Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agawa_Agawa

Termometr bezdotykowy / do ucha - Wasze rady

Polecane posty

Hej! Zastanawiam sie nad zakupem termometru dla dzidziusia - albo bezdotykowego, albo takiego co się dotyka tylko czółka czy ucha. Koszt spory, bo nawet ponad 100 zł, wiec nie chcę kupic badziewia. Czy ktos z Was ma takiego typu termometr i może polecić markę czy model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym razem ja podnosze :) sprawdzilam archiwum i w zasadzie sporo jest starych info i nie dzialajacych linkow... dziewczyny podzielcie sie prosze opiniami z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i nie musi byc tylko do ucha chodzi mi generalnie o termometr bezdotykowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwuję topic bo
ja mam ten do ucha/czoła Geratherm, jest kolorowy- biało-niebieski, w zestawie jest też pacynka do nakładania na palec, w celu odwrócenia na chwilę uwagi malucha. Jestem zadowolona, pod warunkiem jednak że: - nauczyliśmy się w końcu tym mierzyć (końcówka do ucha musi być odpowiednio nastawiona w stosunku do błony bębenkowej) - robię zawsze kilka pomiarów i wyciągam średnią na pewno lepsze to niż wpychanie czegoś dziecku do dupki czy też trzymanie pod pachą ale powtarzam - trzeba się go nauczyć, na początku mierzyć temp. gdy dziecko zdrowe, by trochę poćwiczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwuję topic bo
aha, w instrukcji wszystko fajnie wytłumaczone, można też mierzyć temp. płynów (chyba cm nad płynem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten termometr http://allegro.pl/termometr-medyczny-aqua-therm-ucho-i-czolo-1-sek-i1621770727.html mierzy bardzo dokładnie-porównywałam z innymi termometrami, pomiarów dokonuję na czole-wystarczy dotknąć na 1 sekundę, żeby zmierzyć w uchu trzeba dobrze termometr włożyć, a po co dziecku gmerać w uchu, jak pomiar z czoła jest bardzo dokładny; dodatkowa funkcja to zegar i temperatura otoczenia. Ja jestem bardzo zadowolona i mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnaa

Opłacało się zamówić nonContact można sobie pomóc w opiece nad małym dzieckiem. Dobry termometr to jest absolutny mus jeśli chodzi o każdą wyprawkę dla młodych rodziców. Co chwilę trzeba sprawdzać jakąś temperaturę....albo ciała, albo wody w wanience do kąpieli, albo mleka (jeśli nie karmi się piersią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada

Termometry są teraz bardzo różne, jakbym miała polecać to doradziłabym swój czyli BabyTemp. Długo szukaliśmy z mężem czegoś odpowiedniego do używania u niemowlaka i ten zdaje egzamin. Przede wszystkim podczerwień sobie radzi w każdych warunkach, szybko reaguje, wynik mam po sekundzie na wyświetlaczu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 31.01.2019 o 13:31, Gość jagnaa napisał:

Opłacało się zamówić nonContact można sobie pomóc w opiece nad małym dzieckiem. Dobry termometr to jest absolutny mus jeśli chodzi o każdą wyprawkę dla młodych rodziców. Co chwilę trzeba sprawdzać jakąś temperaturę....albo ciała, albo wody w wanience do kąpieli, albo mleka (jeśli nie karmi się piersią).

Witam serdecznie. Też używam od paru tygodni modelu Non Contact i też jakiś zastrzeżeń do badania nie mam. Zastanawiam się tylko jak to jest z używaniem przy pomiarze mleka dla dziecka. Mierzy się to przez butelkę, czy trzeba wycelować prosto do samej cieczy wewnątrz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara
Dnia 19.02.2019 o 15:05, Gość ada napisał:

Termometry są teraz bardzo różne, jakbym miała polecać to doradziłabym swój czyli BabyTemp. Długo szukaliśmy z mężem czegoś odpowiedniego do używania u niemowlaka i ten zdaje egzamin. Przede wszystkim podczerwień sobie radzi w każdych warunkach, szybko reaguje, wynik mam po sekundzie na wyświetlaczu.

 

Tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uki

Kupiłam już parę miesięcy temu model MultiTemp i służy nam ten termometr bezproblemowo. Jest szybki i jednocześnie dokładny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska

Miałem różne termometry, ale Non Contact jes zdecydowanie numerem jeden. Dokładny pomiar. Dodatkowa zaleta to możliwość zmierzenia temperatury płynów jak na przykład mleko czy też zmierzyć temperaturę wody do kąpieli dziecka.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njn

Myślę, że taką dobrą opcją będą również klasyczne szklane termometry. Oczywiście obecnie to już takie pozbawione w składzie rtęci, ale mają inną substancję a zasada działania się nie zmieniła. Wiele osób nadal woli takie jak Classic XL niż te wszystkie elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo

Szukaliśmy termometru, który będzie można wykorzystywać przy dziecku i trafiliśmy na Fast Temp. Jesteśmy zadowoleni, bo pomiar bardzo szybko będzie można wykonać, nie będzie również problemu z tym by wykonać pomiar u dziecka. Praktyczny i wygodny termometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×