Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracujaca mama

zespół ciesni nadgarstka

Polecane posty

Gość pracujaca mama

mam problem, od kilkunastu lat pracuje po 8h dziennie na kompie, niedawno wróciłam z macierzyńskiego i w pracy rozbolał mnie prawy kciuk i potem nadgarstek.........nie moge nawet kubka z herbata za uszko chwycić.........:( boli , średni ale stale, boje się ze bedzie coraz mocniej, jak to zwalczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara Pani Morgue Usher
Grasz w WOW'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tytuł co oznacza?? Że byłaś u lekarza i ci postawił taka diagnozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
jeszcze nie wybrałam się do lekarza lecz słyszałam od koleżanek z pracy, jedna z nich już nawet jest po zabiegu, a podobny ból miała, z takim bólem sie jeszcze nie spotkałam...nawet kluczyki w stacyjce ciężko przekrecić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam i bede miec
zabieg. mialam juz emg ktorego wynik mnie porazil. uszkodzenie nerwow w zancznym stopniu. u kazdego objawy sa troche inne. u mnie najpierw byly lekkie bole srodrecza potem sztywnosc trzech srodkowych palcow zara potem doszlo dretwienie klucia bole palenie itp. nie ma co zwlekac. u mnie dlugo musialo to przebiegac bezobjawowo skoro pol roku mam objawy a juz takie uszkodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez to mam i bede miec - te objawy, które ty masz są dosyć charakterystyczne... Nie słyszałam, żeby kciuk sie u kogokolwiek zajął... ale może to mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
u mnie sie od kciuka zaczęło.......wszystko sie robi z bólem, dobrze ze jest pralka i zmywarka....tylko mam małego chłopczyka i czasem trzeba ponosić.....no cóz zaciskam zeby i dalej.....kupie sobie voltaren, posmaruje i założę rękawiczkę , może coś ulży... a jak wyglada badanie emg? i jaki lekarz to robi? prywatnie czy wystarczy na kase???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam i bede miec
tzn kciuk mnie boli i dretwieje. palce wskazujace srodkowe i polowa serdecznego tez cierpna dretwieja pieka i pala. ale dodatkowo palce wskazujace srodkowe i serdeczne mam sztywnawe i przykurczone i wlasnie nie wiem czy to objaw ciesni. podobno z czasem zanika jakis miesien przy kciuku i jest on taki jakby bezwladny wszystko wypada z rąk.moj jeszcze ma czucie ale kobieta ktora robila emg mowila ze tylko dlateo ze jest mocno unerwiony bo inaczej przy takim uszkodzeniu to byloby z nim gorzej. badanie emg robilam prywatnie bo na nfz to ciezko zalatwic. najpierw trzeba isc do ortopedy lub neurologa na nfz ale do takiego kotry ma podpisany kontrakt z jakas pracownia emg. ja sie zpisalam do ortopedy na nfz ale okazalo sie ze on nie ma kontraktu z zadna pracownia wiec moalam skierowanie ale i tak musialam zaplacic za badanie . kosztuje 230 zl niezaleznie czy 1 czy 2 rece. polega na tym ze podlaczane sa do poszczegolnych nerwow takie kabelki i nerwy stymulowane sa pradem. badanie nie boli tylko takie lekkie kopniecia pradem . ha jakbys jechala prywatnie to umawiajac sie na wizyte zapytaj czy konieczne jest jakiekolwiek skierowanie nawet jesli mialoby sie placic za badanie bo jak ja bylam to wiekszosc ludzi placila za badanie ale wszyscy mieli jednak jakies skierowanie a to od prywatnego a to na nfz ale od lekarza nie majacego z ta placowka kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam i bede miec
i jesli to faktycznie zcn to zaden voltaren ani masc nawet tabletka przeciwbolowa ci nie pomoze. jedynie sterd ale to na krotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
no ładnie, kolorowo to nie wygląda :( ale dziękuję za sugestie, będę wiedzieć jak działać, a może to nie to??? muszę się jakoś ratować bo 38 lat to chyba jeszcze nie starość :) ale faktem jest to ze jak w zeszłym roku urodziłam chłopczyka to jakoś ciągle po mnie coś ,,łazi" a to tarczyca się pojawiła a to ręka........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam i bede miec
ja jestem troszke mlodsza mam 35 lat ale i 25 latki choruja na to wiec chyba wiek nie gra roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppppp
uuppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca mama
a to ciekawe.....dziś troszkę lepiej, nie wiedzieć czemu? moze samo przejdzie, obyyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak nie przejdzie to
idz do lekarza i da ci skierowanie do ortopedy. moze Tobie wystarczy jakis zastzyk w to miejsce i bedzie po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vigamoxxa
Ja mam 31 lat i też mnie to dopadło. BOLI !!! W dzień i w nocy... Aby ratowac rękę, poszłam na urlop. 3 miesiące nie dotykałam myszki od kompa i przeszło..., a groziła mi operacja teraz wróciłam do pracy, ale oszczędzam nadgarstek, mam specjalistyczną myszkę z podkładką, często robię przerwy i cwiczenia rozluźniające,na razie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to widocznie mialas jeszcze
maly stopien ucisku. ja mam juz zaawansowany i znaczne uszkodzenie nerwu. 3 srodkowe palce sa sztywnawe bola nadgarstki kluja piecze dretwiej non stop :-( tylko operacja w miare szybko aby uratowac nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracująca mama
kobietki, na urlop sie nie wybiore bo niedawno wróciłam z macierzyńskiego.....wiec odpocząć ręce nie dam..... ale bede musiała sie wybrac do lekarza, najpierw rodzinnego, zobacze co powie....ale jakos mi nie po drodze....mnie to musi mocno dac w kość zebym sie ruszyła, wiecznie nie ma czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja tez zawsze mam do
lekarza nie po drodze ale teraz tak mnie przycisnelo ze nie da sie z tym normalnie zyc. panicznie boje sie tego zabiegu ale nie mam wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem po zabiegu obu rąk. Po siedmiu latach przesypiam spokojnie noce. Co prawda ręce pewno nie wrócą do swojej dawnej świetności ale jest dobrze. U mnie EMG było w normie ale badanie ortopedy było ważniejsze i ewidentnie wskazywało na tę dolegliwość. Pierwszy zabieg miałam w połowie grudnia drugi w połowie lutego.Robię już wszystko rękami a czasami odczuwam ból przy mocnym odwiedzeniu kciuka. Mam 50 lat a choroby nabawiłam się będąc gospodynią domową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a sam zabieg szybki i mało bolesny. W niedzielę w południe przyjęcie na oddział badanka i rozmowa z lekarzem, poniedziałek rano zabieg/sam zabieg 11 min/a około południa do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie mialas objawy
a gdzie bylas operowana? jakie badania przed zabiegiem jakie znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gdańskim szpitalu na Zaspie, oddział ortopedii. Badania ogólne z krwi, grupa a w moim przypadku tarczycowe, EKG.Zbieg na bloku operacyjnym ale w znieczuleniu miejscowym samej operowanej ręki. Nic nie boli choć jest nieprzyjemne uczucie z powodu silnego ucisku ręki przez szeroki mankiet. Jesteś cały czas przytomna. Potem powrót na łóżeczko, kroplówka i do domku. Nazajutrz zmiana opatrunku a po 14 dniach zdejmują szwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego mialas
badania tarczycowe i ekg? przed ogolna narkoza to wiem ze je robia ale przed znieczuleniem miejscowym tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarczycowe, bo mam niedoczynność a teraz już potwierdzone hashimoto, a EKG -tu przygotowują w pełni anestezjologicznie. Zabieg jest w pełni operacyjny na normalnym bloku operacyjnym i chcą być przygotowani na wszystko. Taka procedura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanakonda
ja drogę do zabiegu odbarczenia nerwu pośrodkowego miałam krótką.Prywatnie zrobilam badanie eng tylko i wyłącznie na nerw posrodkowy za ktore zaplacilam 70 zł i mając wynik umowiłam sie telefonicznie na zabieg na oddziale chirurgii jednego dnia Godzine po zabiegu wyszlam do domu.W piątek zdejmuje szwy.Jak ręka sie zagoirobię nastepna.Służę radą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 83
Mam zapytanie czy ktoś miał operowaną cieśń nadgarstka metodą endoskopową? Czy ktoś z Was był operowany w Poznaniu u dr Lubiatowskiego lub dr Bręborowicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjątkowo paskudna choroba. Leczyłem się na to kilka lat i z doswiadczenia powiem, ze nie ma co zwlekać, tylko od razu zdecydować się na zabieg. W Suchym Lesie pod Poznaniem jest dobry lekarz specjalizujący się właśnie w leczeniu chorób nadgarstka - dr Popow. Mogę polecić, bo to właśnie on przeprowadził mi zabieg i dolegliwości szybko zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może SPAMOW, śmieciu reklamowy ty? :o WON!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wyżej: pies ci matke j**ał koczkodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×