Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozpakowana...:)

________od kiedy używałyście laktatora___________??

Polecane posty

Gość rozpakowana...:)

Hej jestem obecnie 4 dni po porodzie i zakupiłam własnie elektryczny laktator aventa, miałam w planach uzywac go od razu - ale w ulotce jest napisane ze najlepiej rozpoczac około 4 tygodnia po porodzie - nie wiem co robic bo sutki juz mi odpadaja jak mała ciagnie :( z góry dzieki za info :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak potrzebujesz to używaj, ja używałam w pierwszej dobie po porodzie, żeby pobudzić laktację, miałam też z aventa tyle że ręczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam elektreyczny medeli i używam od 3 doby - umarłabym chyba gdyby nie on....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpakowana...:)
dzieki dziewczyny byc moze jeszcze dzis bede probowac...a macie moze jeszcze jakies uwagi w tej sprawie? bo głownie chodzi o to ze sutki mam juz poranione strasznie... czy z laktatorem mozna to pokonac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arminka
kup sobie osłonki na sutki i używaj do czasu aż dziecko nauczy się dobrze ssać i wszystko Ci się zagoi, odstaw po jakimś czasie i niestety bądź przygotowana na ból brodawek, bo okres ich adaptacji do kartmienia to ok 21 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie szalej z laktatorem
bo on ci zakloci laktacje i nie bedziesz miec mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ręczny laktator Canpol, używałam od 5 doby, wtedy miałam najgorszy nawał i pewnie uratował mnie przed zapaleniem piersi. Teraz mam większy problem, bo mleko leci mi ciurkiem z obu piersi w czasie karmienia, a tak jest problem żeby odciągnąć. W instrukcji było napisane że wskazane jest używanie od 4-6 tyg, kiedy laktacja się unormuje, ale są wyjątki- m.in właśnie nawał pokarmu w pierwszych dobach, no albo wyjątkowa sytuacja kiedy musisz dziecko zostawić. Nie rezygnuj zupełnie z przystawiania dziecka, to pobudza laktację i organizm się ureguluje według tego jak dziecko je, ze ściąganiem bywa różnie. Na brodawki pomoże krem do poranionych brodawek- ja używałam Purelan z Medeli, drogi ale działa rewelacyjnie, no i nie trzeba zmywać do karmienia. Smaruj też po każdym karmieniu swoim mlekiem i zostawiaj do wyschnięcia. Mały pogryzł mi do krwi jedną brodawkę, byłam już kroczek od odstawiania go od piersi, ale kupiłam osłonki i dopiero teraz widzę że karmienie może być przyjemne dla nas obojga :) Tyle że chce jeść przez kapturek również z tej piersi z której wcześniej ciągnął ładnie. Krem na brodawki- 24 zł. za małą tubkę (ale bardzo wydajny, wystarczy spokojnie na miesiąc. Laktator ręczny Canpol- 50 zł. (jak planujesz na stałe odciągać pokarm bo np. wracasz do pracy/na uczelnię, to chyba warto elektryczny kupić). Kapturki na piersi, do karmienia- 13 zł. za 2 szt. (Avent).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi sie zaczaal nawal czyli w jakiejs 4 dobie po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku używałam żeby pobudzić piersi bo nie miałam pokarmu, jednak na poranione brodawki odradzałabym laktator, ja spróbowałam i to była masakra, myślałam, że mi sutki pourywa a miałam ręczny, ty masz elektryczny więc uważaj. Na poranione brodawki lepiej używaj kremu ja używałam bephanten w maści szybko działa jest bardzo dobry. niestety trzeba zmywać przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam na poranione sutki własnie laktator elektryczny medeli - jest super delikatny i wreszcie nie czułam bólu przy odciąganiu...zagoiłam sobie sutki dzięki niemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-ma...
ja używałam praktycznie od razu po porodzie bo synek nie umiał ssać cyca, potem mały się naumiał, a ja 3 x na dobę ściągałam nadmiar pokarmu i zamrażałam. moje dziecko samo odstawiło się od piersi ok. 3 m-ca, ale jeszcze długo udało mi się utrzymać laktację dzięki laktatorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×