Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracujaca mama

zespół ciesni nadgarstka

Polecane posty

Gość gość
Dosyć uciążliwa dolegliwość, zwłaszcza jak ktoś pracuje przy komputerze. Czyli ja :D Na szczęście operacja mi pomogła i nie czuję już bólu. Byłam w Klinice Nadgarstka i mogę polecić tę klinikę bez wahania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bolało w nocy i to strasznie ,wszystkie palce oprócz małego,emg prywatnie 150zł 1 reka.Zabieg na NFZ-w znieczuleniu ogólnym 20min.Budzisz się i po zabiegu ,po 3godz do domu.Naprawdę gdybym wiedziała że to taki komfort po zabiegu ,nigdy bym nie czekała 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już 4-ty miesiąc po zabiegu operacyjnym ciesni nadgarstka, ale czy to normalne, ze ja w nocy i w dzień czuje dalej dolegliwosci bolowe, nie mam nic siły w tej rece, kciuk mam obolały ,drętwy,chociaz czucie jest zachowane, w nocy palce obolałe ,cieżko zgiąc w piastkę.Co robić, lekarz mówi mi ze trzeba czekać,nawet do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po operacji nie odczuwałam już bólu, no ale skoro lekarz tak mówi... Jakby co, to mogę Ci polecić dr. Jędrzeja Kosmowskiego. Przyjmuje w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmiii
A ile sie czeka na taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam zabieg w KliniceNadgarstka. Wysłałam lekarzowi mailem wyniki badań i pojechałam prosto na zabieg. Termin miałam na za 4 dni. Pojechała, nacięli i tego samego dnia wróciłam do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety dolegliwość lubi nawracać. Bywa też i tak, że udany zabieg kończy męczarnie. Zdarza się też, że miesiącami nie jest stawiana właściwa diagnoza. Polecam sprawdzonego specjalistę neurologa z Poznania, gdzie można zrobić badanie. http://emg-wielkopolska.pl/emg-poznan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o Poznań to zdecydowanie warto iść do Kliniki Nadgarstka. świetni lekarze i nie trzeba czekać miesiącami w kolejce, co jest prawdziwą zmorą, bo ból się cały czas pogarsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam klinikie nadgarstka prowadzoną przez Kosmowskiego. Musze przyznać, że gdyby nie ich pomoc, miałbym spory problem przez to że pracuje przy komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też długo cierpiałam z powodu zespołu cieśni nadgarstka. W końcu znajoma poleciła mi tę klinikę chirurgii ręki we Wrocławiu chiroplastica.pl i poszłam na operację. Bardzo szybko wróciła mi sprawność w tej ręce, a wiem, że czasem po niewłaściwie wykonanym zabiegu ludzie chodzą bardzo długo na rehabilitacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszeliście może o klinice nadgarstka? Czy warto skorzystać z jej pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez slyszalem o doktorze Popowie, moj dziadek jeździł do niego na konsultacje i także moiał zabieg. Pamietam, ze zdziwilem sie, jak szybko wszystko poszlo. Nawet u innych prywatnych lekarzy, czas oczekiwania na takie zabiegi jest zazwyczaj o wiele dluzszy. W kazdym razie, zabieg sie udal i o ile wiem, dziadek nie ma juz z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyxa
ja pracuję jako grafik komputerowy - nadgarstek ciągle jest w ruchu, zaczęło się od drętwienia małego palca, serdecznego aż do bólu całego nadgarstka tak, że nie mogłam spać w nocy. poszłam na badanie emg prywatnie bo na nfz to szkoda słów, badałam się u dr Toruńskiej w warszawie i z badania wyszło, że mam zespół cieśni nadgarstka. jestem już po zabiegu w trakcie rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biurowaa
Jeju wszyscy tu od razu wyskakują z chirurgami, którzy za 15 minut wezmą niebotyczną sumkę. Jak się pracuje przy komputerze to trzeba sobie stworzyć wygodne warunki. Na przykład osoby zmagające się z bólem nadgarstka powinny podkładać pod niego specjalne poduszeczki, które regulują jego wysokość. Mam taką z com4tclick i tego gadżetu używam codziennie. Najpierw trzeba zapobiegać chorobie potem ją leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, piszę pracę licencjacką na temat : ocena wiedzy pacjentów o zespole cieśni nadgarstka, i w związku z tym poszukuje osoby chore na ten zespół , które byłyby chętne wypełnić ankietę , która znajduje się w linku poniżej. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety, gdyż pomoże mi to w napisaniu pracy. Pozdrawiam, studentka fizjoterapii. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi8Wc0cjJXJE5nye5YCNh947JppypVkJSwe4S91RCAqOcgJw/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mialam operacje 2 tygodnie temu jest ok. jesli kos mial ta operacje i jest grupowo ubezpieczony w PZU czy dostal odszkodowanie. mi napisali ze nie ma mojej operacji na ich wykazie . place najwyzszy porog ponad 100zl. i nie ma na wykazie slyszalam ze jest tez inna nazwa tej operacji wyluszczenie nadgarstka , lub odbarczenie nerwu nadgarstka czy ktos dostal cos z pzu na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej matki nikt nie chciał się podjąć operacji, ponieważ już wcześniej była operowana i objawy wróciły. Na szczęście trafiliśmy do Kliniki Nadgarstka, gdzie najpierw lekarze zdiagnozowali przyczynę nawrotu choroby (nerw został "wciągnięty" przez bliznę), a następnie wykonali zabieg po którym objawy od razu ustąpiły i matka do tej pory (w lutym minęły 4 lata) nie ma żadnych dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie. Trochę przeraża mnie operacja. Czy próbował ktoś alternatywnego leczenia? U siebie w Warszawie znalazłam coś takiego: http://znanyortopeda.pl/ciesn-nadgarstka/ Tylko sam lekarz w filmie dale 20% skuteczności. Od czego to może zależeć? Bardzo nie chcę być operowana. Ktoś z was wyleczył się bez operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, Nikt nie odpisał, więc może moje doświadczenie się komuś przyda. Byłam na wizycie 6 lipca. Zastrzyk nieprzyjemny brrr... ale doktor miały i przystojny :) Bóle nocne od paru dni minęły. Mam się zgłosić na kontrolę za 6 miesięcy, chyba że dolegliwości nawrócą wtedy doktor zaproponował zabieg. Oprócz tego zlecił mi ćwiczenia rozciągające i ortezy na noc. Mam nadzieję że w moim przypadku będzie to skuteczne. Jest duża ulga i jestem dobrej myśli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam ten sam problem .mialam juz zastrzyk sterydowy ale pomogl mi tylko albo az na jeden rok . Teraz mam takie bole palace ze trudno wytrzymac narazie pomaga mi dexak moze wytrzymam do 8 stycznia gdzie mam umowiona kolejna wizyte u chirurga reki.Zapewne teraz zdecyduje sie na zabieg bo tak nie da sie zyc. Ja swoja historie zaczelam od lekarza rodzinnego ktory skierowal mnie do neurologa a ten zrobil badanie emg i skierowal z wizyta do chirurga.Wszystko na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzekzpodlasia
Na początku możesz sobie pomóc domowymi sposobami, jak termoterapia czy maści przeciwzapalne. Na zdrowe stawy expert czytałem także, że często pomaga korzystanie z odpowiednio dobranej fizjoterapii. Zabieg operacyjny to w przypadku cieśni ostateczność, na którą nie jesteś skazana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaaaa123
W Wieliczce jest takie centrum rehabilitacji, gdzie bezoperacyjnie leczą zespół cieśni nadgarstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj namiar dokładny. Ja się strasznie boję operacji i zrobię wszystko, żeby to odwlec w czasie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka36
Znajoma uciekła od operacji rehabilitacją. Jej bardzo pomogło jakieś rozciąganie i ćwiczenia rehabilitacyjne w gabinecie dr Więcków, tam też miała robione badanie emg, więc znają się na tym co robią. Tu się tam można zapisać www.rehabilitacje.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×