Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chanelka23

sałatka grecka

Polecane posty

Witam od kilku dni chodzi z mną słatka grecka czy ktos ma moze jakis fajny przepis na ową sałatkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może niewdzięczna
kupujesz ser feta, oliwki, ogórka, pomidora, cebulke jesli lubisz i robisz do tego sos vinerget od cała prostowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tak: Sałatę lodową kroję na mniejsze kawałki, świeży ogórek i pomidor w dużą kostkę (nie obieram ogórka), cebulę czerwoną w cienkie piórka, paprykę świeżą w paski, to wszystko mieszam, wrzucam oliwki (całe, czarne), daję soli (mało) i pieprzu ziołowego. Wsypuję dużo oregano, mieszam, zalewam oliwą z oliwek, na wierzchu układam fetę pokrojoną w kostkę, i odstawiam do lodówki żeby się przegryzło. Z tego co widzę na imprezach, przepis się sprawdza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój przepis na grecką
Sałatę lodową rozrywam gdyż sałaty się nie kroi poza tym jest krucha i nie wymaga tej czynności.Pomidor,ogórek feta w dużą kostkę kroję,oliwki kroję na pół (zielone) możesz dać obie ja czarnych nie lubię,do tego czosnek wyciśnięty zalewam oliwą z oliwek koniecznie i voila gotowe.Mogę jeść tonami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykłej sałaty się nie kroi, lodowej nie zauważyłam aby to przeszkadzało:) Ale pomysł z czosnkiem ciekawy, ja tak robię sosik do caprese.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhhe
Oryginalna grecka sałatka to pomidory w ósemki, ogórek w grubsze plastry czy półplasterki, cebula, oliwki i gruby plaster dobrej fety (owczej, kruszącej się a nie maziającej jak te podróbki co u nas sprzedają). Może być trochę papryki. Doprawić sokiem z cytryny, oliwą i oregano. Sałata to jak dla mnie wymysł restauracji, które szukały taniego wypełniacza, 2-3 porwane listki dla dekoracji można dodać, więcej zdecydowanie odbiera sałatce smak. A pekińska - bo taką wersję też widziałam - to w ogóle porażka jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura Diaz ja robię tak samo
jest pycha! aż ślinotoku dostałam na samą myśl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×