panele AC4 są w Komforcie od 25 zł/m^2. AC5 dużo droższe, ale warto żebyście rzucili na nie okiem. Miłego popołudnia. ------------------------------------------------------------------------- NA PEWNO ZERKNE. DZIEKI ZA RADY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha no to ja za darmo mieszka
m , a zapomniałaś srajtasme doliczyc i podpaski.Tona wegla kosztuje 600 zł , za tira odpadów drewnianych zapłacisz 200 zł .Za prąd akurat tez tyle płace , za internet ,czynsz , wodę tez więc sorry ale weż tablety i ganiaj do psychiatry.Dolicz jeszcze karme dla burka i słonine dla sikorek.Jaka debilka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
oj jak ja bym chciala mieszkac jakby wynajmowala i potem w wieku 50 lat poszla na swoje to dopiero by nos zadzierala, ze sie wlasna krwia dorobila mnie tez takie cos denerwuje, bo sama wynajmuje i jest ciezko, ale trzeba kombinowac i na czas kiedy sie nie dorobimy to swoje wymagania troche obnizyc. to nie jest typowo polskie, ale typowo ludzkie zachowanie, bo nie tylko w naszym kraju sa takie leniwe dupska, ktore by wszystko chcieli dostac za darmo bez najmniejszego swojego wkladu, psioczymy na nasz kraj, a tak naprawde za granica tez sa tacy ludzie i mozna ich spotkac na kazdym kroku, to sa ludzkie zachowania, wszystko zalezy jak kto zostal wychowany i jaki ma charakter. ------------------------------------------------------------------------------------------- weź sobie na wstrzymanie. moi rodzice cięzko pracowali. mam działki budowlane i dom nowy nikt mi łaski nie robi. ja nie jestem jakas gołodupska. mam się dobrze i nie chce slyszekc jak to sie wam w blokach ciężko zyje... nikt was nie zmusza do siedzenia na dupie w czterech scianach. nic nie robicie tylko praca i siedzenie w bloku. ogrodka nie macie, opału nie kupujecie i nie palicie w piecu, wszystko macie zapewnione..tyle co opłaty za czynsz i na fundusz remontowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
aha no to ja za darmo mieszka m , a zapomniałaś srajtasme doliczyc i podpaski.Tona wegla kosztuje 600 zł , za tira odpadów drewnianych zapłacisz 200 zł .Za prąd akurat tez tyle płace , za internet ,czynsz , wodę tez więc sorry ale weż tablety i ganiaj do psychiatry.Dolicz jeszcze karme dla burka i słonine dla sikorek.Jaka debilka . ----------------------------------------------------------------------- Mnie matka wyposażyła na życie a jak Twoja nie zrobiła tego to Twój problem. Co się żalisz blokaro jedna ? Całe życie się obijałaś,a w tym czasie moja matka pracowała ze mna w polu na roli i dom pietrowy mi z dziadkiem postawili... krwawicą i ciężko. Nie mamy nic za darmo. Jak pochodzisz z gołodupskiej rodziny to nie moja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha no to ja za darmo mieszka
goła dupe to ty masz , bo na nic cię nie stac , ja mam mieszkanie w nowych blokach i działke :) od rodziców właśnie.Jak jedziesz po rodzicach to chyba cie w stodole spłodzili bo taka tępa jesteś.Wybuduj sobie szmato igloo taniej będzie a na wiosnę ziemiankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lppppppppppppppppppppppppppppp
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
Brawo..polska mowa... pokazałaś klase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
działka się chwalisz...a ja mam i to 4 budowlane po 30 arów.. i dom dwurodzinny nowy... Mój brat jest facetem który dzięki swojej inteligencji (skończył wydział fizyki i techniki jądrowej na AGH w Krakowie- dziś zarabia po 8tyś na miesiąc. Ja mam skonczone studnia i mam wiedze z zakresu ksiegowosci. Pracuje w swoim zawodzie i prowadze swoja firme. Nie bedziesz mnie tu wodzic za nos... Wiem na co mnie stac a na co nie. Nie wezme kredytu bo nie bede sie tak dołowac. tez chce wyjechac na wakacje, a jezdzimy z mezem co roku. Wal się na krzywy ryj...tępa to ty jesteś pożal się boże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwwva
8tys na miesiac+ twoja pensja i nie stac was 1tys zl na miesiac na kredyt? gdzi ety zyjesz, ludzie maja 5 osobowe rodziny, 5 tys lacznie na wszystko i splacaja kredyty... i zyja i maja sie dobrze... rozrzutna jestes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jak ja bym chciala mieszkac
tepa dzidzo przeciez napisalam, ze w domku mieszkam, ale na wynajmowanym. nie sztuka wziac od rodzicow pedalcu, moja rodzina zginela w wypadku tylko ja z bratem jestesmy, bo y bylismy wtedy u babci, ktora rowniez zaraz po tragedii zmarla. nie wiesz to przestan obrazac, nie wszyscy maja taka komfortowa sytuacje, ze rodzice mogli sie dorobic, bo moim nie starczylo czasu, starszy brat razem z rodzicami zginal. teraz pewnie powiesz, ze jechali za szybko albo cos,to najgorszy typ czlowieka, po rodzicach jechac, ale uprzedze cie, bylo o tym glosno kilkanascie lat temu, ze tir wjechal w rodzine i wszyscy zgineli na dolnym slasku, bo w tym wypadku zginelo w sumie 9 osob, bo nie tylko auto moich rodzicow zostalo zmiazdzone, ale i dwa inne. wroc na ziemie i przestan pitolic, jestes tak roszczeniowo nastawiona, myslalas, ze wszyscy beda ci wspolczuc? kazdy ma swoje problemy i wiele osob chcialoby miec tak komfortowa sytuacje, ale niestety niektorzy ani domu nie maja, ani najblizszych, troche pokory, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie spokój proszę
1200 na węgiel? chyba w mieszkaniu 35 m2 hahhaah przy dwóch piecach kaflowych. Z doświadczenia znam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jak ja bym chciala mieszkac
swoim prostactwem pokazalas, ze nie masz ani klasy, ani rozumu. to ze jestes jakas marna ksiegowa nie swiadczy o twojej zaradnosci i gdyby nie rodzice to bys nie miala nic. mezem sie chwalisz? ze jakis tepak zechcial taka prosta strzale jak ty? gdybyscie mieli te 8 tys na miesiac to bys tu dzido nie pisala, po co wymyslac takie rzeczy? tak to ja tez sobie moge napisac, mam na miesiac z wynajmu 50 tys zl bo mam trzy kamienice we Wroclawiu hehe. i co? przestan. wroc na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
qwwva 8tys na miesiac+ twoja pensja i nie stac was 1tys zl na miesiac na kredyt? gdzi ety zyjesz, ludzie maja 5 osobowe rodziny, 5 tys lacznie na wszystko i splacaja kredyty... i zyja i maja sie dobrze... rozrzutna jestes... --------------------------------------------- od kiedy to brat ma mi do domu tesciowej dokładac ? Masz cos z głową ? brat ma swoje zycie. Napisalam to dla tego bo nie jestem szmata i nie wypadlam nikomu spod ogona. wypraszam sobie. a przedstawilas sie ? a opowiedzialas swoja historie ? nie! do tego obrazasz innych i sie wysmiewasz..uzywaz niecenzuralnych słow rodem z podwórka... jak inaczej chcesz byc traktowana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie spokój proszę
bardzo łatwo liczyć czyjeś pieniadze.........opamietajcie sie , to tylko dyskusja . spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwwva
laska ty jestes uposledzona? gdzieja uzywam niecenzuralnego slowa? poza tym sorry- myslalam, ze napiszesz o swoim facecie a ty o swoim bracie piszesz? a kogo to obchodzi?:D moja siostra jest wybitnym naukowcem i co z tego?:D ni ekompromituj si ejuz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
temat forum byl inny. nie macie tu nic ciekawego do powiedzenia poza nadawaniem jak to ciezko wam bo w blokach na wynajmowanym mieszkacie.... a ja nie wezme kredytu na 50tys czy 100tys tylko dlatego ze musze dom wyremontowac i nie chce sie uwiązać na 5-10lat. oszczedzac non stop i liczyc kazdy grosz. bede sobie powoli remontowac po koleji kazde pomieszczenie. 2 pokoje , lazienke, okna w calym domu, częsc grzejników wymieniona i już gotowa.. co roku jade na wakacje z mezem, odpoczywamy bo nam sie to nalezy. gdybym wziela taki duzy kredyt to moglabym pomazyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie dyskusja rozbuchala.. o rany Julek. Autorko nie karm troli to zdechna z glodu. Nie gadaj z nimi. Ty odpisujesz, a oni sie jeszcze bardziej nakrecaja. Daj spokoj. Po co sie denerwowac. Ignoruj. Pisz z ludzmi, ktorzy maja cos do powiedzenia w temacie, a nie o tym kto ile zarabia, na co wydaje i gdzie pracuje. No litosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jak ja bym chciala mieszkac
daj spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
laska ty jestes uposledzona? gdzieja uzywam niecenzuralnego slowa? poza tym sorry- myslalam, ze napiszesz o swoim facecie a ty o swoim bracie piszesz? a kogo to obchodzi? moja siostra jest wybitnym naukowcem i co z tego? ni ekompromituj si ejuz... ----------------------------------------------------------------------------------------- WZAJEMNIE TY TEŻ :) mam madrego męża i zaradny i opiekuńczy. a wywodze sie z rodziny nie byle jakiej. Moi rodzice ciężko pracowali. Ja od dziecka też. a zresztą... nie bede sie tu tłumaczyc przed jakś młoda najdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jak ja bym chciala mieszkac
ty nie masz nic ciekawego do powiedzenia jak tylko sie uzalac ze ciezko ci bo musisz dom remontowac. i bratem sie jeszcze pochwalila, o matko. takie zalosnej osoby to w zyciu nie spotkalam, mozliwe to jedynie na kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
3.14159265 One sobie to moje forum przywłaszczyły. Kto mi doradzi co z tą kuchnią ???? Panele chce bo podłoge mam drewnianą, nie lakierowaną, brzydka jest, sza szczeliny, na niej była wykładzina pcv... dlatego mysle o panelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
no i vice versa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
3.14159265 One sobie to moje forum przywłaszczyły. Kto mi doradzi co z tą kuchnią ???? Panele chce bo podłoge mam drewnianą, nie lakierowaną, brzydka jest, sza szczeliny, na niej była wykładzina pcv... dlatego mysle o panelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jak ja bym chciala mieszkac
zalosna jestes, idz lepiej na te swoje 120 arow przez swoich dziadkow zostawione i popatrz sobie na to pole, ze ty bys nigdy sie tego nie dorobila tylko musialAS wszystko za darmo dostac, ksiegowo hehe temat byl inny, dziewczono zalilas sie, ze dostalas dom do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×