Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka z mlekiem897

Lepiej chodzić na siłownię częściej a krócej czy czy rzadziej a dłużej?

Polecane posty

Gość dskjhdkgjhfdg
Jak to nie uznaje? Prosilas o pomoc, wiec sie staralem jak moglem. W momencie w ktorym zrozumialem, ze i tak z tej pomocy nie chcesz skorzystac, odpuscilem i zycze szczescia... Nie wiem gdzie tu idealizm, brak wyrozumialosci i odstepstw :) To nie jest kwestia "wartosci myslenia" czy "normy". To jest tylko i wylacznie kwestia dobrego lub zlego treningu, ale to przeciez Twoj wybor, ja Cie do niczego nie zmuszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dskjhdkgjhfdg
Jeszcze jedno, bo wczesniej calkiem zapomnialem. Wspominalas cos o lekach, w takim wypadku to chyba najlepiej skonsultowac to z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
konsultowałam się , przepisał mi leki które rzekomo miały zahamować proces tycia, biorę je juz 3 miesiące i ledwo wyrabiam aby nie przytyć... także i bez tych leków bym sobie poradziła, za 2 tyg ide do lekarza powiem mu że nie będę sobie psuć żołądka i nie będę ich brac skoro nie ma żadnego skutku, natomiast leki przeciwdepresyjne biodę juz prawie rok, to po nich utyłam, na szczęście nie dużo, bo czytałam że inne kobiety tyją po nich nawet po 20 kg !! Nie wiem, chyba za jakieś 2 miesiące już w końcu odstawię wszystkie leki i wtedy zobaczę czy łatwiej mi będzie schudnąć, nie mogę się doczekać... A Twoje rady jak najbardziej doceniam, czy ja powiedziałam że nie chce ich wcielić w życie? po prostu muszę się z tym przespać...no i dużo muszę jeszcze poczytac w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dskjhdkgjhfdg
A i daj sobie lepiej spokoj z tymi spalaczami typu Therm Line i inne swinstwa. Guzik pomagaja, a zdrowe tez nie sa. Mozesz sie rownie dobrze kawy napic przed treningiem, efekt pewnie podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
Inka, co do tego, że musisz dużo poczytać to się zgadzam całkowicie, próbowałam Ci zresztą podać podstawy do tego, podstawy, bo wiedzy jest znacznie więcej (zerknij choćby tu na dział samej diety: http://www.sfd.pl/Zbi%C3%B3r_link%C3%B3w_dzia%C5%82u_Odchudzanie-t418943.html ). To normalne, że jako początkująca nie masz pojęcia o treningu, jego rodzajach czy wpływie na organizm, ale nienormalne będzie, jeśli przy takiej niewiedzy będziesz trwać i się upierać, tracąc przy tym czas na nieefektywne ćwiczenia. Ja też się większości uczyłam sama i z netu (ale na siłce prosiłam o obserwacje osoby doświadczone, nie nauczysz się metodą "prób i błędów" jeśli błedów nie będziesz widzieć, a w wielu ćwiczeniach widzi je tylko osoba asystująca), więc wiem, że i Tobie się uda :) A przystojny instruktor to nie jest blokada a motywacja, bo jak to, przed takim ciachem chcesz dawać ciała? ;) :P PS. tak nawiasem mówiąc to wiesz, że na sam malutki mięsień jak biceps możesz wykonać kilkanaście różnych ćwiczeń, w różny sposób i pod różnym kątem go angażujących? Tutaj przykłady: http://exrx.net/Lists/ExList/ArmWt.html#anchor1910082 Co więc mówić o większych i znacznie ważniejszych przy kształtowaniu sylwetki czy odchudzaniu partiach? A te jak na razie zwyczajnie, i jak kilkakrotnie starał się wykazać dskjhdkgjhfdg, bez sensu zaniedbujesz. PS2 20 powtórzeń rzuć w cholerę, jak się upierasz, że ma ich być dużo to rób maks 15, i to z takim ciężarem żeby ostatnie dwa były z trudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Dziękuję Wam za rady i poświęcony czas, wlaśnie jestem w trakcie czytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
Poczytałam troszkę, troszkę bo jest tego mnustwo i bardzo ciekawe artykuły...z tego co pisze trening aerobowy można sobie wsadzic w D... najlepsze rezultaty osiąga się na ćwiczeniach siłowych + HIIT, pisze też aby HIIT wykonywać w dni nietreningowe, tylko zastanawiam się jak , co pójde na siłownie na 15 minut? bo jednak płaci się się za nią i jakoś tak w głowie jest aby maksymalnie wykorzystac chociaż 2 godziny... a tu masz ! piszą całkiem coś innego...jeszcze byłoby fajnie gdybym znalazła jakąs fajną stronkę z zestawem ćwiczeń na siłowni czyli co ile i jak wykonywać, jeśli posiadacie podobną stronkę będę wdzięczna za podesłanie, bo niestety teksty w stylu " martwy ciąg" nic mi nie mówią bo po prostu nie wiem co to jest, ale cóż kto pyta nie błądzi każdy kiedyś zaczynał Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaqqq
dskjhdkgjhfdg - dzięki ale jak nie chciałaś pomóc to po co się odzywasz!!! Gdybym nie chciała schudnąć dla siebie to nie zapisałabym się na siłownię a to zrobiłam przed zakładem. A ten zakład to taki wstęp do mojej utraty wagi chciałam mieć też większą mobilizację przed długą harówą!!! I jak się nie znasz to nie pisz bo bieganie przy 95 kg wagi to nie koniec świata!!! nie waże 150kg żebym od razu miała kontuzje!!! Pozatym biegam już jakiś czas i żyje!!! Na szczęście trener mi pomógł i już mam 3 kiklo mniej tak że o reszte się nie boję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaqqq
dskjhdkgjhfdg - jak nie chcesz pomóc to po co się odzywasz? Gdybym nie chciała schudnąć dla siebie to nie zapisałabym się na siłownię - a zrobiłam to przed zakładem! A zakład głupota nie głupota ale traktuję to jako dobry start i motywację na poczatek !!! I nie przesadzaj z tym bieganiem bo nie ważę 150 kg żeby się kontuzji nabawić, pozatym biegam już jakiś czas i żyję i nie miałam kontuzji a ważyłam więcej!!! Z ciśnieniem nie mam żadnych problemów!!!! Na szczęście pomoże mi w tym trener :-) wytłumaczył mi wczoraj co i jak ćwiczyć i dokonam tego!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaqqq
raz wchodzą te posty a raz nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
siedzę juz kilka godzin na SFD jednak nie mogę znaleść odpowiedniego treningu dla siebie... może źle szukam nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoczka111
inka z mlekiem897 - mam ten san problem, szukam dla siebie odpowiedniego treningu i nie mogę znaleźć. Wydawało mi się że jak będę chodzić codziennie na siłownię (oprócz niedzieli) i spędzę godzinę na bieżni, godzinę na orbitreku lub rowerku i godzinę poćwiczę na sprzęcie siłowym to będzie ok i uda mi się schudnąć i ładnie wyglądać. A dziś czytałam artykuł że jak chcę schudnąć to lepiej chodzić 3 razy w tygodniu a nie co dzień!! Dla mnie to nie jest jasne bo wydawało mi się że jak będę często chodzić i pocić się pare godzin to schudnę prędzej! Nic już z tego nie rozumię!!! CZY KTOŚ MI TO MOŻE WYTŁUMACZYĆ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
może tu coś znajdziesz dla siebie, ja wciąż szukam http://www.sfd.pl/Zbi%C3%B3r_link%C3%B3w_dzia%C5%82u_Odchudzanie-t418943.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Plany_trening%C3%B3w_i_%C4%87wiczenia_z_pi%C5%82k%C4%85_swiss_ball_i_hantelkami_nie_tylko-t438773.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
Boze co za oburzenie... :) polaqqq odpisalem Ci na podstawie tego, co napisalas w pierwszym poscie, nie jestem jasnowidzem. Napisalas tak, jakby kolezanka wjechala Ci na ambicje i na podstawie tego dostalas nagle zapalu do cwiczen, wiec sie tak nie oburzaj :) Co do biegania, to nie... moze sie nie znam... tylko jakos zaden lekarz nie zaleca biegania przy sporej nadwadze, bo to na dluzsza mete niszczy kolana. W ile czasu te 3kg mniej? Zdrowe odchudzanie to od 0,5 do 1kg tygodniowo. Nastepnym razem moze po prostu opisuj dokladniej o co Ci chodzi, to nie bedzie nieporozumien :) Inka trening dobieraj sobie do swoich mozliwosci. Pewnie, ze dobrze jest zrobic interwaly w dzien nietreningowy, ale jesli masz ograniczony czas, albo masz stracic godzine na dojazdy, zeby pobiegac 15 minut, to przeciez nie jest to obowiazkowe :) Niedlugo zacznie sie ladna pogoda, wiec interwaly mozna rownie dobrze zrobic na swiezym powietrzu ;) Co do cwiczen, to chocby wlasnie na sfd albo body-factory jest mnostwo planow treningowych i dobrych artykulow. Sa tez atlasy cwiczen, z pokazanymi poszczegolnymi cwiczeniami, wystarczy chwile poszukac w google :) Ja korzystalem bardziej ze stron anglojezycznych, wiec bylby problem z nazewnictwem, ale sa i po polsku, np tutaj: http://www.kfd.pl/atlas-cwiczen-profesjonalne-opracowanie-f92.html Martwy ciag jest np. opisany w grupie cwiczen na plecy, troche czasu zajmie Ci pewnie przejrzenie i zapoznanie sie z poszczegolnymi cwiczeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
Na poczatku mozesz wykonywac tening calego ciala, zrob np. po jednym cwiczeniu na kazda partie, np. po 2-3 serie. To tak zeby wdrozyc organizm do treningu z obciazeniem. Biorac pod uwage, ze to dopiero poczatek przygody z silownia, to taka "rozgrzewka" ma chyba wiekszy sens, niz szukanie od razu specjalizowanego treningu i tak sie chyba zaleca wszystkim poczatkujacym. I tak wyjdzie Ci tego duzo wiecej niz robisz w tej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
skoczka111 przy treningu bardzo waznym etapem dla organizmu jest regeneracja, czyli cos, co wiele osob totalnie ignoruje. Lepiej nie zawsze znaczy wiecej. Jesli cwiczysz zbyt intensywnie i zbyt czesto, to szybko przemeczysz organizm, doprowadzisz do zwiekszonego ryzyka kontuzji, zmeczenia centralnego osrodka nerwowego, zmiany poziomow hormonalnych, np. zwiekszonego wydzielania kortyzolu, ktory skutecznie niszczy efekty pracy, itp itd. Dlugo by o tym pisac, a i nie jestem takim specjalista, zeby to odtworzyc z glowy ;) Generalnie przemeczenie moze doprowadzic do klopotow i reakcji obronnych, prowadzacych do zwiekszonego gromadzenia tkanki tluszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoczka111
dfkjghdkghjfg - To chodzi o każdy rodzaj treningu czy tylko o siłowy? Chodzi mi o to czy bezwzględnie trzeba odpoczywać 2-3 dni w tygodniu czy np. mogę co drugi dzień siłowe i aeroby tak na zmiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
Mozna robic na zmiane silowe i aeroby, nadmiar biegania rowniez nie jest wskazany. Wszystko to kwestia celow i proporcji. Jesli celem nie jest budowanie masy miesniowej, to mozna biegac wiecej, trzeba tylko reagowac na oznaki przemeczenia. Jesli czujesz, ze nie masz ochoty pojsc na trening, jestes niewyspana, zmeczona, to lepiej odpusc. Wszystko to kwestia praktyki, trzeba poznac swoj organizm, na kazda osobe trening wplywa inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, sama chodze na silownie od 6 tyg. nie cwicze na hantlach tylko roznych przyrzadach do poszczegolnych czesci ciala. plan opracowal mi instruktor. najpierw robie 15 min bieżni, potem 15 minut rowerku a potem ok godz cwiczenia na miesnia. tak sobie mysle, ze skoro twoim glownym celem jest spalenie tkanki tluszczowej to moze pomyslalabys o dobrym aerobiku?? wyrobisz sobie kondycje, ujędrnisz cialo. ja rowniez chodze 2xtyg na bodyattack. naprawde daje w kosc. i cialo bardzo fajnie sie ujedrnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
rocznik - 87 mówisz że trener łożył ci trening, 15 min bieganie i 15 minut rowerek czyli łącznie 30 min aerobów a później masz ćwiczenia na mięśnie, natomiast na SFD na forum pisze całkowicie coś innego że najpierw 5 minut rozgrzewki, ćwiczenia na mięśnie, z obciążeniem a na samym końcu ewentualnie aeroby.... Każdy mówi co innego, na forum pisze zupełnie odwrotnie niż zalecił ci "doświadczony? " instruktor .... Co na to dfkjghdkghjfg ?? Ciekawa jestem opinii ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
apropo jak juz tu jestem mam pytanie, czy warto zaopatrzyć się w skakankę ? macie jakieś doświadczenie ze skakaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
Ja mam skakanke, ale jakos nigdy nie wychodzilo mi skakanie zbyt dlugo ;) Zdecydowanie wole pobiegac, ale mysle, ze jest to kwestia osobistych preferencji. Rob to, co sprawia Ci przyjemnosc, jak to mowia, z niewolnika nie ma robotnika. Co do aerobow, mozna robic je i przed treningiem silowym. To, ze na sfd pisza odwrotnie wynika z tego, ze dla wiekszosci osob jest to trening redukcyjny, gdzie priorytetem jest utrzymanie masy miesniowej, w trakcie spalania nadmiaru tluszczu. Przy odchudzaniu jako glownym zalozeniu, mozesz to sobie odwrocic, krzywdy sobie nie zrobisz :) Ja poza tym wole robic np. aeroby na koniec, bo po treningu jestem w stanie zrobic aeroby, ale nie wiem czy po aerobach bylbym w stanie na 100% pociagnac trening silowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
A te cwiczenie na przyrzadach, zamiast hantlach... No coz, mysle ze wielu trenerow tak uklada, zeby nie odstraszyc klientek :) Malo ktora kobieta ma ochote isc machac hantlami i sztanga, zwlaszcza ze czesto na silowniach jest to jeszcze tak rozdzielone, ze maszyny do aerobow i te przeznaczone "dla pan" stoja oddzielnie (czy nawet w innym pomieszczeniu), a sztangi, hantle, to wiadomo... i wiele kobiet krepuje sie cwiczyc wsrod facetow. Oczywiscie poza faktem, ze kazdy chetniej wykonuje cwiczenia "lekkie, proste i przyjemne", niz ciezkie, chociaz daja one lepszy efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
aha czyli mam rozumieć iż jeśli zrobię aeroby przed ćwiczeniami siłowymi to nie wyrobię mieśni a spalę tłuszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
Nie znaczy, ze nie wyrobisz, ale latwiej jest zadbac najpierw o miesnie, a aeroby zrobic jako dodatek. Chodzi o to, ze a) cwiczenia silowe kiedy jest sie juz zmeczonym nie beda tak intensywne b) robienie ciezkiego treningu silowego, kiedy organizm spalil juz wczesniej energie pochodzaca z posilku moze doprowadzic do spalania miesni. Dlatego osoby, dla ktorych masa miesniowa jest priorytetem, raczej nie robia aerobow przed silowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
rozumiem, a dla osób dla których priorytetem jest ubytek tk. tłuszczowej ? czy też lepiej jest rozpocząć od siłowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
Zaczynamy sie juz bawic w szczegoly, kiedy jest masa wazniejszych rzeczy do dopracowania :) Duzo masz tych kg do zrzucenia? Mysle, ze mozesz zrobic jak Ci wygodniej. Tak jak napisalem, prosciej jest sie skupic na treningu kiedy czlowiek jest wypoczety. Aeroby nie sa skomplikowane, trening silowy tak. Mozesz zrobic silowy, przynajmniej poki sie go nie nauczysz, a pozniej to juz sama zobaczysz. Naprawde w fazie poczatkowej, w ktorej jestes, mysle ze kazda z kombinacji zadziala, pozniej jest ciezej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem897
aha, a czemu później jest ciężej? mam jakieś 4-6 kg do zrzucenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkjghdkghjfg
To nieduzo, powinno spokojnie poleciec :) Pozniej jest ciezej, bo organizm szybko sie adaptuje do warunkow, wiec to co dziala na poczatku, pozniej przestaje lub dziala slabiej. Koncowka odchudzania jest najgorsza, a przy budowaniu miesni, na poczatku idzie latwiej, a pozniej to juz jest walka o kazdy dodatkowy przyrost. Wiec na poczatku dziala "byle co", a pozniej trzeba kombinowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×